Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Błędne wskazania ilości paliwa.
Autor Wiadomość
buczekpan 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Mar 2008, 12:01   Błędne wskazania ilości paliwa.

Witam,

Mam taki problem: ostatnio zmieniłem zegary na wersję mk4 i założyłem diody podświetlające pod tarczę. Dokładnie to były diody flux. Problem polega na tym że wszystkie wskazania są ok, za wyjątkiem wskaźnika paliwa. Z czasem gdy samochód się nagrzewa wskazówka wędruje do góry, zawyżając wskazania nawet o 1/4 baku. Jak samochód ostygnie, wskazania wracają do normalnych. Diody się troszkę grzeją, a w związku z tym że teraz jeździmy non stop na światłach, to dostarczają troszkę ciepła na zegary. Czy możliwe jest że temperatura panująca wokół wskaźnika paliwa powoduje zawyżenie wskazań? Wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej działa prawidłowo.

Wyprzedzając możliwe pytania: wszystko jest podłączone prawidłowo, nie zamieniłem wskaźników temperatury cieczy chłodzącej i paliwa. Wokół wskaźnika paliwa jest kilka diod, natomiast przy wskaźniku temperatury cieczy chłodzącej jest tylko jedna, więc stąd moje pytanie.
_________________
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Mar 2008, 14:43   

Śmigam już drugą fiestą i w każdej jest tak że jak nagrzeje się kabina to jest delikatnie więcej paliwa. Chyba te czujnik są wrażliwe na temperaturę.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 22 Mar 2008, 17:03   

Napewno czuły jest na spadek napięcia, po zapaleniu świateł powinny wskazania nieznacznie wzrosnąć, dobrze byłoby zmierzyć napięcie jakie przychodzi na czujnik ze wzrostem napięcia poziom maleje, pełny bak w mk4 to chyba około 3V rezerwa to około 6,5 do 7 V, jeśli napięcie się nie zmienia ( 1/4 wskazania to około 1V różnicy) to może wpływ temperatury.
 
 
ziyo98
[Usunięty]

Wysłany: 15 Kwi 2008, 20:09   

Witajcie,
Ja mam to samo w mojej MK4. Jak jest ciepło, to wskaznik pokazuje wiekszy stan paliwa. Jak sie samochód schlodzi (wjade go chlodnego garazu, zaparkuje w ceniu, etc) to wskaznik nieznacznie opada.
 
 
buczekpan 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Kwi 2008, 19:45   

kazi napisał/a:
Paliwo to ciecz a ta ciecz jak jest ciepło to sie rozszerza a jak jest zimno kurczy i z tego wlasnie to wynika. A ze to jest alkohol etylowy a nie woda ( chociaz minimalnie moze byc bo para i to co w zbiornikach na stacji pod ziemia) która działa odwrotnie bo zamienia sie w lód


Przeczytaj posty i zastanów sie co napisałeś. Chcesz powiedzieć że u mnie zwiększa się ilość paliwa nawet do 1/4 baku???? Logiczne że ciecz sie rozszerza pod wpływem temperatury, ale nie sądzę żeby to był aż taki przyrost żeby wskaźnik to wykazał, a przynajmniej ciężko byłoby to zauważyć na tak wyskalowanym wskaźniku.

BTW, rezultat poszukiwań jest taki że diody zbyt mocno ogrzewają wskażnik i zimą pod wpływem dużej różnicy temperatur wskaźnik świrował. Teraz już wszystko w normie. Dzięki za odpowiedzi.

Pozdro.
_________________
 
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 25 Kwi 2008, 08:37   

Wskazniki paliwa w fiescie sa gowniane bo raz pokazuja wiecej raz mniej i sa niezbyt dokladne chociaz pewnie i nie tylko w fiesie.

A tak ze strony elektroniki i elektronika od kiedy diody led sie grzeja? chyba ze masz krytyczny tam rezystor i przesadzasz z natezeniem prądu ktory płynie przez diody. Po co Ty człowieku zakladasz temat skoro sam lepiej wiesz. :rotfl:
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 13 Maj 2008, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
buczekpan 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Kwi 2008, 17:42   

kazi napisał/a:
A tak ze strony elektroniki i elektronika od kiedy diody led sie grzeja? chyba ze masz krytyczny tam rezystor i przesadzasz z natezeniem prądu ktory płynie przez diody.


Rezystor mam odpowiedni, ale mam podświetlenie na diodach flux, możesz mi wierzyć na słowo albo sam sprawdzić, te diody sie grzeją.

kazi napisał/a:
Po co Ty człowieku zakladasz temat skoro sam lepiej wiesz. :rotfl: Te biszkopty mnie juz denerwują!


Może i biszkopt, ale moje pytanie było czy temperatura wokół wskaźników ma wpływ na sam wskaźnik. Tego akurat nie wiedziałem, natomiast wyjaśnił mi to dioda na spocie, więc już się nie denerwuj :rotfl: Temat uważam za wyczerpany.

Pozdro
_________________
 
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 25 Kwi 2008, 19:15   

zwracam honor i zgoda :) Prawda fluxy sie grzeją bo sam mam fluxa w schowku sorry jeszcze raz :ups:
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ORLEN Biznestank - rabaty na paliwa
trzeci Firmy współpracujące z FKP 461 23 Wrz 2018, 13:05
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów [MK3] Błędne wskazania ilości LPG - IV gen.
Ad@mus LPG 4 26 Maj 2010, 06:18
Ad@mus
Brak nowych postów Błędne wskazania wskażnika poziomu paliwa
Gość Mechanika 8 2 Sty 2007, 19:24
diodalodz
Brak nowych postów [MK7] Błędne wskazania prędkościomierza - jak ustawić?
Łysy Mechanika ogólna 0 14 Lis 2015, 20:56
Łysy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.