Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Jak jeżdzić na LPG?
Autor Wiadomość
Kondziu 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Konrad
Wiek: 42
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 205
Skąd: Lubin
Wysłany: 26 Lip 2008, 20:28   Jak jeżdzić na LPG?

Mam zapytanie,może i laiczne ale nigdy nie miałem wcześniej autka z gazem. Moge odpalać tylko na gazie i jeżdzić tylko na gazie nie używając w ogóle benzyny? Czy co jakiś czas przepalać benzynę ? W rozumieniu benzyny mam pół baku żeby sie pompka nie spaliła.
_________________

 
 
 
Siwy_89 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Lip 2008, 20:33   

Powinno się odpalać na benzynie i po pewnym czasie dopiero przełączać na gaz... Od czasu do czasu dobrze pojeździć na benzynce...
_________________
Mituwisi Pajero II 2,5TDi...
W poszukiwaniu Fiesty dla brata... ;)
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Lip 2008, 21:44   

jak silnik ma ok 10 stopni C to można skoczyć na gaz już i spokojnie jeździć .
 
 
 
Howser 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Wiek: 39
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 366
Skąd: Iłowa
Wysłany: 27 Lip 2008, 21:58   

Ja w poprzednim aucie (renault megane scenic) miałem instalacje gazową i odpalać zawsze musiałem na benzynie. Po ok minucie przełączałem na gaz i nie było żadnych problemów :)
Znajomy zaś miał Sierre na gazie i jego fura odpalała tylko i wyłącznie na gazie. Od 5lat to auto nie miało w sobie benzyny. Niby na niektórych silnikach można było tak zrobić... :rotfl:
_________________
 
 
 
Kondziu 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Konrad
Wiek: 42
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 205
Skąd: Lubin
Wysłany: 27 Lip 2008, 23:13   

A więc tak... dziś próbowałem zrobić tak pisaliście.. moje autko na benzynie gaśnie samo z siebie lub dostaje wariackich obrotów.. po dodaniu gazu, ale odpala na niej normalnie. Albo zapieczony gażnik albo już terpentyna w baku.. wypale to co mam i zaleję świeżutką 95 i zobaczymy. Fakt kupiłem autko 3 dni temu wiec jeszcze powymieniam filtry, bo nie wiadomo kiedy były wymieniane.
_________________

 
 
 
pancerfaust
[Usunięty]

Wysłany: 3 Sie 2008, 23:58   

Miałem podobny problem.Fiesta 94r.z gazem była kupiona już z uszkodzoną pompką paliwa i działał tylko gaz.Po ujrzeniu wymontowanej pompki sprawa była jasna.W baku było pełno rdzy a plastikowa siateczka- filtr przy pompce cała zalepiona rdzawym szlamem.Nie mam pojęcia jak to się mogło stać.W innej Fieście z 92r.którą posiadam na części bak wyglądał w środku jak nowy.Może dlatego że produkcja była solidniejsza bo niemiecka a tamta pomimo,że młodsza z 94 hiszpańska?Z innymi częściami jest podobnie.Niemieckie zdecydowanie trwalsze.
Pomimo wymiany baku i pompki silnik się dławił przy wyższych obrotach.Powodem była obecność rdzy w gazniku--tej z baku.W bocznej części gaznika jest taka membranka gumowa -rdza ją wyżarła do połowy i pozapychała inne miejsca.Musiałem wymienić górną część gaznika,filtr paliwak,ogólnie oczyścić cały układ paliwowy z tego świństwa.

Wariujące obroty też bywały do czasu aż wymieniłem silnik krokowy.Teraz wszystko oki.Spalanie gazu od 6,5 do 7,3.Ekonomiczny problem paliwa praktycznie nie istnieje.
 
 
Mzzyku 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 34
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Boronów
Wysłany: 4 Sie 2008, 09:58   

Ja w mojej fiestce jezdze tylko na gazie... (na gaźniku ujdzie, gorzej jak masz wtryski) Zima, lato, bez różnicy. Benzynki ćwierć w baku jezdzi tylko na zapas...
_________________

www.mondeoklubpolska.pl :bigok:
 
 
 
jerrylos
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lis 2008, 22:52   

pancerfaust napisał/a:
a tamta pomimo,że młodsza z 94 hiszpańska?Z innymi częściami jest podobnie.Niemieckie zdecydowanie trwalsze.

no wiec skad wiesz, ze byla hiszpanska czy niemiecka? jest do tego jakis kalkulator od numerow nadwozia,zeby sie dowiedziec? moja jest kupiona w polskim salonie, ale dla ciekawosci bym sobie sprawdzil :) pzdr
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lis 2008, 23:14   

jerrylos, w VIN'ie jest zakodowana fabryka/montownia (tutaj)

konrad-lubin, Wystarczy koleś nie tankował benzyny, wyjeździł czy cokolwiek innego, zaczęło rdzewieć i już,,, masz gaźnik czyli pompkę mechaniczną - jej żeby szlag nie trafił wystarczy tyle paliwa co do niej wejdzie i trochę w przewodzie... bo po napełnieniu się paliwem (jeśli nic go nie odbiera) to pompka się zwyczajnie wyłącza.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
toomekono
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2009, 13:14   

lepiej odpalać na benzie, po 1-2 minutach jazdy na gaz przełączyć ręcznie, kiedyś odrazu po odpaleniu, szybka przygazówka była i na gazie smigalem, do czasu az gniazdo zaworowe sie wypaliło i wiadomo co dalej :-P
 
 
scooooter 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kamil
Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 106
Skąd: Dębska Kuźnia
Wysłany: 2 Lut 2009, 15:14   

ała..przygazówka na zimnym gazie :| jak mam siakos tak, ze nie da sie jechac na gazie jak jest zbyt zimny..i dobrze :-) przynajmniej pretekst do nalania benzynki :)
_________________
1.4 CLX :ra: 1.8 16V

