Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Dach Calypso
Autor Wiadomość
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 13 Maj 2008, 18:49   Dach Calypso

Witam na wstępie wszystkich użytkowników fiest:)

Zwracam się z pokorną prośbą do użytkowników wersji calypso z otwieranym elektrycznie dachem. W rodzinie ostatnio pojawiła się fiesta z takim właśnie dachem i mam w związku z nim dwa pytania.

Po pierwsze. Na dachu jest zamontowana "osłona", która skutecznie zakrywa cały dach. Nie mam zielonego pojęcia jak sie jej pozbyć. Szukałem zaczepów, śrób, czegokolwiek... Szukałem nawet instrukcji w internecie, ale to zadanie mnie przerosło... Jak sie tego dziada pozbyć??

Po drugie (być może spokrewnione z poprzednim) dach się nie rusza. Po włączeniu zapłonu przycisk ładnie się podświetla, lecz po jego wciśnięciu nie ma najmniejszej reakcji. Nic nie słychać, nic sie nie dzieje... Mam nadzieję, że to przez wcześniej wspomnianą osłonę, ale nie zdiwiłbym sie też, gdyby on po prostu nie działał.

Czy ktoś z was ma jakikolwiek pomysł co w takiesj sytuacji można zrobić? Jak sie do niego dobrać od góry (osłona) i jak zdjagnozować dlaczego nie działa? Moze to tylko jakis bezpiecznik, albo przekaźnik... Najgorsze jest to, że szukałem info na ten temat i nie natknąłem sie na NIC związanego z tym dachem... a jednak chyba są osoby, które takowy użytkują...

Poratujcie, proszę :sad:

Z góry dzięki za zaintertesowanie. Wszelkie sugestje mile widziane :)

P.S. Mam nadzieję, że nie zjecie mnie za to, że stawiam te pytania w dziale elektryka :P

Pozdrawiam
k_myk
 
 
maczeta10 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 197
Skąd: Inowrocław-K-ce
Wysłany: 13 Maj 2008, 20:53   

Ale o jaką osłonę ci chodzi ? Najlepiej jakbyś zamieścił jakieś zdjęcie te osłony to da większe pole manewru co do jakichkolwiek rad :)
_________________
Kozienice
Moja Galeria
 
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13 Maj 2008, 21:08   

tez nie mam zielonego pojecia co za osłona moze cokolwiek blokowac.. chyba że to jakieś handmade??
Po wcisnieciu guziczka powinines slyszec prace silniczka umieszczonego w podsufitce w tym zgrubieniu za lampką. - nawet jak nie ma co ciągnac -brak linek itp -powinien przyjemnie mruczeć <8>
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 13 Maj 2008, 21:50   

Jutro zrobię zdjęcie i zamieszczę ;) To jest kawał... materiału który zakrywa calusieńki dach fiesty od zewnątrz (Na styku materiału z dachem jest jakis stelarz z gumą na zewnątrz). Nie wygląda mi to na hand made, ale okaże sie jutro jak dam zdjęcie.

Niestety, po wciśnięciu przycisku nie dzieje się absolutnie nic. Nawet silniki nie kręcą... Przycisk niby sie podświetla, ale to chyba jeszcze nie znaczy, że będzie działał... Trochę mnie to martwi.. Moze jakieś wskazówki, jak i co mogę sprawdzić?

Pozdrawiam
k_myk
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13 Maj 2008, 22:06   

z tego co probuje sobie wyobrazic to mowisz wlasnie o elektrycznie odsuwanym dachu ktory silniczkiem jest sciagany na tył auta tworzac dziure w dachu lub ją zakrywajac.. tego sie nie odczepia tylko zsuwa zasuwa... a ta 'guma' to nakladka na dach pod ten system czyli owiewka z prowadnicami.
po zsunieciu powinno to wygladac mniej wiecej tak
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 13 Maj 2008, 23:34   

Nie, nie... Potrafię jeszcze zidentyfikować sam otwierany dach :P To "coś" zakrywa cały ten czarny obszar dookoła odsuwanego dachu, tak, ze go wogóle nie widać. (patrz zdjęcie, które zamieściłaś;) )

Jutro zamieszczę zdjęcia i wszystko sie wyjaśni :P

p.s. Jeszcze wracając do tej samoróbki... Sam nie wiem... Mógłbym przyjąc wersję, ze dach zepsuł sie do tego stopnia, że poprzedni właściciel go czymś zakrył, ale po co w takim razie zakrył nawet elementy dookoła niego? Poza tym wygląda to dośc solidnie i wyglądem sprawia wrażenie, jakby było przenzaczone właśnie do tego celu...

Pozdrawiam
k_myk

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 13:30 ]
Obiecałem zdjęcia :) Oto one, mam nadzieję, że rzucą one więcej światła na temt ;)



Pozdrawiam
k_myk
_________________
Chory na Fiestę...
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 14 Maj 2008, 22:24   

Dla mnie to totalna samoróbka...jak niby ma się to otwierać jeśli materiał jest pod mocowaniem anteny??? :9:
Pozdrawiam.
 
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 14 Maj 2008, 22:33   

hm to nie dach, to plandeka z żuka ;)
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 14 Maj 2008, 23:35   

Budujące...

Chciałbym tylko zauważyć, że to coś przykrywa nie tylko tę otwieraną część dachu, ale i ten czany plastik dookoła. Poza tym jak na samoróbkę ma nieźle wyprofilowane miejsce na antenę, a ślady na tylnej klapie sugerują conieco... mimo to jednak nie mam pojęcia co z tym zrobić, a że silnik dachu nie reaguje to pewnie i tak to sieskończy zrywaniem podsufitki...

