Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Fotel kierowcy i pasazera - jak przesunąć ?
Autor Wiadomość
piotrlomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2 Mar 2008, 15:19   [MK3] Fotel kierowcy i pasazera - jak przesunąć ?

Witam.
Mam problem z fotelami pasazera i kierowcy nie moge ich przesuwac ni w przod ni w tyl i nie wiem o co chodzi. moze ktos mial taki klopot i wie co moze byc przyczyna dodam tylko ze nie dawno kupilem auto i narazie nic nie grzebalem przy nich bo nie chce nic rozwalic. Prosze o podpowiedz co moze byc przyczyna i jak to naprawic z gory dzieki.
I mam jeszcze jedno pytanie. W fiescinie mam otwierany dach ten elektryczny i cos tam jest lekko ulamane jak zdazylem sie dowiedziec od poprzedniego wlasciciela i przez to dach jest nie domkniety. gdzie mozna udac sie na przeglad tego i ile moze kosztowac taka naprawa.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 17 Wrz 2010, 08:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
portos 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 3 Mar 2008, 13:24   

piotrlomiej, Aby przesunąć fotel - naciskasz ku górze taką dźwignię pod fotelem, blisko przedniej krawędzi i przesuwasz... :)
 
 
piotrlomiej
[Usunięty]

Wysłany: 3 Mar 2008, 17:14   

bardzo odkrywcze brawo :hahaha: wiem tylko,ze popodniesieniu nacisnieciu wajhynic sie nie dzieje siedzisko dalej w miejscu siedzi. czekam na lepsza troche pogode to sie dobiore do tych siedzonek i zobacze o co tam kaman :)
 
 
portos 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 4 Mar 2008, 14:19   

piotrlomiej, :twisted: Ło, matko!!! "Samosie" nie przesunie, tylko trzeba użyć rączek i popchnąć przedmiotowy fotel do przodu lub do tyłu... <zoltakartka>
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 4 Mar 2008, 14:39   

może Ci zapodać fotorelacje? ozor ;/ <imprachili>
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
portos 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 4 Mar 2008, 16:37   

szef-mk3, Uczyń tak, o Zdesperowany! :radocha: Może jakiś inny desperat przyspawał, bo mu jeździło "w te i nazad"? :hahaha:
 
 
piotrlomiej
[Usunięty]

Wysłany: 4 Mar 2008, 16:54   

widzę ze sami ex perci sie wypowiadają. a fotorelacja to by sie przydała ale np z budowy siedzeń ich mechanizmu na jakiej zasadzie to działa. bo odpowiedz typu naciskasz i przesuwasz jakoś mi nie za bardzo jest pomocna, bo siedzenie nawet po naciśnięciu raczki sie nie przesuwa. wiec przyczyna na pewno tkwi wewnątrz. Dokładnie to jest tak po naciśnięciu raczki fotel sie przesuwa lekko w przód i lekko w tył ale wewnątrz tak jakby coś blokowało normalny ruch po suwnicach. Fajnie ze macie dobry humor :) ale przydałaby sie jakaś porada prawdziwa.
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 4 Mar 2008, 19:33   

Propozycja nr:
1.Odkręć fotele i zabaw się w program typu "co i jak"
2.Zaprzyj się tak 'fest' i sprobuj przesunąć ten fotel....
3.Wymień żarówkę świateł postojowych lewej tylnej lampy, u mnie było to samo.... :rotfl: żarcik :hihihi:

Jutro wpadnę z aparatem to zrobię fotorelację z 'przestawiania foteli' <8>
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
Damian-jg
[Usunięty]

Wysłany: 4 Mar 2008, 21:54   

E tam zartujecie sobie z kolegi :) To ze w fiescie nie chce przesunac sie fotel to jest powazna sprawa a rozwiazanie bardzo proste :) Trzeba najzwyczajniej w swiecie podlaczyc fieste pod komputer i tam jest taka opcja jak "odblokuj fotel kierowcy" i trzeba ja zaznaczyc :radocha:
A tak na powaznie to oze wystarczy nasmarowac prowadnice po ktorych jezdzi fotel :-) :rotfl:
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 4 Mar 2008, 22:12   

A co z olejem? Jego zbyt rzadka wymiana nie ma na t wpływu? Ja wymieniam regularnie co 10.000km i przesuwają się jak ta lala-przypominam że jeżdżę na rzepakowym :hihihi:
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
DziDzia 
vel DziaDzia





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: RS
Silnik: 2.0/16V
Imię: Patrycjusz :)
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lip 2005
Posty: 4172
Skąd: :: DDG ::
Wysłany: 5 Mar 2008, 00:14   

Śmieją się i śmieją.... psiknij WD40 w prowadnice, poczekaj trochę i poszarp... Zastały się i tyle... Też tak miałem jak wsiadłem pierwszy raz do mk1...
A śmieją się bo to żaden problem, tylko trzeba pokombinować... A to nic skomplikowanego... Filtry też zmień ;/




pozdro :!:
_________________

Model:MK1 '77 Silnik: 1,1S/35KM
Model:MK5 '00 Silnik: 1,3i/60KM
Romety PONY
Profil Facebook
 
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 5 Mar 2008, 15:46   

Zatem obiecana fotorelacja. odjechał właśnie Tomasz Seielski z paszportem TVN'u i zabieram się do krótkiego instruktażu nt. przesuwu foteli przednich.
Zagadnienie pierwsze:
-Fotel


2.Klucz do całej zagadki-finezyjnie i z wyobraźnią wykonany pręt przesuwu fotela. U mnie barwy czarnej pod kolor zderzaka prawdopodobnie.


