Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

FAQ - Zetec i 4 przepustnice
Autor Wiadomość
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Sie 2008, 19:43   FAQ - Zetec i 4 przepustnice

myślę że warto podkleić temat, z racji częstego zapytania o nie :)
PS. Ma sens żeby zamiast filterkow wyspawac rure z 4 wychodzacymi mniejszymi rurami, ktore by poloaczyc z przepustnicami zlaczkami wzmacnianymi i pociagnac to do IC?

"[size=85]Guide written by SamT[/size]

[size=200]Adapting motorbike throttle bodies[/size]

[size=150]This guide shows how to fit GSXR 1000 throttle bodies to a Zetec engine, mounting on an ST170 inlet manifold.[/size]

Parts and tools list

    Throttle bodies
    ST170 Manifold – including fuel rail and injectors
    Cosworth 2wd fuel regulator
    Ram pipes/trumpets/ horns x4 (what ever you want to call them)
    Air filter/air filters
    Fuel hoses x3
    Chemical metal
    Small 8mm metal tubing
    3mm silicone vacuum tubing
    8mm silicone vacuum tubing
    3mm T pieces x4
    8mm T pieces x3
    Jubilee clips
    couple of strips of metal
    Nuts and bolts
    M5 thread and nuts
    Drill
    Flap wheel
    Rivet gun
    Rivets
    Drill bits
    Vice
    metal coat-hanger
    Small file


Ok, firstly you need to get your throttle bodies. Ideally you will want some that you are able to split into individual units. In this guide I have used the GSXR 1000 unit.



Grab your ST170 manifold and start dismatalling it. The lower part of the inlet is able to be removed, using this you mount the throttle bodies onto it. Remove the injectors and fuel rail from the lower part, as we will look at the fuel rail next. You can now discard the upper ST170 manifold, as this is not needed.






Next you need to get the fuel rail sorted so it can take a fuel pressure regulator, as the ST doesn’t have it. Remove the the plastic box on the end of the fuel rail, it's held on with two screws, give it a strong pull and the unit will pop out. This will uncover an opening on the fuel rail. You need to have the hole tapped and have some fuel connectors fitted. Just go to your local hydraulic fittings shop and they will sort you out.

Once your fittings are in it should look similar to this.






Right, now we can move onto the throttle bodies that you have now acquired.



This picture shows them lined up against the ST inlet. As you can see they need to be spaced out a little to make a perfect fit.



To begin with you need to strip them down. Remove the vacuum pipes, fuel rail and injectors.




Heres the back showing the secondary butterflies, they are electronically controlled, but don’t need then, so off they come.




Secondary butterflys removed.



And now they are all separated, this is done by undoing and removing the long threads that go the length of the throttle bodies.




Once your units have all been separated you can place them onto the ST manifold. You can see how long your m5 threads need to be, but we wont put them together just yet, a few modifications need to be made.





Now you need to get rid of the holes left from removing injectors and secondary butterflies.
For the injector holes, use these as the vac take offs for your brake servo, so get some metal tube just big enough to fit into the hole (8mm, I think, measure to be sure) and then use your chemical metal. This is a chemical compound that you mix together between your fingers and turns into a putty, then just put it into where ever you need a seal made. Hardens within 30 mins and is as strong as steel, you can drill it, sand it, paint it etc… It's very usefull stuff.

***Please note, these pictures show plastic tubing, this was later changed to metal tubes. Best to use metal***



Next you will notice the holes left from removing the secondary butterflies, just fill the holes in on each throttle body with your putty.





You may also find that one of the throttle bodies (with the tps connected) has an extra vacuum nipple, this can get in the way of the fuel rail so chop it off and seal it with your chemical compound.



After they are dry you can space the throttle bodies correctly using m5 thread and nuts in between.

This is pretty easy, just take your time doing it. Easiest way is to mount them onto the manifold and then put your M5 thread through the holes. That way it is spaced perfectly.










Now you can make some brackets. You may decide you don't want any, but it will give extra support to the throttle bodies and they wont fall out of their pockets.

