Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

wybór radia :)
Autor Wiadomość
Heamone
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sty 2008, 20:38   wybór radia :)

Witam mam pytanie do osób które miały troch do czynienia z róznymi radiami.
jak sądzicie które z tych radii będzie najlepsze do fiesty, mam w niej głośniki hertz esk165 i wygłuszone drzwi, żeby nie było. :2xf:
Jak macie jakieś własne propozycje to tez chętnie usłyszę tylko muszą być do ceny 350zł (moze być pare zł więcej jeszcze na jedzenie mi starczy :hahaha: )
i muszą mieć na panelu wejście aux :)
Pioneer
Kenwood
Sony
Blaupunkt
Blaupunkt nr 2
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 1 Sty 2008, 21:01   

Zadne radio bez pieca nie zagra z nimi poprawnie :-P :-)
pozdro
 
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 1 Sty 2008, 21:21   

Radio polecam pionieera (nawet mam taki sam model) i tez miałem pewen czas podpiete hertze esk, ale te glosniki zdecydowanie lepiej graja pod wzmacniaczem!!
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
Heamone
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sty 2008, 21:44   

Ja wiem ze zadne radio z tym co mam obecnie nie zagra bez wzmaka głosno a w szczegulnosci blaupunkty, na wzmak moze jakoś dozbieram ale to najwczesniej jakos na wiosne :sad:
Nie ide w pół środki najpierw były głosniki i wytłumienie na które długo sie zł zbierało teraz radio a za jakis czas sie o wzmaku pomysli moze nawet o jakimś subie :)
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 1 Sty 2008, 22:02   

radio nowe, czy uzywane? jezeli nowe, to zapomnij o wszystkich pioneerach, alpinach, clarionach itp. a rozejrzyj sie wsrod kenwoodow.
a swoja droga molu prawde rzecze - bez pieca zadne radio nie zagra poprawnie :)
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
Arkadius 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Arek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 637
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 1 Sty 2008, 22:10   

a może coś z JVC? sam sie przymierzałem do modelu KD-G611 tylko wypadek narazie mi pomieszał plany :(
_________________
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 05"
Renault Safrane 2.5 20V 99" - SOLD
Ford Fiesta MKIV 1.25 16V 97"[/b]
Blue Fiesta xr1800 - SOLD
 
 
 
Heamone
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sty 2008, 22:13   

Radio oczywiście że nowe, mówiłem (pisałem :-P ) ze nie ide w poł-środki a wzmak najwczesniej na wiosne, no ale skoro wszyscy mi piszecie ze zadne bez wzmaka na tych głosnikach nie zagra to niech chociaz ktoś napisze które jest w miare dobre i sie nada do tego zestawu. ( przyjmijmy ze mam wzmacniacz :-) )
( wzmacniacz to bym pewnie jakiegoś blaupunkta planował, chetnie usłysze jakieś propozycje modelu lub marki wzmaka :) )
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 1 Sty 2008, 22:15   

do JVC jakos nigdy nie moglem sie przekonac. slyszalem pare razy jak to probuje grac i nie przemawia do mnie.
Heamone, a moze odlozylbys jeszcze troche pieniazkow i rozejrzal sie za uzywanym? za te 500-600pln mozna kupic juz cos w miare sensownego :)
hm. wzmacniacz. tutaj od razu Ci mowie, zebys nie szedl w nowe. Po prostu nowe, sensowne wzmacniacze sa NAPRAWDE drogie :) a rozejrzalbym sie za jakims alpinem v12 moze
 
 
 
Heamone
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sty 2008, 22:21   

ten JVC jest całkiem w porządku tylko nie mam tyle za drogi jest:sad:
Sulos jakies sensowne radio urzywane za 500-600 zł tzw jakie (model marka) ?
a co do wzmacniacza hmm muszę przyznać całkiem ciekawy, w sumie to sie nawet jakis czas temu nad nim zastanawiałem :)
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 1 Sty 2008, 22:24   

I wlasnie na tym polega caly urok CA. nie powiem Ci, jakie radio najbardziej bedzie Tobie odpowiadac :] Ja jestem wielkim zwolennikiem clariona ze wzgledu na naturalny dzwiek ale sa ludzie, ktorzy poza alpine/pioneerem swiata nie widza. najlepszym rozwiazaniem bedzie po prostu odsluch posczegolnych modeli i wybor tego, co najbardziej Ci podchodzi :)
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Sty 2008, 22:40   

Mam Pionka, ale 2900MP, to to samo, ale bez AUXa... I do tego magnaty Ultra S 213... wymiata toto fajnie... W zupelnosci wystarczajaco...
 
