Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zlot widziany kaprawym Żółwim oczkiem
Autor Wiadomość
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:04   Zlot widziany kaprawym Żółwim oczkiem

Zycie nauczyło mnie że jedyne czego się nie da odebrać człowiekowi to wspomnienia .
Historia , którą chcę Wam opowiedzieć to jedna z chwil dla których się żyje . Oto ona .

W majowy ciepły piątek tuż po pracy wsiadam w auto i zamiast jechać prosto do domu , do telewizora i ulubionej kanapy obieram kurs na Poznań . Już w momencie gdy wyszedłem z pracy wiem że ten weekend bedzie wyjątkowy .

Choć z drugiej strony cóż w nim takiego wyjątkowego ? przy wyjeździe z Łodzi na autostrade znów korek , znów klaksony i pokrzykiwania " spragnionych odpoczynku " innych użytkowników drogi . neistety - tym razem jestem ponad to .

Ktoś mógłby zapytać - dokąd jedziesz ? i uważnie studiować kalendarium imprez motorowych odbywających sie w Poznaniu ,

hmm Tor poznań , zlot klubu alfaromeo , zlot klubu porsche , zlot klubu FKP

zaraz zaraz - co to jest FKP ?? Fiesta Klub Polska ? przecież to neimożliwe że posiadacze małych miejskich aut nie spotkali się pod hipermarketem w drodze na zakupy ( tam gdzie ich miejsce ) tylko na największym torze wyścigowym w naszym kraju !!

A jednak .

Bez problemu docieram do celu jedną z dwóch posiadanych w kraju autostrad. Na miejscu czeka na mnie ukojenie nerwówki ostatnich tygodni . Wiem że jestem tam gdzie powinienem być .

Kolejny przystanek to już właściwy tor . Tor Poznań . Jest piątek więc dziś jedynie przygotowania do imprezy , w których czynnie uczestniczę . Pomiędzy pomiarami odległości i ustawianiem słupków , tak aby nikt nie widział , przyklękam na torze i kładę dłoń na czarnej i ciepłej powierzchni równego jak stół asfaltu . Wiem że teraz cisza aż dzwoni w uszach , ale wyobrażam sobie ryk motorów sportowych maszyn , które tędy przejeżdżały , pod ręką znamienitych kierowników i nie mogę uwierzyc że jutro moja kolej .

Po przygotowaniu prób udaję się wraz z resztą ekipy do ośrodka , w którym stacjonujemy .

Już za bramą czuję sie jak u siebie w domu , wokół same fiesty oraz uśmiechnięte twarze tych dla których tu przyjechałem . Jestem na terenie opanowanym przez FKP - to pewne .

Wyciągnięty ( i to dosłownie ) z auta witam sie z ludźmi ,których nie widziałem prawie pół roku , dalej jest tylko lepiej , rozmowy , uściski , wymiany uwag odnośnie aut i przygotwania do toru , skrywane emocje oraz próba złapania paru godzin snu przed wyjazdem na tor . Tak kończy się pierwszy dzień historii Fiesta Klub Polska na Torze Poznań .

Następnego dnia pobudka o siódmej - nei było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że nikogo nie trzeba zwlekać siłą , a jest sobota i wszyscy spali tylko parę godzin .
Na tor docieramy w kilku kolumnach - wszyscy są dziwnie wyciszeni , a w powietrzu zaczyna być czuć narastające napiecie :)

Na torze rozstawienie parku maszynowego , pierwsze pozatorowe konkurencje oraz odprawa sędziów i uczestników dyscyplin . a później już tylko :

Ladies & Gentelman start your engies .

Dziwne bo nawet najsłabsze z naszych silników czyli 1.1 brzmia tego dnia jakoś bardziej rasowo .