With your strip of metal you have, cut one strip that can go the length of the top of the whole set. You will see there are already threaded screw holes on the top of the throttle bodies for you to use. Mark down on the strip where the holes are and then drill your holes in the strip. Once youve drilled your 4 holes you can bolt the the strip on the tops.






Now make your brackets to join the strip and manifold together. I used metal coat-hanger wire to use as a template, then bent a strip a metal following the template in the vice. Make two of these, and should look like this...



To mount your bracket use one bolt hole on the manifold, which is where the fuel rail bolts to, then line up and mark the top where it lays on the metal strip you made earlier. Drill on this so the top of the bracket can bolt to your strip.
You will now have a very solid set of throttle bodies.






Ok, the basic structure of the throttle bodies is now done. Now we need to look at the linkages. When you spaced you set out, you will have noticed that two of the linkages have separted, but the first has stayed connected. This is prefectly fine. All we need to do is space the linkages out. To do this we are going to rivet some small sections of aluminium plate to the end of the two linkages. So dismantle the set.

First get your rivets, get a drill bit suited to your rivets and drill two holes on the linkage





Then cut the aluminium plate to size and drill two holes in it so they match up with the holes on the linkage. Then rivet your aluminium plate to the linkage.

Once this is done it will look similar to this





Now we need to look at the runners on the inlet manifold. Where the throttle bodies join onto it they are slightly oval. Now that's fine, but we want the best airflow we can get, so get out your flap wheel and drill and make that oval, round!! Just be careful not to take too much off.
Also trim the insides of the joining rubbers with a Stanley knife so they are round too.









We can now put the hole lot together. Best thing to do is get rid of the old clips that hold the joining rubbers on, as they are a bitch to connect back together, and just get 8 jubilee clips and use these. Makes a better clamping seal too.







We also need to modify an old Zetec throttle cable bracket. The motorbike bracket is no good, so we cut the end of it off and modify the Zetec one. Basically all you need to do is, trim it down a little and bend it differently so it looks like the one in the pic. Drill two holes in it, so it can bolt under part of the motor bike bracket and where the thread goes through. Make sure when reshaping it that the diamond hole is in-line to where the cable nipple clips onto.

Give the bracket a lick of paint, as it will have most likely cracked off when you bent it, as we don't want it to rust.





You will also need to slightly enlarge the second nipple hole on the throttle bodies. Do this with a small file, doesn't take much filing, but you need to do this as the nipple on the Zetec throttle cable is just slightly too large to fit in.



Moving back to the metal strip we put along the top earlier, we can use this as an option to mount our Cosworth fuel regulator. Cut some aluminium plate to size, also cutting a little slot so the return pipe on the regulator can fit through. Drill two holes on one end and drill on the strip to match. Then turn your fuel reg upside down and you will see two holes, drill the other end of the plate to match these, then bolt the lot together. Will look similar to this






Now we will join up all our pipes. Using the 8mm tube we bonded into the injector bungs, slide on some 8mm vacuum tubing clamp each one with jubilee clips (we dont want any vacuum leaks) and join them together using 3 T pieces. Then on the little nipples (2 on each tb I think) block one on each throttle body, then using the second one join all of them together using 3mm vacuum tubing and x4 3mm T pieces, clamp these on with some small cable ties. Then add another T piece to the end of the 3mm tube so it can tail off to the fuel regulator. Now the 8mm vacuum tubing will go to the brake servo and the 3mm will go to your map sensor on your ecu if your using one.




Now we can connect the fuel lines on. The connector we tapped into the end of the fuel rail will join to the front of the fuel regulator, then the return on the fuel regulator will go the the return fuel hose on the car. The front of the fuel rail will connect to the fuel line in the car. So in total we need 3 hoses.





Clean up the throttle bodies, and put on your trumpets, and your ready to bolt them to your engine!!!





