Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamknięty przez: LOY
4 Lut 2008, 01:17
przyciemnianie szyb bocznych przednich
Autor Wiadomość
frodo666
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lut 2008, 23:00   przyciemnianie szyb bocznych przednich

witam. nie besztać mnie ze nie wiem ozor . chce wiedziec czy będą mnie za to ścigały smerfy niebieskie i czy wykonają mi to w zakładzie. chce przyciemnić przednie boczne szyby/
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 2 Lut 2008, 23:09   

Z tego co mi wiadomo, to musi być zachowana przepuszczalność światła 75% szyba czołowa i 70% przednie boczne, ale to jest suma przyciemnienia fabrycznego i folii, więc jeśli Ci to sprawdzą i wynik będzie w normie to Cię mogą w rurę wydechową pocałować, ale głowy za tą informację nie daję, niech się lepiej poinformowani wypowiedzą.
 
 
K0zi 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Futura
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Damian
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lis 2004
Posty: 130
Skąd: Piła
Wysłany: 2 Lut 2008, 23:13   

zależy jak mocno chcesz je przyciemnić o ile sie nie mylę to szyby przednie boczne muszą przepuszczać 70% światła. Jak będziesz miał mocniej to policja zabiera dowodzik ;-( chyba ze na miejscu będziesz zrywał folie :)
_________________
Wielkopolski squad

Fiesta MK3 1993 1,1 50PS
Opel omega MV6 3,0 211PS
MAN TGA 2008 10,5 430PS
 
 
 
frodo666
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lut 2008, 23:16   

hmmmm. czyli wychodziłoby ze moge przednie 30 % przyciemnić no nie? a ma ktos foty jak takie szyby wyglądają na aucie?
 
 
K0zi 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Futura
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Damian
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lis 2004
Posty: 130
Skąd: Piła
Wysłany: 2 Lut 2008, 23:28   

frodo666 napisał/a:
hmmmm. czyli wychodziłoby ze moge przednie 30 % przyciemnić no nie? a ma ktos foty jak takie szyby wyglądają na aucie?


możesz 30% przyciemnić jak masz białe szyby - niektóre fiesty maja zielonkawe lub niebieskawe szyby i tu może już być problem
_________________
Wielkopolski squad

Fiesta MK3 1993 1,1 50PS
Opel omega MV6 3,0 211PS
MAN TGA 2008 10,5 430PS
 
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 2 Lut 2008, 23:47   

jak coś mam na sprzedaż białe , zielone i tylne przyciemnione :P (ale sie rymneło)
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 2 Lut 2008, 23:58   

Żadną folią nie osiągniesz efektu oczekiwanego przez nasze władze ustawodawcze. Żaden normalny zakład Ci na nie homologacji nie da.
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 3 Lut 2008, 01:17   

Czasami juz stare szyby na tych ich całym testerze osiagaja takei wyniki jakby juz było mnie niz te 70%..... A ja jak sie pytałem o przyciemnienie szyb przednich w zakładzie ktory tym sie zajmuje powiedzieli ze moga to zrobic, ale oni juz na to atestu nie daja.....
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lut 2008, 01:49   

nie może być zadnej foli. Można przyciemniać szyby tylne. Przednie szyby nie moga byc w ogole przyciemnione. boli :(
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Lut 2008, 09:17   

Ale jest chyba też inna metoda niż folie, nie pamiętam już jak się nazywała, węglowa albo cuś, ona polega na natryskiwaniu czegoś na szybę chyba i tam możesz dowaolną wartość przyciemnienia osiągnąć. Ale cokolwiek byś działał pamiętaj o tym co pisał Kozi i co pisałem ja- te 30% to suma fabrycznego przyciemnienia i tego co ty dołożysz.