Ustawiamy trzy próby - małą pętle toru , KJS oraz 1/4 mili . Nie bede próbowal opisywać jak one przebiegają bo każdy kto tam był z nami przeżywał to na swój sposób . Bardzo wyraźnie widziałem to stojąc na mecie KJS-u . Krótka rozmowa z każdym z kierowców w takiej sytuacji oraz wymiana spojrzeń oddają atmosferę imprezy dużo bardziej niż tysiące słów pisanych z wygodnego fotela przed kompem .
Reasumując - kto był ten wie o co chodzi - reszta niestety nie zrozumie zanim sam nie spróbuje .

kolejnym etapem jest przejazd dużej pętli przez zwycięzców z toru Radom 2007 oraz przez ludzi należących do FKP R&R team . Tym razem i ja się załapuję . Przejazd na początku mocno kontrowersyjny , bo z instruktorem ( niektórzy chcieli mieć wolna rekę ) ,ale jego kontrowersyjność gasi text Zefira - jednego z uczestników : " w trakcie tych trzech kółek nauczyłem się więcej o jeździe , sobie i aucie niż przez ostatnie dwa lata "

Gdy słońce zaczyna zachodzić my lekko wyczerpani ładujemy baterie na kolejną część zloty czyli wieczorne balety , a organizatorzy w pocie czoła podsumowują wyniki .
Teraz rozdanie nagród , pucharów , medali i dyplomów i powrót do ośrodka .

NA terenie ośrodka zaczyna się wieczorna część zlotu ( dyskoteka , grille oraz ognisko ( w pierwszym momencie przez świeżo przybyłych wzięte za pożar ikserki . Przy ognisku rozmowy nadal parujące adrenaliną wyniesioną z toru , kto jak pojechał , kto co schrzanił , co poprawił oraz ( niestety ) co w którym aucie zawiodło .

Niestety zmęczenie i natłok wrazeń szybko dająo sobie znać i po kolei kłądziemy się spać .

Trzeci , i ostatni dzień tej historii - czyli neidziela zaczyna się dziwnie - budzimy się pokolei , wszystko jest niby takie samo , tylko auta barsdziej przykurzone po jeździe na torze ,a w oknach nadal numery startowe . Jednak nie - każdy kto by przyszedł z zewnątrz czułby się obco . Nie dlatego że byłby źle przyjęty , ale dlatego że patrząc na siebie nawzajem wiemy co przeżyliśmy razem wczoraj i łączy nas to w tak trudnouchwytny i niemożliwy do opisania sposób .

Niestety to ostatni dzień Historii FKP na Torze Poznań jaką narazie stworzyliśmy , pakujemy się , klarujemy ośrodek i rozjeżdżamy się każdy do swojej rzeczywistości .

Niby tacy sami , a jednak inni . I nie chodzi tu o kurz na samochodach , ale o wspólne wspomnienia , których nikt nam nie odbierze .

W końcu są takie chwile dla , których się żyje .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:17   

Przeczytać, westchnąć i .... trzeba sobie iść zapalić.
Ech, Michał :przytul:
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:20   

i byly taaaaaaaaaaaaakieee komary :D
_________________
Cific TypeS r18a2 140KM 180NM
...drin team....
 
 
 
dawidek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Dawid
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Babimost
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:23   

:brawo: :brawo: :brawo: Wszystko wróciło w jednej chwili po przeczytaniu jakby to było wczoraj :)
_________________

GALERIA ZE SPOTÓW TZ
 
 
 
Brook 
Klubowicz





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: 2.0/16V
Imię: Wioletta
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 799
Skąd: Chełm
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:27   

Żółwik Tuptuś,

dzięki za tę relację... mi się łezka zakręciła i chcę jeszcze raz to przeżyć :)

pozdrówki 4you
_________________
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl
Kiedy umierasz, nie wiesz o tym. Tylko innym jest ciężko. Tak samo jest jak jesteś debilem.
FKP RACE&RALLY TEAM
www.automobilklub.chelm.pl
www.ptg-org.pl
www.ewmapa.pl
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:43   

100% agree :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

przyznam szczerze ze wiele osob ktorym mowilem o tym zlocie patrzylo na mnie troche dziwnie, jak mozna sie dobrze bawic na zlocie FIESTY, albo FIESTĄ na torze poznan :) )

w sumie czasami nie dziwie sie takiej reakcji ludzi, bo to TRZEBA przezyc zeby wiedziec jak jest. i tyle..
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:50   

... co tu duzo gadać :przytul:
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
DziDzia 
vel DziaDzia





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: RS
Silnik: 2.0/16V
Imię: Patrycjusz :)
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lip 2005
Posty: 4172
Skąd: :: DDG ::
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:56   

heh... I jeszcze raz to przeżywamy... Chyba będę to czytał co piątek :) ...
Brawo Żółw ....



pozdro :!:
_________________

Model:MK1 '77 Silnik: 1,1S/35KM
Model:MK5 '00 Silnik: 1,3i/60KM
Romety PONY
Profil Facebook
 
 
 
Gwid 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 145
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18 Maj 2008, 23:13   

Wieszczu!!!

