Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
18 Lis 2008, 22:03
Montaż LPG: LPG czy benzyna ?
Autor Wiadomość
ari
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 14:32   Montaż LPG: LPG czy benzyna ?

Nosze się z planem zamontowania Lpg do mojej fiestuni. Ale spendza mi sen z powiek podwyżka VAT-u na gaz w 2005r, więc się zastanawiam czy to bedzie opłacalne i po jakim czasie mi to się zwruci średnio robięok 20tys rocznie. Z drógiej jednak strony zastanawiam się co bedzie z cenom zwykłej benzyny po nowym roku czy podrożeje a może jakimś cude sytanieje w co jednak wątpie? Jakieś opinnie sugestie może ktoś jest jasnowidzem i już wie jak to będzei po nowym roku????
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Paź 2012, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 8 Gru 2004, 14:48   

benzyna trzyma cena z powodu mocnej złotówki.kiedy złoty straci do euro z 50 gr czy lepiej to benzyna tez pójdzie w górę.
słyszałem że gazownia już mocno nie podrożeje bo stawke akcyzy po podwyżce w styczniu bedziemy mieli max jaka może być w unii.
przy przebiegu 20tys rocznie i różnicy 10zł na 100km masz 2000 zł do przodu
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 15:06   

więc wychodzi na to ze mi sie to w roczek zwuci! ale i tak muszę czekać z zagazowaniem do stycznie poniewarz tak samo jak w naszym rządzie i ja posiadam dziurę budżetową!
 
 
maslak
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 17:15   

poczekaj do stycznia jak juz tyle czekales i zobaczymy co bedzie z tym naszym gazikiem :)
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 17:53   

właśnie tak robię bo i tak mi się wydatki nałożyły Gazownik mi rzekł że musze najppierw kable i świece wymienic na motorcraft a to ok 300 z tego co słyszałem a to ja dla mnie to już niezły wydatek wiedz budżet na instalacię się okroił i muszę czekać do stycznie ciekawe co to nasze zgromadzenie na wiejskiej wymyśli znając rzyci to zapewne jakieś podwyrzki!
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Gru 2004, 19:12   

Niestety, dostałem Moderatora tylko na techniczne... :-( ale nich ktoś łaskawie mnie wyręcy, i ruszy ten wątek gdzie powinien być...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 20:48   

przecierz ten wontek jest na hay-park gadka o wszystkim i o niczym to ja niewiem czemu ma go ktoś przenosić
 
 
marcel20 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 215
Skąd: Koszalin
Wysłany: 8 Gru 2004, 21:32   

Stary nie zastanwiaj się. Niesądze że nadejda takie czasy kiedy lpg będzie droższy od benzynki. I moim zdaniem benzyna napewno nagle niestanieje a jak tak to pewnie o 2 gr.:)
Jesli chodzi o te kable i swiece to jest jeden wielki mit. Otóz nie ma potrzeby wymieniać kabli. Z tego co wiem to świec tez nie. Poprostu oni zwiekszaja odstęp na starych swiecach. Mimo że niejeżdze fiestą ale naprawdę gaz sprawia wielka przyjemność....
 
 
maslak
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 22:07   

no z kablami i swiecami to chyba nie ma roznicy wiec 300 zł to chyba tak przesadzili z cena swiece mam NGK placilem za 4 sztuki 52 zł jakos tak a kable tez kolo 100 dostaniesz juz dobre
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 22:15   

marcel20 napisał/a:

Jesli chodzi o te kable i swiece to jest jeden wielki mit. Otóz nie ma potrzeby wymieniać kabli. Z tego co wiem to świec tez nie. Poprostu oni zwiekszaja odstęp na starych swiecach. Mimo że niejeżdze fiestą ale naprawdę gaz sprawia wielka przyjemność....


niestety tutaj się nie zgodzę . Jest to półprawda . Kable i świece należy wymienić na nowe ( niekoniecznie na najdroższe ) ponieważgaz jest paliwem znacznie wymagającym niż bena . Twoje błędne przeświadczenie może wynikać z tego iż jeździsz nowym autem w którym nie ma co wymieniaćbo wszystko jest nowe .
Jeżeli chodzi o kilkunastoletnie fiesty to niestety trzeba czasem wymienić to i owo . Generalnie nie ma silnika ( z popularnych ) który nie pracował by na gaxie ( jak ci tak mówiąto chcą cie spławic ) . jeździłem fiestaktóra miała ciśnienia (
1 - n/n
2 - 4
3 - n/n
4 - 6

i przyjechała na gazie na ten pomiar ( tam już została ale to inna historia )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2004, 22:42   

oni mi zapropnowali motorcrafta poniewrz zakładają instalacje na oryginalnych fordowskich cxześciach poza tym jest to zakład który cieszy się w moim rejonie bardzo dobrą opinnią a poza tym to ja sam jjestem świadomy ze to już naprawde trzeba powymieniać
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 8 Gru 2004, 22:47   

i wszystko jasne . nawet kiepski mechanik w realu będzie lepszą wyrocznia niżcałę stado geniuszów online .
Skoro zakład cieszy się dobrą renomą to wal do nich bo warto zapłacić trochę drożej a mieć spokój ( żeźbienie w gównie zostaw takim jak ja ;) )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2004, 12:58   

