Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

woda na podłodze nóg kierowcy
Autor Wiadomość
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Sty 2008, 19:51   woda na podłodze nóg kierowcy

dziś zauważyłem że w mojej mk4 mam sporo wody pod dywanikiem gdy nacisne ręka to jakbym gąbke miał z wodą,jest problem bo nie wiem specjalnie skąd sie pojawiła uszczelka szyby czy zapchane odpływy w podszybiu lub w komorze pod wlotami i filtrem pyłkowym, ps autko nie dawno było konserwowane i myte podwozie na skośnym podnośniku / może wtedy naleciało???moze konserwacja zapchała jakieś odpływy?

JEŻELI Ktoś miał taki problem to czekam na pomoc,i jak to oszuszyć skoro za oknem zima.............. są jakiś odwodnie w podwoziu mk4 96 czy cuś? czekam na jakś pomoc w tej sprawie
 
 
 
pawloplus 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 39
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 297
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Sty 2008, 21:30   

sprawdz czy masz koreczek w podłodze. Moze wylecial i dlatego masz wode. Jesli wylecial przyklej go na silikon i po klopocie
_________________
Kochaj i nie słuchaj innych..
Umieraj szybko by inni nie cierpieli....

THE END
 
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Sty 2008, 22:38   

ale od spodu on jest czy jak,na kanał trzeba wjechać? czy od środka można coś poradzić,bo mokro jak diabli :hahaha:

[ Dodano: Czw Sty 24, 2008 22:40 ]
i gdzie w którym miejscu mniej więcej go szukac,jak mniej więcej on wygląda
 
 
 
pawloplus 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 39
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 297
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Sty 2008, 07:02   

Tak. On jest od spodu. wyglada podobnie jak kapsel do felgi aluminiowej i jest w okolicy nóg
_________________
Kochaj i nie słuchaj innych..
Umieraj szybko by inni nie cierpieli....

THE END
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Sty 2008, 08:13   

Masz klimę? Jak tam to mam to samo ;) Przeciek ze skraplacza :)
 
 
jonteczek 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Dawid
Wiek: 35
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: Żywiec
Wysłany: 25 Sty 2008, 08:18   

pawelo06 napisał/a:
autko nie dawno było konserwowane i myte podwozie na skośnym podnośniku / może wtedy naleciało???

może i naleciało...

gdyby jednak nie przez to naleciało, to tu masz zdjęcia dwóch miejsc w podszybiu, przez które u mnie woda przeciekała (obudowa filtra przeciwpyłkowego i gumowa uszczelka przy kablach) do wnętrza pojazdu:

http://img522.imageshack....szczelkixv3.jpg

http://img524.imageshack....=obudowavw7.jpg

najlepiej polej każde z tych miejsc dużą ilością wody i rzucaj się pod kierownice i obserwuj, czy się nie leje... ja owe miejsca przejechałem sylikonem i do dzisiaj mam suchutko :)

pawelo06 napisał/a:
jak to oszuszyć skoro za oknem zima


ja wjechałem do garażu rodziców i stałem tam ze dwa dni zanim to wszystko przeschło - trzeba podnieść wykładzine, później tę drugą (leży bezpośrednio na blasze) możesz włożyć tam jakąś suchą szmatę, żeby nasiąknęła, albo jakąś dmuchawe ciepłego powietrza przystawić

powodzenia!
pozdrawiam
_________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny" :)
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Sty 2008, 15:38   

z tymi gumami od kabli i od obydowy filtra to może być to ale sprawdze jeszcze,szyba jest raczej w pożądku,z dachu też nie ma jak, sam mechanik to też stwierdził,że te gumy może są przyczyną,
jakiego silikonu użyłeś do tego zapaćkania????
i czy bez zdejmowania grodzi czyli jej części nie można wyjąć tego filtra jakoś
 
 
 
jonteczek 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Dawid
Wiek: 35
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: Żywiec
Wysłany: 25 Sty 2008, 18:38   

sam filter możesz bez problemu wyjąć - odbezpieczasz takie dwie zapinki i wyciągasz filter
gorzej z obudową - ja jej nie wyciągałem (uznałem, że za dużo byłoby z tym roboty) po prostu napchałem tam silikonu - musiałem się nieźle przy tym nagimnastykować, bo to trudno dostępne miejsca, ale było warto :)
jak chcesz, to możesz spróbować z wyciągnięciem tej grodzi i później obudowy - Twój wybór - mi osobiście by się nie chciało <8>

jeśli chodzi o silikon - to nawet nie wiem co to był za silikon :hihihi:
po prostu był taki przeźroczysty, heh na prawde nie pamiętam

pozdrowka
_________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny" :)
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Sty 2008, 19:10   

a miałeś wode po obu stronach u kierowcy i pasażera czy tylko po jednej stronie, bo u mnie jest tu i tu,takze zagadka skąd leci jest duża bo jeżeli jest po obu stronach tym bardzej nawet pod deską jest wilgotno to raczej leci z przodu pytanie tylko czy np nie spod szyby bo jeżeli by gdzieś przez słupek to nie było by mokre po przeciwnej stronie i to tak wysoko......bezbarwny silikon to mam w domu także oblepie, a obudowe zdejme cała bo i z tyłu może być nieszczelność za obudową tego filtra
 
