Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Moduł zapłonowy: Moduł wzmocnienia zaplonu
Autor Wiadomość
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 18:00   Moduł zapłonowy: Moduł wzmocnienia zaplonu

Witam! Kupilem do swojej fiestki silniczek 1,6 z elektronicznym zaplnem no i nie wiem jak go podalczyc! No jest ta czarna kostra na aparacie ale jak kabelki tam ida to bladego pojecia nie mam. Moze mi ktos napisac po koleji ktory do czego bo sa trzy. Pewnie zasialjacy masa i sygnalowy ale nie znam kolejnosci. I jaka cewke musze kupic?? I tak przy okazji gdzie jeszcze podlaczyc obrotomierz??
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Gru 2004, 19:19   

Buahahaha.... co Ty znowu kombinujesz?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 19:24   

Poczekaj na Diodę- oc ci powie .
A jak nie to poczekaj do pojutrza zapytam sięmc Gywera który zamontuje cuś takiego u mnie to ci poradzę .
Aha i nie kombinuj łopatologicznie bo modół pójdzie z dymem .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Andreoz
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 19:55   

Witam
hmmm Żółwik ile taki moduł kosztuje???Ty masz MK1 ja mam MK2 na aparacie wiec jestem zainteresowany tym tematem. Napisz relacje po montażu jak TOTO sie zachowuje!!!

Pozdro
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 20:16   

z aparatem 100 - 150 zł .
Andreoz postanowiłem że każdątakązmianę będe opisywał tak dokładnie jak będe mógł wraz z jak najdokładniejszymi pomiarami ( w moich możliwościach oczywiście ) oraz podaniem subiektywnych odczuć( a niech tam . niech się inni na moich błędach pouczą :) )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Gru 2004, 20:59   

jeśli masz orginalny zapłon modułowy nie kombinuj nic . Z polda bedzie gorszy niz orginał , kolega miał jakiś ciężki patent w aparacie i to było jego jedyne wyjście . A co do przewodów to juz mówiłem ze jak sie wyciąga go z polda to trzeba sobie zapisać który przewód gdzie był . Dwa sygnałowe ida do jednego gniazdka a pozostaja jeszcze 3 inne . na jeden masa na drugi plus na trzeci cewka. Były jeszcze takie co miały zamiast minusa sygnał ze stacyjki aby dawały mocniejsza iskre . pamiętajcie ze jest różnica w begunowości kabli sygnałowch odwrotne podłaczenie powoduje wypadanie zapłonu i nierówna prace . Potwierdzi to zółw to potwierdzi bo mieliśmy jedna taka przygode z żukiem.
Pozdro
 
 
 
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 20:59   

joemix przemilcze twoja pomoc:))) A to czekam Zolwik to piatku!! Dzieki!
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 21:09   

Dioda mądrze gada . dzięki nam nagrobki dojechały o czasie ( chociaż właścicielom się jużchyba nie spieszyło ale zawsze )
Krzysiu orzysz chyba kupił cehafałkęw proszku i tera jąpróbuje poskładać do qpy więc będzie taki modół ten teges no wiesz .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Gru 2004, 21:13   

orzysz napisał/a:
joemix przemilcze twoja pomoc:)!

Zapytałem co kombinujesz... i zajołem się dalszym przekopywaniem Forum w poszukiwaniu co ciekawszych tematów do FAQ...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 21:24   

JoeMix napisał/a:
orzysz napisał/a:
joemix przemilcze twoja pomoc:)!

Zapytałem co kombinujesz... i zajołem się dalszym przekopywaniem Forum w poszukiwaniu co ciekawszych tematów do FAQ...

idź kopać dalej .
Chyba wyraźnie napisał że kupił silnik 1.6 CVH do swojej fiesty ( pewnie z zamiarem zamontowania ale jak to mówią nigdy nic nie wiadomo )drogą dedukcji dochodzędo wniosku że postanowił go zamontowac w swoim aucie i chyba odpalić ( tego nie możemy byćpewni bo nie napisał )

TOW . ORZYSZ poprawcie sięi napiszcie do czego wam ten silnik i wogóle co to sąza niesprecyzowane niesprecyzowania . I żeby mięto bylo ostatni raz
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 21:31   

No wiec kupilem do swojej mk1 silniczek cvh 1,6 no i chce go w niej uruchomic! Znaczy sie on normalnie jezdzil w escorcie tyle ze sotal robity i silnik tylko po nim zostal a reszta gdzies na szrocie lezy! No i nie wiem jak jest z modulem zaplonu. Dioda twierdzi ze to standart z mk2 elektronik wiec jak ktos moze napisal bym mi jak te kable trzy ida tzn kolejnosc bo szkoda go odrazu na starcie zespuc:))
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 21:38   

brawo . Kolejny sleeper się szykuje :)
zaopatrz się w poduszkę silnika z mk2 ( z kawałkiem blachy ) . zamontujesz ja przy pomocy spawacza . hehe brawo . jak będzieswz miał jakieś problemy to wal ( znam kogoś co to jego szfagier ma kolege i ten kolega kiedyświdział jak coś takiego wkładają w mk1 więc jak co to popytam ) .

