Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

WIN 10
Autor Wiadomość
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 1 Sie 2015, 17:25   WIN 10

Ktoś aktualizował?
W dniu dzisiejszym zebrałem się na ten krok, przeskakując z 7'mki na 10'tkę i jestem pod wrażeniem.
Szczególnie zaskoczyła mnie przeglądarka, która jest następcą IE. Póki co z Edge korzysta się przyjemniej niż z chroma.

A jak wasze odczucia?
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 1 Sie 2015, 17:29   Re: WIN 10

Ja się wstrzymuję. Mam wersję Technical Preview. W finalnej wersji niektórzy mają problemy, więc poczekam.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 1 Sie 2015, 22:29   Re: WIN 10

Kurcze muszę zrobić obraz dysku i może zaktualizuje sobie do 10. Szkoda że w pracy nie mogę bo podobno darmowa aktualizacja tylko w domu chociaż w pracy same profki :)
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2 Sie 2015, 01:14   Re: WIN 10

Odczuć brak, bo póki ktoś nie wymyśli jak zablokować ten cały spyware Microsoftowy, który tam siedzi, nikt mnie nie zmusi nawet do sprawdzenia jak to wygląda. Przerażająca jest szczególnie część dotycząca ich stwierdzenia, że mogą "w dobrej wierze" czytać sobie prywatne pliki i wiadomości. Czyli praktycznie zawsze, w każdej sytuacji (bo co im zrobisz?). I dziwić się, że M$ daje darmowe aktualki z 7 czy 8... nazbiera danych o userach wartych biliony dolców za free. A każdy sprzeda swoją prywatność za czapkę śliwek. Nawet "piraty" przecież będą wysyłały te dane...

_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2 Sie 2015, 01:46   Re: WIN 10

Puff napisał/a:
Odczuć brak, bo póki ktoś nie wymyśli jak zablokować ten cały spyware Microsoftowy, który tam siedzi, nikt mnie nie zmusi nawet do sprawdzenia jak to wygląda. Przerażająca jest szczególnie część dotycząca ich stwierdzenia, że mogą "w dobrej wierze" czytać sobie prywatne pliki i wiadomości. Czyli praktycznie zawsze, w każdej sytuacji (bo co im zrobisz?). I dziwić się, że M$ daje darmowe aktualki z 7 czy 8... nazbiera danych o userach wartych biliony dolców za free. A każdy sprzeda swoją prywatność za czapkę śliwek. Nawet "piraty" przecież będą wysyłały te dane...




Aj tam.
Mnie jako przeciętnego Kowalskiego jakoś to nie rusza.
Google inwigiluje nas od dawna, przez Chrome, Gmaila, Androida i też jakoś z tym żyje.
Raz w życiu miałem telefon z call-center, a na moje pytanie skąd wzięła numer usłyszałem że "komputer wylosował" :hahaha:
Takie mamy czasy, jedyna opcja to wyrzucić komputer przez okno, telefon do rzeki i siedzieć w piwnicy :yes:
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2 Sie 2015, 09:44   Re: WIN 10

Poczty na GMailu nie mam, Chrome nie używam. Telefonu z Androidem nie posiadam. :)
Z tych trzech tylko o Androida jestem względnie spokojny. Społeczność "kodziarzy" by ich wbiła w ziemię jakby w kodzie był jakiś keylogger.

Swoją drogą, że korzystanie z "automatycznych systemów wybierania" jest zakazane prawnie.

Jeśli zaś mowa o "wyrzucaniu za okno" czy tam do rzeki, to nie można dać się zwariować. Jasne, że na część rzeczy się nie ma wpływu, ale Win10 zaczyna pomału kopiować (i to bezmyślnie) Apple'a. Kiedyś w tym OS-ie dało się dużo zrobić po przestawieniu paru opcji. Teraz, żeby to osiągnąć, trzeba znać budowę rejestru, umieć (i wiedzieć jak!) edytować w hexie pliki i ogólnie stosować metody typu "klej, taśma, trytytki". Coraz więcej debili używa Windowsów, więc dopasowują system do poziomu ludzi, którzy z niego korzystają.

