Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kupiłem fieste bez ubezpieczenia
Autor Wiadomość
e)(trem
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lip 2008, 12:54   Kupiłem fieste bez ubezpieczenia

Witam kupiłem 2 tyg temu fiestę a tera okazuje się, że od marca nie ma ubezpieczenia. W PZU (bo tam była ubezpieczona) powiedziel mi, że będę płacił karę (Fundusz Gwarancyjny). Miał ktoś coś takiego kiedyś albo słyszał o tym? :głowąwmur:
 
 
BLADE 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Wiek: 48
Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 150
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 9 Lip 2008, 13:16   

To jak kupowałeś nie sprawdziłeś czy ma aktualne ubezpieczenie?
POCZYTAJ
_________________
 
 
 
e)(trem
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lip 2008, 15:54   

Gościu dał mi kartkę z ubezpieczeniem i powiedział że jest ważne jeszcze 2 miechy.
To co miałe nie wieżyć.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 9 Lip 2008, 23:33   

30 dni jest na zawiązenie umowy skoro miałeś OC w orginale. zapłacisz 100% karty czyli 500EUR za zwłoke
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 10 Lip 2008, 16:29   

powinienes to z gosciem od ktorego kupiles wyjasnic jak najszybciej
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 10 Lip 2008, 17:56   

przede wszystkim. miałes kartkę? co na niej pisało? to była polisa OC? jesli tak to nie wiem w czym problem.
od zakupu masz ustawowo 30 dni na zmiany w adnotacji na polisie. Masz prawo ją wypowiedzieć na rzecz poprzedniego właściciela. jesli już to mogliście sie dogadać, ze polisa przechodzi na ciebie, a kase - resztę - mu dasz do ręki. kupujesz auto i na każdej standartowej umowie masz że wszelkie prawa i roszczenia przechodzą na nowego własciciela.
zamiast panikować idź do firmy tego gościa i powiedz że chcesz przepisać OC na siebie. oczywiście umowa kupna sprzedaży idzie tam z Tobą.
Firma poprzednika jesli masz niższe zniżki niż on może (może) dokonać rekalkulacji składki.

[ Dodano: Czw Lip 10, 2008 17:58 ]
z drugiej strony jesli auto nie mialo OC to musisz je zawrzeć w tym samym dniu co rejestrujesz samochód na siebie. za zaniedbania poprzednika nie ty odpowiadasz. odpowiedasz w momencie zakupu.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
tajmus 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 35
Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 621
Skąd: KGR
Wysłany: 10 Lip 2008, 22:44   

szynszyl wyjasnij mi spawe...
wiec tak, samochod ktory chce przytargac na czesci od goscia stoi juz jakis czas...
jego ubezpieczenie skonczylo sie w styczniu ;/ wlasciciel za granica wiec nie ubezpieczal...
i co teraz robic... chce tego trupa wyzlomowac (co mi trzeba to sobie zostawie a reszta pojdzie na zlom)...
jak to zrobic??
np. kupic go wiedzac ze nie jest ubezpieczony (normalnie umowa itp)...
i dalej co?? jak sie z tym ubezpieczeniem dogadac??
_________________
Ballada

and
XR2i 90r 1.6 104 KM <...w krainie wieczności>
 
 
 
flash
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lip 2008, 23:00   

nie wolno sprzedawac auta bez oc, tak samo jak nie moze stac auto nawet w ogrodku bez oc. sprzedajacy ma obowiazek przekazac AKTUALNE oc. oc kupujemy razem z autem i mozemy jezdzic do konca waznosci oc, ale trzeba w ubezpieczalni sporzadzic aneks i ewentualnie doplacic roznice jesli sprzedajacy mial wieksze znizki. jesli tego nie zrobimy i bedziemy mieli wyoadek z naszej winy moze sie okazac ze ubezpieczyciel odmowi wyplaty poszkodowanemu kasy a my dostaniemy kare za brak waznego oc. napozniej w ostatnim dniu oc mozemy wypowiedziec umowe oc.

od niedawna sprzedaz auta bez oc jest niezgodna z prawem tak samo jak kradziez piwa w sklepie.