O znalazłem na googlach, to się przyciemnianie piecowe nazywa, chcesz to se o tym poczytaj np. tu http://www.carsolar.com.pl/?link=piecowe
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 3 Lut 2008, 12:05   

można o szybkach sporo znależć tutaj i to nie tylko o wymogach dotyczących pzrepuszczalności

najwazniejszym przepisem odnosnie szyb jest:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
(Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262)

5. Szyby pojazdu:

4) przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%;



> ROZPORZADZENIE MTiGM Z 1997 r.
W SPRAWIE WPROWADZENIA OBOWIAZKU STOSOWANIA POLSKICH NORM
BRANZOWYCH(Dz. U. 160 z pózniejszymi zmianami) BN-76/3626-07
-"Kierowca auta osobowego musi ze swego miejsca miec niczym nie ograniczone pole widzenia w obrebie kata 180 stopni od 90 stopni z lewej strony przez przód do
90 stopni z prawej strony."
> PRAWO O RUCHU DROGOWYM art.66 ust.1 pkt 5(Dz. U. nr 98 poz.602)
"Pojazd uczestniczacy w ruchu ma byc tak zbudowany, wyposazony i utrzymany,aby korzystanie z niego zapewnialo dostateczne pole widzenia kierowcy oraz latwe,wygodne i pewne poslugiwanie sie urzadzeniami do kierowania,hamowania,sygnalizacji i oswietlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu."
> REGULAMIN nr 46 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ .
Wymagane pola widzenia kierowcy: "Do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni i do tylu w lusterka wsteczne i wymóg wyposazenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnetrzne nie zapewnia dostatecznej widocznosci do
tylu."
> REGULAMIN nr 43 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ .
"Na szybach innych niz przednie i nie majace wplywu na pole widzenia
kierowcy mozna stosowac przyciemnienia o przepuszczalnosci swiatla
mniejszej niz 70%."
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Lut 2008, 14:01   

frodo666 otoz koledzy troche informacji podali wiec mniej wiecej wiesz co i jak - teoretycznie. a teraz troche praktyki. mam 2 samochody sciemnione z wszystkimi szybami folia 25 (25%) czyli taka srednia-delikatna (foto dam nizej). zaklad zajmujacy sie tym uprzedza ze nie mozna przyciemniac przednich bocznych szyb i montuja tylko na odpowiedzialnosc wlasciciela. wystawiaja Ci certyfikaty daja gwarancje na folie itp. ALE jest problem gdy chcesz zrobic badanie techniczne, jedni daja inni widzac samochod od razu mowia ze nie dadza zaswaidczenia... ;/ jesli chodiz o policje ? hmm kiedys mnie w zamosciu zatrzymali za niezatrzymaine sie na STOPie ale do szyb sie nie przyczepiali... brat mial w warszawie problem z tym ( szyby sa od 2003 roku i chyba z dwa razy zabrali dowod ).

widok ze srodka
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 3 Lut 2008, 14:58   

w poprzednim wozie miałem na szybach bocznych pzrednich folię przeżroczystą (Clear-cośtam-1000) a z tyłu super black, podczas jednej z kontroli w czasie dyskusji Policjanci stwierdzili że moje tylne szyby mają w dupie, moga być zaspawane blachą jeśli mam lusterka boczne a po głebszym przyjrzeniu sie przednim puścili nawet na nie oko bo był problem dojrzeć krawędż foli no i wystarczyło im jak powiedziałem gdzie parkuję :ok:
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
 
 
 
eCo^ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 169
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 3 Lut 2008, 16:49   

essien napisał/a:
nie może być zadnej foli. Można przyciemniać szyby tylne. Przednie szyby nie moga byc w ogole przyciemnione. boli :(

a i tu sie mylisz bo przednie moga byc przyciemnine ale piecowo :2xf:
_________________