P.S. Konia z rzędem temu, kto powie mi co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam :/
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 15 Maj 2008, 00:12   

Wybebeszyć to badziewie i kupić nowy silnik, bo oryginalny najprawdopodobniej umarł...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Maj 2008, 02:27   

faktycznie ciekawostka i niezła wydumka :-) to jest sztywne(jakaś masa pod spodem) czy sam materiał został naciągniety? moze było to cos co ford oferował w akcesoriach na zime dla calypso??
co z tym zrobić? szukac sprawnego dachu calypso, zdjąc to i wymienic co trzeba- ktos to stworzył pewnie dlatego bo oryginalny ciekł i sprawiał problemy (typowe dla calypso) .
Jesli bardzo chcesz miec otwierany ściagaj i reanimuj (zalecane zadaszenie bo może zając dluzej niż jedno popołudnie). Jeśli chcesz mieć dziwnie ale za to sucho zostaw jak jest i ciesz sie z posiadania 'prawie jak calypso'
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
maczeta10 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 197
Skąd: Inowrocław-K-ce
Wysłany: 15 Maj 2008, 06:33   

O kurde zgłupiałem :D :D:D Dotychczas myślałem że albo calypso albo szklarnia może być a tutaj mamy kolejną oryginalną przeróbkę. :yyy: :yyy: :yyy:
_________________
Kozienice
Moja Galeria
 
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 15 Maj 2008, 08:28   

k_myk napisał/a:
Budujące...


budujące! Dlatego, że nie jest to oryginalny fordowski otwierany dach Calypso. Tak jak przedmówcy stwierdzili, jeśli lubisz wilgoć to zerwj to i kup używke dachu z calypso. A może poczytaj temat sowy o szklarni :)
 
 
portos 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 15 Maj 2008, 14:10   ...

<allach>
Ostatnio zmieniony przez portos 15 Maj 2008, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Maj 2008, 14:15   

niestety odsyłam do cukeirni albo folderów o fiestach z lat 90.
W imieniu kolegi dziekuje za rzeczową poradę z dziedziny elektryki.
I przypominam o wiążących cię ograniczeniach <8>
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
portos 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 15 Maj 2008, 16:19   

sowa,
sowa napisał/a:
W imieniu kolegi dziekuje za rzeczową poradę z dziedziny elektryki.
Tak se ne rozumim, Pani Havrankova...? :yyy:
 
 
maczeta10 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 197
Skąd: Inowrocław-K-ce
Wysłany: 15 Maj 2008, 18:15   

Nie no generalnie każdy kto ma orginalny dach z calypso wcześniej czy później próbuje się go jakoś pozbyć ( przykład ja ) pomyśl nad szklanym dachem według mnie najlepsze rozwiązanie niż ciągłe udręki z dachem działa nie działa przecieknie czy nie przecieknie będzie wiało czy nie wieje postrzępi po pęka czy będzie łądnie wyglądać itp. przemyśl to sobie .
_________________
Kozienice
Moja Galeria
 
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 16 Maj 2008, 00:51   

Nikt nie powiedział, że musze mieć oryginalny fordowski dach calypso i kropka :P Faktycznie, cięzko powiedzieć co to wogóle jest i skąd przypełzło... Najwyżej przeniesie sie temat do ciekawostek, czy innego humoru... :P

Rozumiem, że jedyny dostep do silnika i tych wszystkich pierdół od dachu jest od środka? Jak wytenteguję podsufitkę to wystarczy, żeby sie o niego dobrać?

Doszła do mnie wcześniej myśl, że dach zawiódł jakos poważnie i właściciel wykombinował cos takiego, tylko zastanawiałem się dlaczego nie mógł naprawić dachu, skoro był na tyle utalentowany, że stworzył/znalazł cos takiego...

Poza tym, w sumie nikt nie powiedział, że to ma sie wogole zdejmowac, ale taki wniosek wysnułem z zarysowań na górze tylnej klapy, które sugerują, że da sie to jakoś zsunąc, czy zciągnąc...

Dłubanie z wnętrzem to dość upierdliwa robota... Myślicie, że jest warto zdjąc podsufitkę i trochę plastików?

P.S. A słońce nie daje się we znaki pod taką taflą szkła? Czy może szklarnie mają jakieś zasłonki? :> Gratuluję pomysłu i wykonania :brawo:

Dzięki za odpowiedzi :)

Pozdrawiam
k_myk
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Maj 2008, 03:45   

k_myk napisał/a:
A słońce nie daje się we znaki pod taką taflą szkła
Dajesz lustrzaną folię i nie ma problema... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Kruku 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 281
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Maj 2008, 06:44   

a mnie sie wydaje ze to jest swojego typu pokrowec na dach, tak na zaime czy cos :) dziffne wogole,

pytales o bezpiecznik do dachu z caplypso znajdu sie sie on jak odkrecisz puszke z bezpiecziakmi i ja wyciagniesz to w takim bialym plastiku jest on :)

a faktycznie jak by twoj dach mial dos to mam takowy na zbyciu za fajne pieniarzki :)

a co do calypso badz do szklarni to jest jedno i to samo :) ford wymyslil to tak ze ten dach samemu mozna bylo przelozyc albo szklany albo zaslonka open air, nawet widzialem taka fiest do ktorej koles dawal dwa daszki :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów dach CALYPSO
Gość Elektryka 2 17 Cze 2008, 10:52
marcus_87
Brak nowych postów MK III a Mk IV (dach calypso)
anjko Mechanika 7 3 Gru 2008, 21:34
anjko
Brak nowych postów Karoseria : calypso dach
marcus_87 Mechanika 10 6 Cze 2008, 19:44
Gość
Brak nowych postów Dach Calypso - szklarnia
rufffio Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 9 18 Paź 2012, 15:14
rufffio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.