Jaka skrzynka będzie z tym zestawiona ?
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 22:16   

Bedzie z tym skrzynia 4. Mogla by byc 5 ale wiadomo ze trzeba ciac:)) A o poduszke to nie ma problemu bo mam druga mk2. I szwagra co ma warsztat samochodowy. A co do tego modulu to dalej akutalne niech ktos napisze jak u niego w mk2 z elektronicznym zaplonem idzie bo silniczek tewn co mam to troche wiekowy bo z 81 roku jak mi sie wydaje!
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 22:22   

orzysz napisał/a:
Bedzie z tym skrzynia 4. Mogla by byc 5 ale wiadomo ze trzeba ciac!


:lol:

co do rocznika to słyszałem że to dobry rocznik .
A jaką 4 będziesz miał ?
i co z zawiasem heblami itd , co z budą . powiedz cos ( chyba ze to ma być tajemnica to nie drążę tematu ;) )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 22:33   

hmm nie rozumiem co ma byc z buda?? Fiestke mam od sierpani i jest jeszcze w trakcie roboty. No co troche ospojlerowanie ladne audio choc tym juz moge sie pochwalic bo ladnie cyka no i silniczka mi brakowalo az wkoncu znalazlem bo mialem 935 wiec troche roznicy bedzie;)))
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 22:43   

wkładasz do 25 letniej ważącej 650 kg budy z przebiegiem pół miliona km silnik o mocy 100 KM i piszesz co z budą :shock:

Faktycznie ospojlerowanie i audio jest tu kluczową sprawą .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Gru 2004, 07:41   

orzysz napisał/a:
nie wiem jak jest z modulem zaplonu. Dioda twierdzi ze to standart z mk2 elektronik wiec jak ktos moze napisal bym mi jak te kable trzy ida tzn kolejnosc bo szkoda go odrazu na starcie zespuc:))

Wiec tak... jeden idzie na +12V i zawór odcięcia paliwa... i jest oznaczony na module (+)... drugi jest oznaczony jako (0) i idzie na cefkę zapłonową, trzeci to masa (-) i idzie na masę... Oznaczenia i kolejnośc według schematu... ale ten moduł to integralna częśc aparatu zapłonowego... i jeżeli ktroś wyjmując silnik odłaczył go to niedopbrze zrobił...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2004, 12:54   

Joe dzieki! Ale ten modul jest dorazu na aparacie i tam na nim nie ma zadnych oznaczen jest tylko wejscie na kostke z trzeba przewodami. A schematu do tego nigdzie znalesc nie moge :( A co do budy to robina byla juz od pazdzeirnika cala wyspwana itp bo prawie bylo tak ze z fotolem na ziemie upadlem:D No i przegoby i poloski beda wymieniane!
 
 
orzysz
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2004, 17:16   

Czyli nikt nie ma u siebie w fiestce takiego aparatu zaplonowego ze modulem wzmocnienia bezposrednio na nim????
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Gru 2004, 18:29   

orzysz napisał/a:
Ale ten modul jest dorazu na aparacie i tam na nim nie ma zadnych oznaczen jest tylko wejscie na kostke z trzeba przewodami. A schematu do tego nigdzie znalesc nie moge!

Więc, to co ja Ci napisałem to jest ze schematu właśni... nie ma tam nic o kostce, nie ma numerów pinów Jest tylko : +,0,-
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] moduł zapłonowy edis 4
bartkjs Elektryka 4 11 Sty 2011, 23:22
Gość
Brak nowych postów moduł zapłonowy proble z podłączeniem
pvzon Elektryka silnika 12 20 Kwi 2007, 13:49
pvzon
Brak nowych postów moduł zapłonowy ?? Pali na dwa gary....
telnap Elektryka 2 8 Kwi 2007, 19:07
Gość
Brak nowych postów [Inny] Moduł zapłonowy, jak podłączyć ?
cewka impulsatora wchodzi do modulu zaplonowego przy aparacie i wychodzi 3 pinami
Pawełos666 Elektryka 5 11 Cze 2013, 22:11
Pawełos666
Brak nowych postów moduł bc/vt
dirty.73 Elektryka ogólna 1 6 Mar 2017, 09:37
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.