Było 1.6 104 KM
Było 1.8 16v 130 KM
Było 2.0 16v 136 KM

>>Grupa Wrocław<<
 
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lut 2008, 18:23   

eCo^ napisał/a:
essien napisał/a:
nie może być zadnej foli. Można przyciemniać szyby tylne. Przednie szyby nie moga byc w ogole przyciemnione. boli :(

a i tu sie mylisz bo przednie moga byc przyciemnine ale piecowo :2xf:


mowilem o folii, piecowo musza miec przepuszczalosc 70%.
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lut 2008, 18:28   

eCo^ napisał/a:
essien napisał/a:
nie może być zadnej foli. Można przyciemniać szyby tylne. Przednie szyby nie moga byc w ogole przyciemnione. boli :(

a i tu sie mylisz bo przednie moga byc przyciemnine ale piecowo :2xf:


kuurde ile można takie brednie powtarzać. Można folią i można piecowo. kwestia homologacji. Warunkiem dopuszczalnym jest te 70% wymienione w ustawie oraz fakt wykonania tego przez firmę która ma zezwolenie instytutu szkła i ceramiki. Wszystko jest przecież w ustawie.
Problem jest taki, że większość szyb już ma te 30% przyciemnienia, i żadna folia czy metoda piecowa już nie wchodzi w grę bo przekroczysz przyciemnienie (nawet te zupelnie białe nie są w 100% przepuszczalne)
A to, że jednemu się uda z folią, drugiemu z piecem oszukać diagnostę/policjanta na drodze to tylko gratulować - ale to tylko kwestia czasu i go złapią. Chcesz mieć przyciemniony przód - pogódz się z tym, że to jest kwestia ryzyka i jest to nielegalne readmore
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lut 2008, 22:28   

homologacja, nie ma takiego czegoś jak homologowana folia!!!
 
 
kostek88wjcz 


Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: L
Silnik: RS2000/150KM
Imię: Mariusz
Wiek: 36
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 488
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 4 Lut 2008, 00:13   

Panowie z tego co ja wiem to ... walic homologacje i certyfikaty one do tego nci nei maja ... policjant moze stwierdzic ze nie sa wystarczajaco przpuszczalne i tyle chocbys mial niewiadomo jaki certyfikaty i przyciemniane piecowo czy tam plakatowkami ma byc 70 albo 75% nie pamietam dokladnie . Mozna sie klucic o to zeby sprawdzil na miejscu ale niestety nei maja takiego sprzetu na stanie ;) wiec wezmie ci dowod jak bedzie ch...
_________________
Fiesta Ruless :)

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=23925
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 4 Lut 2008, 01:16   

otóz to ..koniec durnego tematu .
nie mozna przyciemniac ani przedniej ani przednich bocznych ..czyli w polu widzenia 180 stopni kierowcy .
Zaswiadczenia i certyfikaty i inne piedoły drukowane na domowych drukarkach przez cwanych sprzedawców ..jest tylko działaniem marketingowym i mydleniem oczu naiwnym klientom ......pamietajcie kazda folijka na bocznej szybie wzbudzi ciekawosc policjanta lub diagnosty ...pamietajcie tez ze w razie wypadku bystry poszkodowany moze podwazyc swoja wine zrzucajac wine na was ....bo mieliscie zaburzone pole widzenia ...ja bym tak zrobił bez skrupułów wykorzystujac "głupi tjuning"
krótko ...montujac ciemne folijki pogarszacie widzenie na boki i widzenie w bocznych lusterkach ..zas w razie wypadku podwazacie sens stosowania przez producentów bocznych hartowanych szyb rozpryskowych...i w ten sposób działacie na niekorzysc własnego bezpieczenstwa .
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
MK3, MK4, MK5, MK6
LOY Tuning stylistyczny 86 29 Mar 2017, 18:08
barysm
Brak nowych postów Przyciemnianie szyb
pawel10092 Tuning stylistyczny 3 17 Cze 2016, 21:12
Ganda
Brak nowych postów Przyciemnianie szyb
nie jeden juz taki temat byl ale moda się zmienia
globus18 Tuning stylistyczny 22 26 Sie 2013, 15:47
Puff
Brak nowych postów [MK3] przyciemnianie szyb?
jak przyciemnic szyby
MBghost Tuning stylistyczny 18 27 Lip 2010, 22:16
qwerty67
Brak nowych postów [MK4] Przyciemnianie szyb
kosa006 Tuning stylistyczny 21 9 Cze 2014, 16:10
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.