"
_________________
Bardzo dużo rarytasów na sprzedarz! KLIKNIJ TU!!
Ostatnio zmieniony przez PumaRST 23 Sie 2008, 22:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 23 Sie 2008, 20:19   

W silniku turbo na moje stawianie go na 4 "mordach" jest bezcelowe, lepiej obrobic lekko glowice i zrobic custom podstawy dla kolektora i dopiero wyspawac "cos" co poprawi pleplyw i sposob mieszania sie paliwa z powietrzem, ale to i tak nie bedzie az tak super wazne jak wolnossaku... moja opinia...
_________________

 
 
 
Arkadius 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Arek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 637
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 23 Sie 2008, 20:38   

http://www.streetracing.p...showtopic=54280 tutaj jest zrobione fajnie zastosowanie trąbek :) oczywiście zaraz znajdzie tyle opini ile osób z tym ze 8 wtrysków itp. Ale ważne że projekt made in poland :)


ale ten projekt i tak pewnie większość osób z FKP zna :)
_________________
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 05"
Renault Safrane 2.5 20V 99" - SOLD
Ford Fiesta MKIV 1.25 16V 97"[/b]
Blue Fiesta xr1800 - SOLD
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 23 Sie 2008, 20:41   

Fordon napisał/a:
... moja opinia...


moja jest bardzo podobna ale znajac Pieska to pewnie wcześniej czy później wstawi ITB dla samego faktu ich wsadzenia.

ma to niewątpliwie 1 główną zalete, bardzo równy rozdział mieszanki na każdy cylinder ale na tym poziomie na jakim są nasze auta wydaje sie to bez sensownym kosztem który mozna przeznaczyć na coś co przyniesie wiecej mocy. No ale Piesek jest uparty i chwała mu za to :yes:

Znacznie inaczej sprawa sie ma w N/A
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 23 Sie 2008, 20:51   

Projekt Berkuta widzialem i bede musial z nim sie skontaktowac, nie tyle odnosnie samych przepustnic co wysterowania tego... bo zaczynam sie obawiac ze nie ogarne elektroniki na seryjnym ECU, baaa malo tego jak ja ta mende zapne bez mapsensora...
W sumie fajny temat...
Marcin powiedz mi czy dobrze mysle... ze jesli chce stawiac silnik na 4 mordach, a silnik jest wyposazony w serii w MAF a nie w MAP to musze i tak i tak zrobic konwersje na MAP bo inaczej bedzie dupa zbita?? kolejna sprawa to ile o ile ccm musza byc wydajniejsze wtryski (moze i to nie moja sprawa w tym) ale wole zapytac i doradzic chlopakom zeby jaj nie bylo, bo zaczynaja przeginac... Zapewne wiesz o jakie auto chodzi (wiec cii) ;)
_________________

 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Sie 2008, 21:10   

Marcin wiesz że to to uparte jest jak osioł :D W planie jest zakup ssącego od ST170 i zacząć coś z tym kombinować, ogółem niemówię że w tym sezonie co będzie, bo na ten sezon co bedzie to chce bardzo wzmocnij bude, co wytrzyma latanie po zakrętach. Plan jest taki: jak na dzień dzisiejszy: jak silnik nie wywali bokiem to bedę powoli coś innego klepać, ale coś bardziej hard corowego. Jak wywali to na szybko (hehe takie słowo chyba nie istnieje w moim projekcie) wsadzenie N/A zeteca ale "ciut" zdrasowanego... ;) i tak czy siak 4 trąbki trafią albo do n/a albo do turbo...
_________________
Bardzo dużo rarytasów na sprzedarz! KLIKNIJ TU!!
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 23 Sie 2008, 21:11   

Co do głównego tematu:

Fajny projekt ktoś zrobił i co najważniejsze w naszych realiach da sie to ogarnąć za wmiare rozsądne pieniązki. Tylko nie wiem jak z dostępnościa kolektora ssącego od ST170.

