Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tor Poznań ( Przybyliśmy , Widzieliśmy , Zdobyliśmy )
Autor Wiadomość
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 30 Mar 2008, 21:05   

madek napisał/a:
Żółw, miałem sie uczyc a przez Ciebie sie zaczytałem.

Skomentuje to tylko tak: :brawo: :zwyciężca: :brawo:


Tez mnie pochlonela ta lektura :-) :-)
Normalnie az sie łza w oku kreci :brawo: :brawo: pieknie Zółwik, gratuluje Wam :zwyciężca: :zwyciężca:
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 30 Mar 2008, 21:13   

madek napisał/a:
Żółw, miałem sie uczyc a przez Ciebie sie zaczytałem.

nie jesteś sam...

Żółw :brawo:
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 30 Mar 2008, 21:43   

Kurde Żółw ty to powinneś pisać książki :ok:

Gratulacje dla całęgo Teamu :driver:
Tylko tak dalej :chearlinderka:
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
dawidek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Dawid
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Babimost
Wysłany: 30 Mar 2008, 22:35   

Cóż ja mogę dodać.. Żółw świetnie to skomentował :) powiem tylko - super sprawa, cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym wydarzeniu :) Dzięki :)

P.S
Jeśli ktoś ma jakieś oferty, chciałby może sponsorować moich zawodników to bardzo proszę o kontakt :D hehe :ok:
_________________

GALERIA ZE SPOTÓW TZ
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 31 Mar 2008, 00:31   

wciagajacy tekst zółw ...zazdrosze dobrej zabawy :-) ...Df-y tam były :-P ..fajnie
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Brook 
Klubowicz





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: 2.0/16V
Imię: Wioletta
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 799
Skąd: Chełm
Wysłany: 31 Mar 2008, 09:24   

Żółwik Tuptuś, świetny opis..... już nie mogę się doczekać latania po TYM torze :-P

gratulacje dla całego Teamu! :zwyciężca:
_________________
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl
Kiedy umierasz, nie wiesz o tym. Tylko innym jest ciężko. Tak samo jest jak jesteś debilem.
FKP RACE&RALLY TEAM
www.automobilklub.chelm.pl
www.ptg-org.pl
www.ewmapa.pl
 
 
 
dawidek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Dawid
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 100
Skąd: Babimost
Wysłany: 31 Mar 2008, 11:46   

Pozwoliłem sobie stworzyć krótki filmik, który będzie pamiątką dla naszego teamu :)
Oglądaliśmy go z Żółwiem o 3 w nocy i miska nam się cieszyła więc teraz niech inni zobaczą, że czarna matowa jest też prentka :D

http://komfox.net/fkp/film/

Jeśli ktoś będzie chciał film będzie do pobrania w lepszej jakości :)

Jako bonus wrzucamy także filmik podarowany od kierowcy pontiaca który gonił czarną wannę po torze :)

http://komfox.net/fkp/film/pontiac/
_________________

GALERIA ZE SPOTÓW TZ
 
 
 
Małgorza 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Owca :)
Wiek: 36
Dołączyła: 17 Wrz 2006
Posty: 163
Skąd: niby Olsztyn
Wysłany: 31 Mar 2008, 13:51   

Marcin napisał/a:
madek napisał/a:
Żółw, miałem sie uczyc a przez Ciebie sie zaczytałem.

nie jesteś sam...

Żółw :brawo:

No i mnie też ta lektura wciągnęła - siedzę w uczelnianej bibliotece miałam się uczyć a czytam (wcześniej obejrzałam zdjęcia :) )

Mogę tylko tyle napisać: Żółw :brawo:
_________________
Frakcja warmińsko-mazurska zaprasza

"(...)W tym miejscu opowieści owce zwykle pochylały głowy. One też chciałyby zwiedzić Europę, bo wyobrażały sobie, że jest to olbrzymia łąka pełna jabłonek."
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 31 Mar 2008, 14:13   

Za filmik , który złożyłeś oraz za wsadzenie tego do sieci należą Ci sie wieeeeelki szacunek , podziękowania i stos browarów 10- Maja :jupi: :brawo:

kródki opis do filmików - najpierw ten robiony z Pontiaca ( czyli drugi :) ) :

Filmik zaczyna się w połowie drugiego z trzech okrążeń właściwego wyścigu , pontiac goni wannę , przed nami na początku widać kadetta ( niestety całkowicie poza moim zasiegiem )

Tor śliski i mokry , a na tarkach błoto naniesione przez poprzednie klasy więc jest bardzo ślisko . ( w 32 sek filmu widać brudną tarkę wewnętrzną )

do 1.50 minuty filmu widać zakręty z których większośćwanna pokonywałą przy uślizgu przednich kół . Dohamowania są wcześniejsze niż by mogły być , ale mimo to jechałem na granicy uślizgu .