Jakiemuś Kowalskiemu może koło tyłka latać to, że system na każdym kroku go inwigiluje, czyta jego wiadomości i wciska mu pod twarz reklamy personalizowane (zgrozo!). Ba, może być zadowolony, że zamiast oglądać reklamy odkurzaczy, ktoś mu wpycha w twarz młynki do kawy, bo, jakoś tak przypadkiem, oglądał je ostatnio na Allegro. Mnie się to nie podoba. Zwłaszcza, że ludzie, którzy kupią kompa za rok, będą mieli wciskany Win10 nie za darmo, ale za realną kasę. Produkt combo typu spyware+adware, za który trzeba płacić (sic!).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
arekw 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 137
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2 Sie 2015, 13:20   Re: WIN 10

Popieram wypowiedź kolegi wyżej. Ogólnie ciekawość jest obecna jak przy każdej odsłonie kolejnego nowego tworu Microsoftu pt. windows bo nowy wygląd,nowe możliwości,nowe rozwiązania,a mamy to do siebie że zawsze dążymy do lepiej ,szybciej i więcej(jak w przypadku naszych aut np :-P ) ale czy jesteśmy w stanie zapłacić za to taką cene? Chore jest to że pod przykrywką "ułatwień","nowych możliwości" ,"łatwiejszego korzystania" kryją się te wielkie korporacje które robią wszystko żeby wyciągnąć od nas w jaki sposób żyjemy żeby sprzedać nam jak najwięcej.

http://tech.wp.pl/kat,100... ... aid=11554e

tu niby jest kilka wskazówek jak ustrzec się przed tym w jakimś stopniu ale czy na pewno MS nie zabezpieczył się na tę ewentualność w postaci odpowiednich linijek "drobnym drukiem" przy umowie licencyjnej? A druga sprawa to źródło informacji... :)
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Sie 2015, 18:32   Re: WIN 10

Puff napisał/a:
Mnie się to nie podoba.

mnie się to też cholernie nie podoba, ale tak się zachowują wszystkie duże firmy (Ap. Ms i Go). Nie wydaje mi się żeby Ms był pod tym względem gorszy od Ap czy Go. Jakimś szczęśliwym trafem Wujek G umyka spod ognia krytyki a Ms dostaje najbardziej, chociaż na rynku mobilnym są praktycznie nieobecni.

Z ciekawości jakiego tel używasz żeby chronić prywatność?

Podobno już jest w przygotowaniu duży pakiet poprawkowy dla Win10, więc jeszcze warto chwilę się wstrzymać z instalacją.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 3 Sie 2015, 00:48   Re: WIN 10

_KRis_ napisał/a:
Z ciekawości jakiego tel używasz żeby chronić prywatność?

Nie ma to nic wspólnego z ochroną prywatności. Po prostu priorytetem u mnie był (prócz funkcji dzwonienia i wymiany wiadomości) czas działania. Żaden "dotykowiec" nie potrafił wytrzymać dłużej niż moja poczciwa E52 (w tej chwili, na zajechanej baterii, wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu z 5 dni).

