Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Ksenony ..soczewki ..angel eyes i inne pierdoły do Fiesty?
Autor Wiadomość
mario82 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Mariusz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Mar 2008, 19:57   

grzes87 napisał/a:
bylo by milo gdybysa szybko to zrobil i nie zapomnil :P bo temat wazny i ciekawy. jeszcze jakbys mogl zapodac linka jakie akcesoria uzywles jakiej firmy itp to juz by bylo swietnie


Był to taki zestaw jak w linku http://www.allegro.pl/ite...taz_krakow.html , a żarówka (żarnik wygląda tak jak tutaj http://www.allegro.pl/ite..._glogoczow.html ) bo na tamtej aukcji zdjęcie nie przedstawia właściwego zestawu).

Co do fotek postaram się zrobić jak najszybciej.
_________________
Jest: Chrysler Grand Voyager 3,3 v6 i Sierra 2.0i OHC 91r + Fiesta [MK7] 2011r 1,25
Było: Mondeo Kombi 00r 2,5 V6 GHIA
Była: Fiesta Futura 94r 1.6 16v
Była: Sierra 2.0i DOHC 92r ABS
 
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Mar 2008, 21:26   

Hehe kocham dyskusje o xenonach i o nierozerwalnym wątku samopoziomowania, sprysków, hopmologacji, oślepiania, psucia i wogóle narażania życia....


Jeśli chdzi o konkrety...
Samopoziomowanie - nic innego jak automatyczny korektor ustawienia świateł występujacy w formie ręcznej w naszych Fiestach (nie, nie działa to jak lufa czołgu jadącego po wybojach)
Spryskiwacze - bajer przydatny ale przy przeróbce tez przepisowo nie wymagany. Co jak co, warto zamontować
Homologacje i inne TUVy - nie ma przepisu zabraniajacego zamiany źrodła światła na xenonowe w seryjnych reflektorach, może nikomu to jednak nie szkodzi, może organ ustalajacy przepisy o oświetleniu nie uwzględnił takiej xenonowej opcji...
Oślepianie - też mijam raz na jakiś czas goscia, który nieźle daje po oczach, jednak tylko 1/10 z nich oślepia xenonami, czyzby reszta miała zestawy z allegro "super zwykłe żarówki"? :P Jak sie nie ustawi świateł to i maluch z prądnicą zamiast alternatora na światłach 35W będzie oślepiał...

Jeśli chodzi o zmiany to mimo wszystko do Fiesty nie polecam, ze zwględu na nieodpowiedni karbowany klosz (trochę prawdy w tym jest). Jak przerabiać to tylko na soczewkach, ewentualnie na nowych komputerowo projektowanych kloszach z gładkimi szybami, jednak w przeciwieństwei do soczewek, tych organoleptycznie nie testowałem.
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Mar 2008, 22:34   

no i wreszceie jakies konkrety ;) dzieki panowie, a swoja droga ma ktos z Was xenony (fabryczne) w jakims innym "domowym" samochodzie ? jesli tak to sami wiecie jaka jest roznica miedzy zwyklymi lampami a xenonami i nie ma dyskusji co do wyzszoszci tych lamp, jesli chodiz o spryskiwacze... ilu z Was uzywa na codzien spryskiwacza by przemyc lampy ? malo jest takich osob bowiem kazdy jest przyzwyczajony o tego ze sie nie zmywa reflektorow (chyba ze ktos ma volvo :P ) i rzadko to robi... (niestety), co do ustawinia to regulacaj nie jest taka droga.... 10 zeta i juz (tylko 2 piwa w barze) nie jest to duzo... a poprawi bezpieczenstwo na drogach bo jak sami wiecie duzo samochodow ma zle ustawione swaitla...
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 9 Mar 2008, 22:37   

A tak apropos angel eyesów to jak dla mnie tylko w BMW to fajnie wygląda (najlepiej jeśli są fabryczne) :-P Boom na angel eyesy w innych samochodach niż BMW to wg mnie coś jak moda na światła "lexus style" czyli przeszczepianie na siłę rozwiązań stylistycznych z innych marek co nie zawsze daje oczekiwany (zadowalający) rezultat :rotfl:
Pozdrawiam.
 