W 1.50 minucie widać wyjazd na przedostatnią prostą . na jej końcu na obu stronach zakretu widać poorane pola - ślady przeginki z poprzednich klas . ( zakręt zdradliwy wynoszący i do tego bardzo śliski , przed nim długa prosta i duża prędkość - nie wszyscy dali radę wyhamować . )

2.11 - najdłuższa prosta toru - na niej wanna zamyka budzik ( swoja drogą muszę jeszcze raz sprawdzić jego kalibrację przy wyższych predkościach ) po prawej widać depot , miejsce dla widzów oraz pitstopy .

2.30 - dohamowanie przed najbardziej zdradliwym zakrętem toru - długi zacieśniający łuk , przy tej pogodzie pokonał paru zawodników ( jedno z okrążeń sam przejechałęm neico przeginając - wanna poszła w uslizgu wszystkich czterech kól )

2.38 - jadący przede mna Ford taunus na poboczu . wyrzucony tyłem do kierunku jazdy ponad 50 metrów od toru zaryty po osie ( pomyślcie z jaką predkością wypadł )

2.55 - pojawia się kolejny rywal , jadący za pontiacem , Dixi w BMW e 30 ( o ile dobrze pamiętam ) od tej pory czuję na plecach jego tylnonapędowy oddech .

3.47 - pontiac w poślizgu ( jest więcej takich sytuacji na filmie ) ale tutaj widać to bardzo wyraźnie .

5.00 - Ostatni zakręt przed metą , Dixi przygotowywuję się do wyprzedania po wewnętrznej . Widząc to odpuszczam pójście optymalnym torem i jadę po zewnętrznej tak aby go nei zablokować .

5.12 - lotna meta - ostatnie okrążenie przed zjazdem do pitstopu , już bez ścigania .

8.12 - zjazd do pitstopu :)

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 15:17 ]
Dziekuję koledze z Pontiaca za taki prezent :yes: :jupi: :yes: :jupi:

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 15:52 ]
Teraz filmik Zmontowany z materiałów Dawidka i Sowy . Montarz Dawidek ( nadal jestem pod wrażeniem )

0.12 - przed pierwsza próbą czyli kartingiem ( auto czyste , pierwsze dawki adrenaliny przygotowane w pogotowiu

0.29 - start do kartingu ( po nim fotki z przejazdu , próba przejachana przez nas tylko raz , drugi przejazd chcieliśmy zrobić na samym końcu , ale oddaliśmy go załodze z manty , która z powodu awarii była mocno spóźniona , dzieki temu także mieli jeden przejazd zamiast naliczanego czasu . ) jest to ten odcinek toru po którym będziemy sie głównie ganiać w maju .

0.39 - start do najciaśniejszej próby tego dnia , tutaj bezcenna się okazała nawigacja Sowy - najszybszy przejazd wyszedł gdy przeanalizowaliśmy błędy ( moje ) i Sowa zmieniłą nieco wskazówki dla mnie ( pójście szeroko w jednej z nawrotek było jedynym sposobem na ominięcie słupków ) . czas był najlepszy pomimo tego iż całą próbę przejechałęm na 2 biegu .

0.48 - start do próby zwanej " wiadukt " dalej widać zabłoconą trase - nie wszyscy mieścili się na asfalcie :)

1.04 - " Ciężarówka " - czyli próba , na której były przejśćia w nawierzchni . To po jednym z nich prawa osłona miski olejowej nosi " ślady użycia " . Po niej filmik z przejazdu ( na tej próbie sporo załóg miało problemy z trafieniem w metę , ostatnia szykana wytrącała z rytmu )

1.27 - w tym miejscu część aut zaczynałą jechać bokiem i tak wjeżdżałą na metę .