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 1 Sty 2008, 22:43   

sulos napisał/a:
do JVC jakos nigdy nie moglem sie przekonac. slyszalem pare razy jak to probuje grac i nie przemawia do mnie.


Miałem podobne zdanie co do produktów firmy JVC dopóki nie trafiła mi się okazja do zakupu modelu radioodtwarzacza tej firmy o symbolu KD-LH811...i muszę przyznać, że lepszego radia nigdy nie miałem!!! :ok:

A w cenie około 300zł to polecam ten model kenwooda Bardzo przyjemny sprzęcik jak za tą cenę :yes:
 
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Sty 2008, 23:15   

sulos napisał/a:

a swoja droga molu prawde rzecze - bez pieca zadne radio nie zagra poprawnie :)

bez pieca to te glosniki nie zagraja poprawnie, radio zagra :-) a swoja droga jak wszystko ma byc pod wzmacniacz to radio mozna olac :fox: zeby tylko ze 2xrca mialo
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 1 Sty 2008, 23:28   

marcus_87 napisał/a:

bez pieca to te glosniki nie zagraja poprawnie, radio zagra :-) a swoja droga jak wszystko ma byc pod wzmacniacz to radio mozna olac :fox: zeby tylko ze 2xrca mialo


no dobra, dobra. wiadomo o co chodzi :D czepiacie sie slowek :D

a z tym znowu sie nie zgodze :] jednostka sterujaca ma wielkie znaczenie. proponuje podpiac pod wzmacniacz porzadna i jakiegos buszmena. trzeba byc naprawde gluchym, zeby nie zauwazyc roznicy :)
 
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 2 Sty 2008, 18:16   

sulos, dlaczego odradzasz pionka i JVC?? Wiem ze Clarion, czy chocby keenwod zagraja lepiej ale nie w tym przedziale cenowym co podał Heamone, mojm zdaniem w tym przedziale cena/jakosc najlepiej wypadnie Pionek, co do Kenwoda słyszałem ze w tym modelu jest problem z laserem i odczytem plyt, ale kto wie, ja nie miałem osobiscie do czynienia z tym radiem, a poztym nie mam przekonania do kenwooda w tym nizszym przedziale cenowym.....
Co do wyboru radia polecam Heamone, wybrac sie np. do media markt i odsłuchac wszystkie radia wiadomo kazdy inny lubi co innego.....
Hertze beda grały pod samym radiem i napewno jakbym miał wybierac to bym kupil najpierw raqdio a nie wzmacniacz... Chociaz wiadomo ze nie wykorzystamy tego co oferuja głosniki bez wzmacniacza....

sulos napisał/a:
ktorzy poza alpine/pioneerem swiata nie widza

a sam potem polecasz wzmacniacz alpine, czy Ty sam przeczysz swojej idei ?? :cojest:
Chociaz co wzmacniacza V12 naprawde bardzo dobry i fajny wzmacniacz, czasami mozna go za fajna kase wyrwac, ale jednak troche kosztuje...

Co do wzmacniacza w miare tanim i nowym (niektórzy chca kupic nowe a nie uzywane) polecam carpowera hpb 602 albo Blaupunkta GTA dosc miłe wzmacniacze za przystepna cene :-) ale jesli komus obojetne czy nowka czy uzywka to szukac uzywek bo trafiaja sie fajne okazje :hihihi:
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
Heamone
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sty 2008, 18:47   

Dobra już zdecydowałem radio jakie wybrałem to Pioneer a wzmacniacz jaki kupie to ten
który podał FiFa czyli Carpower hpb 602.
Dzieki za wszystkie propozycje i opisy bo pomogły mi podjąć decyzje :)
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 2 Sty 2008, 18:51   

tak jak pisalem, polecam odsluch :) z JVC zaden model do mnie nie przemawia... dzwiek jest.. hm.. dziwny? pioneer robi bardzo poprawne jednostki sterujace, ale w "troche" wyzszym przedziale cenowym :) (co nie zmienia faktu, iz dzwiek z pioneerow jest dla mnie zbyt plastikowy). a kenwood wlasnie w tym przedziale cenowym na chwile obecna robi chyba najlepsze jednostki, ktore zarowno jakoscia dzwieku jak i wykonaniem daja baty innym firmom i ich klasom budzetowym :)

