Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Ksenony ..soczewki ..angel eyes i inne pierdoły do Fiesty?
Autor Wiadomość
xandiev
[Usunięty]

Wysłany: 9 Mar 2008, 12:15   Ksenony ..soczewki ..angel eyes i inne pierdoły do Fiesty?

Witam!
Tak sobie przeglądałem forum i allegro, ale jakoś albo przeoczyłem albo nikt nie poruszył jeszcze tematu lamp Ksenonowych :fox:
Na allegro pełno jest super rewelacyjnych aukcji oferujących zestawy Ksenonowe
tylko nachodzi jedno podstawowe pytanie czy da sie założyć coś takiego do naszych kochanych malutkich samochodzików i czy ktoś coś podobnego próbował działać?

linki do przykładowych aukcji:

http://moto.allegro.pl/it...hid_krakow.html
http://moto.allegro.pl/it...d_jakosc_2.html

Poproszę o wypowiedź jakiegoś doświadczonego Fiesto-kierowcy :-P
Ostatnio zmieniony przez LOY 9 Mar 2008, 19:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Mar 2008, 12:33   

glupi pomysl do seryjnych lamp, powinienes miec gladkie klosze i soczewki zeby to swiecilo i nie oslepialo, pomijam uklad samopoziomowania i czyszczenia kloszy bo na to juz przymykaja oko na przegladach
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
Hyuga 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Lubin
Wysłany: 9 Mar 2008, 12:40   

Sam montaż i sprawienie, żeby taki zestaw działał to nie problem. Znam przynajmniej 5 osób, które z palcem w nosie zrobiliby Ci ksenon. Ale... Wydaje mi się, że żeby to miało ręce i nogi trzeba mieć gładkie szkła w reflektorach, bo przy tych naszych to wiejsko by wyglądało. Druga sprawa, powinny być według przepisów spryski na xenony, które trzeba w tym wypadku dorobić, a trzecia sprawa, że takie zestawy z allegro są najzwyczajniej nielegalne :D Ale wiadomo, że jeden policjant nie zwróci na to uwagi, a drugi zabierze Ci dowód. Moim skromnym zdaniem najlepiej byłoby kupić lampy angeleyes'y od MK4 i przerobić je do MK3 przy kontroli upierając się, że mają homologację i pokazać papierek :P
 
 
 
xandiev
[Usunięty]

Wysłany: 9 Mar 2008, 12:56   

No tak... rzeczywiście nie pomyślałem o legalności... :-P
to może jednak lepiej zostawić autko tak jak jest :)
Halogeny w zderzku bedą musiały wystarczyć :ok:
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Mar 2008, 13:00   

no wlasnie pamowie co sadzicie ? mam MK IV i ANGELS EYES ale swieca tak slabo ze nie da sie jezdzic poza miastem... i myslem czy by nie przerobic lamp na xenony... (mam w rodzinie samochod z takimi lampami(fabrycznymi) i jest rewelacja...) wiec ? co myslicie ? polecacie ?
_________________
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 9 Mar 2008, 13:09   

To może poprostu kup nowe dobre żarówki nie koniecznie ksenony,
zobacz czy instalacje podaje dobre napięcie do żarówek,
sprawdz czy wysokość jest dobrze ustawiona.
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Mar 2008, 13:10   

a moze masz soczewki plastikowe w tych angelsach, rozne rzeczy robia chinczyki :-P
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
tomekk58 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i16V/80KM
Imię: Tomek
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2005
Posty: 246
Skąd: Rybnik
Wysłany: 9 Mar 2008, 13:32   

te xenony z allegro to jeden wielki shit :/ juz kilka razy mijalem sie z samochodami ktore mialy zamontowane te cudowne zestawy do zwyklych reflektorów i swiecilo to doslownie wszedzie, a w szczegolnosci w oczy kierowcow aut jadących z naprzeciwka tym samym oslepiając... takie zestawy maja sens tylko jak jest soczewka i dobrze ustawione lampy... a tez nie zawsze...
_________________
Fiesta mk3 1,1i 50km 1990r.=> Orion mk2 1,6i16v 90km 1993r.=> Laguna II 1,9dCI 120km 2001r.=> BMW 530dA e39 Touring 193km 2001r.=> Fiesta mk4 1,3i 60km 1997r.=> Ford Mondeo Kombi 2.0TDCi 2008r. + Fiesta mk6 1.4 16v 2007r.
 
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 9 Mar 2008, 13:53   

Czytałem kiedyś artykuł, że w Polsce nie ma przepisów normujących montowanie ksenonów w samochodach fabrycznie nie wyposażonych w takie światła. Co innego nowe auta, które muszą mieć układ samopoziomujący oraz spryskiwacze.
A co do gładkich kloszy to też nie jest żaden warunek bo weźmy np Mercedesy W210 czy W220, które miały na wyposażeniu reflektory ksenonowe bez soczewek ze zwykłymi, żebrowanymi i szklanymi kloszami.
A co do oślepiania to jest to kwestią złego ustawienia tak przerobionych reflektorów :ok:

Pozdrawiam.
 