Jeszcze wróce do Pieska pytania: jak już byś chciałzapinać ITB do ZT czy czego kolwiek innego to ponich musisz zrobic puszke zbiorczą , coś na zasadzie góry kolektora i od tego prowadzic rure do IC.

w N/A jest to bardzo dobry pomysł :yes: :yes: Nawet bym powiedział jedyny słuszny :yes:

Arkadius , Berkuta projekt jest bardzo dobrze przemyślany i 8 wtrysków nie znalazło sie tam przez przypadek.


Fordon bedziecie mieli 2 opcje:

1) puszka zbiorcza i do neij zapiety MAF
2) Konwersja na MAP.

co do strojenia to myśle ze ECUmaster lub SMT6 też sobie poradzi w wypadku waszego auta, wsumie jak juz spasujecie TPS seryjny to to elektronika bedzie ori wiec bedzie poitrzeban korekta mapy na wiekszą ilość powietrza i tyle.

natomiast jesli chodzi o wtryski 300-330cc bym wsadzał


PS: Prosze nei robić za duzego OT bo bede musiał sprzątac a nie lubie, a temat przykleje z troche jaśniejszym tytułem, bo faktycznie wart uwagi :yes:
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
Ostatnio zmieniony przez PumaRST 23 Sie 2008, 22:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 23 Sie 2008, 21:22   

SMT6 i 7 mowilem ci ostatnio w jakiej kasie moge miec :hihihi: wiec najprawdopodobniej padnie na SMT bo Valdi bedzie stroic ECU i dalej SMT, a ja mam za zadanie zapiac wiazke tak zeby ta byla jak najlzejsza, a za razem auto zagadalo bo Immo juz na ECU nie ma, troche szkoda ze tak na ostro idziemy bo naprawde zaczynam sie obawiac ze to nie zagada albo zagada i zdechnie odrazu... najprawdopodobniej skonczy sie na konwersji na Map ale to juz nie zalezy odemnie wiec powiem chlopakom co i jak mozna zrobic... :) dzieki jeszcze raz za info co i jak a mord ile bedzie to ty wiesz :hihihi:
_________________

Ostatnio zmieniony przez PumaRST 23 Sie 2008, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 23 Sie 2008, 22:02   

Temat 4 mordek znam od podszewki poniewz kolega Gaszu nad tym myslal, zapinal 4 przepusty od gsxr 1100 bodajrze,
dorobienie flanszy to pikus ale wystrojenie to juz kaplica, na seryjnym kompie odpada strojenie bo nie ma mozliwosci zeby to ogarnac
na MS Gaszu probowal i tez nic z tego nie wyszlo, wiem ze probuje dalej w wolnych chwilach

gneralnie zestaw jest genialny do n/a bo nawet na nie wystrojonym kompie ujezdzalismy upalarke Adama i byl znaczny odczywalny na tylko przyrost nm z dolnych zakresow obrotowych, jedynie co to chyba paliwa za malo dostawaly bo na wyzszych obrotach(tj. 4500 w gore dlawil sie kichal i parskal)

temat jest do glebszego przemyslenia, napewno dodaje mocy, natomiast na codzien by sie to nie sprawdzalo ze wsgledu na drastyczne spalanie(pol baku na pietnascie minut i pare prob srtojenia-35l/100km liczac:D)
no ale do zabawki to jak najbardziej, prawie kazdy samochod do wyscigow gorskich postawiony jest na 4japy wiec ja szczerze wierze ze bylo by fajnie miec to w zetecu
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
Ostatnio zmieniony przez PumaRST 23 Sie 2008, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 23 Sie 2008, 22:17   

na MS czy Vemsie czy każdym innym SA da sie to postawić. co do serii Elektroniki w Fordzie i jakieś świni sie nie wypowiadam bo nie wiem.

