Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

zamki w drzwiach
Autor Wiadomość
rafal308 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: gniezno
Wysłany: 10 Lut 2008, 16:27   zamki w drzwiach

Ostatnia prosba o pomoc :) chwilowo.......mam jeszcze klopot z zamkami,otorz,bez problemu moge zamykac drzwi kluczykiem,ale juz nie moge ich otworzyc,ani od kierowcy ani od pasazera....pozostaje mi otwieranie tylnych drzwi "przez bagaznik" :( czy bedzie to wina wkladek..? oraz czy ktos sie orientuje jakie sa koszta wymiany ?
 
 
Greg 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Grzesiek
Wiek: 38
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 56
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 10 Lut 2008, 16:32   

koszta.. hmm.. ja mam 3d.. Za ustawienie wszystkich zakładek we wszystkich zamkach, wszystko na jeden kluczyk (teraz mam po dzwonie drzwi kierowcy z innym kluczykiem), który zostanie dorobiony bo główny cał ywyśiwechtany koleś zaśpiewał mi 250zł. Narazie podziękowałem.
_________________
MK4 1.25 75KM, MK3 1.1i 50KM + LPG
 
 
 
królik
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2008, 17:38   

To ewidentnie wina wkładek, albo kluczyk się już wytarł. Ford tak skonstruował zamki że jednym kluczykiem możesz zamknąć 60% takich zamków a nie otworzysz żadnego
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 10 Lut 2008, 17:54   

królik napisał/a:
To ewidentnie wina wkładek, albo kluczyk się już wytarł. Ford tak skonstruował zamki że jednym kluczykiem możesz zamknąć 60% takich zamków a nie otworzysz żadnego


Święte słowa, fiestuche zamknę kluczykiem z transita, mondea i innych gadzin a otworzę tylko oryginałem :ok:
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 10 Lut 2008, 20:43   

Najlepiej załóż central na pilota. Koszt ok. 100 pln ,problem znika i dodatkowo komfort zimą i w deszczu.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Lut 2008, 21:43   

słuchaj....ja kupiłem dwie wkładki zamienniki na allegro do obu drzwi z przodu koszt był ok100zł +dwa kluczyki...... sam wymieniałem troche wałczyłem z tapicerka drzwi bo jest na wcisk na zapinki ale poszło, potem idzie jak z płatka zatrzask pod wkładką też trza powalczyć bo koroduje ale można samemu bez pytania dojść o co chodzi takze warto samemu podłubać,a kasa zostanie teraz otwierają sie super czasem troche WD40 dla profilaktyki i jest ok.....szerokości
_________________
FORD FIESTA 1.3i Endura-E JJB 60KM z 1996r już sprzedana- teraz Honda Civic 1.4iS Ej9
w pracy Peugeot Boxer 2,2L HDI 2008r 110 KM
 
 
 
Polan 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Wiek: 40
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 64
Skąd: Karlsruhe (DE)
Wysłany: 10 Lut 2008, 22:49   

freeman3 napisał/a:
Najlepiej załóż central na pilota. Koszt ok. 100 pln ,problem znika i dodatkowo komfort zimą i w deszczu.


Mi za to 400 zł krzyknęli, podziękowałem.
PS. WD 40 Rulez !! ;)
 
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2008, 22:59   

ja sam zalozylem CZ z pilota za 70 zł :)
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Lut 2008, 00:26   

Greg napisał/a:
koszta.. hmm.. ja mam 3d.. Za ustawienie wszystkich zakładek we wszystkich zamkach, wszystko na jeden kluczyk (teraz mam po dzwonie drzwi kierowcy z innym kluczykiem), który zostanie dorobiony bo główny cał ywyśiwechtany koleś zaśpiewał mi 250zł. Narazie podziękowałem.
To ja za zamek w drzwiach kierowcy, wkladka moja, tylko dostosowanie, montaz, dorobienie kluczyka zaplacilem 70zl...
 
 
 
bolilol 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 11 Lut 2008, 15:41   

Jest sklep internetowy w którym dwie wkladki z dwoma kluczykami możesz mieć za 64 zł. Ja nie bawiłem z zamkami zablokowałem je i wstawiłem centrala z alarmem i problemy z kluczykami znikły. Koszt centrala z alarmem + robocizna ok 200zł
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 11 Lut 2008, 21:24   

MCForce napisał/a:
freeman3 napisał/a:
Najlepiej załóż central na pilota. Koszt ok. 100 pln ,problem znika i dodatkowo komfort zimą i w deszczu.


Mi za to 400 zł krzyknęli, podziękowałem.


Chyba ochu.... . ja mam magicara 820 (dobry bo ma sterowanie i plusem i minusem) cena 115 zł, 4 przyciski jeden może służyć do otwierania bagażnika. Założyłem sam na zasadzie dzwigienek ( jest opisane gdzieś na forum) I naprawde polecam bo za tą samą kase co wkładki masz komfort centrala.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Arkadius 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Arek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 637
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 11 Lut 2008, 21:44   

freeman3 napisał/a:
Chyba ochu.... . ja mam magicara 820 (dobry bo ma sterowanie i plusem i minusem) cena 115 zł, 4 przyciski jeden może służyć do otwierania bagażnika. Założyłem sam na zasadzie dzwigienek ( jest opisane gdzieś na forum) I naprawde polecam bo za tą samą kase co wkładki masz komfort centrala.



