Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Problem z innej beczki
Autor Wiadomość
królik
[Usunięty]

Wysłany: 20 Mar 2008, 23:50   Problem z innej beczki

Witam. Mam troche nietypowy problem jak na to forum, ale może znajdzie się ktoś kto mi coś doradzi.
Problem dotyczy Volvo S40 z 2004 roku 2.0 diesel. W samochodzie odcięło układ zasilania paliwem i sterowania wtryskami. Stało się to po tym jak wrócił od blacharza. Orientuje się ktoś gdzie w tym aucie znajduje się czujnik uderzeniowy lub ewentualnie jak rozkodować imobilajser?
Może ma ktoś jakieś inne pomysły?
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 21 Mar 2008, 02:06   

słyszałem że jesteście biedni ostatnio w Kielcach . zwinęli wam całe dojście do marihuany ( co widać :| )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
królik
[Usunięty]

Wysłany: 21 Mar 2008, 10:04   

Co przez to rozumiesz żółwiu?? Skąd tak łędne informacje do Ciebie docierają?
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 21 Mar 2008, 12:39   

Oczekujesz że po podaniu orientacyjnie jakie auto posiadasz ( i to w wieeeelkim skrócie ) oraz po podaniu co nei lata otrzymasz dokłądną odpowiedź? Znam jednego faceta , który by to zrobił , ale nie przez internet i czekała by Cię wizyta w łodzi z lawetą .

Odpowiedź taka jak pytanie ( choć pewnie zaraz sie pojawią wywody znawców teoretyków i pseudofachowy bełkot coby było gdyby i co masz sprawdzić )

ps : słucham RadiaMAryja - tam podawali .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
tommirs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 614
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 21 Mar 2008, 14:29   

hehe...dobrze powiedziane

Wyłącznik bezwładnościowy jest zawsze umiejscowiony w miare dostępnym miejscu, typu lewy dolny słupek, pod siedzeniem itp

Co do drugiej częsci pytania to przemilczę :)
_________________
...były XR2i i RS1800

__________________

"Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen
 
 
 
królik
[Usunięty]

Wysłany: 22 Mar 2008, 19:03   

I widzisz żółwiu każdy marka i każdy model ma swój sposób na rozkodowanie imobilajsera i ja znalazłem go w tym Volvie. Więc niepotrzebne były te zbędne komentarze bo jesy wiele osób którym wystarczy rok samochodu i marka żeby takie rzeczy ustalić Co do przełącznika bezwładnościowego to jednak ten samochód go nie posiada.
Tak czy siak dzięki za pomoc
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Mar 2008, 01:49   

A masz tam rotacyjną pompę ?? BO nie dodałeś że jest to TD a zdaje się że jest .
Jeśli nie jest na pompo wtryskach to odkręć rurki od wtryskiwaczy i zobacz czy podaje paliwo . Jeśli jest to na elektronicznej pompie z przestawiaczem elektronicznym i jest to np bosch to podjedź do jakiś lepszych dieslarzy oni maja komputery przenośne takie że odpinają komp auta i wpinają się kompem ich przenośnym i są w stanie odpalić auto . Wtedy wiadomo czy to immo czy komp auta . Upewnij się też czy auto nie posiada dodatkowej pompy zasilającej . A co do wył. bezwładnościowego to w dieslach go prawie nigdy nie ma . czym też byłem zaskoczony ale rozebrałem do naga cała vectre na elektronicznej pompie boscha i go nie było . często zdarzają się usterki przestawiaczy przy nieudanej próbie rozruchu silnika np jak za szybko puści się rozrusznik i silnik się cofnie . Można ewentualnie rozkręcić pompę (górny korpus) i zobaczyć czy wszystko jest ok .
Ogólnie nie chciałem się w tym temacie wypowiadać bo Wszech Wiedzący Żółw był pierwszy a on wie wszystko najlepiej .
 
 
 
królik
[Usunięty]

Wysłany: 23 Mar 2008, 10:17   

Rozwiązałem już ten problem i samochód pali i jeżdzi. Tak to było volvo 2.0 TD
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Mar 2008, 11:35   

to się podziel wiedzą co się stało , jeśli immo to nie powinna gasnąć kontrolka na liczniku .
 
 
 
królik
[Usunięty]

Wysłany: 23 Mar 2008, 12:02   

Odpowiedź znalazłem w Auto Dacie. Mam ten program nie po polsku więc troche z tłumaczeń, trochę z własnej dedukcji i doszedłem. Program nie objoł akurat tego rocznika ale pokazał mi że pod stacyjką w starszym modelu i także w V40 znajduje się przycisk więc wyjołem stacyjkę (razem z deską) i okazało się że przycisku nie ma. Ale była kostka od imobilajsera. Odpiołem ją i przytrzymałem żółty przycisk na kluczyku, przełączył jakiś stycznik i wszystko się naprawiło. Więcej szczęścia niż wiedzy no ale efekt jest.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 23 Mar 2008, 17:33   

kiedyś było takie pwoiedzenie - Pomóż Policji pobij się sam .

Ale żeby zadawać pytanie na forum internetowym i samemu na nie odpowiadac to do tej pory tylko ja takiego jobca miałęm :yes: .

:9: No cóż nie jestem sam z moją schizą :jupi: .

ps: dobrze że rozwiązałeś problem :yes:
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Licznik z innej Fiesty
Ignacy Elektryka ogólna 4 27 Cze 2021, 21:03
FIESTA Moondust
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK7] Fiesta z innej bajki - Kacper0209
Kacper0209 Nasze auta 19 29 Maj 2014, 21:51
Parzych
Brak nowych postów [MK4] Sprężyny od innej wersji silnikowej.
peugeot40619tdi Mechanika 2 8 Mar 2013, 20:02
wawrzyc
Brak nowych postów Czy do MK6 ST pasuje maska od innej "zwykłej" MK6
anulaaaaa87 Mechanika ogólna 1 7 Lip 2014, 00:56
grooby
Brak nowych postów Problem z OC
maciek1224 Ubezpieczenia i rejestracja aut 12 9 Cze 2012, 11:12
Docio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.