Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Wlew gazu
Autor Wiadomość
Yankes 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: S
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 39
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Toruń / R2
Wysłany: 17 Sty 2008, 12:28   Wlew gazu

Drodzy koledzy i koleżanki,zmieniam zdeżaki na te od futury i mam nastepujacy problem gdyz wlew gazu mam pod zdeżakiem(wąskim) w blasze, a niechce wycinac otworów na gaz w nowych zdeżakach.
Gdzie moge zamontowac wlew?
_________________
LIVE FAST DIE YOUNG
CARPE DIEM
 
 
 
portos 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 17 Sty 2008, 16:15   

Yankes, W takiej sytuacji miejsca nie znajdziesz. :yyy:
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Sty 2008, 16:31   

tu się Portos nie do końca zgodzę, ja w xr2i mam wyprowadzony pod zderzakiem, tzn. trochę w głębi, a zderzak w ogóle nie ruszany
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 17 Sty 2008, 17:12   

Yankes, najlepiej jak zmierzysz sobie ile masz przewodu miedzy wlewem 'teraz' a butlą i dokupisz sobie kapke dłuższy kawałek np. tutaj . Zamontuj go z nowymi baryłkami na kawałku płaskownika lekko niżej niż masz i bliżej krawędzi zderzaka , zrób też przed płaskownikiem 'świński ogonek' bądż jak kto woli spiralkę aby 'w razie czego' - spotkania np. z krawężnikiem nie doszło do rozerwania przewodu a tylko do jego odkształcenia sie na co własnie pozwoli ci ta spiralka.

Robota prosta jak drut pod warunkiem że nie bedziesz przy tym palił i zrobisz to dokładnie, zanim cokolwiek rozbierzesz przyjrzyj się gdzie masz IN do butli i zaopatrz się we wszystko czego możesz potrzebowac abyś nie został w pół roboty 'z ręką w nocniku' :)
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
 
 
 
Yankes 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: S
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 39
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Toruń / R2
Wysłany: 17 Sty 2008, 20:22   

yarbin, mozesz zapodac fotki??
_________________
LIVE FAST DIE YOUNG
CARPE DIEM
 
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Sty 2008, 20:44   

postaram sie jutro cos cyknac, ale ostrzegam, ze beda tylko z komorki bo chwilowo nie mam aparatu
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 17 Sty 2008, 22:51   

ja xr-ce mam pod zderzakiem a konkretnie pod hakiem holowniczym
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Sty 2008, 08:22   

thomasg napisał/a:
Yankes, najlepiej jak zmierzysz sobie ile masz przewodu miedzy wlewem 'teraz' a butlą i dokupisz sobie kapke dłuższy kawałek np. tutaj . Zamontuj go z nowymi baryłkami na kawałku płaskownika lekko niżej niż masz i bliżej krawędzi zderzaka , zrób też przed płaskownikiem 'świński ogonek' bądż jak kto woli spiralkę aby 'w razie czego' - spotkania np. z krawężnikiem nie doszło do rozerwania przewodu a tylko do jego odkształcenia sie na co własnie pozwoli ci ta spiralka.

Robota prosta jak drut pod warunkiem że nie bedziesz przy tym palił i zrobisz to dokładnie, zanim cokolwiek rozbierzesz przyjrzyj się gdzie masz IN do butli i zaopatrz się we wszystko czego możesz potrzebowac abyś nie został w pół roboty 'z ręką w nocniku'


ja tak wlasnie mam na plaskowniku
mamontowali mi tak jak robilem instalacje- nie wiem czy to gorzej czy lepiej, nie zastanawialem sie jednak zeby to zmieniac
 
 
 
Yankes 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: S
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 39
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Toruń / R2
Wysłany: 18 Sty 2008, 12:00   

thomasg, kmb, a moze ktorys zapodac fotke
_________________
LIVE FAST DIE YOUNG
CARPE DIEM
 
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 18 Sty 2008, 20:20   

Yankes nie wiem co jest Ci nie jasne z tą robotą ale postaram sie rozjaśnić choć nie wiem za bardzo od czego zacząć , może najpierw kilka foto jak mniej więcej wyglądaja różne wlewy . Powinieneś po nich dojść co gdzie i do czego służy.

zacznijmy od wlewów pod klapke : estetyczne, niewidoczne choć trzeba się do montażu przyłozyć :)





a tu elementy tychże wlewów





teraz to o czym mówimy, wlewy pod zderzakiem i w zderzaku , wiesz zapewne jak wyglądają ale przypomne tylko że takie też można estetycznie ( lub nie ) wykonać



ten jest z klapka - nie korkiem




a tutaj elementy potrzebne aby zamontować wlew w zderzaku, lub jak w Twoim przypadku pod zderzakiem czyli mocowany do blachy i schowany





na ostatnich fotkach widać blaszkę o którą mi chodziło , można ją sobie dorobić lub zakupić - wybór prosty .