hm... fakt. hertze beda graly pod samym radiem. a teraz pomysl jak Twoja Fofi jezdzi na paliwe z shella/bp a jak jezdzi na "paliwie" od pana miecia, ktory to szmugluje palyyywo zza wschodniej granicy :ok:

polecam wzmacniacze alpine. czemu nie, skoro sa naprawde dobre? tak samo polecam radia clariona, glosniki hertza i suby ravemaster :D po prostu nie rozumiem ludzi, ktorzy mysla, ze dobry dzwiek=jbl/alpine/pioneer. owszem. kazda z tych firm robi sprzet poprawny (a czasami nawet lepszy, niz poprawny), ale niektorzy po prostu nie rozumieja, ze porownywalna (a przewaznie nawet wyzsza) jakosc dzwieku mozna uzyskac o wiele taniej :)

hehehe. wlasnie dla takich sytuacji kocham dyskusje typu "co kupic" :D predzej czy pozniej znajdzie sie dwoch ananasow, ktorzy beda dyskutowac o wyzszosci margaryny nad maslem i vice-versa :D jedyna dobra rada, ktora mozna Ci dac - jedz do porzadnego zakladu car audio i przesluchaj jak sprawuja sie poszczegolne jednostki w polaczeniu z roznymi wzmacniaczami u Ciebie w samochodzie. Nic nie zastapi odsluchu na zywo i wlasnej oceny.
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
Heamone
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sty 2008, 19:00   

Dobra znajde czas pojade i zobacze :-P ale mam jeszcze jedno pytanie ,
czym tak naprawde różni się model głośników hertz'a esk 165 od dsk 165
oczywiście poza mocą.
Może niczym się nie róznią tylko tego nie wiem :hihihi: ??
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 2 Sty 2008, 19:11   

pozwolcie, ze wkleje cytat :)
DSK to podstawowa seria głośników hertza.Przewidziana jest ona do współpracy z radioodtwarzaczami o mocy max 35-50W. Membrana jest wykonana z papieru impregnowanego, zawieszenie piankowe w związku z czym ruszy je nawet słabe radio. Mają dość dużą skuteczność 93db co oznacza że będą grały głośno przy dostarczonej małej mocy. Wysokotonówki mają metalizowane membrany i grają bardzo ostro co niektórym się podoba a innych przyprawia o ból głowy.I rzeczywiście grają "wyżej" od ESK ale nie znaczy że lepiej.
ESK to półka wyżej .Również impregnowany papier ale zawieszenie z gumy butylowej (bardziej wytrzymałe na warunki panujące w samochodzie).Skuteczność mniejsza 91(ESK 165) i 92db(ESK 165s).Grają dobrze z radyjkami które mają dobre systemy podbicia basu i w miarę dobre końcówki mocy ale naprawdę rozkręcają się pod wzmacniaczem.Wysokotonówki mają membramy z tajemniczo brzmiącego Alumaxu i jak każde metalizowane są w stanie wytrzymać bardzo głośną muzykę.
Porównując te dwa modele pomimo prawie takich samych parametrów ESK grają lepiej.Bas jest obfitszy, środek w miarę wyrażny, wysokie tony czyste moim zdaniem nawet trochę za mocne ale to kwestia regulacji na radyjku. W przypadku DSK Bas w miarę dobry, wyrażny brak średnich tonów ( w dobie mp3 to już nawet nie wada) tony wysokie bardzo mocne. Głośniki dobre dla początkującego słuchacza lubującego się w formacie mp3.
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
Heamone
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sty 2008, 19:26   

Dzieki Sulos za cytat właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :hihihi:
No to już wszystko wiem co było mi potrzebne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Wybór radia
max503 Car Audio i CB 26 8 Mar 2011, 19:39
AeSeF
Brak nowych postów [MK4] Wybór radia
marhan Car Audio i CB 7 20 Maj 2015, 11:38
TSRules
Brak nowych postów [Inny] Wybór radia
osimek1 Car Audio i CB 5 26 Maj 2010, 22:09
osimek1
Brak nowych postów [MK4] Wybór radia
surfer Car Audio i CB 6 30 Sie 2010, 19:06
surfer
Brak nowych postów [MK3] Wybór używanego radia
Cino Car Audio i CB 2 30 Cze 2012, 10:52
Cino


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.