Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Ogólny] Olej na odbudowie filtra powietrza
Autor Wiadomość
airbites
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2008, 12:42   [Ogólny] Olej na odbudowie filtra powietrza

Witam dzis sprawdzilem fitr powietrza i tam bylo skupa oleju silnikowego i byl zapchany. dodam ze na 500 km zuzywa 0.6- 0.7 l. wiec co moze byc zuzyte?? mam nadzieje ze pierszenie tlokowe albo gdzies na przy filtrze powietrza. Moze sie mylic.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 9 Lis 2012, 07:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 1 Lut 2008, 12:48   

olej może ci wypluwac z odmy (ten wężyk od korka oleju) bo do wtrysku to się zabardzo nie ma jak z pierscieni dostac ;)
_________________
Profil Facebook
 
 
airbites
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2008, 12:50   

Tommy napisał/a:
olej może ci wypluwac z odmy (ten wężyk od korka oleju) bo do wtrysku to się zabardzo nie ma jak z pierscieni dostac ;)

A co trzeba zrobic?? cos trzeba wymienic?? i jeszcze ejdno w wydechu leci niebieski dym ale nie ejstem na 100% pewny. i dodam ze silnik pracuje rowno.
Ostatnio zmieniony przez airbites 1 Lut 2008, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maxim
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2008, 12:51   

raczej tommy ma 100% racji wali z odmy czyli albo pierscionki albo zaworki mają takie luzy ze latają jak żyd po pustym sklepie zobacz czy masz w korku od wlewu oleju taką druciankę i czy jest mocno ufajdana olejem.


napisz jeszcze na jakim oleju lata ta Twoja fofi i czy muli zdeko ??
Ostatnio zmieniony przez maxim 1 Lut 2008, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 1 Lut 2008, 12:53   

Pali ci całkiem sporo oleju, więc obawiam się że remont silnika Cię nie ominie (pominę kwestię opłacalności tego zabiegu) Natomiast jeśli chodzi o syf na filtrze powietrza to po pierwsze: kiedy był ostatnio zmieniany, po drugie, jak wygląda korek oleju (jak go wyjnmiesz to czy jest zawalony taką białą mazią i w koncu po trzecie czy w obudowie filtra, tam gdzie wchodzi Ci przewód odmy jest syf?
_________________
Profil Facebook
 
 
airbites
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2008, 13:00   

Tommy napisał/a:
Pali ci całkiem sporo oleju, więc obawiam się że remont silnika Cię nie ominie (pominę kwestię opłacalności tego zabiegu) Natomiast jeśli chodzi o syf na filtrze powietrza to po pierwsze: kiedy był ostatnio zmieniany, po drugie, jak wygląda korek oleju (jak go wyjnmiesz to czy jest zawalony taką białą mazią i w koncu po trzecie czy w obudowie filtra, tam gdzie wchodzi Ci przewód odmy jest syf?

nie wiem kiedy bo gosciol nie dal dokumenty historii tego fiesty. nie sprawdzilem ten korek oleju ale dzis sprawdze. oj tego nie wiem czy jest syf na przewody. ale zrobie zdjecie odbudowe filtra itd i tutaj wstawie. zeby ulatwic. widzialem nowy silnik za 600 zl. mi wydaje ze lepiej miec nowy silnik niz remont. pozniej odezwie jak zrobie foto itd.

[ Dodano: Pią Lut 01, 2008 13:02 ]
maxim napisał/a:
napisz jeszcze na jakim oleju lata ta Twoja fofi i czy muli zdeko ??

Nie wiem na jakim oleju lata bo nigdzie nie widac i nawet gosciol nei powiedzial jaki wlal. ale musze wlac bo bliza sie do minimum. wleje castrol 10W40 zeby uzupelnic. bo innego oleju nie mam.
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 1 Lut 2008, 13:03   

masz racje zse bardziej sie nowy silnik opłaca. A jesli chodzi o te przewody, to jak zdejmiesz obudowe filtra (ta patelnie) to w miejscu gdzie wchodzi wezyk z korka oleju jest taka " fajka" da sie ja wyjąc w obudowy filtra i zajrzec do srodka. Tam zobacz czy masz ostro zawalone olejem czy nie.

[ Dodano: Pią Lut 01, 2008 13:05 ]
airbites napisał/a:
wleje castrol 10W40 zeby uzupelnic. bo innego oleju nie mam.


Chłopie, olej sie dobiera do silnika, a nie odwrotnie :V:
_________________
Profil Facebook
 
 
maxim
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2008, 13:13   

hmm szkoda takiego dobrego oleju do tego silnika lepiej zmień całkiem na jakiś mineralny 15w40 nawet lotosa przy takim spalaniu oleju moze być z tym silniczkiem słabo mieszkasz w poznaniu to heja na przeźmierów na giełde i jakis 1.3 za 600zł wstawiasz
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 1 Lut 2008, 13:15   

Amen.
_________________
Profil Facebook
 
 
airbites
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2008, 13:55   

maxim napisał/a:
hmm szkoda takiego dobrego oleju do tego silnika lepiej zmień całkiem na jakiś mineralny 15w40 nawet lotosa przy takim spalaniu oleju moze być z tym silniczkiem słabo mieszkasz w poznaniu to heja na przeźmierów na giełde i jakis 1.3 za 600zł wstawiasz