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Mar 2008, 22:51   

grzes87 napisał/a:
no i wreszceie jakies konkrety ;) dzieki panowie, a swoja droga ma ktos z Was xenony (fabryczne) w jakims innym "domowym" samochodzie ? jesli tak to sami wiecie jaka jest roznica miedzy zwyklymi lampami a xenonami i nie ma dyskusji co do wyzszoszci tych lamp, jesli chodiz o spryskiwacze... ilu z Was uzywa na codzien spryskiwacza by przemyc lampy ? malo jest takich osob bowiem kazdy jest przyzwyczajony o tego ze sie nie zmywa reflektorow (chyba ze ktos ma volvo :P ) i rzadko to robi... (niestety), co do ustawinia to regulacaj nie jest taka droga.... 10 zeta i juz (tylko 2 piwa w barze) nie jest to duzo... a poprawi bezpieczenstwo na drogach bo jak sami wiecie duzo samochodow ma zle ustawione swaitla...


No właśnie a co z Twoimi angel'ami? probowałeś ustawić ich wysokość bo wspominałeś że poza miastem nie za ciekawie świecą? czy w mieście też zauważyłeś "spadek mocy" świecenia w podłóg standardowych reflektorów? Ciekawi mnie czy tylko to ładnie wygląda czy tez dobrze świeci.
Pozdrawiam
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Mar 2008, 23:19   

grzes87 napisał/a:
a swoja droga ma ktos z Was xenony (fabryczne) w jakims innym "domowym" samochodzie ? jesli tak to sami wiecie jaka jest roznica miedzy zwyklymi lampami a xenonami i nie ma dyskusji co do wyzszoszci tych lamp, jesli chodiz o spryskiwacze...



O wyższości xenonów nie ma co przekonywać, świecą o niebo lepiej niż tradycyjne nawet wspomagane halogenami, zwłaszcza widać to po rozkładzie światła na boki. Szkoda tylko że wiekszość aut ma xenony tylko na światła mijania, chociaż bi- spotykane są już coraz cześćiej.

Odnośnie spryskiwaczy to nie wiem dokładnie jak jest z ich sterowaniem, jednak miałem kiedyś Saaba, w którym wycieraczki świateł uruchamiały się cyklicznie podczas pracy wycieraczek szyby. Podejrzewam, że ze spryskiwaczami jest podobnie i po prostu nie trzeba o nich pamiętać.
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Mar 2008, 12:33   

Wojtass napisał/a:
Odnośnie spryskiwaczy to nie wiem dokładnie jak jest z ich sterowaniem, jednak miałem kiedyś Saaba, w którym wycieraczki świateł uruchamiały się cyklicznie podczas pracy wycieraczek szyby. Podejrzewam, że ze spryskiwaczami jest podobnie i po prostu nie trzeba o nich pamiętać.

ano tak nie jest... mam w 2 samochodach domowych xenony i spryskiwanie jest zainstalowane w jednych fabrycznie z lampami (tzn chowaja sie w lampach) a drugie wystaja ze zderzaka... i zeby spryskac reflektory to trzeba dluuugo przytrzymac spryskiwanie szyb by sie uaktywnily spryskiwanie reflektorow... i tak jest we wszystkich samochodach ... ( apowoinnein byc oddzielny przycisk spryskiwania jak np w subaru mimo ze nie ma xenonow(starsze modele))
Ostatnio zmieniony przez grzes87 11 Mar 2008, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
crai1
[Usunięty]

