Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
21 Cze 2014, 23:32
Swapik
Autor Wiadomość
Abarth
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2008, 09:50   Swapik

Witam. Przyszedl mi ostatnio taki pomysl do glowy. Otoz mam fieste mk II 1.6 diesel. Pomyslalem ze moze by przeszczepic do niej silnik 1.6 benzynowy od xr-ki. Jak to wszystko wyglada od strony technicznej? Co trzeba by zmienic, wymienic, wzmocnic lub co dyskwalifikuje taka przerobke? Chodzi mi o jak najmniej rzezby w tym wszystkim. Jest to w ogule oplacalne? Moze ktos cos takiego juz zrobil i moze podac przyblizony koszt takiej zabawy? Do autka mam sentyment i dlatego prosze nie pisac o kupnie calej xr-ki i remontowaniu jej (ze niby to sie bardziej oplaca :-P )
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2008, 11:05   

skrzynia silnik troche instalacji i juz masz 1,6 w benzynie, a no i Zbiornik paliwa :) To taki bieda swap by byl :-P
 
 
Abarth
[Usunięty]

Wysłany: 26 Cze 2008, 14:54   

Ale wszystkie mocowania silnika i skrzyni sa identyczne? Zbiornik ma taki sam ksztalt czy trzeba rzezbic? I jeszcze takie pytanie jakie zawieszenie jest w xr-kach ? jakies twardsze czy zwykle?
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 26 Cze 2008, 17:30   

a budę masz napewno dobrą ? zawias w dieslu i xr jest chyba podobny z tego co pamiętam w mk2...
a co do gratów to tak jak genov napisał.
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
Abarth
[Usunięty]

Wysłany: 27 Cze 2008, 10:57   

Buda podejrzewam ze tak jak we wszystkich mk II... czyli z zewnatrz sie sypie :) ale podloga i progi jeszcze daja rade. Wiadomo jakbym robil juz przekladke to i blache by sie zrobilo porzadnie (obspawalo ?). A jak wyglada sprawa z hamulcami ? Bo pewnie nie takie jak w dieselu ? Aha i w ogule ten silnik benzynowy jest jakis problemowy? Jaka jest dostepnosc czesci/cena ? Ile taka maszynka spali maksymalnie i minimalnie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Swapik
co jak? czyli wszystji id poczatku.
Gość Tuning mechaniczny 26 7 Sie 2006, 21:33
Żółwik Tuptuś


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.