Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Pierścienie czy uszczelniacze zaworowe?
Autor Wiadomość
elvis25
[Usunięty]

Wysłany: 5 Paź 2008, 14:06   [MK3] Pierścienie czy uszczelniacze zaworowe?

Silnik (1,1i 1990r.) chodzi ładnie oleju bierze bardzo mało, nie kopci ani nie wykazuje objawów, które wskazywałyby na powolną śmierć silnika. Poza jednym objawem, którego wcześniej nie zauważyłem ... otóż po zdjęciu korka od oleju jeśli się dobrze wpatrzeć to widać delikatną mgiełkę jakby delikatnie parowała woda oraz przykładając rękę czuć lekki podmuch (siłą podobny to dmuchającego wentylatora z zasilacza z kompa).
Ciśnienie na cylindrach nie było mierzone.

Czy te objawy to normalne czy powoli trzeba myśleć o remoncie (ojciec mechanik więc tylko koszt części. W przypadku potrzeby szlifowania wału też mam dostęp darmowy).
Może to kwestia uszczelniaczy zaworowych.
Czy może pomyśleć o nowym 1.1 lub 1.3 i najpierw sobie zrobić nowy silnik a potem tylko przekładka? Na razie opcja zmiany na większy w stylu 1,6 odpada ze względu na koszty ... może w przyszłości ;)
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 30 Lis 2008, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Paź 2008, 16:02   

Normalne,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 25 Lis 2008, 11:02   

JoeMix napisał/a:
Normalne,,,


Ale "normalne", że tak było od nowości, "normalne", że tak jest, wiele się z tym nie zrobi i to nie przeszkadza, czy "normalne", że są wyjechane uszczelniacze zaworowe (i ewentualnie coś jeszcze?) ?

Pozdrawiam,
k_myk
_________________
Chory na Fiestę...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Lis 2008, 11:10   Re: Pierścienie czy uszczelniacze zaworowe?

elvis25 napisał/a:
otóż po zdjęciu korka od oleju jeśli się dobrze wpatrzeć to widać delikatną mgiełkę jakby delikatnie parowała woda oraz przykładając rękę czuć lekki podmuch (siłą podobny to dmuchającego wentylatora z zasilacza z kompa).
To jest normalne, nie wiem jak praktyka, ale teoria mówi mi że fabrycznie nowy i sprawy silnik 1,1 też tak będzie miał.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 26 Lis 2008, 22:27   

normalne. u mnie tez tak jest.
jak masz mozliwosc to podjedz do jakiegos warsztatu i za 20pln powinni sprawdzic kompresje.

jak bierze b. malo to spij spokojnie :bigok:
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 27 Lis 2008, 07:28   

Na razie to pije dużo, bo bryzga olejem z uszczelniacza wału :rotfl: Tak, a propos tego uszczelniacza... Czy jest konieczność wymiany obydwu na raz czy wystarczy tylko ten od koła pasowego? Ktoś mi zasugerował, żebym od razu obydwa wymienił, z tym, że ten od strony skrzyni, jest chyba troszkę trudniejszy do wymiany, hm?

A co do kompresji... Sam nie wiem. Trochę się boję :rotfl: Na razie auto jeździ... a tak sprawdzę kompresję i jak się okaże, że jest źle to za każdym razem jak wsiądę do samochodu będę się zastanawiał kiedy powie, że dalej nie jedzie :P Chociaż z drugiej strony, lepiej wiedzieć na czym sie stoi i przynajmniej wiedzieć ile, mniej więcej się jeszcze pojeździ :)

P.S. Jak myślicie ile w WARSZAWIE zedrą ze mnie za wymianę uszczelniacza wału + kompresję + ew. wymianę uszczelniaczy zaworowych? Mimo szczerych chęci, raczej nie będę w stanie tego zrobić samemu... na śniegu ;-(

Pozdrawiam,
k_myk
_________________
Chory na Fiestę...
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 27 Lis 2008, 09:13   

uszczelniacz od kola paowego jest w miare latwo wymienic. od skrzyni to juz gruba robota bo trzeba zdjac skrzynie, kolo zamachowe.
nie wiem ile policza za wymiane, moze 100pln. sprawdzenie kompresji nie wplynie na prace silnika a bedziesz wiedzial co sie z nim dzieje.
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 28 Lis 2008, 08:09   

k_myk, to zależy gdzie i jak będziesz wymieniał. W Radomiu dałem za wymianę 50pln (w tym już cena uszczelniacza) - wytrzymało tydzień, chyba źle nabili. W Krakowie w ABC Focus wołają 80pln + uszczelniacz, ale dają rok gwarancji :)
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.