Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Trzydzieści lat minęło
Autor Wiadomość
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 14 Wrz 2008, 19:28   Trzydzieści lat minęło

Powrót do domu po zlocie spowodował iż Żółw postanowił nieco podsumować swoje dotychczasowe osiągnięcia ( albo raczej ich brak :| )

Trzydzieści lat wydawało by się że to kupa czasu i faktycznie upływający czas zaczyna być po człowieku coraz bardziej widoczny . Niechodzi mi tu o sytuację w której zagadnięta w autobusie osiemnastka zamiast czuć się adorowaną zaczyna mi ustępować miejsca siędzącego , lub jak podczas wizyty w barze po wypiciu kilku głębszych oraz rozpoczęciu nieco głośniejszej zabawy , barman zamiast po ochrone dzwoni karetkę z respiratorem oraz solami trzeźwiącymi .
Nie chodzi także o dziwne uczucie gdy po obudzeniu sie w piękny poranek stwierdzam że zdziwieniem że nic mnie nie boli i zastanawiam sie czy w tym wieku nei jest to niechybny objaw tego iż umarłem .
To akurat są sytuacje wynikające jasno z życia , z jego przemijalności oraz następujących po sobie wydażeń czyli tak zwanej kolei rzeczy .

Podsumowania , które poczyniłem dotyczą bardziej rzeczy , na które wpływ mam . Zastanowiłem się nad tym co w życiu osiągnąłem . Czy droga , którą wybrałem jest słuszna . Co powinienem zmienic aby iść nią nadal , a może powinienem zawrócić ?
Na te właśnei pytania musiałem sobie odpowiedzieć .

Zacząłem od najbardziej namacalnej sfery życia czyli osiągnięć materialno karierowych .
Hmm . Nic nie wynalazłem ( może to i dobrze ) nie stworzyłem przynoszącej milionowe zyski firmy , a święci tego świata nie srają w gacie na dźwięk mojego nazwiska .
Nie zostałem sławnym politykiem ani nie zrobiłem kariery jako piosenkarz ( to akurat nie dziwi )
Od 10 lat posiadam to samo auto i to tylko dlatego że jak je kupowałem nikt nie był na tyle głupi żeby podkupić mi tego trupa , a w miarę upływiu lat nie spotkałem na swojej drodze ślepego , głuchego i głupiego kierowcy ( choć na każdym parkingu pod hipermarketem widze ich setki codziennie ) , który tą postępującą degenerację byłby w stanie wziąc choćby w przeliczeniu na kilogramy .

Jednym zdaniem jak na trzydziestolatka : pełen sukces :|

Nie są to jednak rzeczy w życiu najważniejsze , a jedynie umożliwiające godne życie . Pieniądze się ma a czasami sie ich nie ma . Można je zarobić , zdobyć , można je także stracić . Są potrzebne , ale to rzecz nabyta .
Ja osiągnąłem dużo więcej niż pieniądze . Osiągnąłem coś czego za żadne pieniądze kupić się nie da a co bardzo dobrze dało się zauważyć podczas minionego weekendu ( na przykład w piątek wieczorem )

Mam wspaniałą Kobietę , z którą stworzę rodzinę , która toleruje małego chłopca nadal we mnie drzemiącego , cieszy sie razem ze mną gdy przywiozę do domu kawał żelastwa oblepiony przepalonym olejem silnikowym twierdząc że to rarytas i że wystarczy mi on za prezent na gwiazdkę , toleruje to iż instrukcje obsługi każdego urządzenia elektrycznego traktuję jako wroga numer jeden , a wszystkie zawarte w niej wskazówki jako podpowiedzi wroga , której nei przeszkadza że czasmi siedzę przed telewizorem z czteropakiem piwa wydając odgłosy jak kopulująca małpa oglądając 22 inne małpy latające za jedną piłką .
Która jest przy mnie nie tylko na dobre , ale także gdy jest źle a droga do celu zaczyna się neibezpiecznie wydłużać i kręcić .

Mam także Wspaniałych Ludzi z FKP . Ludzi , których nie musze widywać codziennie , bo nie o to chodzi , z którymi nei muszę sie bezustannie utwierdzać o łączącej nas przyjaźni , bo pomimo tego że na co dzień każdy z nas pcha własne " taczki obłedu " a przerwy między spotkaniami często są dłuższe niż pare miesięcy wiem że oni są tam gdzieś i że jezeli będe tego potrzebował w mgnieniu oka będą przy mnie , tak samo jak ja rzucę wszystko po to aby pomóc gdy będą tego potrzebowali .

Bardzo dobrze widziałem to w piątek wieczorem gdy w oku zakręciła mi się łezka na widok przyjęcia jakie mi zgotowaliście .
Chciałem Wam wszystkim podziękować za to że jesteście i za to że Was mam . Że jestem dla Was Żółwikiem Tuptusiem z trzydziestką na karku i akcepujecie to bezwarunkowo .