1.33 - Start do próby na dochodzenie . dwa okrążenia po trasie , dwa auta . jedna z najszybszych prób . Zmienna nawierzchnia ( asfalt , beton , cholernie ślisko )
Przeciwnik to Ford Capri

1.43 - Szykana z nawrotką - jeden z elementów na ktorych za każdym razem dzieki coraz lepszej współpracy z Sową zyskiwaliśmy sekundy .

Na filmiku widac przejazd , oraz naniesiony na drogę piasek i błoto , Sowa uwzględiałą je w nawigacji więc pomimo teoretycznie dłuższej pokonanej drogi czas był coraz lepszy .

2.42 - W oczekiwaniu na drugi przejazd " depotu " za nami konkurent Capri .

2.51 - start do " baby jagi " próba szybka i śliska .

3.08 - start do " baby jagi " sędzia mnie neico zmylił liczył od pięciu w momencie gdy pozostali liczyli od trzech ( widać to na filmie ) . dalej brak trakcji , zmiana biegu , brak trakcji , słupek , brak trakcji , nawrot , brak trakcji , hamowanie z brakiem przyczepności i meta z poślizgiem :)

3.43 - zastanawiałęm sie jak będzie ze spożyciem oleju - o dziwo było zaskakująco dobrze :) ( jedna z zastaw przez ostry przechył i odpłynięcie oleju straciła silnik :( )

3.48 - cześćnaszej klasy przed wyjazdem na tor . na końcu stoi pontiac z którego pokłądu był robiony drugi filmik .

3.52 - Żółw przed rozmowa z wannąi ustaleniem strategii na tor :)

3.58 - jak toSowa ujęła - " czas się cofnął o paredziesiąt lat " Tuż przed startem do wyścigu .

4.13 - Dwa safety cary jada do boksu ( ford focus ST i polski Fiat 125 p ) :)

4.18 - pierwsza klasa wraca do boksów po skończonym wyścigu .

I to tyle . za każdym razem jak oglądam zdjećia i filmiki serce zaczyna szybciej bić . :)

Jeszcze raz dzięki :)
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 31 Mar 2008, 15:18   

:brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Profil Facebook
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 31 Mar 2008, 15:34   

Żółwik Tuptuś napisał/a:
....kródki opis do filmików.....


miał być którtki nunu

a juz tak poważnie. Zupełnie czukiereczekod samej imprezy mnie cieszą 2 fakty:

1) silnik który złożyłem nie odmawia posłuszeństwa w róznych warunkach :yes:
2) kiedyś miałem racje mówiąc że ręce Żółwia są właściwe do zaopiekowania sie tym silnikiem, a jego wkład pracy w osprzęt silnika (a wiem że czasem jest bardzo ciężko) zdaje egzamin.

Reasumując:

pieprzyć miejsce które zajołeś, pieprzyć tych wszystkich którzy marudzili że CVH w mk1, że nie RWD itd, pieprzyć nawet sama tą impreze - choć napewno była bardzo fajna i żałuje że nie mogłem jechać na prawym choć miałem propozycje z twojej strony.

Trzeba sie cieszyć że te kilka lat pracy na MK1 zdaje egzamin i zaprzeczas powiedzeniu:

"z gówna bata nie ukręcisz!!"

To wedłóg mnie jest najważniejsze, bo ile mamy mk3 czy mk4 w Klubie które bedąc n/a by sie wysrały???


Gratuluje Głąbie :brawo: :brawo: :yes:
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 31 Mar 2008, 15:51   

Puma - silnik tak jak cała wanna dostał w ten weekend ostro po dupie - jak pisałem spalanie rzędu 40 litrów na 100 daje do myślenia . Jedyne co teraz zrobię to wymienie w nim olej ( po takim kozaczeniu nie zaszkodzi - tym bardziej ze ma już 6 tyś km .

Silnik trafil w moje rece - dbam o niego jak umiem ( mam jedne dżinsy , ale na olej kasy nie może zabraknąć ) . Z drugiej strony wymagam od niego . Ale w końcu do tego został stworzony .