 
 
jonteczek 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Dawid
Wiek: 35
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: Żywiec
Wysłany: 25 Sty 2008, 22:22   

pawelo06 napisał/a:
a miałeś wode po obu stronach u kierowcy i pasażera czy tylko po jednej stronie


wodę miałem tylko po stronie kierowcy
u pasażera zawsze było i jest suchutko
zrobisz, jak będzies wolał, niby racja z tą obudową bo też się zastanawiałem czy całej jej nie wyciągać, bo z tyłu może być nieszczelność, ale postanowiłem zostawić ten tył i oblepiłem silikonem tylko to, co widać (przód i boki) i jak narazie mimo wielu opadów deszczu i śniegu jest sucho
są dwie opcje:
- albo z tyłu nie było nieszczelności
- albo ta obudowa jest tak skonstruowana, że woda nie spływa za nią, tylko na boki

tak czy owak - ja mam sucho :)

pozdro
_________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny" :)
 
 
klaki013
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sty 2008, 17:20   

u mnie dokladnie to samo w mk4
jescze dzis szmate wykręcałem, ale przy dość intensywnym deszczu dzisiaj zauważyłem skąd cieknie. mianowicie jonteczek miał racje!!
Zawiodła uszczelka od kabli czyli zdjecie numer 1, cieknie aż po nadkolu i pod dywanik, wytłumienie juz wyrzuciłem- trzeba bedzie kupic nowe a dywanik musi poczekac na lepsza pogodę bo bez garazu cięzko :sad:
Mam jeszcze drugi problem i wiem ze niektóre posty juz o tym byly, no ale....
Zapalam moją fiestke i wskakuje ładnie na obroty około 1000 przy ruszaniu tez ok, potem po około 300m przy zmianie biegu albo użyciu sprzęgła silnik kompletnie traci moc :9: co jest troche niebezpieczne przy ruszaniu na skrzyżowaniu wrzucam 2 i przez 100 m jade 20km/h po czym moge się juz normalnie rozpędzic.
Na postoju jak chcę na luzie dodac duzo gazu wskakuje na 4-5 tys a potem dławi go i spada na 3 ( jak powoli dodam gaz jest oki) po czym wzrasta znów na 5 i tak na zmianę.
Tak samo przy jak rozpedzam do 160 ma chwile słabości spada na 140 a potem znów zyskuje na mocy.
Macie pojecie co to może byc - przepustnica, filtry???? ;-(
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Sty 2008, 18:21   

podsumowując temat ,cięzko jest tez sprawdzić czy leci nawet jeśli ty patrzysz a ktoś leje z zewnątrz bo w koncu jest osłona założona na ścianie kabiny a nie widzi mi sie tego zrywać a bez tego przeciez wsiąka bardzej w nia niż leci od razu na podłoge pod nogi,przeciek z szyby jest też raczej mało prawdopodobny bo szyby te były orginalnie klejone,pozostaje te gumowe wejście kabli lub obudowa filtra,ewentualnie wloty pedałow lub jeszcze nad kola,
piszecie że można kupic ten filc cały nowy.... tylko gdzie?..szrot?
 
 
 
klaki013
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sty 2008, 18:33   

ja widziałem w sklepie z róznymi mechanicznymi pierdołami na metry wiec to wyrwałem, a co do przecieku to jestem pewien przynajmniej w moim wypadku woda sączy sie do srodka po kablu i pod osłoną umieszczona na nadkolu uszczelniłem prowizorycznie i jutro sie zobacze z jakim skutkiem :)
 
 
Pablo784 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 188
Skąd: Chorzów
Wysłany: 27 Sty 2008, 19:38   

Problemy stwarzacie ja se kupiłem gustowne gumowce i już nie narzekam na wodę pod nogami :-P
 
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Sty 2008, 19:41   

ta tylko ja chce miec auto a nie ciągnik :)
a mam jeszcze takie pytanko czy zeby uszczelnić tylnią szybe w mk4 to trzeba ją wyjąć zy można ją jakoś od srodka uszczelnić sylikonem czy od zewnątrz
 
 
 
Pablo784 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 188
Skąd: Chorzów
Wysłany: 27 Sty 2008, 19:49   

pawelo06 napisał/a:
ta tylko ja chce miec auto a nie ciągnik :)


To cza sie było zastanowić zanim sie na forda zdecydowałeś gy
 
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Sty 2008, 19:56   

nie tylko fordy przeciekają(choć nie są szczytem marzeń),ale nie odbiegajmy od tematu

[ Dodano: Czw Sty 31, 2008 18:33 ]
a "sylikonująć" te gume od kabli czyściłeś coś pod nia czy odrazu nawaliłeś sylikonu? :driver:

