Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

klimatyzacja w mk3, problem
Autor Wiadomość
miloszengel
[Usunięty]

Wysłany: 19 Kwi 2008, 16:58   klimatyzacja w mk3, problem

witam, jestem tutaj nowy. zarejestrowalem sie bo moze tutaj ktos bedzie chetny pomoc laikowi:P
mam fieste mk3,wersja z klimatyzacja oraz elektryczymi szybami, bagaznikiem(przycisk). wiem wiem zaraz ktos powie ze to ewenement ale jest to auto zrobione na rynek hiszpanski i przywiezione przez niemcy do polski.
moj problem jest taki, ze ogolnie odnosze wrazenie ze auto ma za malo pradu. po nacisnieciu przycisku od szyb, swiatla przygasaja lekko;
gdy wlacze klime, silnik lekko plywa na jalowym biegu,swiatla lekko slabna;
gdy stoje np w korku i zrobi sie pod maska goraco, wlacza sie wentylator od chlodnicy a razem z nim- klimatyzacja(WTF?!);
fiesta ogolnie tez glosno chodzi. jakies rady na moje problemy z fiescina? pewnie zaraz ktos powie ze lepiej sprzedac no ale sek w tym ze akurat dobrze sie tym jezdzi a na nowe narazie pieniedzy nie mam a lato idzie, wiec klima sie przyda:)
z gory wielkie dzieki za pomoc:)

ps
jutro zajme sie swiecami i przewodami,bo juz sie doczytalem ze moznaby je wymienic na motorcrafty, wiec jutro sie za to zabiore, natomiast nie przypuszczam zeby wlaczanie sie klimy mialo cos wspolnego ze swiecami?

ps2
nie patrzcie na wersje wyposazenia w moim profilu bo nie wiem jakie mam oznaczenie-ksiazki nie mam a na karoserii nic nie ma, mocy silnika tez nie znam, w dowodzie mam 1300 KAT 44kW...
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 19 Kwi 2008, 17:40   Re: klimatyzacja w mk3, problem

miloszengel napisał/a:

gdy wlacze klime, silnik lekko plywa na jalowym biegu,

mam to samo - według mnie poprostu to za słaby silnik i jak się kompresor włącza to silnik dostaje obciążenia i automatycznie podnosi obroty a jak na chwilę wyłącza ..... i tak w kółko...
miloszengel napisał/a:
fiesta ogolnie tez glosno chodzi

przyzwyczaj się - taki urok silników 1.1 i 1.3 - regulacja zaworów coś zmieni, być może - ale nie koniecznie :-P
miloszengel napisał/a:
dowodzie mam 1300 KAT 44kW...

~60 kucykófff.
wersja to zapewne classic ale i to nie pewne - ja u siebie miałem poprostu 1.3 na klapie :fox:
a wiatrak mi się włącza razem z klimą a nie odwrotnie - ciekawe co się stało u Ciebie i nie stety nie pomogę w tym temacie - mogę tylko powiedzieć, że mi całkiem coś się zrypało bo się wyłącza i nie chłodzi wcale (mam nadzieję, że tylko napełnić trzeba).
pozdro.
_________________
 
 
 
miloszengel
[Usunięty]

Wysłany: 19 Kwi 2008, 17:53   

no u mnie jest tak,ze wlacza sie jak stoje w korku, wiec napewno wlacza sie "od strony" chlodnicy, natomiast jak jade normalnie i wlacze klime to nie wiem czy mi wiatrak chodzi:P

jutro potestuje i napisze.
ja wiem ze te silniki dosc glosno chodza ale moj zdaje chodzic glosniej niz inne podobne fiesty ktore widuje na miescie:/ a moze to tylko odczucie moje? sam nie wiem, heh
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 19 Kwi 2008, 17:59   

miloszengel napisał/a:

ja wiem ze te silniki dosc glosno chodza ale moj zdaje chodzic glosniej niz inne podobne fiesty ktore widuje na miescie:/ a moze to tylko odczucie moje? sam nie wiem, heh

nie chciałem "krakać" ale moja też głośno chodziła bardzo - skończyło sie wymianą wałka, szklanek i jeszcze paru innych dupreli - łącznie z rozrządem i dalej klekocze :-P :cojest: tylko już zdziebełko ciszej :ok:
_________________
 
 
 
miloszengel
[Usunięty]

Wysłany: 2 Maj 2008, 19:58   

ja zaczalem dzisiaj troche grzebac w bebechac, poczyscilem swiecie(nie znalazlem dzisiaj, tj 02.05. we wroclawiu motorcraftow ani agrf 22c1 ani agfs22c1 ani agfs22cm1). najpierw zeby w ogole je odkrecic potrzebowalem mlotka,gwinty byly tak zapieczone, pozniej troche papierem sciernym i kontakt-stykiem je poczasciem i dziala jakos tak zwawiej wydaje sie, kable WN sa oryginale forda i nie wygladaja na pekniete nigdzie.
co do klimy to napewno wlacza sie po nagrzaniu silnika, gdy chlodnica nie wyrabia i wlacza sie wiatrak.
jesli wlacze klime podczas jazdy nie slychac nic poza silnikiem ani "jazda" wiec nie potrafie powiedziec czy wiatrak wtedy tez chodzi- nie mam dostepu do hamowni niestety:/
zauwazylem ze jest nieszczelnosc na kapie zaworow, wiec jutro przy regulacji "popracuje" nad uszczelka i dam znac co z tego wyszlo:)
 
 
nox 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 3 Maj 2008, 00:26   

Ogolnie, kilmatyzacja pobiera duzy prad, dlatego obroty moga chwilowo spadac. W mojej fiescie np. bo wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby [tylko] oborty leciutko na sekunde spadaja ;]
 
 
miloszengel
[Usunięty]

Wysłany: 3 Maj 2008, 01:04   

nie no to ze silnik lekko zafalowuje po wlaczeniu klimy to mnie nie martwi:) ogolnie odnosze wrazenie ze instalacja w tych fiestach jest lekko slabawa, poniewaz, wystarczy ze nacisne przycisk od szyb przy wlaczanych swiatach, to one lekko slabna.
zastanawia mnie to, ze wraz z wiatrakiem chlodnicy startuje klima, jest jakis sposob zeby to rozdzielic?
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 3 Maj 2008, 11:00   

miloszengel napisał/a:
zastanawia mnie to, ze wraz z wiatrakiem chlodnicy startuje klima, jest jakis sposob zeby to rozdzielic?

to raczej po włączeniu klimy włącza się także wiatrak po to żeby silnik sie nie przegrzewał pod większym obciążeniem i dodatkowo żeby było dodatkowe chłodzenie chłodnicy od klimy.
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 3 Maj 2008, 12:55   

Wydaje mi się że problemem jest jak kolega napisał (ważna jest kolejność) że z wiatrakiem startuje klima, a nie ze z klimą startuje wiatrak (bo to normalne)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
miloszengel
[Usunięty]

Wysłany: 3 Maj 2008, 15:12   

ok, posprawdzalem i jest tak jak pisaliscie. jak wlacze klime to wiatrak tez sie wlacza, ale pochodzi chwile i sie wylacza, po chwili znow sie wlacza a potem po parunastu sekundach znow sie wylacza. przypuszczam ze to jest zwiazane z obrotami/temp silnika i to jest normalne z tego co koledzy pisza:)
natomiast przypadek drugi: tj klima z wiatrakiem jest zastanawiajacy, ma ktos pomysl co jest za to odpowiedzialne?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.