Obecnie się to zmienia, a moja Nokia jest już mocno styrana i choć czuję do niej duży sentyment, to niestety coraz więcej rzeczy przestaje działać. Synchronizację przez MfE trzeba robić przez pośrednika (bo Google ma wy****ne na starsze urządzenia), ilość RAM-u ledwie starcza na przejrzenie rozkładu jazdy autobusów [choć to głównie wina przeglądarki i stron z toną reklam i innego szajsu], a choć wyznaję zasadę, że do robienia zdjęć służy aparat, to jednak jak potrzebujesz na szybko zrobić zdjęcie jakiejś notatki, listy zakupów czy innej pierdoły, to nie biegniesz po lustrzankę, żeby zrzucić to z RAW-a, załadować na serwer czy przez BT do telefonu... no wiadomo - i tu brakuje najzwyklejszego AF-a dostępnego w starszych niż E52 Sony Ericssonach... pierdoły, ale nieco uciążliwe, a takich rzeczy z roku na rok przybywa, bo nikt nie dba o stare platformy - coś nie działa = "kup nowy telefon, bo widać masz za stary". Czysty konsumpcjonizm. Koniec końców będę zmuszony kupić coś nowszego, mimo że na obecnej komórce, po wymianie baterii, mógłbym jechać następne 5 albo i 10 lat...

No i wybór padnie na Androida, bo "ejpla" hejtuję od kiedy pamiętam, a to co wypuścił M$, po przejęciu działu mobilnego Nokii, przypomina mi trochę bardziej kanciate, niepełnosprawne "japko". Ergo będę musiał mieć konto "guglowskie". Niemniej nawet te, które mam obecnie, służy mi raptem do synchronizacji kontaktów i kalendarza pomiędzy komórką a komputerami. Gdzieś tam się też zbiera historia zapytań w wyszukiwarce. I lata mi koło d**y, że ktoś z USA może to sobie przeglądać. SMS-ów ani e-maili tam nie mam, więc wisi mi to, że jakaś biurwa z agencji wyczyta z tego, że np. bardziej lubię brunetki niż blondynki. :)

ps. miało być krótko, a zrobił się offtop i to dość spory, więc nie komentujcie niepotrzebnie, bo temat ewidentnie dotyczy Windy, a nie tego kogo na jaki telefon stać :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
gruby907 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Miłosz
Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 200
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Sie 2015, 15:07   Re: WIN 10

Mam już ze 2-3 tygodnie dyche i jest całkiem nieźle, pojawił sie program ShutUp10 który wyłącza te microsoftowe szajsy do szpiegowania użytkowników. Wrażenia pozytywne, jak ktoś nie ma orginalnej siódemki/ósemki to może sobie przeskoczyć na dyche bez obaw ;)
_________________
Pozdrawiam
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Sie 2015, 19:37   Re: WIN 10

Cytat:
jak ktoś nie ma orginalnej siódemki/ósemki to może sobie przeskoczyć na dyche bez obaw

z tym, że sam przeskok nie spowoduje legalności Win10.

U mnie Win10 od 3 tygodni. Zajmuje nieco mniej pamięci niż 8.1. Niestety pojawiły się problemy z zamykaniem kompa. Poprawiło się nieco po odinstalowaniu programów od Intela, które były fabrycznie zainstalowane na kompie. Poza tym OK. To co mi się najbardziej podoba, to że programy interfejsu metro (czy jak tam się nazywa) dają się zmniejszać, przesuwać etc.
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 23 Sie 2015, 19:49   Re: WIN 10

Ja się jeszcze wstrzymuje. WIN10 pobawiłem się na Technical Preview. Zresztą u mnie dosyć późno pojawiła się możliwość aktualizacji.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 23 Sie 2015, 21:37   Re: WIN 10

Ja wymusiłem, Windows wysłał mi wczoraj maila że moja aktualizacja jest gotowa (jak szybko :2xf: ).

Najbardziej irytuje mnie fakt aktualizacji automatycznych, prócz tego jest miód, wydajność wzrosła względem 7'ki, laptop się nie wiesza przy dłuższym użytkowaniu (po dwóch tygodniach od ostatniego wyłączenia komputera, 7'ka potrafiła długo mielić).
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 23 Sie 2015, 21:46   Re: WIN 10

Ganda napisał/a:
laptop się nie wiesza przy dłuższym użytkowaniu (po dwóch tygodniach od ostatniego wyłączenia komputera, 7'ka potrafiła długo mielić)

Hibernuję windę pn-pt, gdy muszę przejść na drugi OS na lapie i czasem nie robię restartu przez 1,5 m-ca. System ma 2 lata. Nic złego się u mnie nie dzieje. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 23 Sie 2015, 22:50   Re: WIN 10

Puff napisał/a:
Hibernuję windę pn-pt, gdy muszę przejść na drugi OS na lapie i czasem nie robię restartu przez 1,5 m-ca. System ma 2 lata. Nic złego się u mnie nie dzieje.