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Mar 2008, 16:22   

Hyuga napisał/a:
Sam montaż i sprawienie, żeby taki zestaw działał to nie problem. Znam przynajmniej 5 osób, które z palcem w nosie zrobiliby Ci ksenon. Ale... Wydaje mi się, że żeby to miało ręce i nogi trzeba mieć gładkie szkła w reflektorach, bo przy tych naszych to wiejsko by wyglądało. Druga sprawa, powinny być według przepisów spryski na xenony, które trzeba w tym wypadku dorobić, a trzecia sprawa, że takie zestawy z allegro są najzwyczajniej nielegalne :D Ale wiadomo, że jeden policjant nie zwróci na to uwagi, a drugi zabierze Ci dowód. Moim skromnym zdaniem najlepiej byłoby kupić lampy angeleyes'y od MK4 i przerobić je do MK3 przy kontroli upierając się, że mają homologację i pokazać papierek :P
Ciekawi mnie jak ty chcesz przerobić lampę z MK4 do MK3...
Człowieku chyba nie wiesz co gadasz...
Jak chcesz Angel eyes, to zapodaj lampy z Polo 6N... :P
 
 
 
xandiev
[Usunięty]

Wysłany: 9 Mar 2008, 16:37   

Hmmm widzę ze dyskusja zaczyna nabierać stron - bardzo dobrze :)

Ale wszyscy tylko mówią pobieżnie i nic wiecej... ja tu jestem zielony w temacie,
więc poprosze jakieś konkrety jak to miało by wyglądać montowanie takich "oczek anioła" i w jaki sposób Panie SpiderMAN :fox:
 
 
Matislav 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 9 Mar 2008, 17:22   

no właśnie ja podpinam się pod temat- tyle, że mnie interesują takie lampy do mk6. Co o tym sądzicie:LINK
 
 
Hyuga 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Lubin
Wysłany: 9 Mar 2008, 17:22   

Spiderman mówię o przełożeniu środka lampy (soczewki, ringi) a nie przerabianiu całego wkładu ze szkłem. Przecież te lampy są zupełnie innego kształtu, więc nie trudno zrozumieć, że chodziło mi tylko o ich zawartość :)
 
 
 
mario82 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Mariusz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Mar 2008, 18:12   

Coraz więcej aut już ma takie zestawy ksenownów, niestety jak się nie ustawi reflektorów to będą oślepiać, nawet najzwyklejsze żarówki oślepiają, jak są źle ustawione reflektory lub źle włożona żarówka.
Sam osobiście mam założony taki zestaw (bixenon) od ponad roku i jeżeli wyregulujesz dobrze światła (a nawet ustawisz ciut niżej) nie ma mowy o oślepianiu, przez ten rok jeżdżenia nikt nie mrugnął mi z przeciwka (a w szczególności w nocy). Co do wyżebrowań na kloszach reflektorów w niczym nie przeszkadza, strumień światła jest taki jak ma być, światło nie rozprasza się. Co do spryskiwaczy lamp cały czas szukam, niestey nie jest łatwo znaleźć cały komplet (a szukam od mondeo mk2, te co są na allegro to o d..ę rozbić. może jak będę miał chwilę czasu to zrobię fotki nocą, jak to wygląda.
_________________
Jest: Chrysler Grand Voyager 3,3 v6 i Sierra 2.0i OHC 91r + Fiesta [MK7] 2011r 1,25
Było: Mondeo Kombi 00r 2,5 V6 GHIA
Była: Fiesta Futura 94r 1.6 16v
Była: Sierra 2.0i DOHC 92r ABS
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Mar 2008, 18:32   

bylo by milo gdybysa szybko to zrobil i nie zapomnil :P bo temat wazny i ciekawy. jeszcze jakbys mogl zapodac linka jakie akcesoria uzywles jakiej firmy itp to juz by bylo swietnie
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 9 Mar 2008, 19:32   

Matislav napisał/a:
no właśnie ja podpinam się pod temat- tyle, że mnie interesują takie lampy do mk6. Co o tym sądzicie:LINK
Te czarne są zajefajne, też o nich cały czas myślę :yes:
Nawet swego czasu zrobiłem szybkiego Virtuala...

Tylko jedna strona, bo drugiej mi się nie chciało :tyłek:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
Ostatnio zmieniony przez Parzych 9 Mar 2008, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Mar 2008, 19:39   

xandiev napisał/a:
Hmmm widzę ze dyskusja zaczyna nabierać stron - bardzo dobrze :)

Ale wszyscy tylko mówią pobieżnie i nic wiecej... ja tu jestem zielony w temacie,
więc poprosze jakieś konkrety jak to miało by wyglądać montowanie takich "oczek anioła" i w jaki sposób Panie SpiderMAN :fox:
Było o tym na forum, więc sobie znajdź...
Na zachęte masz fotkę założonych lampek z Polo...


Hyuga napisał/a:
Spiderman mówię o przełożeniu środka lampy (soczewki, ringi) a nie przerabianiu całego wkładu ze szkłem. Przecież te lampy są zupełnie innego kształtu, więc nie trudno zrozumieć, że chodziło mi tylko o ich zawartość :)
A na cholere iśc na około...????
 
 
 
Matislav 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 9 Mar 2008, 19:47   

Cytat:
Te czarne są zajefajne, też o nich cały czas myślę :yes:

eh... wyglądałby zarąbiście :D tylko ta cena....
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 9 Mar 2008, 19:53   

Matislav napisał/a:
eh... wyglądałby zarąbiście tylko ta cena....
Właśnie... cena na razie jest dla mnie zaporowa... wyżej wkleiłem foto...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Matislav 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 9 Mar 2008, 19:57   

u Ciebie to dodałoby to jeszcze większego charakteru :D to samo jest z tylnymi lampami- chciałem czarne LEDY ale są tylko do wersji 3d. To jakaś dyskryminacja :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 09:52
Parzych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Kawały i inne dowcipy...
Bez obrazków i filmików...
Zhang Hyde-Park 1040 5 Wrz 2018, 13:03
diska
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 2 Sie 2015, 23:14
driver90
Brak nowych postów Black angel eyes w MK6
'bijacz Elektryka ogólna 8 10 Lut 2016, 22:32
Parzych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.