Wiem że części ludzi którzy przyczynili się do tych przemyśleń nei było na zlocie ciałem , ale za to byli tam duchem , dostałem od nich życzenia połączone z prezentami ( Wódeczką od Loy-a schłodzoną jak lubię delektowałem się kontemplując złamane przyżeczenie złozone dawno kiedyś podczs jednej z rozmów z Pumą iż " Nigdy nie potnę Czarnej " Czas pokazał że było inaczej i że zrobiłem to z przyjemnością a smak podszybia wcale nie musi być rdzawy ) Niestety życie jest życiem i nie każdy mógł być tam ciałem . Nieszkodzi . Wiem że byliśmy tam razem bezwzględu na dzielące nas kilometry .

Trzydzieści lat minęło jak jeden dzień . Patrząc wstecz na życie zastanawiam się czy coś bym zmienił , czy mogłem pójśc inną drogą lub na tej ominąć pare niebezpiecznych wyrw i zakrętów . Na pewno . Popełniłem wiele błedów a także daleko mi do ideału świętego . W momencie gdy zadaję sobie jednak pytanie czy cokolwiek bym zmienił gdybym miał taką możliwość - odpowiedź brzmi NIE .
To jak przeżyłem trzydzieści lat swojego życia spowodowało że jestem tutaj teraz mając dookoła Was . Jest to dla mnie wspaniała świadomość i nei oddam jej za nic . Jakakolwiek zmiana w przeszości mogłąby spowodować iż minąłbym tak wspaniałych ludzi o krok lub minutę i nei byłbym dla nich kochanym facetem lub Żółwikiem Tuptusiem .

Zycie pisze najdziwniejsze scenariusze i nei wiem co będzie za rok lub dziesięc lat . Nie obeicam także że przez kolejne trzydzieści lat się nie zmienie - to było by bez sensu , życie jest dynamicze , przemija , nie można stać w miejscu bo to oznacza śmierć . Obiecuję jednak że będe tutaj dla Was , ludzi na których mogę liczyć i którym czuję sie potrzebny .

Dziękuję Ewie oraz Wam wszystkim za to że jesteście .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 14 Wrz 2008, 19:37   

piękne... naprawde piękne... ja ci życzę podążania dlaje tą drogą, i żeby się stawała coraz prostsza...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 14 Wrz 2008, 19:38   

Zolwiu :przytul:
_________________

 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 14 Wrz 2008, 19:42   

Żółw :)
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Wrz 2008, 19:45   

Zólwiu notw
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
elmek13 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.5 V6 170KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 44
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: z Elemelkowa
Wysłany: 14 Wrz 2008, 19:49   

Tuptak :)
_________________
Burbo Team
Profil Facebook
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 14 Wrz 2008, 20:08   

Mam nadzieję, że pamiętasz o czym gadaliśmy z piątku na sobotę (bo ja nie bardzo) i życzę Tobie (a przede wszystkim sobie i pozostałym), abyś przez kolejnych (conajmniej) SIEDEMDZIESIĄT lat nie zmienił się ani odrobinę :V:
To byłem ja, Parzyszek :devil:
PS.
Żałuję wielce, że mnie zabrakło na zlocie i że nie posmakowałem czarnejmatowej... :głowąwmur: :głowąwmur: :głowąwmur:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14 Wrz 2008, 20:13   

dzię-ku-je-my :*
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
Piter 
Ninja TEAM




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: RS2000/150KM
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 3843
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Wrz 2008, 20:24   

O rany Żółw, zaczynasz się rozklejać. Zupełnie tak jak twoja fiesta :rotfl:
_________________
MK3 XR2i Czarna Curva 1.6 CVH --- RSCurva 2.0 N7a + SZPERA :V:
MK4 1.25 ZETEC Ghia
MK6 1.4 TDCI w automacie - coraz gorzej ze mną ...
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 14 Wrz 2008, 20:26   

:brawo: :)
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
anjko 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 421
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14 Wrz 2008, 20:31   

Żółwik z tym piosenkarzem to się zgodzę :-P ale z poety to ty na pewno coś masz :-)
Jak zwykle nic dodać nic ując i oby tak dalej. :brawo:

Jeszcze raz STO LAT !!!
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ
były: MK2 1.1C 87r.-> MK3 1.8D 91r.-> MK3 1.4i 90r.-> MK3 1.8 16V 93r. (obecnie by Dawidek)-> MK3 1.8 16V 93r.
obecnie są: MK3 1.3i 91r. (Easy by Sysia) i MK3 1.8 16V 93r.
strach pomyśleć co będzie dalej ??? :)
 