Pewnie kwestia sprzętu. Mój laptop do najmłodszych nie należy. W każdym razie, w moim przypadku ukłon w stronę 10'tki.
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24 Sie 2015, 00:20   Re: WIN 10

Jak system jest świeży to się nie ma co dziwić, że żwawo działa... Nawet W95 świeżo po instalacji działał całkiem dobrze. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
gruby907 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Miłosz
Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 200
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Sie 2015, 09:43   Re: WIN 10

_KRis_ napisał/a:
Cytat:
jak ktoś nie ma orginalnej siódemki/ósemki to może sobie przeskoczyć na dyche bez obaw

z tym, że sam przeskok nie spowoduje legalności Win10.

U mnie Win10 od 3 tygodni. Zajmuje nieco mniej pamięci niż 8.1. Niestety pojawiły się problemy z zamykaniem kompa. Poprawiło się nieco po odinstalowaniu programów od Intela, które były fabrycznie zainstalowane na kompie. Poza tym OK. To co mi się najbardziej podoba, to że programy interfejsu metro (czy jak tam się nazywa) dają się zmniejszać, przesuwać etc.

aktualizując system aktywuje się dycha przez internet i o ile po aktualizacji może być dalej piracki brand, to możesz sobie zainstalować już 10 z pendrive na sformatowany dysk, pominąć aktywacje w instalatorze i po połączeniu z internetem wróci orginalna aktywacja windows 10. Nie będzie takich cudów jak na 7 i 8, że trzeba ściągać aktywatory, loadery i removewat.

Co do działania systemu to u mnie jest bajka, ale na sprzęcie core i3 3220, 8gb ram 1600mhz i geforce gtx 560 :v na słabszych sprzetach nie testowalem

Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka
_________________
Pozdrawiam
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24 Sie 2015, 10:45   Re: WIN 10

gruby907 napisał/a:
i po połączeniu z internetem wróci orginalna aktywacja windows 10. Nie będzie takich cudów jak na 7 i 8, że trzeba ściągać aktywatory, loadery i removewat.

No chyba nie :D
Jak ktoś ma loadera to Win10 "myśli", że poprzedni system to SLP i na tej podstawie się aktywuje. Natomiast jak zaorasz partycję i postawisz czysty system, to niestety nie spowoduje to, że w BIOS-ie pojawi się tablica SLIC, na podstawie której Winda uznaje, że jest oryginalna. Sorry, ale tak różowo to nie jest. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
gruby907 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Miłosz
Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 200
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Sie 2015, 10:46   Re: WIN 10

zrobiłem tak i działa :D system aktywował sie sam :P po połączeniu z internetem sama mi aktywacja wskoczyła :p
_________________
Pozdrawiam
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24 Sie 2015, 10:51   Re: WIN 10

gruby907 napisał/a:
zrobiłem tak i działa :D system aktywował sie sam :P

Zobaczymy jak upłynie rok od momentu ogłoszenia, że można za free przejść na "10".
Albo masz tablicę SLIC-ową w BIOS-ie i nie zdajesz sobie z tego sprawy, albo nie ma w tej chwili weryfikacji. Pamiętaj, że XP po wejściu SP1 nie łykał klucza "FCKGW" i wyrzucał błąd o piracie. Win10 ma być systemem typu rolling release, więc nie zdziwiłbym się, gdyby nagle po roku czasu od premiery, sporo wind zaczęło się wykrzaczać i informować, że musisz kupić lickę. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.