[ Dodano: Nie Kwi 13, 2008 21:06 ]
gumy zasylikowane .... obudowa filtra też i dalej sie leje choć już teraz tylko do kierowcy z lewj strony bo pod dmuchawą jest sucho na srodku także albo szyba albo jeszcze gdzieś te gumy choć nakitowałem sporo, pasażer ma sucho sie zastanawiam czy to nie szyba bedzie gdzieś na wysokości kierownicy bo jest za szyba od wewnątrz nad deską 3 takie jakby zaparowania małe,lub np te rowki w karoseri na łączeniu szyby słupka i błotnika takie małe wciecie pod uszczelką może tam co nie spływa jak trzeba i leje sie do środka,,no masakra normalnie zeby to wszystko wyrwac te filce ze środka pod pedałami to cały dzień trza siedzieć wygiętym i kminić jak żeby cos z nich zostało potem żeby je włożyć spowrotem
normalnie help me!!!!! żeby to było od razu jasne że leje sie z konkretnego miejsca to bym i 3 silikony zużył nawet a tu weź bądź mądry

[ Dodano: Czw Kwi 17, 2008 21:45 ]
jurto kleje szyby w warsztacie na mase uszczelniająca zobaczymy czy da efekt jeżeli nie to pokleimy szczeliny w narożniku uszczelki na lączeniu blach,guma kabli zaklejona obudowa filtra też podłoga zakonserwowana bez dziur ,bąz mądry skąd cieknie
aha od razu wymienie wygłuszenie pod wykładzina z tego smierdzącego filcu na nowe bitumiczne maty znalazłem tani sklep w szczecinie mają takie za grosze, oby woda znikła ;-(

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 09:58 ]
co sie okazało po gruntownym sprawdzeniu pod kierownicą z pomocą mechanika i węża z wodą i latarki o sile halogenów doszliśmy do tego że leci jednak spod pod tej gumy cholernej od przewodów w podszybiu po stronie kierowcy w rogu gdy poleciała woda i sie ją poruszało kap kap kropla po kropli i nie dziwo że przez cała noc jak popada to jeziorko pod nogami, koszta takiej nowej gumy u zdzierców w sklepie forda to 4-5zł także tylko wymiana pozostaje ewentualnie jeszcze zasilikonować całość po włożeniu

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2008 22:49 ]
czekamy na deszcze czy pomogło ;/ jak nie to wywale reszte cała tube masy uszcz/klejącej a sucho bedzie
 
 
 
MichałO
[Usunięty]

Wysłany: 23 Gru 2008, 01:46   

Panowie co to za technologia jest żeby samochód robić na jakieś k.... pianki między elementami blach czy czegoś tam jak już się naczytałem na ten temat na kilku forach dotyczących problemu wody w tych jak to nazwał tutaj jeden z was "ciągnikach, traktorach" no mniejsza o większość jak nazwać tę pomyłkę produkcyjną przejdę do sedna, zrobiłem te operacje silikonowe jeszcze przed tym jak zajrzałem na forum mianowicie uszczelnienie przewodów oraz tego filtra pyłkowego owszem od strony pasażera nie jest mokro natomiast od strony kierowcy tragedia wodery mam ale wole je nad rzeką używać byłem na myjni otwieram drzwi i cieknie ciurkiem woda dostęp strasznie ciężki bo trzeba się wyginać konkretnie żeby włożyć rękę mam na myśli miejsce coś jak kable od drzwi może trochę niżej pojęcia nie mam jak się tam dostać a problem jak cholera pomocy. P.s. moja honda civic przeciekała jedynie w bagażniku śladowe ilości.
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Gru 2008, 07:40   

ale co kable od drzwi te od głośnika czy kable pod kierownicą w rogu pod szybą te od wiązki???? skąd dokładnie cieknie jeżeli te kable w rogu u góry po stronie kierowcy to trza zakitować od zewnątrz w podszybiu jest wejście przewodów z silnika do kabiny trza to wyczyścić i zalepić ile sie da masą uszczelniającą lub innym silikonem mi to pomogło choć sie uporałem sie do końca ze stroną pasażera ostatnio myłem karcherem i pojawoiła sie pod nogami pasażera i nie wiem skąd u pasażera jeszcze leci może bdzie od nadkola bo filtr pyłkowy suchy
_________________
FORD FIESTA 1.3i Endura-E JJB 60KM z 1996r już sprzedana- teraz Honda Civic 1.4iS Ej9
w pracy Peugeot Boxer 2,2L HDI 2008r 110 KM
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Gru 2008, 17:56   

Temat nie raz juz przerabiany poczytajcie TU
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Woda z klimatyzacji na podłodze w kabinie
mikrus Mechanika ogólna 4 1 Gru 2022, 22:17
mikrus
Brak nowych postów [MK6] Podświetlenie nóg kierowcy i pasażera
Instrukcja co i jak
AccessX Elektryka 23 27 Paź 2011, 22:45
Ozi_GD
Brak nowych postów Woda pod nogami kierowcy
Bartek98 Mechanika ogólna 4 24 Paź 2018, 09:44
yoyo72
Brak nowych postów Woda pod dywanikiem kierowcy.
Mirek6801 Mechanika ogólna 1 4 Maj 2017, 19:21
stanley1784
Brak nowych postów [MK4] Woda pod nogami kierowcy
KryptonimMoral Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 5 10 Lis 2010, 23:12
TSRules


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.