Pisz mi jeszcze :jupi:
_________________

GALERIA ZE SPOTÓW TZ
 
 
elmek13 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.5 V6 170KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 44
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: z Elemelkowa
Wysłany: 18 Maj 2008, 23:52   

Zapomniałeś dopisać, że cały czas dokuczały nam cholerne muszki. Nie odstępowały nas na krok a dopiero w ośrodku dały nam do wiwatu.
_________________
Burbo Team
Profil Facebook
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Maj 2008, 01:50   

Przybyłem, zdobyłem i się zainfekowałem... :yes: Bakcylem rajdowym (wyścigowym?) :V: , to wciąga lepiej niż mocniejsze używki, ta adrenalina... Wrażenia nie do opisania... Jak wspomnę, to znowu przelatuje mnie dreszczyk emocji... I już zbieram na następny raz.
PS.
Żółwik, to co napisałeś jest świetne, ale dla kogoś kto tam nie był, jest jak jednorożec...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Howser 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Wiek: 39
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 366
Skąd: Iłowa
Wysłany: 19 Maj 2008, 07:39   

Od razu szybciej serce bije jak przeczytałem Twoją relację :yes:
Wspomnienia wracają, jak by to było wczoraj :-)
_________________
 
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 19 Maj 2008, 12:38   

echh i po co ja to czytałem :sad: qrcze moje jedno z najwiekszych marzen-pojezdzic po torze poznan a nie moglem sie pojawic ;-( Ale dzieki Zolwik za relacje, chociaz tak troche poczułem ta atmosfere :) super sprawa Zołwiu :-) dzieki
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
MONIA 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 45
Dołączyła: 27 Lis 2004
Posty: 364
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2008, 16:42   

ŻÓŁWIU :* ....Łezka się w oku zakręciła...pięknie było.Pierwszy mój Zlot z noclegiem i bez RS-ki...Cieplusio...przekonałam się że klub to przede wszystkim ludzie,nie tylko Fiesty... :yes:
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 19 Maj 2008, 18:31   

MONIA napisał/a:
ŻÓŁWIU :* ....Łezka się w oku zakręciła...pięknie było.Pierwszy mój Zlot z noclegiem i bez RS-ki...Cieplusio...przekonałam się że klub to przede wszystkim ludzie,nie tylko Fiesty... :yes:

Jak to Michal powiedzial rano...
Cytat:
Nocne Polakow rozmowy o motoryzacji

Zolwik ty to masz leb jak sklep jednak... powiem ci ze czytajac to czulem sie jak bym tam jeszcze byl... :brawo:
_________________

 
 
 
MONIA 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 45
Dołączyła: 27 Lis 2004
Posty: 364
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2008, 22:36   

Fordon napisał/a:

Jak to Michal powiedzial rano...
Cytat:
Nocne Polakow rozmowy o motoryzacji
z pasją z pasją!!!!zapomniałeś dodać ...usypiające Fordona :hahaha:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: CZYTAJ TO! - ZLOT!!!
JoeMix Zielona Góra 2005 0 19 Maj 2005, 22:07
JoeMix
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zapisy na zlot
trzeci VII Wiosenny Zlot FiestaKlubPolska - Lotnisko Bednary 17-19.06.2011 91 16 Cze 2011, 00:42
kamilocha1
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zapisy na zlot
trzeci IV Jesienny Zlot FKP - Brenna 2010 / 22-24.10.2010 68 21 Paź 2010, 23:09
Bongo
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zapisy na zlot
trzeci VI Wiosenny Zlot FiestaKlubPolska - Rallyland Debrzno 2010 18-20.06.2010 82 17 Cze 2010, 12:05
Tommur
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zlot 2013 - Informacje i zapisy
trzeci IX Wiosenny Zlot / 01-03.05.2013 / Tor Kielce 88 1 Maj 2013, 13:59
hansvonb


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.