Wysłany: 10 Mar 2008, 15:45   

Jest w Wa-wie zaklad ktory profesjonalnie przerabia lampy na xenony - zadne druciarstwo - profesjonalna robota - i daltego koszt duzy 1800 PLN - w zamian dostajesz calkowicie nowe wnetrze reflektora, polerowanie szkla ( jezeli konieczne) przetwornice i zarniki xenonwe i odblysniki. Widzialem ropbote i bardzo porzadnie wyglada - sam przymierzam sie do siebie ze zrobieniem czegos takiego - a co do angel eyes - jak sie okazalo, ladnie wygladaj na zywo - gorzej ze swieceniem - mysle ze wymiana zarowek i prawidlowe ustawienie pomoze - a jak nei to bedziemy myslec dalej.
Ostatnio zmieniony przez LOY 11 Mar 2008, 14:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Mar 2008, 20:14   

crai1 napisał/a:
Jest w Wa-wie zaklad ktory profesjonalnie przerabia lampy na xenony - zadne druciarstwo - profesjonalna robota - i daltego koszt duzy 1800 PLN - w zamian dostajesz calkowicie nowe wnetrze reflektora, polerowanie szkla ( jezeli konieczne) przetwornice i zarniki xenonwe i odblysniki. Widzialem ropbote i bardzo porzadnie wyglada - sam przymierzam sie do siebie ze zrobieniem czegos takiego - a co do angel eyes - jak sie okazalo, ladnie wygladaj na zywo - gorzej ze swieceniem - mysle ze wymiana zarowek i prawidlowe ustawienie pomoze - a jak nei to bedziemy myslec dalej.

[ Dodano: Pon Mar 10, 2008 15:48 ]
Jest w Wa-wie zakład który profesjonalnie przerabia lampy na xenony - żadne druciarstwo - profesjonalna robota - i dlatego koszt duży 1800 PLN - w zamian dostajesz całkowicie nowe wnętrze reflektora, polerowanie szkła ( jeżeli konieczne) przetwornice i żarniki xenonwe i odbłyśniki. Widziałem robotę i bardzo porządnie wygląda - sam przymierzam sie do siebie ze zrobieniem czegoś takiego - a co do angel eyes - jak sie okazało, ładnie wyglądają na żywo - gorzej ze świeceniem - myślę ze wymiana żarówek i prawidłowe ustawienie pomoże - a jak nie to będziemy myśleć dalej.
Gdzie jest sens wydac na lampy do starego samochodu 1800zl?
HE? :tyłek:
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Mar 2008, 20:59   

A kto mówił o starych? Tutaj również o Mk4 i Mk6 mowa.
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Mar 2008, 10:47   

jesli chodzi o bezpieczenstwo to pieniadze nie graja roli... wole zrezygnowac z nowych felg lub swapa a zainwestowac w swiatla...

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 10:51 ]
kaczoro napisał/a:
A tak apropos angel eyesów to jak dla mnie tylko w BMW to fajnie wygląda (najlepiej jeśli są fabryczne) :-P Boom na angel eyesy w innych samochodach niż BMW to wg mnie coś jak moda na światła "lexus style" czyli przeszczepianie na siłę rozwiązań stylistycznych z innych marek co nie zawsze daje oczekiwany (zadowalający) rezultat :rotfl:

ja uwazam ze moj samochod dzieki angel eyes wyglada zdecydowanie lepiej przede wszystkim dzieki gladkim reflektorom i wydzielonymi swaitlami. mnie sie bardziej podoba niz z seryjnymi swiatlami... ale przeciez to kwestia gustu. co do ringow ? a kto powiedzial ze to musi byc BMW tylko ? jesli komus to odpowiada i nie gryzie sie z samochodem stylem itp a delikatnie odmladza samochod to czemu nie zainwestoiwac ?

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 10:57 ]
rafal__lodz napisał/a:
No właśnie a co z Twoimi angel'ami? probowałeś ustawić ich wysokość bo wspominałeś że poza miastem nie za ciekawie świecą? czy w mieście też zauważyłeś "spadek mocy" świecenia w podłóg standardowych reflektorów? Ciekawi mnie czy tylko to ładnie wygląda czy tez dobrze świeci.

wysokosc swiatel mijania ustawiona tylko mi dlugich nie ustawili... jedno swaieci omey a o drugim chyba zapomnieli bo swieci nizez niz mijania... ale niedlugo to zrobie . teraz zainwestuje albo w xenony albo zarowki ?! ale chyba na poczatek dobre zarowki kupie wiec sie okaze co i jak... co do angelsow... hmm ladnie wyglada bo odmladza samochod, swiecic swieci tragicznie zwlaszcza na tych zarowkach z jakim sie je kupuje, plus nie ma regulacji elekryczej wysokosci jak to bylo w starch lampach....
 
