Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Wzmacniacz - Kabel REMOTE
Autor Wiadomość
Kowal
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 00:30   Wzmacniacz - Kabel REMOTE

Witam !!
Problem polega na tym iz :
Gdy wzmacniacz jest podłaczony - do - i Remote wzmacniacza zwarte z + wzmaka to wszystko jest ok , wzmacniacz gra jak powinien !
Ale jak podłaczam Remote pod kabel Remote z radyjka + pod + i - pod - to jest lipa :( Bas jest słaby , prawie niesłyszalny momentami .
Co jest nie tak ?? Pod wzmacniacz mam podpietą tylko tube !
Wzmacniacz 2x150 W radyjko Pionieer 45x4 W :) Pozdrawiam i dzieki za pomoc !!
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 00:52   

troszke nei rozumiem co pod co podlanczasz :) albo jestem juz na tyle zmeczony.Podlanczajac wzmacniac zdo radyjka najlepiej jest załanczac go ciagnac kabel remote do kabelka w radiu co sie zwie POWER ANTENA. Do wzmacniacza ciagniesz chinche z radyjka lub jezeli ich niema ciagniesz kabelki od glosnikow i przerabiasz ich koncowki na chinch


moze jest mocniejszy bo jakos to dziwnie zmostkowles ? z opisu nie mog etego wywnioskowac bo nei da si epodlonczyc kabli do 2ch minusow czy do 2ch plusow i zmusic sprzet do grania.Jezeli mocno zle cie zrozumialem to sorki mam zabiegany dzien :)
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 02:21   

Dla mnie też jest to troche dziwnie napisane i nie bardzo rozumie, a remote nie może być zmostkowane z plusem przy wzmacniaczu bo w takim wypadku będzie on cały czas włączony.
Podłącz go tak jak ma być czyli do remota w radiu
 
 
Kowal
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 10:49   

Moze i troszke niezrozumiale napisalem , pisalem to dosyc pozno moze dlatego !?
IRo własnie tak mam zmostkowany remote z plusem na wzmaku bo wtedy wszystko jest ok ,
ale musze to caly czas odlaczac zeby wzmacniacz wylaczyc co nie ! jest to troche uciazliwe :(
Kurtus chinche od radyjka ida do wzmaka , chodzilo mi o kable pradowe od akumulatora czyli minus od aku do minusa wzmaka i plus od aku do Remote zwarte z plus !!
I wlasnie jak podlaczam ten kabelek REMOTE ( power antena ) od radyjka do wzmaka tak jak piszecie to licho gra ale wzmak wylacza sie razem z radiem tak jak powinno wlasnie byc :)
tyle ze niegra to tak jak na zwartym Remote z plusem wzmaka ( caly czas wł wzmacniacz ) !!
Mam nadzieje ze teraz jest troszke jasniej jesli nie to sorki
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 11:03   

Teraz to owiele lepjej napisane :wink:

Nie rozumie twojego problemu, bo remote niema nic wspólnego z jakością dzwięku, jest to tylko impuls do włączenia wzmacniacza, według mojego rozumowania, nie moge ci pomóc, troche to dziwne.

A co to masz za wzmacniacz, może z nim coś nie tak, lub w radiu z tym kablem :roll:
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 12:03   

Tak jak napisał Iro to nie ma żadnego związku na jakość pracy wzmacniacza.... chociaz przyszła mi jedna rzecz
Czy kabel REMOTE idzie przy czinczach ?? jeżeli tak, a czincze masz liche, to w tedy może zakłuca je jakoś ... wiem ze zasilanie i REMOTE powinno iść osobną drogą niż czincze - może w tym jest kłopot
Ja u siebie wogóle nie mam podpięte pod radio przewodu REMOTE, tylko przycisk i do bezpieczników - sam sobie decyduje kiedy odpalać wzmacniacz, bo nie zawsze mam ochote.
 
 
Kowal
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 12:07   

Tez chyba sobie zrobie taki przycisk :wink:
albo pokombinuje z tymi przewodami jak piszecie i zobaczymy !?
narazie dzieki za pomoc
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 12:09   

Iro napisał/a:
Teraz to owiele lepjej napisane :wink:

Nie rozumie twojego problemu, bo remote niema nic wspólnego z jakością dzwięku, jest to tylko impuls do włączenia wzmacniacza, według mojego rozumowania, nie moge ci pomóc, troche to dziwne.