3.Lećmy dalej-łapiemy za tą 'wajchę' ciągnąc jednocześnie do góry jak ilustruje to zdjęcie...


4.Następnie na wzór przesuwu fotela w czołgu zapieramy sie nogą o podłogę i na ta zwanego partyzanta przepychamy fotel do tyłu


5. Możliwości regulacji fotela w te i we wte




Uwaga a teraz bonus!!! Zupełnie za darmo-magiczne pokrętło, niektórzy uważają że reguluje się nim kąt pochylenia przedniej szyby bądź obniża się zawieszenie ale to tylko złudzenie :) Pewnie Was zmartwiłem ale służy to do regulacji oparcia fotela :hihihi:



Tak wyglądają oba fotele w moim samochodzie, może czymś się różni od Waszych statków ale...jest podobna :ok:



Mam nadzieję że pomogłem choć w malym stopniu ;) old

Pozdrowienia :zwyciężca:
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
piotrlomiej
[Usunięty]

Wysłany: 5 Mar 2008, 17:23   

Fotorelacja wspaniala dziekuje bardzo :) ale niestety mam inny kolor foteli wiec instrukcja nie dziala :sad: a co do podlaczania komputera to zadzialalo i malo tego mam jeszcze elektrycznie sterowane zaglowki i dywaniki na podlodze :)
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 5 Mar 2008, 19:24   

Wiem, moje auto jest popsute bo mam lusterka sterwane recznie...
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
Slaweeek 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 35
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Puszcza Mar.
Wysłany: 5 Mar 2008, 19:25   

Cytat:
Fotorelacja wspaniala dziekuje bardzo ale niestety mam inny kolor foteli wiec instrukcja nie dziala a co do podlaczania komputera to zadzialalo i malo tego mam jeszcze elektrycznie sterowane zaglowki i dywaniki na podlodze


Kurcze jakie pytanie taka odpowiedź, to tak jakbyś napisał że tacka z CD-romu Ci się nie wysuwa jak chcesz włożyć płyte do środka. Ktoś wcześniej napisał i popieram, weź to rozbierz, użyjesz do tego aż jednego klucza nr13 chyba wyjmij i od spodu wszystko zobaczysz. Pozdro i nie przejmuj sie tekstami tutaj to norma, ale za to klimacik jest fajny na forum :-)
_________________
PW Transport
 
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 5 Mar 2008, 19:33   

Hyhy,u mnie kieszeń z CD-rumuna słuzy jako podstawka na puszę piwka :P Praktyczne, niezawodne i bardzo dyskretne ale wracając do tematu-wd 40 załatwi sprawę, nie kładź tam smaru ani nic innego-tylko ubrudzisz spodnie jak bedziesz jechal do dziewczyny czy coś w tym stylu <smutne wspomnienia z malucha>

Pozdrawiam
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
Radhezz 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Radek
Wiek: 36
Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: OPO87**
Wysłany: 16 Wrz 2010, 22:42   

Sorry, że tak się dopnę, ale mam właśnie mały problemik też z przesuwaniem fotela w Mk3 - przesuwam na max do przodu i (proszę się ku*wa nie śmiać :-) ) nie sięgam za bardzo do pedałów :-P Sprawa jest o tyle ciekawa, że fotel pasażera da się przesunąć wyraźnie mocniej do przodu - czy zatem mają one fabrycznie identyczny zakres regulacji? Bo chyba raczej tak ozor
_________________
Bo Mogę Wszystko 520i 24V 150KM :twisted:
----------
- Będę brał cie,
w Aucie
- Gdzie?!
- W Fieście... :twisted:
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 17 Wrz 2010, 09:17   

wysuń fotel na maksa do tyłu, nasmaruj prowadnice smarem i próbuj - tylko bez siadania dupą. może pójdzie. możliwe, że na prowadnicach porobiły się zadziory - wtedy prawdopodobnie wypadałoby ściągnąć fotel i spiłować je trochę, po czym oczywiście nasmarować. aha, potem nadmiar smaru trzeba oczywiście usunąć.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Radhezz 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Radek
Wiek: 36
Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: OPO87**
Wysłany: 17 Wrz 2010, 20:18   

Dzięki bidżej, fotel wyciągnąłem, bo nic się nie dało normalnie w aucie z nim zrobić. Prowadnica (ta z blokadą wysunięcia) się zblokowała jakieś 4-5 cm przed maksymalnym wysunięciem w przód. Odblokował ją dopiero solidny pierdut młotkiem :devil: Przy okazji jakiś połamany kawałek plastiku wyleciał, co zapewne dobrym znakiem nie jest, ale fotel po nasmarowaniu działa :fajka:
_________________
Bo Mogę Wszystko 520i 24V 150KM :twisted:
----------
- Będę brał cie,
w Aucie
- Gdzie?!
- W Fieście... :twisted:
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 17 Wrz 2010, 20:45   

Radhezz napisał/a:
Przy okazji jakiś połamany kawałek plastiku wyleciał,
ee może coś wpadło i blokowało, w prowadnicach chyba nie ma elementów plastikowych.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 02:02
fiestaRS
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.