p.s. zeby pozbyc sie oc najlepiej kupic auto - oczywiscie z waznym oc, pociac go jak najszybciej i puki jeszcze jest oc sprzedac slupowi (duchowi) czyli osobie nieistniejacej, z kopia umowy do urzedu , kopie wyslac do ubezpieczalni wraz z wypowiedzeniem umowy nr. xxxx


nie pakujcie sie w zakup auta bez oc, chocby to byla xr`ka w najlepszym stanie za 100zl. moze sie skonczyc w sadzie.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 11 Lip 2008, 12:22   

tajmus napisał/a:
szynszyl wyjasnij mi spawe...
wiec tak, samochod ktory chce przytargac na czesci od goscia stoi juz jakis czas...
jego ubezpieczenie skonczylo sie w styczniu ;
jego obowiązkiem jest ubezpieczyć. a to że nie ubezpieczył, to powiem ci tak..NIE WAZNE. nie wypowiedział na pewno umowy skoro jest za granicą, więć ma aktualną polisę OC. On zapłaci karę za zwłokę. a ty i tak nie bierz tego, chyba że plug'n'play. wyciągasz dobre, wkładasz stare. chyba że jakiś nielegal zrobisz ze sprzedażą auta za flaszkę pijaczkowi. Bo nie zezłomujesz.

tajmus napisał/a:
.. chce tego trupa wyzlomowac (co mi trzeba to sobie zostawie a reszta pojdzie na zlom)...
z tego co wiem, waga samochodu musi odpowiadać tej jaka byłą w fabryce... inaczej za 1 kg dopłacasz chyba 10zł.

tajmus napisał/a:
jak sie z tym ubezpieczeniem dogadac??
post wyżej kolega pisze, ża auto musi być w momencie sprzedaży ubezpieczone. jesli nie jest ubezpieczone to jedzie na lawecie. jeśli chce na kołach musi mieć OC nawet krótkoterminowe.

Ono ma OC tylko opodatkowane 500Eur za zwłokę do UFG
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Lip 2008, 12:42   

tajmus napisał/a:
i co teraz robic... chce tego trupa wyzlomowac (co mi trzeba to sobie zostawie a reszta pojdzie na zlom)...
Ażeby wyrejestrować i zezłomować auto musi mieć aktualne OC, więc będziesz je musiał ubezpieczyć aby zezłomować (legalnie) z tego co się orientuję.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Lip 2008, 09:12   

flash napisał/a:
zeby pozbyc sie oc najlepiej kupic auto - oczywiscie z waznym oc, pociac go jak najszybciej i puki jeszcze jest oc sprzedac slupowi (duchowi) czyli osobie nieistniejacej, z kopia umowy do urzedu , kopie wyslac do ubezpieczalni wraz z wypowiedzeniem umowy nr. xxxx

tak na koniec. bo temat chyba już się wyeksploatował.
jestem ciekawy kiedy to się stanie, że urzędy sprawdzą pesele osób "nieistniejących" nie wiem czy wiecie, ale wystawiając polisę i myląc sie w cyfrze otrzymuję komunikat: sprawdź PESEL. Bo pisząc że ktoś jest kobietą, wstawiam numery mężczyzny. Ciekawe - skoro ja już na komputerze mam problem, to kiedy ten sam problem zaczną mieć panie w wydziale komunikacji? żeby się nie okazało, ze parę osób będzie płaciło OC do końca życia.....
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
flash
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2008, 09:42   

przyjechales na gielde, konik do ciebie podszedl i chcial kupic za dobre pieniadze, takim dowodem sie legitymowal, co cie to obchodzi ? moze sie pomylil, moze mial lewy dowod. przeciez do kazdej transakcji nie bedziesz wzywal policji zeby skontrolowala kupca sprzedawce.do tad beda takie chore akcjie do poki nasze przepisy beda idiotyczne.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Lip 2008, 12:50   

widzisz koleś taki jeden był cwaniak.
miał auto na potężny kredyt. miał AC. miał długi.
auto sprzedał paserowi na części. kase za to wziął.
z AC chciał kase za kradzież samochodu - starczyłoby spłacić kredyt i coś jeszcze.
pękł na policji. chłopaki czasem trafiają sie inteligentni i gościa wybadali. wyśpiewał wszystko.
dziś ma wyrok za składanie fałszywych zeznań, za próbę wyłudzenia. ma tez potęzne długi.
ORAZ OC do końca życia. bo auta nie wyrejestruje, bo go pocieli. nie zezłomuje bo go pocieli.