Fotek jak to wygląda na aucie niestety nie mam :-)
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
 
 
 
flash
[Usunięty]

Wysłany: 18 Sty 2008, 22:48   

ostatnio widzialem akcje na stacji jak koles przez kilka minut probowal podpiac pistolet pod spod zderzaka. masakra. to chyba najgorszy pomysl swiata. snieg,bloto, a koles malo sie nie polozyl pod auto.

p.s. czy tak bardzo wstydzicie sie tego wlewu gazu??
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 19 Sty 2008, 09:23   

flash, to że koleś się męczył to znaczy że wlew był żle zabudowany. Miałem kiedys w pracy gościa który TAKŻE wstydził sie wlewu i poprostu raz , drugi trzeci padłem na kolana za jego wozem aby go zatankować. Oczywiście gość miał radoch z tego co nie miara. Zrozumiał swój błąd jak w ulewnym deszczu podjechał załadowanym autem :rotfl: wszystko z bagażnika musiał wyciągnąć na podjazd i pasażerowie z tyłu musieli wysiąść, napomkne tylko :hahaha: że podjazd nie miał zadaszenia . Zainwestował kilka dych i przerobił ten wlew - "żyliśmy potem ze soba długo i szcześliwie" :ok: .


Jak już bym sie bawił w niewidoczny wlew to zrobiłbym go pod klapką :)
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
 
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Sty 2008, 09:28   

to nawet nie jest kwestia wstydu, ale gazownik mi powiedział, że jest problem, bo gdyby puścił wlew przez zderzak, to pod wpływem naprężeń mógłby się uszkodzić ocierając się o metal, bo by go plastik zderzaka ciągnął w inną stronę. a co do wlewu pod klapką to świetny pomysł, pod warunkiem, że się tą klapkę ma...
p.s.
po południu wrzucę obiecane zdjęcia
 
 
flash
[Usunięty]

Wysłany: 19 Sty 2008, 11:05   

po prostu nie chce mu sie myslec, ma otwornice do robienia otworow , zrobi dziure w plastiku oraz dziure w profilu metalowym pod zderzakiem, i po klopocie, tylko przypilnuj zeby ci zakonserwowal otwor w metalu bo bedzie ruda brala. najlepszy na takie rzeczy jest rozgrzany smar linowy.
 
 
Yankes 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: S
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 39
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Toruń / R2
Wysłany: 19 Sty 2008, 14:36   

yarbin napisał/a:
t a co do wlewu pod klapką to świetny pomysł, pod warunkiem, że się tą klapkę ma...

dobrze gadasz.Jak bym mial klapke to by nie bylo problemu
_________________
LIVE FAST DIE YOUNG
CARPE DIEM
 
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Sty 2008, 16:10   

Witam, wreszcie udało mi się zrobić zdjęcia mojego wlewu, znajdziesz je tu: http://www.wrzuta.pl/katalog/iw5uniCjnG/
Fotki nie są najlepszej jakości bo pogoda kiepska i światło do dupy, ale może trochę ci pomogą w decyzji, wg mnie ten wlew wygląda w miarę dyskretnie, nie trzeba szpecić zderzaka żadnym korkiem ani go ciąć a na żadnej stcji nie dostałem jeszcze po ryju więc z dostepem nie jest źle, pozdrawiam
 
 
Yankes 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: S
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 39
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Toruń / R2
Wysłany: 19 Sty 2008, 21:30   

yarbin, kurcze rzeczywiscie pomysł jest naprawde swietny tylko jest maly szkopul a mainowicie taki ze moja fiesta jest obnizona o 4 cm i mam obawy czy nie urwe tego na jakeijs nierownosci.Ale mimo wszystko wielkie dzieki notw
_________________
LIVE FAST DIE YOUNG
CARPE DIEM
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Sty 2008, 22:04   

mam dokładnie tak samo. Troche rzuca sie w oczy bardziej niz w zderzaku ale przynajmniej nie trza bylo nic ciać ani wycinać
 
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 20 Sty 2008, 16:24   

oj chłopcy chłopcy - sprawa jest prosta - wstydzisz sie gazu - to go nie montuj

sam kiedyś pracowałem na stacji i szlag mnie trafiał jak przyjeżdżali debile z wlewami umieszczonymi równolegle do jezdni i trzeba było klęknąć żeby zatankować a później jak sie pistolet przyciął to buchało w oczy albo mroziło łapy, swoją drogą weźcie pod uwagę fakt że klient ma OBOWIĄZEK odkręcić wlew gazu więc nie wiem czy będzie wam wygodnie sie schylać i szukać tego

wlew pod klapką jest dobrym rozwiązaniem jednak lakier naokoło dostaje nieźle w dupę , nie każdemu gazmanowi sie chce gimanstykować z takim montażem , minusem jest że dość wysoko umieszczony wlew gazu przy wietrze grozi również buchnięciem w oczy

najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie wlewu a taki sposób jak to miały np seryjnie lanosy - wygodnie, nie brudzi sie, wszystko łatwo dostępne

sposób yarbin'a uważam za bardzo dobry - tylko ja wysunąłbym bardziej na zewnątrz i lekko niżej żeby nie obijali zderzaka

o to że urwiecie sie nie martwcie - belka jest dużo niżej i nie pozwoli na to :) pozdro
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Sty 2008, 16:35   

Nie wiem czemu robicie problem z montażem w zderzaku, nie wygląda źle moim zdaniem, trzyma się sztywno, nie wqrwia jak podwieszany ;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ku przestrodze, czyli zdejmij nogę z gazu
Tutaj zamieszczamy linki i zdjecia dla piratow drogowych
Mafios Linkownia 583 30 Paź 2015, 14:54
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Wlew gazu instalacji LPG
slawomir-l LPG 17 7 Lis 2010, 23:12
drzeniow
Brak nowych postów [MK6] schowany wlew gazu
tbone001 LPG 21 16 Cze 2014, 20:14
Freeman
Brak nowych postów wlew paliwa
Gość Mechanika 6 19 Wrz 2008, 20:12
J@rek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.