Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Obroty: A ogrzewanie elektryczne przedniej szyby
Autor Wiadomość
ari
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lis 2004, 16:24   Obroty: A ogrzewanie elektryczne przedniej szyby

mam fiestke w której ku mojemu zdiwieniu jest zamontowane ogrzewanie elektryczne przedniej szyby i mam w związku z tym pytanko. kiedy wsiadam do autka jest zimne robie rozruch silnika a nastepnie włączam to ogrzewanko spadaja mi obroty zaczyna mi się ślizgać pasek. zadna z tych objaw nie wystepuje w innym pzypadku np kiedy gra radi sa właczone śiatła i ogrzewanie ylniej szyby czemu to tak się dzieje
 
 
Minio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2004
Posty: 70
Skąd: z małego pokoju
Wysłany: 29 Lis 2004, 16:32   

Przednia szyba ogrzewana pobiera tak dużo mocy z akumulatora, że alternator musi to wszystko nadrobić. U mnie też tak jest (spadają delikatnie obroty silnika, ale pasek nie piszczy), jeśli pasek jest luźny - naciągnij go. Jeśli jest już wyjudłany wymień. Ostrożnie z naciąganiem żebyś nie przeholował, bo polecą łożyska w alternatorze.
_________________
Kiedyś:
Fiesta XR2 Mk2 1,6 na gaźniku
obecnie:
Fiesta Mk4 1,3 Endura
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lis 2004, 16:37   

Dzieki
 
 
soryu
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2004, 17:27   

dołącze się do tego tematu, bo moje pytanie dotyczy również przedniej szybki z ogrzewaniem. więc sprawa jest taka: mam autko w wersji clx, które w wyniku negocjacji kupiłem od pana w komisie w raichu z podmianą zwykłej zielonej szybki na tą właśnie ogrzewaną. mój problem polega na tym że seryjnie moja fiesia nie była w nią wyposażona. więc pytania:

1. czy mogę ją podłączyć rownolegle do tylnej, czy może wtedy obciążenie akumulatora będzie zbyt duże? wiem że przednia bardziej obciąża baterię, ale teoretycznie przy podłączeniu równoległym opór obu szybek powinien się zmniejszyć... a może są jakieś inne niebezpieczeńswa?
2.jeśli nie mogę zrobić tak jak opisuję w punkcie 1 to co muszę wstawić do mojej instalacji żeby szybka chulała i żebym jej nie spalił (a przy okazji samochodu :shock: ).

będę wdzięczny za każdą odpowiedź. mam dylemat straszny: iść do elektryka czy robić samemu. znam się na elektryce trochę, ale nie wiem jak moja wiedza może się odnieść do samochodu.
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2004, 17:49   

niestety ale nie jestem w stanie ci pomuc bo zabardzo się na tym nie znam ale z własnych obserwacji wiem ze to ogrzewanie to troszke obciąża akumulator bo jak je załączysz to spadaj obroty.
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2004, 18:18   

soryu napisał/a:

1. czy mogę ją podłączyć rownolegle do tylnej, czy może wtedy obciążenie akumulatora będzie zbyt duże? wiem że przednia bardziej obciąża baterię, ale teoretycznie przy podłączeniu równoległym opór obu szybek powinien się zmniejszyć... .


Dobrze kombinujesz ze opor sie zmniejszy, czyli (teoretycznie) przy oporze kazdej z szyb 0,5 ohm (tyle ma mniejwiecej tylnia, noo 0,7-1 -różnie) i przy tym przy pobieranej mocy przy starcie rzędu P=U*I=(U^2)/R...yyy w sumie łatwiej - mamy przepływ prądu I=U/R=14/0,7=20A.
Jesli zmniejszysz opor o polowe (a tak mniej wiecej bedzie przy polaczeniu rownoleglym, zakladajac podobna rezystancję szyby przedniej - nie jest czasem podzielona na dwa obwody? ) to prad zwiekszy sie do okolo 40 Amperow - sporo, ale instalacja ktora jest polozona do zasilania ogrzewania tyłu powinna wydoić przy braniu prądu z okolic przekaźnika ( pod warunkiem wymiany bezpiecznika i przekaźnika sterującego na 40-sto amperowy-normalnie są 30-tki ). Ja mimo wszystko polozyłbym osobny obwod, osobny przelacznik, bezpiecznik i przekaznik. Jakby co to pytaj.
pozdrawiam
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lis 2004, 20:15   

soryu napisał/a:
1. czy mogę ją podłączyć rownolegle do tylnej.

Lepiej nie... można natomiast podłaczyć pod ten sam bezpiecznik (jeśli jest przed przełaczniczkiem...) do szyby potrzbny ci będzie pstryczek, prekażnik, i trochę przewodu...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
soryu
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2004, 20:43   

dziękuję Wam chłopaki za szybką dpowiedź. najprawdopodobniej zrobie tak jak radzi bash , w książce serwisowej wyczytałem że na szybę przednią przewidziane są dwa bezpieczniki 30A, co oznacza że rzeczywiście jest podzielona na dwa obwody,górny i dolny, ma 4 zaciski na kable. przekaźnik to numer 9 - duży szaryz pociągnięciem przewodów nie będę miał problemu, ale muszę zapytać jaką ma mieć powierzchnię/średnicę wiązka w kablu, tak żebym jej nie przepalił i po kilku użyciach szybki nie musiał się tam dostawać i wymieniać.
czyli wystarczy podłączyć szybkę kablem do odpowiednich wyjść na przekaźniku, podłączyć do przycisku, włożyć bezpieczniki i chula?

zapytam jeszcze o jedno: czy kiedykolwiek jak fiesta była produkowana, było tak że ogrzewanie tylnej szyby zdawało się być cały czas włączone, tzn nie na maksymalną moc ale tak jak pojawiło sie w którymś z poradników, np na 25 -50%. spotkałem się z czymś takim ale nie przy fieście. pytam bo wyjaśni mi to czy mam jakieś przebicie, czy walnięty przekaźnik. przepraszam za off topic
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2004, 20:50   

powinno wystarczyć 2,5 mm kwadrat na obwod
 
 
Minio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2004
Posty: 70
Skąd: z małego pokoju
Wysłany: 30 Lis 2004, 21:33   

A ja dorzucę do tematu że grzanie w MK4 da włączyć się wtedy, kiedy silnik pracuje, (nie mylić z włączonym zapłonem) i jest zapodana jakaś czasówka, ponieważ samoistnie wyłącza się toto. Tylna szyba takiej czasówki nie posiada
_________________
Kiedyś:
Fiesta XR2 Mk2 1,6 na gaźniku
obecnie:
Fiesta Mk4 1,3 Endura
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2004, 22:53   

szybko sie obudzilem :)
zajebiscie szybko :o

myslalem ze tylko wysokie mesie,bmw,volvo i inne drogie cuda maja ogrzewane szyby,wstyd :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Schemat kostki, elektryczne szyby, ogrzewanie szyby
FiFa Elektryka 3 2 Cze 2008, 14:29
stafcio
Brak nowych postów Ogrzewanie przedniej szyby
Karhu Elektryka ogólna 1 16 Wrz 2021, 00:12
JoeMix
Brak nowych postów ogrzewanie przedniej szyby
Gość Elektryka 3 12 Paź 2006, 23:51
suchy
Brak nowych postów [MK4] Ogrzewanie przedniej szyby
Gość Elektryka 28 16 Sty 2013, 20:41
jacula
Brak nowych postów [MK6] Ogrzewanie przedniej szyby
przestała grzać
dzi3ciak Elektryka ogólna 12 7 Lis 2016, 22:08
Ford5610


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.