nienależe do osób z dużym portfelem więc czasami (taki mi się wydaje)lepiej zapłacić więcej niż później się z tym bujać bo coś tam padie i dodatkowe koszta a poza tym moją uwagę przykóła dzisiaj cena benzyny byłem w szoku jak podjechałem na stacje paliw i za llitr pałaciłem 3.54 gdzie na orlenie w tym samym mieście kosztuje jakieś 3.78 czemu tao tak jest wiec czy ten gaz po nowym roku to się jeszcze będzie opłacał oto jest pytanie ?????? ????? jak dozucą ten VAT i wzrośnie do 2.20 przecierz te koszty instalacji bedą się zwracały przec 1.5 roku narazie czekam i obserwuje rynek paliwowy moim mażeniem jest co bym jeszcze kiedyś zobaczył cene paliw 2,5 ale by było piknie (ale to chyba nierealne)
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2004, 15:47   

ari napisał/a:
nienależe do osób z dużym portfelem więc czasami (taki mi się wydaje)lepiej zapłacić więcej niż później się z tym bujać bo coś tam padie i dodatkowe koszta a poza tym moją uwagę przykóła dzisiaj cena benzyny byłem w szoku jak podjechałem na stacje paliw i za llitr pałaciłem 3.54 gdzie na orlenie w tym samym mieście kosztuje jakieś 3.78 czemu tao tak jest wiec czy ten gaz po nowym roku to się jeszcze będzie opłacał oto jest pytanie ?????? ????? jak dozucą ten VAT i wzrośnie do 2.20 przecierz te koszty instalacji bedą się zwracały przec 1.5 roku narazie czekam i obserwuje rynek paliwowy moim mażeniem jest co bym jeszcze kiedyś zobaczył cene paliw 2,5 ale by było piknie (ale to chyba nierealne)


Ciagle pamietaj ze zwróciło... a czy nie bedziesz wiecej jezdził mając gaz (np normalnie chodzisz pieszo, ale skoro tak tanio to mozna podjechac) ... wiec zastanów sie nad pojęciem "zwróci się" :wink:
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 9 Gru 2004, 19:32   

maslak napisał/a:
no z kablami i swiecami to chyba nie ma roznicy wiec 300 zł to chyba tak przesadzili z cena swiece mam NGK placilem za 4 sztuki 52 zł jakos tak a kable tez kolo 100 dostaniesz juz dobre


święta prawda. czasem można pogdać z gościem i dopasują czasem z innego forda. mając do wyboru 100 za kevlarowe do xr2 wybrałem do oriona za 60 zł.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
dgasek
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2004, 20:43   

ja kupiłem silikonowe JANMOR za 80 pln i jestem baaardzo zadowolony - koniec problemów z szarpaniem i tym podobnymi rzeczami , a świeczki do tego modelu fakycznie koszują : NGK : 152 , Motorcraft :116
 
 
Zavadcoff
[Usunięty]

Wysłany: 10 Gru 2004, 19:34   

Gaz zakładaj jak najszybciej, bo im szybciej, tym szybciej się zwróci. Popatrz na ceny w Europie - wszędzie gaz jest tańszy. Może nie ma takich różnic jak jeszcze do niedawna w Polsce, ale na LPG będzie i po 2004 taniej! Świece i przewody możesz wymienić później, bo może się okazać, że po założeniu instalacji silnik będzie dobrze pracował.
A tak na marginesie, to w Palio po założeniu LPG miałem wybuchy z kolektora dolotowego i gazownicy kazali mi wymienić najpierw przewody (ok 200PLN) potem świece (ok 60PLN) i nie pomogło. Skończyło się wymianą cewki zapłonowej (ok 600PLN) i założyłem stare świece i przewody, które wytrzymują już ponad rok. Stara cewka na benzynie chodziła niby ok.
Teraz w Fiestce po założeniu gazu nie wymieniałem niczego i jest OK - ale może mam szczęście?
Pozdrawiam
 
 
marcel20 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 215
Skąd: Koszalin
Wysłany: 11 Gru 2004, 20:50   

Może macie racje odnośnie tych świec bo jak posiadałem Zetec'a 1,6 to tez mi cos gadali że liczą sie tylko i wyłącznie konkretne nowe świece (chciałem go zagazować). Ale naprawdę dużo mam kumpli którzy nic nie robili dodatkowego przed LPG i jest ok.
Zachęcam szczególnie przy tej pojemności i mocy.... :D
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 12 Gru 2004, 12:10   

szczerze muwiac to juz jestem skolowany ale bylem w szoku jak placilem z i litra pb 3,5 a wiem ze polska to kraj absurdu i tu wszystko sie morze zdarzyc akcyza terz byla nielegalna wzgledem prawa unijnego ale i tak trzeba ja bylo placic wiec lpg terz moze tak podrozec ze nie bedzie sie to oplacalo wiec narazie czekam!!! dzieki za opinnie poczekam i zobacze bo troche mi szkoda zaplacic 1500 za instalacje a puzniej czekac 2lata co by mi sie zwrucila!!Co do swiec to nawet jak patrzylem za jakimis zamenikami to eychodzilo ze zaoszczedze jakies 15zl a wic niewiem czy to terz oplacalne jednakrze wszystko zalerzy od stanu mojego portfela
 
 
Viper
[Usunięty]

Wysłany: 13 Gru 2004, 22:21   

nie warto zakładać gazu... ! gaz niszczy silnik wiem to po swoim samochodzie :( i bardzo nad tym ubolewam ale nie ja zakładałem gaz tylko tata :x jakbym wcześniej zaczął pracować to bym nie pozwolił na to !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Montaż LPG: do Zetec'a, czy to mozliwe ??
zefir LPG 22 8 Sty 2007, 19:50
Żółwik Tuptuś


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.