morał taki, że na giełdzie to poprosiłbym o conajmniej dwa dowody ze zdjęciem. ale jak się ktoś napali, to mu wisi. dziwić się ze ludziom zabierają samochody, że się procesują jak coś kupią nawet w dobrej wierze... a to zonk - auto lewe
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Lip 2008, 13:55   

W momencie kiedy nie opłacisz składki OC większość firm nie przedłużą OC z automatu... więc nie ma OC do końca życia, co najwyżej naraża się na karę za brak OC, ale jak sprawa się obiła o policję, i tak daley, to wyrejestruje,,, albo na kwit z policji, albo na kolejny przekręt.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Lip 2008, 15:14   

JoeMix, rozwalasz mnie...

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 15:15 ]
jak ci się skończy OC 16 lipca. spróbuj 16 lipca wypowiedzieć umowę

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 15:15 ]
acha i poczytaj ustawę
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Lip 2008, 16:11   

Cytat:
Jeżeli umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta na 12 miesięcy, po ich upływie uważa się że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy chyba że posiadacz pojazdu wcześniej pisemnie ją wypowiedział. Umowę można wypowiedzieć najpóźniej na jeden dzień przed upływem okresu na jaki umowa była zawarta. Zawarcie następnej umowy nie następuje (pomimo braku wypowiedzenia), jeżeli nie została opłacona w całości składka za mijający okres 12 miesięcy.
Czyli mówiąc wprost, nie płacisz składki - masz rozwiązane OC (nieprzedłużone z automatu) z drugiej strony wypowiedzieć OC można na jeden dzień przed końcem - bez podania przyczyny, nie trzeba do tego złomować auta, czy sprzedawać - np. chcesz ubezpieczyć w innej firmie - wypowiadasz i tyle, więc nie ma czegoś takiego jak OC do końca życia :P Co najwyżej trzeba rok za frajer zapłacić :(
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Lip 2008, 16:27   

nie można wyrejestrować samochodu bez np. sprzedaży, złomowania itp. zatem nie ustaje obowiązek opłacania OC. czy to jest 500 Eur za zwłokę, czy tylko składka za rok, czy odsetki po np. kilku latach - pewnie mało opłacalna impreza skoro kara za to to 3500 zl wymierzana w grodzkim
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 39
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 5 Sie 2008, 21:47   

ja kupilem auto bez OC..nie wiem ile bylo nie placone ale pewno z dwa lata bo koles tym tylko do sklepu jezdzil bo mu prawko wzieli. Poszedlem do ubezpieczalni...ubezpieczylem normalnie a tam mi powiedzieli ze skoro bylo bez oc to maja dane poprzedniego wlasciciela i jego beda sciagac :)
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
mamuten 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Imię: Bartłomiej
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 314
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 7 Sie 2008, 12:12   

ja jestem ubezpieczony we hesti i ubezpieczenie miałem do czerwca a kapłem sie niedawno że skończyło sie ubezpieczenie poszedłem do kolesia od hesti wypisał nowe papiery i nie płaciłem żadnej kary wiec coś masz kijowo w tej sprawie musisz pokombinować
_________________
rekord pobity pełna butla 33.5 litra zrobiłem 380 kilosów z popitalaniem

Szatan i Kupidyn są kolegami, którzy idą razem w poszukiwaniu ludzi nie mających nic do roboty
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Sie 2008, 18:27   

mamuten napisał/a:
poszedłem do kolesia od hesti wypisał nowe papiery i nie płaciłem żadnej kary wiec coś masz kijowo w tej sprawie musisz pokombinować
Jesli masz papiery z dziura a w Hestii zauważą to będziesz płacił :) jeśli koleś Ci wypisał wstecz, tak by nie było dziury to OK, ma dobry układ i spoko.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk1 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 0 23 Mar 2006, 20:20
Laskosz
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk2 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 2 8 Sty 2011, 12:09
Gurney89
Brak nowych postów jazda bez ubezpieczenia
twix1992 Ubezpieczenia i rejestracja aut 16 14 Paź 2010, 19:08
kazio-n
Brak nowych postów [MK3] Kupiłem sobie fieste..... (Mk3)
frenetico Mechanika 4 15 Paź 2008, 19:33
Gość
Brak nowych postów Kupiłem Auto Złom
piotr3332 Hyde-Park 12 13 Kwi 2017, 13:39
TomOskroba


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.