Ja dorobiłem do niego nieco rachityczną obudowę . Ale powiem Ci że ten zestaw chyba dobrze sieczuje w takich warunkach bo obroty jałowe przestały skakać , a dodatkowo lepiej odpala ;)

Przejazd i kondycje auta najlepiej oddają słowa Dawidka po zakończonych próbach : " co tu gadać - ona sie sama obroniła "

i tak jest faktycznie :) Dzieki wszystkim za dobre słowa . Puma po części należą się one Tobie jako współtwórcy projektu :yes: .
:brawo:
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 31 Mar 2008, 16:14   

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Z drugiej strony wymagam od niego . Ale w końcu do tego został stworzony


to prawda u mnie lekko też nie miał :yes:

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Puma po części należą się one Tobie jako współtwórcy projektu :yes: :brawo:


przestań srutututu...., jak długo jeszcze mam Ci powtarzać ze tylko postawiłem kropke nad "i" gdyby nie te wszystkie lata twojej ciężkiej pracy to by gówno z tego było.

Co do spalania to jakoś mnie ono nie dziwi :yes:
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31 Mar 2008, 16:28   

PumaRST napisał/a:


......i żałuje że nie mogłem jechać na prawym choć miałem propozycje z twojej strony.



Żółw???????? <czekamzbasbolem>

co do auta faktycznie bylismy sami lekko w szoku (Żółw starał się z tym kryć <8> ) i z niedodziwianiem jechalismy na kolejną próbę machajac niektorym biednym smutnym autkom na lawetach ostatnie papa


...Ja dwa tygodnie wczesniej startowalam xrka w rajdzie pań... wiecej przejazdowek i o wiele lżejsze próby i mało co jej nie zagotowałam... wanna?? relaksik :-)
PSSSSST hopka
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 31 Mar 2008, 17:04   

sowa napisał/a:
PumaRST napisał/a:


......i żałuje że nie mogłem jechać na prawym choć miałem propozycje z twojej strony.



Żółw???????? <czekamzbasbolem>


Soowa - przeca CI mówiłem :kaput:

poza tym nie marudź tylko się szykuj . dostałem maila od jednego ze współorganizatorów że jesienią powtórka :yes: :jupi:
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 31 Mar 2008, 17:09   

Żółwik Tuptuś napisał/a:
poza tym nie marudź tylko się szykuj . dostałem maila od jednego ze współorganizatorów że jesienią powtórka :yes: :jupi:


tym razem nie odpusze mimo ze jestem dużooooo brzydszy
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31 Mar 2008, 19:41   

pumcia bo normalnie załoze kask i .... <slodkicalus>
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 31 Mar 2008, 20:31   

sowa napisał/a:
pumcia bo normalnie załoze kask i .... <slodkicalus>


hmm, Ok zgadzam sie :hahaha:
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 31 Mar 2008, 20:49   

PumaRST napisał/a:
sowa napisał/a:
pumcia bo normalnie załoze kask i .... <slodkicalus>


hmm, Ok zgadzam sie :hahaha:


farciarz :rotfl:
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Mar 2008, 21:32   

Żółwik Tuptuś napisał/a:
Puma - silnik tak jak cała wanna dostał w ten weekend ostro po dupie - jak pisałem spalanie rzędu 40 litrów na 100 daje do myślenia .


Chrzanisz głupoty, co miała jeszcze wydać resztę? Moje 1.7 N/A w Ułężu spaliło ponad 30/100 na torze, więc o co ci chodzi w ogóle :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów II AJS - Tor Poznań
Szkolenie z jazdy po torze
trzeci Sport w FKP 25 30 Wrz 2021, 11:18
PUCIO
Brak nowych postów IV AJS TOR POZNAŃ
akademia jazdy sportowej FKP
PUCIO Sport w FKP 77 25 Lis 2009, 10:24
Żabcia
Brak nowych postów 5 Youngtimer Party - Tor Poznań 18-20.07.2008
janas Sport w FKP 15 20 Lip 2008, 23:32
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Autocar Track Day - Tor Poznań 19.07
trzeci Zloty / Spoty 3 16 Lip 2014, 12:53
luk-90
Brak nowych postów 6 Youngtimer Party - Tor Poznań 10-12.10.2008
janas Sport w FKP 53 15 Paź 2008, 22:30
sowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.