BTW: Przerobiłem troche pierwszy post Pieska zeby to nam nie uciekło :yes:
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 23 Sie 2008, 22:19   

dlatego ja wracam do gaźników :ok: znaczy się wrócę <8>
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 23 Sie 2008, 22:22   

Laskosz napisał/a:
dlatego ja wracam do gaźników :ok: znaczy się wrócę <8>


co prawda jak prace na moim autem sie udadzą to bedzie sie to dało postawić na serii elektronice +ECUmaster2 ale na to potrzeba troche czasu, zeby mieć pewność.
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 23 Sie 2008, 22:42   

ja w ziutku mówię o zapłonie z mk3 hcs z modułem ESC :yes: do tego gaźniczki :twisted: wtrysk mnie wkurwia zawsze albo wczesniej albo później :yes:
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Sie 2008, 02:49   

na MSie na 100% idzie wystroić, nawet widziałem gotową wstępną mapę pod 4 trąbki, jak Gaszu bedzie zainteresowany to ją poszukam....
Puma co do puszki to wiem, i zrobił bym tą puszkę z rury FI 100mm i wtedy flansze z przejściówką na 70mm, jak sprawa czujnikow i krokowca by wygladala ?
_________________
Bardzo dużo rarytasów na sprzedarz! KLIKNIJ TU!!
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 24 Sie 2008, 09:46   

MS specjalnie nie steruje Fordowskim krokowcem (a przynajmniej Quzyn miał problem jak robił swoją mk3 CVH, a czujniki musziś wpiać gdzieś za przepustnicą którąś
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Sie 2008, 10:45   

znalazłem coś takiego na ebayu... ale to jest na 1 przepustnice... ale wtedy nie widze sensu szukania kolektora od ST170 gdyż można przyspawać całą flanszę z zwykłego zeteca z fiesty mk3, albo esiego. Choć zapewne plastikowa ma na tyle lepsze rozwiązanie że jest gładka i będzie lepszy przepływ powietrza, metalowe niby można wypolerować, ale to jest aluminium to i nie bedzie przez caly czas gladkie. No i do takiego zestawienia trzeba by kupić jakąś dużą przepustnice np z forda mustanga, a to tylko z usa już.

http://cgi.ebay.co.uk/For...id=p3911.c0.m14
_________________
Bardzo dużo rarytasów na sprzedarz! KLIKNIJ TU!!
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 24 Sie 2008, 10:56   

Ta plastikowa podstawe mozna jeszcze wygladzic :) oplowski X25XE oraz X30XE maja identyczna ale na 6 garow i diaxem pieknie idzie powiekszyc otwory i je dopiescic.Zabieg taki mial by sens wtedy gdy glowica a glownie kanaly dolotowe byly by obrobione i rozwiercone na wieksza srednice, bo inaczej bedzie przewezenie na dolocie (miedzy podstawa a glowica).
_________________

 
 
 
a1topgear 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Wiek: 40
Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 432
Skąd: Chelsea
Wysłany: 25 Sie 2008, 00:05   

Piesek to jest kolektor WRC (a raczej pucha) zaczepiona na flanszy od st170... Masakra...-prawie ze bialy kruk:)
_________________
HyHy:)
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 25 Sie 2008, 10:54   

http://img443.imageshack....ddsc4958zh3.jpg
http://img443.imageshack....ddsc4957ak7.jpg
http://img267.imageshack....ddsc4959br2.jpg
http://img267.imageshack....ddsc4964bi9.jpg


ze tak powiem Polski wynalazek By Gaszu
flanasza jest z mondeo 2l wersja beta, minus jets taki ze nie mozna zalozyc wtryskiwaczy z fokusa RS bez przerobki, plus jest taki ze mozna ja zdobyc za smieszne piniondze ze szrotexu i bawic sie dalej na wlasna reke

pucha to juz totalny kastom-tylko kto to wyliczyl??:D

dalej jest rura z fokusa i stożek,
docelowo mialy byc 4xTromba
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Sie 2008, 22:15   

wersja beta tzn ?
_________________
Bardzo dużo rarytasów na sprzedarz! KLIKNIJ TU!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - RDZA / KOROZJA
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 13 2 Lut 2019, 00:44
semimatt
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ o ubezpieczeniach aut
i innych kwestiach z tym związanych.
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 1 30 Sty 2011, 10:30
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - regulacja instalacji gazowej
Lokmen LPG 0 15 Cze 2008, 21:32
Lokmen
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.