Mam ten sam zestawik a osprzęt zamka dorabiałem wg mniej więcej tego co sprzedają na allegro do forda + własna inwencja twórcza i spisuje się dobrze :) niektórzy marudzą na zasięg magicarów ja teraz siedząc przed kompem moge sobie otwierac i zamykac auto stojące w garazu obok domu
_________________
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 05"
Renault Safrane 2.5 20V 99" - SOLD
Ford Fiesta MKIV 1.25 16V 97"[/b]
Blue Fiesta xr1800 - SOLD
 
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lut 2008, 21:50   

jak już tniemy koszta to to polecam mojego Cyclona :P za 70 zł, 2 przyciski. trochę pomysłowości i mechanizm przystosowany, najtrudniejsze w montażu jest ponowne założenie obić na drzwi. PS ie śmiejcie sie z mojego centralnego, służy już blisko 2 miesiace i działa :)
 
 
tomeka 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 47
Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 48
Wysłany: 12 Lut 2008, 20:48   Re: zamki w drzwiach

rafal308 napisał/a:
Ostatnia prosba o pomoc :) chwilowo.......mam jeszcze klopot z zamkami,otorz,bez problemu moge zamykac drzwi kluczykiem,ale juz nie moge ich otworzyc,ani od kierowcy ani od pasazera....pozostaje mi otwieranie tylnych drzwi "przez bagaznik" :( czy bedzie to wina wkladek..? oraz czy ktos sie orientuje jakie sa koszta wymiany ?


przy obu drzwiach Ci się tak zrobiło jednocześnie ??

Ja miałem to samo co opisujesz od strony kierowcy i okazało się że urwała się sprężyna w zamku.
Proponuję na początek rozebrać zamek może to jakaś błachostka jak u mnie, tylko trochę z tapicerką jest walki.

Pozdrawiam
Tomek
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 12 Lut 2008, 22:01   

Arkadius napisał/a:
Mam ten sam zestawik a osprzęt zamka dorabiałem wg mniej więcej tego co sprzedają na allegro do forda + własna inwencja twórcza i spisuje się dobrze


Dokładnie ja dorobiłem dzwigienki z kawałków metalu.

Arkadius napisał/a:
niektórzy marudzą na zasięg magicarów ja teraz siedząc przed kompem moge sobie otwierac i zamykac auto stojące w garazu obok domu


Do oryginalnej antenki dopiełem kabelek i wyprowadziłem go obok przedniej szyby, zasięg 50 m
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lut 2008, 10:28   

a takie coś? Nie napisane jakie sterowanie napisane tylko ze pasuje do kazdego auta czyli ma plusem i minusem nie ?Mam centralny zamek chcialbym jeszcze założyc jakas niedoroga centralke
http://allegro.pl/item310...ja_od_1_zl.html
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 13 Lut 2008, 12:24   

Może być dobry cholera wie co to za firma. Nawet jeśli ma sterowanie tylko minusem to przez przekaźniki można zrobić sterowanie plusem. Wadą tych pilotów jest to że trzeba dorabiać groty.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
rafal308 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: gniezno
Wysłany: 13 Lut 2008, 12:47   Re: zamki w drzwiach

przy obu drzwiach Ci się tak zrobiło jednocześnie ??


dokladnie...w dwoch zamkach ta sama sytuacja,zamkne ale juz nie otworze...uczucie takie jakby juz nie szlo przekrecic kluczyka w lewo..nic sciana nicosci...rozkrecilem zamki i niby wszystko jest ok...ale nie dzialaja...obecnie ustawilem tak wkladke ze od kierowcy moge tylko kluczykiem otwierac drzwi a nie zamkne,a od pasazera odwrotnie :( ale porazka...hehehe w razie co pozostaje jeszcze ewakuacyjne przez bagaznik :)
 
 
tomeka 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 47
Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 48
Wysłany: 13 Lut 2008, 21:41   Re: zamki w drzwiach

rafal308 napisał/a:
przy obu drzwiach Ci się tak zrobiło jednocześnie ??


dokladnie...w dwoch zamkach ta sama sytuacja,zamkne ale juz nie otworze...uczucie takie jakby juz nie szlo przekrecic kluczyka w lewo..nic sciana nicosci...rozkrecilem zamki i niby wszystko jest ok...ale nie dzialaja...obecnie ustawilem tak wkladke ze od kierowcy moge tylko kluczykiem otwierac drzwi a nie zamkne,a od pasazera odwrotnie :( ale porazka...hehehe w razie co pozostaje jeszcze ewakuacyjne przez bagaznik :)



Skoro przy dwóch drzwiach takie akcje to może coś z kluczykiem ? ... tylko ciężko to sprawidzić bo dorobienie jest drogie - a później nie wiadomo czy pomoże ...
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lut 2008, 22:20   

a masz zapasowy kluczyk? sprawdz poprostu zapasowym czy sie otwieraja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK2] Zamki w drzwiach
Oki188 Mechanika ogólna 5 20 Lis 2011, 19:13
Oki188
Brak nowych postów [MK3] Zamki w drzwiach
Problem z otwarciem, Cały czas chodzące zamki
zaan Elektryka 3 20 Wrz 2010, 23:47
Gość
Brak nowych postów Karoseria : zamki
Bit1 Mechanika 19 12 Lis 2009, 14:13
Gość
Brak nowych postów Zamki kanapy tylnej 5D
kanapa zamki
Diablo95 Mechanika ogólna 1 14 Lut 2020, 10:22
zikr6
Brak nowych postów Wymieniał ktoś zamki we fifci?
Diuned Mechanika ogólna 4 7 Mar 2023, 23:07
SCHWARZ 1.4S


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.