Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Kontrolka rezerwy gazu
Autor Wiadomość
genov
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lis 2007, 20:29   Kontrolka rezerwy gazu

Witam, wsadzilem sobie butle w miejsce kola zapasowego a nie mam jak kontrolowac poziomu gazu :sad: Moglby Mi ktos napisac od podstaw jak sobie rezerwe zrobic?
na butli sa 2kabelki jeden to masa a drugi nie wiem co tak od podstaw moze ktos by wytlumaczyl co???? Chcialbym poprostu mala diode wsadzic gdzies w deske rozdzielcza i jak bedzie rezerwa niech sie zapala a wiem ze na tej butli kontrolka zapala sie jak bylo 8litrow.
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 27 Lis 2007, 21:50   

ja sie nie znam na elektronice, ale wiem z doswiadczenia z autami z gazem, ze ta rezerwa zwykle dziala dosc kiepsko, mnie na przyklad zapalala sie jak mialem gazu jeszcze na ponad 100 km. wg mnie najlepsza metoda to sprawdzic ile przejedziesz na zbiorniku a potem tankowac do pelna i zerowac licznik dzienny po wizycie na stacji
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 27 Lis 2007, 22:43   

moim zdaniem yarbin ma racje, umnnie rezerwa zapala sie czasem jak zrobie 155km, a czasem jak dzienny pokazuje 180km, a w gruncie rzeczy to i tak przejade 205-210km na zbiorniku :rotfl:
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Lis 2007, 23:06   

Prawda, mi rezerwa zapala się jak zostanie mi do przejechania 70-100km (zależnie od deptania :) )
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Lis 2007, 00:45   

rezerwa to w rzeczywistości dioda led i kontaktron .
jeśli kontaktron znadzie się w polu działania magnesów na wskazówce (zazwyczaj 2) to kontaktron zwiera styki i puszcza prąd.
Kontaktron to szklana rurka i dwa styki z blachy stalowej (cieniutkie) , jak jest magnes w pobliżu to się blaszki stykaja . Okular bo tak to się niby w slangu gazowców nazywa (czasami szkiełko) obraca się prawo lewo i dzięki temu oddala sie bądź przybliża do magnesów w odopowenim momencie . W rzeczywistości rzadko to działa dobrze i precyzyjnie . Sa dwa rodzaje tych szkiełek i prawe i lewe i czasami to że jest zamocowane odwrotne uniemożliwia właściwe ustawinie rezerwy .
Poniżej dołączam schemat
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lis 2007, 18:21   

dioda dzieki za schemacik ale po dluzszych rozważaniach, przemysleniach kupilem sobie http://allegro.pl/item270...paliwa_lpg.html w poniedzialek bede juz miec te cus w domku to napisze jak sie sprawuje :V:


No i dostalem zalozylem i w hu.. żaluje :sad: to dziadostwo jest tak nie dokladnie ze kalibruje ustawiam i co nie tylko jutro bawie sie ostatni dzien jak nie to to polame z nerwow.....Nie Polecam NIkomu tego dziadostwa
 
 
_Piotr_ 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Piotr
Wiek: 41
Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 48
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 18 Gru 2007, 12:49   

Cytat:
Wskaźnik dziala bez zarzutow!!!!! Polecam każdemu ja juz sobie jazdy bez niego nie wyobrażam;)

A ten komentarz to czyj??? i poznij jak wierzyc komentarzom??? Kupują nie sprawdza dobrze i pozniej wystawiaja pozytywy bezsensu...
_________________

--------------------------------------------------

--------------------------------------------------
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 18 Gru 2007, 15:54   

no wlasnie spokojnie :| Juz dziala tylko na forum znac nie dalem, masz butle z gazem i na niej wskazowke biala strzalke przymocowana na takim malym srebrnym preciku, to jest magnes ktory u mnie byl uszkodzony.
Stad bledne wskazania wskaźnika ktory sobie kupilem, zmienilem ten maly srebrny magnesik we wskazowce i dziala poprawnie. 5razy tankowałem zrobilem trase do gdanska 660km odemnie i sprawdzilem go POlecam!!!!!!!!Urzadzenie dziala bez zarzutow, znac nie dalem bo czasu nie bylo pisac :sad: Ale ogolem jesli ktos to chce kupic to NAPRAWDE POLECAM!!!komentarz jak najbardziej prawdziwy jest i wystawilem go dopiero jak zaczal dzialac tak jak powinien, spojrz na date zakupu i date wystawienia komentarza :hammer: 2tyg minelo zanim wystawilem.
 
 
_Piotr_ 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Piotr
Wiek: 41
Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 48
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 19 Gru 2007, 09:47   

ok, faktycznie ale daty nic nie mowia, bo zanim paczka doszla, rozpakowales i zamontowales :P ... no ale ok, jezeli faktycznie po sprawdzeniu dales komentarz.. zwracam honor :) .. i zycze wszystkiego dobrego na Święta... POZDRAWIAM...
_________________

--------------------------------------------------

--------------------------------------------------
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 19 Gru 2007, 22:00   

no tak rozpakowalem i zamontowalem, tylko ze jeździlem tak z ''zepsutym'' az po tygodniu doszlem ze to wina mojego wskaźnika na butli :sad: Ale juz Wsio ok i naprawde Kazdemu z czystym sercem moge Polecic!!
Rowniez WSZYSTKIEGO dobrego na Swieta!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ku przestrodze, czyli zdejmij nogę z gazu
Tutaj zamieszczamy linki i zdjecia dla piratow drogowych
Mafios Linkownia 583 30 Paź 2015, 14:54
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Kontrolka rezerwy gazu- POMOCY!!!
dgasek Elektryka 8 14 Lip 2005, 21:13
Gość
Brak nowych postów Kontrolka rezerwy
Elessar Elektryka ogólna 0 6 Maj 2019, 22:49
Elessar
Brak nowych postów kontrolka rezerwy paliwa
Gość Elektryka 11 22 Sie 2007, 21:07
MKL


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.