Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Silniczek krokowy ? A może coś innego ?
Autor Wiadomość
kopys 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 46
Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 22
Skąd: WĄGROWIEC
Wysłany: 22 Wrz 2008, 16:20   Silniczek krokowy ? A może coś innego ?

Witam !
Mam problem z obrotami, poczytałem trochę, wyczyściłem krokowca i CPP ale nadal występuje.
Mianowicie gdy odpalam,(zwłaszcza gdy jest zimny, jak sie nagrzeje to trochę lepiej) to mam gdzieś 500-600 obr. i gdy minie około od 5-10 sekund ,wtedy dopiero zareaguje silniczek krokowy i podniesie obroty. O ile dobrze pamiętam to gdy tylko przekręcało się zapłon, to kiedyś było słychać silniczek który już reagował, i tak samo zaraz po wyłączeniu, a teraz nie. Miał może ktoś podobnie, nie wiem czy inwestować w nowego krokowca ?
Czy może jest jakiś czujnik czy silnik jest ciepły czy zimny i on żle podaje czy jak ? .
Pomóżcie, miał ktoś podobny przypadek, z góry dzięki.
_________________
Kopys
 
 
 
morph231 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł
Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Wrz 2008, 16:57   

Ogólnie warto zacząć od przeczyszczenia krokowca no i zmierzenia jak zmienia się opór na CPP, sposób regeneracji krokowca jest gdzieś w FAQ. Sam się szczypię od jakiegoś czasu z wymianą CPP, nowy w sklepie około 300zł i staram się coś na szrociewyłapać. U mnie z kolei czasem zaraz po odpaleniu schodzi na bardzo niskie obroty, takie że silnik po chwili gaśnie. ogólnie krokowiec i CPP w fiescie to 2 złośliwe bestie ;)
 
 
kopys 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 46
Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 22
Skąd: WĄGROWIEC
Wysłany: 22 Wrz 2008, 18:19   

Czyszczenie już było, i niezbyt pomogło właśnie,
_________________
Kopys
 
 
 
FreeHack
[Usunięty]

Wysłany: 22 Wrz 2008, 18:22   

morph231 napisał/a:
Ogólnie warto zacząć od przeczyszczenia krokowca no i zmierzenia jak zmienia się opór na CPP, sposób regeneracji krokowca jest gdzieś w FAQ. Sam się szczypię od jakiegoś czasu z wymianą CPP, nowy w sklepie około 300zł i staram się coś na szrociewyłapać. U mnie z kolei czasem zaraz po odpaleniu schodzi na bardzo niskie obroty, takie że silnik po chwili gaśnie. ogólnie krokowiec i CPP w fiescie to 2 złośliwe bestie ;)


Nowy czujnik położenia przepustnicy na allegro kosztuje 179zł. Jeśli masz problemy z odpalaniem i gaśnięciem silnika w momencie zdjęcia nogi z pedału gazu, polecam gorąco zakup:) Poniżej link:

Czujnik położenia przepustnicy

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Wrz 22, 2008 18:27 ]
kopys napisał/a:
Witam !
Mam problem z obrotami, poczytałem trochę, wyczyściłem krokowca i CPP ale nadal występuje.
Mianowicie gdy odpalam,(zwłaszcza gdy jest zimny, jak sie nagrzeje to trochę lepiej) to mam gdzieś 500-600 obr. i gdy minie około od 5-10 sekund ,wtedy dopiero zareaguje silniczek krokowy i podniesie obroty. O ile dobrze pamiętam to gdy tylko przekręcało się zapłon, to kiedyś było słychać silniczek który już reagował, i tak samo zaraz po wyłączeniu, a teraz nie. Miał może ktoś podobnie, nie wiem czy inwestować w nowego krokowca ?
Czy może jest jakiś czujnik czy silnik jest ciepły czy zimny i on żle podaje czy jak ? .
Pomóżcie, miał ktoś podobny przypadek, z góry dzięki.



Po włączeniu zapłonu słychać raczej tylko pompę paliwa. Spróbuj wymontować potencjometr położenia przepustnicy(jego w zasadzie się nie czyści, chyba że od środka poprzez wywiercenie otworów i wprowadzenie środka do polepszenia łączności między stykami) i sprawdź jak zachowuje się autko przy uruchamianiu bez jego obecności. Prawidłowo powinno reagować następująco - bezproblemowe odpalanie, wejście na wysokie obroty i stopniowe ich obniżanie. Gdy tak będzie, potencjometr położenia przepustnicy do wymiany - ewentualnie regeneracja przewodów CPP(często izolacja potrafi się stopić, wystarczy ponownie zaizolować i cieszyć się jego sprawnością. W przeciwnym razie zajmij się krokowcem - na forum jest dokładny opis reanimacji silniczka krokowego. Życzę powodzenia.
 
 
kopys 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 46
Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 22
Skąd: WĄGROWIEC
Wysłany: 22 Wrz 2008, 20:30   

A więc w skrócie, sprecyzujmy:


1. Nie mam problemu z odpalaniem, po prostu jak odpalę to auto zaczyna pracować na ok. 600 obr. a póżniej jak pisałem wyżej, dopiero wchodzi na te 1000.

2. Co do silniczka krokowego, to właśnie z opisem na forum została przeprowadzona taka reanimacja.

3. co do CPP to też zostały nawiercone dziurki jak w opisie na forum i preparat w ruch.

Nie mierzyłem jedynie oporu.
_________________
Kopys
 
 
 
Jacek4200 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 91
Skąd: Wrocław/okolice
Wysłany: 23 Wrz 2008, 07:05   

Może jeździsz na złym paliwie? Mi też falowały obroty, silnik lubił gasnąć na ES 95 ze stacji Orlen w Obornikach Śląskich(NIE POLECAM) zalałem Vervą 98 GDZIE INDZIEJ - motorek pali na kopa, stabilne obroty jak skała, a też myślałem że padł mi cpp lub krokowiec.

Zalej dziada 98 oktanowym paliwem, zawsze taniej niż 180 zł.
_________________
Była Fiesta mk3 1.1i jest Seat Ibiza 1.4i
 
 
 
winiar789 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Wrz 2008, 09:16   

podpinam sie pod temat obroty mam caly czas ..wkur...sie i tak jezdze na nich krokowca czyscilem bardzo solidnie i dalej sa a co do ccp to nawet nie wim gdzie go szukac...:/:/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Brak ładowania? Może coś innego?
Bardzo prosze o pomoc
sznajderro Elektryka 8 18 Sie 2010, 07:59
sznajderro
Brak nowych postów [MK3] Alternator, akumulator a może coś jeszcze innego?
Gość Elektryka 34 13 Sie 2008, 00:30
diodalodz
Brak nowych postów [MK5] Alternator czy rozrusznik a może coś innego.
sajmon8 Elektryka 1 9 Kwi 2013, 11:57
diodalodz
Brak nowych postów Cewka czy wtryski czy może jeszcze coś innego?
Doberman Elektryka silnika 8 10 Sie 2017, 23:39
Doberman
Brak nowych postów Silniczek krokowy
Obroty ,gaśnie
danielthx Mechanika silnika 4 30 Cze 2018, 14:38
danielthx


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.