 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Lut 2009, 20:22   

i tak i tak wypali zawory od gazu .
 
 
 
scooooter 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kamil
Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 106
Skąd: Dębska Kuźnia
Wysłany: 2 Lut 2009, 20:34   

:-P nieuniknione..
ale zawsze to zdrowiej kiedy ok 1/3 ogolnie jezdze na benzie
_________________
1.4 CLX :ra: 1.8 16V

 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Lut 2009, 01:21   

hehe mastodontom (1.1-1.3) zazwyczaj wypala zawory wydechowe .co 70-100 tyś km . Ale do stanu gdy auto nie jedzie trzeba znacznie więcej . Paradoksem jest to że przy spalaniu tworzy się strasznie twarda powłoka koloru czerwono białego i doszczelnia zawory .
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 3 Lut 2009, 10:41   

diodalodz napisał/a:
hehe mastodontom (1.1-1.3) zazwyczaj wypala zawory wydechowe .co 70-100 tyś km . Ale do stanu gdy auto nie jedzie trzeba znacznie więcej . Paradoksem jest to że przy spalaniu tworzy się strasznie twarda powłoka koloru czerwono białego i doszczelnia zawory .

Krzysiek możliwe ale ja zrobilem w 1.3 ok 100 tys km na lpg i zawory byly ok - tylko ze mialem blokade przelaczania na 30st :) , a dziwne to bo silnik nie miał lekkiego życia ze mna... ale to moze tylko moj szczegolny przypadek :)
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
smigloblo 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Marek
Wiek: 42
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 6
Skąd: Police
Wysłany: 3 Lut 2009, 20:58   

U mnie we fiescie odrazu przelaczam na gaz mała przygazówka i leci!!!Problem mam taki ze na benzynie się dlawi(szarpal na 3 biegu)ale tylko czsem chyba filtry trzeba wymienić :hammer:
_________________
Smiglo&blondi
 
 
jarek piotrkow
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lut 2009, 21:14   

smigloblo napisał/a:
chyba filtry trzeba wymienić

Nie chyba tylko na pewno. Miałem tak 3 dni temu. Szarpało na 2-3 biegu. Wymienilem filtr powietrza i problem z głowy. Pomyśl jeszcze o wymianie świec bo to tez moze miec wplyw jesli dawno nie byly ruszane.
 
 
jasmina 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 41
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 151
Skąd: Brodnica
Wysłany: 5 Lut 2009, 19:27   

U mnie jest tak, że moja torpeda na zimny silnik nigdy nie pojedzie na gazie. Musi sie troszkę rozgrzać. Latem z kolei wprawdzie ten problem nie istnieje ale i tak przepalam ją beznyną.

Za to mam inny problem. Zauważyłam, że teraz w okresie zimowym, zimny silnik tak jakby sie dławił. Jak nabieram prędkości to ma takie małe skoki, które czuć dosyć wyraźnie. Tak jakby dostawał benzyny po troszku...(na ciepłym silniku ten problem nie istnieje) Na gazie to samo z tym, że tylko na 1 i 2 biegu. Przy 3 już jeździ jak trzeba. Ale tak się dzieje tylko gdy przejadę parędziesiąt kilometrów...
Czyżby też czas powymieniać filtry? A jak nie to w czym problem?

Poza tym, wczoraj mechanik jak otworzył maskę (zmiana kabli była) to poczuł gaz. Gazownik stwierdził, że wszystko jest szczelne. Więc skąd ten smród? Dodam, że czasem zapach rozchodzi się też po kabinie.
_________________
"Gdyby diabeł nie istniał i miałby go stworzyć człowiek,
to stworzyłby go na swój obraz i podobieństwo"

F. Dostojewski
 
 
 
scooooter 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kamil
Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 106
Skąd: Dębska Kuźnia
Wysłany: 5 Lut 2009, 23:57   

ja mam tak samo..na zimnym muli na benzynie a po nagrzaniu ustaje. nie cisne go wtedy..przynjamniej wtedy :-P
_________________
1.4 CLX :ra: 1.8 16V

 
 
 
jasmina 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 41
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 151
Skąd: Brodnica
Wysłany: 6 Lut 2009, 07:17   

Czyli co? Olać problem? Ja nie lubie jak mi coś broi w samochodzie...
Chce nabierać prędkości a nie pierdzielić się z silnikiem bo akurat dzisiaj rano ma muła...

Nie wspomnę, że ci z tyłu trąbią bo za wolno się rozpędzam...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.