No tak ale ten samochod nie ejst moj tylko siory i jej narzeczonego. wiec ja mam obowiazek zadbac o ich samochod. Bo oni nie znaja sie na samochodach. wiec oni chca nowy mniejszy silnik czyli 1.1, ze wgladu na koszty ubezpieczenie. wiesz ja mam drugi taki sam olej. wiec olej do mojego samochodu nie potrzebuje bo nie zuzywa ani grama. a i dodam ze czuje zapach benzyny na oleju bo sprawdzalem test zuzycia oleju i okazuje ze ejst bardzo zlym stanie ejst olej silnikowy jakby ten gosciol wlal jakis ruski tani olej do trabanta:/

[ Dodano: Pią Lut 01, 2008 15:03 ]
 
 
haker12329 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Darek
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Czarna Sędz.
Wysłany: 9 Lis 2012, 00:02   

Witam sory za odkopanie tematu ale mam ten sam problem co airbites i oleju mi bierze litrę na 1000km i dodatkowo mam wtrysk zapieprzony jakimś syfem na ściankach jutro dam zdjęcia to pokarze jak to wszystko wygląda.
_________________

 
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 9 Lis 2012, 07:36   

Syf na ściankach monowtrysku to norma (odmę z pokrywy zaworów masz wpuszczoną właśnie w "patelnię" dolotu). W teorii miało to podawać do dopalenia opary, a w praktyce kiedy silnik łapał przedmuchy wrzucał tam olej, majonez i bóg jeden wie co jeszcze.
_________________
Profil Facebook
 
 
haker12329 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Darek
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Czarna Sędz.
Wysłany: 9 Lis 2012, 11:26   

oto zdjęcia





wężyk od odmy sprawdzałem i jest czysty tylko ten korek mi się coś nie podoba bo czyściłem go raz i dalej go z powrotem zawaliło tym majonezem i moim zdaniem ten syf nawaliło właśnie od korka wlewu oleju.
_________________

 
 
 
haker12329 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Darek
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Czarna Sędz.
Wysłany: 9 Lis 2012, 11:28   

a jeszcze jedno odma to jest to co mam w tym korku wlewu oleju ?
_________________

 
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 9 Lis 2012, 11:30   

Nie stresuj się - większość HCS-ów tak ma. Wyczyść ręcznikiem papierowym, wymień filtr powietrza bo jest już dość biedny i jeździj dalej - nic na to nie poradzisz (jedynie wywalić odmę ze skrzyni korbowej na osobny filtr).

Tak - odma to ten wężyk biegnący z korka oleju do obudowy filtra powietrza. Ma ona za zadanie upuszczać ciśnienie w skrzyni korbowej i przy okazji podawać opary i spaliny do "ponownej obróbki".
_________________
Profil Facebook
 
 
haker12329 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Darek
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Czarna Sędz.
Wysłany: 9 Lis 2012, 12:17   

a czy wymiana korka by coś pomogła w moim przypadku żeby tak nie ładowało mi tego syfu do filtra powietrza a jak stwierdzić czy bierze mi olej przez zurzyte uszczelniacze czy przez pierścienie na tłokach ?
_________________

 
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 9 Lis 2012, 12:19   

wymiana korka nic Ci nie da - jedynie koniec węża odmy zamiast wpuszczać do filtra można uzbroić w zwykły filtr odmy z allegro i puścić gdzieś za silnik.

Zużycia oleju tak nie sprawdzisz. Jedyną opcją jest wymiana uszczelniaczy i sprawdzenie czy pomogło. Z doświadczenia jednak mogę Ci powiedzieć, że przez uszczelniacze ucieka go stosunkowo niewiele. Jeśli silnik wciąga dużo oleju to raczej jest to wina pierścieni.
_________________
Profil Facebook
 
 
haker12329 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Darek
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Czarna Sędz.
Wysłany: 9 Lis 2012, 12:26   

bo minie średnio tego oleju ucieka 1 litr na 1000 km więc sporo, a orientujesz się może ile by kosztowało u mechanika wymiana tych uszczelniaczy z oryginalnymi uszczelniaczami ?
_________________

 
 
 
haker12329 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Darek
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 125
Skąd: Czarna Sędz.
Wysłany: 9 Lis 2012, 12:28   

dodam jeszcze że ciśnienie na tłokach mam 12, 12 ,12, 10 i czy znacząco spadły by osiągi samochodu ?
_________________

 
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 9 Lis 2012, 12:29   

Nie mam pojęcia ile może to kosztować. Same uszczelniacze wyjdą może z 20zł. Ale zaglądnij tutaj:

http://www.fiestaklubpols...02c98a931553a27
_________________
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 22:23
olo_r
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 04:43
mariusz131
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] FOTA - oferta promocyjna na wybrane części do Ford
trzeci Przed zakupem 0 19 Cze 2012, 20:55
trzeci
Brak nowych postów Wymiana filtra powietrza
krzysztofm1989 Mechanika ogólna 7 15 Maj 2015, 00:49
Mars


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.