 
 
Małgorza 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Owca :)
Wiek: 36
Dołączyła: 17 Wrz 2006
Posty: 163
Skąd: niby Olsztyn
Wysłany: 14 Wrz 2008, 20:37   

Żółw - najlepszego :)

(Zacznij pisać książki, to przy kolejnym podsumowaniu będziesz mógł to dopisać do osiągnięć ;)) )
_________________
Frakcja warmińsko-mazurska zaprasza

"(...)W tym miejscu opowieści owce zwykle pochylały głowy. One też chciałyby zwiedzić Europę, bo wyobrażały sobie, że jest to olbrzymia łąka pełna jabłonek."
 
 
senga 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Agnieszka
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 14 Wrz 2008, 20:56   

powiedział Żółw...

:ok: nic dodać, nic ująć
_________________
<CZARNA SZKLARNIA I BRZYDKA ŚLIWKA - adoptowane, ale kocham jak własne> :2xf:

www.spontan.org.pl
 
 
 
DziDzia 
vel DziaDzia





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: RS
Silnik: 2.0/16V
Imię: Patrycjusz :)
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lip 2005
Posty: 4172
Skąd: :: DDG ::
Wysłany: 14 Wrz 2008, 21:14   

I jeszcze jeden i jeszcze raz, sto lat sto lat, niech żyje nam.......



pozdro :!:
_________________

Model:MK1 '77 Silnik: 1,1S/35KM
Model:MK5 '00 Silnik: 1,3i/60KM
Romety PONY
Profil Facebook
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5646
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Wrz 2008, 21:32   

a może ci przepióreczkę zaśpiewać ?? Na 60 urodziny dostaniesz egzempaż 1:1 z ciasta na cały rok :)
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 14 Wrz 2008, 21:37   

ale to już daras i mafios muszą być bo sam jej nie potnie :P
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3191
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 14 Wrz 2008, 21:51   Re: Trzydzieści lat minęło

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Mam także Wspaniałych Ludzi z FKP . Ludzi , których nie musze widywać codziennie , bo nie o to chodzi , z którymi nei muszę sie bezustannie utwierdzać o łączącej nas przyjaźni , bo pomimo tego że na co dzień każdy z nas pcha własne " taczki obłedu " a przerwy między spotkaniami często są dłuższe niż pare miesięcy wiem że oni są tam gdzieś i że jezeli będe tego potrzebował w mgnieniu oka będą przy mnie , tak samo jak ja rzucę wszystko po to aby pomóc gdy będą tego potrzebowali . .


Cytując jeden zepół z lat 80-ych i początku 90-ych:

"Wszyscy jedziemy na tym samym wósku a od strachu ratuje nas tylko defekt mózgu"



Żółwik Tuptuś napisał/a:
.... delektowałem się kontemplując złamane przyżeczenie złozone dawno kiedyś podczs jednej z rozmów z Pumą iż " Nigdy nie potnę Czarnej " Czas pokazał że było inaczej i że zrobiłem to z przyjemnością.....


to sie nie liczy :-P :-P wiec nie złamałeś obietnicy, żałuje tylko że nie widziałem repliki ;-(


Głąbie jeszcze raz najlepszego
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 15 Wrz 2008, 07:50   

podłaczam sie pod Pume, wszystkiego najlepszego ;)

P.S. Jak bedziesz w lodzkim daj znac, bo niechcialbym sie do Ciebie fatygowac, Poznan moglby tego nie zdzierzyc :D
_________________
Cific TypeS r18a2 140KM 180NM
...drin team....
 
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 15 Wrz 2008, 09:44   

Sto lat Harry :)
_________________
Profil Facebook
 
 
dawidek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Dawid
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Babimost
Wysłany: 15 Wrz 2008, 10:37   

Wszystkiego matowego Żółw :)
Sto lat!
_________________

GALERIA ZE SPOTÓW TZ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: STO LAT STO LAT STO LAT
czyli klubowy kącik urodzinowy
sowa Hyde-Park 1818 27 Lip 2023, 19:25
DziDzia
Brak nowych postów Dodatkowa gwarancja na ( łącznie ) 5 lat i 7 lat.
Mars Hyde-Park 5 15 Sty 2019, 23:36
Wojtek Wawa
Brak nowych postów 12 lat z Fiestą Mk6
pawel182 Hyde-Park 3 26 Cze 2019, 18:56
pawel182
Brak nowych postów 30 lat Forever Fiesta Zlot
Zlot Fiest Zielona Góra 2006
Szopica Zielona Góra 2006 253 19 Kwi 2006, 09:05
Bongo
Brak nowych postów brak zwyżki za wiek od 24 lat
11kuba11 Ubezpieczenia i rejestracja aut 21 23 Gru 2009, 14:53
firion7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.