A co to masz za wzmacniacz, może z nim coś nie tak, lub w radiu z tym kablem :roll:



amen,remote jedyne załancza,lecz nie poprawia dzwieku a tymbardziej go nie wzmacnia
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sty 2005, 12:34   

Kurtus napisał/a:
amen,remote jedyne załancza,lecz nie poprawia dzwieku a tymbardziej go nie wzmacnia


amen, amen, ale REMOTE nie powinno się puszczać przy czinczach z tego co wyczytałem na stronach o audio

:wink:
 
 
powgreg-
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sty 2005, 14:47   

Czy plus wzmacniacza jest podłączony prosto do akumulatora a masa do nadwozia?
Jeżeli tak to może radio daje za małe napięcie na wyjściu auto antena i nie załącza prawidłowo wzmacniacza, powinno być tam ponad 11,5V.
 
 
Kowal
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sty 2005, 14:52   

Plus i minus do wzmacniacza idzie od akumulatora :wink:
Jakie jest napiecie na kabelku z radia Remote niewiem - niemierzyłem :roll:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Sty 2005, 09:22   

powgreg- napisał/a:
Czy plus wzmacniacza jest podłączony prosto do akumulatora a masa do nadwozia?
Jeżeli tak to może radio daje za małe napięcie na wyjściu auto antena i nie załącza prawidłowo wzmacniacza, powinno być tam ponad 11,5V.

O swięta racje... wzmacniacza nie podłaczamy do masy, tylko do ujemnej klemy akumulatora... a co do tego wyjścia remote, to masz racje, wystarczy ze radio nie bedzie tam dawac równo 12V nan stop, tylko np. impulsowo, albo cuś, i już wzmacniacz się nie właczy na "full"...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 16 Sty 2005, 09:30   

"-" wzmaka mozna ewentualnie podlaczyc pod dobrą mase-ja tak mam i gra wszystko wporzadku 8)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 13:23   

molu napisał/a:
"-" wzmaka mozna ewentualnie podlaczyc pod dobrą mase-ja tak mam i gra wszystko wporzadku 8)


Dużo osób tak ma i gra wporządku :wink:
Wiec ja bym nie podłączał odrazu pod ujemną kleme... chyba ze masz za duzo kabla hehe :wink:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Sty 2005, 16:31   

Wzmacniacz Dużo prądu bierze, po cholere takie wielkie wartości mają ci po masie latać, a po drugie - na masie jest masa zakłuceń... więc ja masz '-' do masy to się ciesz że ci nie charczy, skrzypi itp...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 17:08   

Oj naprawde dużo osób tak ma... tzn minus do masy auta i nie zauwarzylem u nikogo zakłuceń... ale może to juz nie ma moje ucho :roll:
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sty 2005, 17:21   

Takie rozwiązanie z tego co pamiętam to nie jest zgodne z pasciem, i wiele osób tego nie stosuje, przynajmniej ja się nie spotkałem.
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Sty 2005, 20:53   ..

Panowie o czym mowa ?
Jezeli masz kabel do dupy to mozna podpiac w bagazniku do dobrej masy ewentualnie kupic metr porzadnego kabla i bedzie lepsza masa niz prosto z aku!! Prawie taka sama bym powiedzial. Jak jest wszystko wporzo to zadnych zaklocen nie ma, wiecej zaklocen mozesz spotkac puszczajac kabel, bo urzadzenia elektr. zle moga wplywac jezeli jest kabel do dupy :/
Masz jakies regulacje na piecu ? ew. na radiu ? Czy kabel plus jest dobry (odp. grubosc do odp. mocy piecyka/dlugosci) ?
Pozdrowka
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów REMOTE, brak pojedyńczego otwarcie drzwi
AdikMK6 Elektryka ogólna 13 21 Paź 2022, 02:43
Kamykkamil16
Brak nowych postów Wzmacniacz
Kolin Car Audio i CB 9 14 Lis 2007, 20:03
woras
Brak nowych postów Wzmacniacz
Prosze o opinie......
Radziu Car Audio i CB 7 22 Lis 2006, 22:42
semek711
Brak nowych postów Wzmacniacz a głośnik
Dragon21 Car Audio i CB 8 10 Sie 2010, 19:46
Dragon21
Brak nowych postów wzmacniacz do 600zł
DiabloHR Car Audio i CB 26 8 Maj 2008, 13:12
FiFa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.