 
Matislav 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 11 Mar 2008, 18:12   

Jak widzę to jest problem z kloszami (ze względu na to karbowanie) w Waszych fiestach. A jak sprawa wygląda przy gładkich kloszach (mk6)? xenony zdecydowanie lepiej świeca i nie ukrywam, że taki "gadżet" byłby przydatny.
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 11 Mar 2008, 18:43   

Matislav napisał/a:
Jak widzę to jest problem z kloszami (ze względu na to karbowanie) w Waszych fiestach. A jak sprawa wygląda przy gładkich kloszach (mk6)? xenony zdecydowanie lepiej świeca i nie ukrywam, że taki "gadżet" byłby przydatny.


Problem z lampami rozwiązują dwa rodzaje lamp wyładowczych, mianowicie D2S (do reflektrów soczewkowych) oraz D2R (do lamp ze zwykłymi odbłyśnikami). Co do żebrowanych czy gładkich kloszy to chyba nie ma większego znaczenia, bo jak juz pisałem wcześniej, starsze mercedesy wyposażone były w lampy ksenonowe z żebrowanymi i szklanymi kloszami.
Zauważyłem tylko, że wszystkie zestawy na allegro są z palnikami D2S bo podobno D2R muszą miec jakąś przesłonę...
 
 
 
Matislav 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 11 Mar 2008, 18:45   

hm... no to warto zainwestować w taki zestaw? jeśli tak to co polecacie?
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 11 Mar 2008, 19:07   

Znalazlem coś takiego Cena zachęcająca, tylko jak to się ma do jakości... ;-(
Sam się zastanawiam nad kupnem bo mam już dosyć wymieniania co kilka miesięcy tandetnych żarówek Philipsa kill2
 
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Mar 2008, 19:27   

kaczoro napisał/a:
Znalazlem coś takiego Cena zachęcająca, tylko jak to się ma do jakości... ;-(
Sam się zastanawiam nad kupnem bo mam już dosyć wymieniania co kilka miesięcy tandetnych żarówek Philipsa kill2


a co ile średnio wymieniasz żarówki i na jakim modelu phillipsa jeździsz?
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 11 Mar 2008, 19:35   

Ja np. jeździłem na gównianych Philipsach Bluevision, i tak mnie wku#!wiły wymianą co 10-11 miesięcy (oraz ceną - prawie stówa komplet), że przeszedłem na Osram Nightbreakery... Zobaczymy co warte
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Mar 2008, 19:42   

Ja też jej mam u siebie ale na razie dopiero leci 8 miesiąc. Kupując nie liczyłem wcale na jakiś pseudo niebieski odcień ale jestem zadowolony bo świecą ładnym jasnym światłem, no ale zobaczymy ile wytrzymaja bo 90zł za komplet to tak jak mówisz dużo:/ a Osramy z porównywalna jakościa kosztują coś koło 60zł? Mogę się mylić...
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 11 Mar 2008, 19:46   

Też właśnie używam BlueVision'ów i mam już ich serdecznie dosyć, spaliła mi się własnie jedna żarówka po 6 miesiącach od wymiany glab
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 11 Mar 2008, 19:51   

Pierwszy komplet Bluevisionów pośmigał u mnie jakieś 11 miechów, padła jedna, a po tygodniu druga, z drugiego kompletu pierwsza padła po niecałych 10 miechach i powiedziałem DOŚĆ!!! Osramy kupiłem w sklepie za 55 zł (na alledrogo ok 45 zł+wysyłka) - dają białe światło...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 10:52
Parzych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Kawały i inne dowcipy...
Bez obrazków i filmików...
Zhang Hyde-Park 1040 5 Wrz 2018, 14:03
diska
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 3 Sie 2015, 00:14
driver90
Brak nowych postów Black angel eyes w MK6
'bijacz Elektryka ogólna 8 10 Lut 2016, 22:32
Parzych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.