Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kluczyk

Przesunięty przez: szynszyl
18 Maj 2006, 13:48
Karoseria : zamarznięty zamek
Autor Wiadomość
Majkel-21
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 21:32   Karoseria : zamarznięty zamek

Prosze o szybka pomoc musze jutro jechac a nie mam paliwa w baku chcialem zatankowac pojechalem na stacje a tu zonk korka nie da sie otworzyc i wyciagnac wkladam kluczyk i przekrecem i nie czuje zadnego oporu , i tylko lekko czuc pod koniec obrotu jak by pstryk i dalej sie juz nei da przekrecac.

zamek w korku raczej nie jest zamrozony, wpsikalem odmrazacza i nic

Jak moge otworzyc ten korek aby go wyciagnac :?:
Ostatnio zmieniony przez trzeci 2 Sty 2011, 12:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Sielak
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 21:36   

ojoj... no to maly problem... proponuje sprobowac rozwiercic zamek i kupic nowy korek... tylko ze chyb niebezpiecznie wiercic w metalu w poblizu zbiornika z paliwem, nie?? kurde naprawde niemaly problem...
 
 
Majkel-21
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 22:23   

eh ide spac pierd.. dzis juz sie tym martwic rano wstane i bede probowal jeszce raz z odmrazaczem a jak nie to sie jeszce zobaczy
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 16 Sty 2005, 22:26   

moze opukaj go delikatnie?? i na hama jakos go kluczykiem sprobuj obrucic-tylko ze tym sposobem mozna wlasnie kluczyk zlamac i wtedy to juz kaplica :/ kumpel ma nissana patrola to ma taki korek paliwa ze kazdym gwozdziem otworzy a kluczykiem wlasnie nie ;]
_________________
 
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 22:30   

zdejmij ten plastikowy pierscien wokół korka-wtedy bedzieszmiał większe pole do manewru.

zamka zapalniczką lepiej nie podgrzewaj :D
 
 
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 22:58   

Mi jak zamarzł korek od baku w Escorcie to próbowałem różnych sposobów, odmrażaczy i innych płynów ale gdy polałem korek spirutusem to od razu puścił. Sam sie zdziwiłem bo kumpel mi to doradził. Jak spirytus nie pomoże to nie wiem.
 
 
KRiS 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 68
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Sty 2005, 08:49   

A propo kluczyka to naprawde uwazaj. Ostatnio miałem w drugą strone tzn. nie moglem zamknąć wlewu paliwa i niestety kluczyk przekręcony mi został i 35 zł stracone za nowy :(
_________________
 
 
nelasz
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 09:19   

Też miałem problem z ale z domknięciem korka wlewu paliwa.
Co pomogło - 2 rzeczy:
1) wymyłem korek w alkoholu metylowym w myjce ultradzwiękowej.
2) prysnąłem go FX-90.

Nie każdy ma dostęp do myjki ale płukanie w spirytusie z pewnością pomoże (nie musi być metylowy).
A ten cud środek to coś jak WD-40. Mi pomógł też na niemrugające kierunkowskazy.
 
 
Majkel-21
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 09:48   

Juz zrobione :!: :D
nie wiem cio bylo wczoraj za odmrazaczem dzis poszedlem na podworko , przestawiem samochod w strone do sloneczka , zapuscilem odmrazacz do sroda i puscilo, :!: :!: nie wiem czemu wczoraj nie puscil :(

Teraz wykapie go w spirytusie :lol: i zapuszcze Wd-40, (a jak nei znajdo to dobra stara Oliwa tez bedzie :D )

Thx za wszystkie rady.

Cieeszee sie ze nie musze z nim kombinowac, bo myslalem ze bedzie problem i wydatek na nowy korek


Pzdr

Mozna zamknac temat. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Majkel-21 17 Sty 2005, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KRiS 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 68
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Sty 2005, 10:17   

A i według mnie to niewierzcie w tak cudowne środki jak WD-40 czy inne tego typu ( no i oczywiście odmrażacze). Jest to oczywiście tylko moje odczucie ale uważam że te środki są dobre lecz tylko doraźnie na krótki czas. Jak się często tym zamki psika a później przestane to niestety ale zamek zacznie ciężko pracować. ( sprawdzone na oplu astrze , felicji , no i oczywiście mojej fiestuni) Według mnie niema jak to stara sprawdzona oliwiarka!
_________________
 
 
Soss
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 10:49   

Całkiem się zgadzam z Krisem - WD40 to środek penetrujący a nie smarujący. Szybko traci właściwości i mechanizm może się zacząć kleić badź zacinać.
 
 
prezes
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 23:46   

ja mialem problemy z korkiem w cinquecento, zawsze jaja byly na stacji jak sie silowalem z korkiem. czasem wygrywalem czasem nie. smarowalem wszystkim kupilem sobie specjalny smar maszynowy i olej i nic. nawet jeszcze gorzej. Pewnego dnia gosciu jeden mowi ze korek trzeba wyczyscic tak idealnie jak sie da i nie smarowac zadnymi olejami i smarami bo on jest samosmarujacy. wykompalem swoj koreczek :D (doslownie) w cieplej wodzie z mydlem potem spirytusik i chodzi jak marzenie:D
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 23:56   

To ja opowiem co mi się przytrafiło i jak to rozumuje.
Sytuacja zdarzyła się latem, czyli mróz odpada, pewnego razu po prostu nie dałem rady otworzyć korka, no i musiałem go wyłamać, nie wiem na ile to możliwe ale zepsucie się zapadek w środku wydaje mi się raczej znikome i ztwierdziłem, że to wina kluczyka.
Był lekko już "wyślizgany" do stacyjki pasował i do zamków też ale tylko w drzwiach ponieważ był codziennie tam "wpychany"
a że do korka i klapy raz na jakiś czas to tak się właśnie stało, tylko że klape miałem elektryczną więc mi to nie przeszkadzało.
 
 
Majkel-21
[Usunięty]

Wysłany: 18 Sty 2005, 09:00   

W moim przypadku jednak kluczyk odpadal bo byl swieze (ok 3miechy) temu dorobiony:)

I na szczescie obeszlo sie bez 'akrobacji' z wyjeciem korka :P

Pzdr
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 18 Sty 2005, 10:23   

ja kiedys na wakacjach jakies 100km od domu, na dzialce stwierdzilem, ze sprawdze czy otworze korek od wlewu paliwa(dodam ze na powrot nie mialem wystarczajacej ilosci paliwa)...no i nie zdolalem tego zrobic...po uzyciu WD-40 i odczekaniu chwili udalo mi sie otworzyc...dobrze tylko ze probwalem to zrobic w "domowych" warunkach a nie na stacji...:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Karoseria : zamki
Bit1 Mechanika 19 12 Lis 2009, 14:13
Gość
Brak nowych postów Mk6 karoseria
Toki Przed zakupem 2 23 Sty 2017, 23:29
_KRis_
Brak nowych postów Karoseria : reperaturka - definicja
cipojsza Mechanika 2 14 Lis 2005, 21:20
Gość
Brak nowych postów Karoseria : cieknący szyber
Gość Mechanika 10 21 Sie 2005, 17:41
Darekmk3
Brak nowych postów Karoseria : calypso dach
marcus_87 Mechanika 10 6 Cze 2008, 19:44
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.