Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamknięty przez: LOY
22 Paź 2008, 23:06
Jak zrobić dobrą zaprawkę
Autor Wiadomość
zebro78 


Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Robert
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 108
Skąd: Grodziec
Wysłany: 21 Paź 2008, 20:58   Jak zrobić dobrą zaprawkę

Pytanie - jak zrobić dobrze zaprawkę?? Nie chodzi mi o malowanie lakierem w sprayu lecz tylko zamalowanie drobnych rys taką zaprawką w pędzelku. Wiem ,że idealnie nie da się tego zniwelować ale chodzi mi o ta żeby w miarę nie rzucało się w oczy. Jaki papier, jaka pasta itd. Ogólnie jakaś prosta instrukcja :)
_________________
Motto Żebrusia :
Dobry sex to taki , po którym nawet sąsiedzi idą na papierosa :)
 
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 22 Paź 2008, 14:01   

uderz do LOY na pw, on na pewno Ci pomoze w tym temacie..
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 22 Paź 2008, 14:59   

nie trzeba na priv ...widze :)
zaprawka zadna filozofia ..na rysy nie musisz miec zadnego papieru ..kup sobie lakier zaprawkowy ..bedzie wygladal jak lakier do paznokci ..ty masz metallik wiec musisz miec dwa ..baze i metalik ..lakier kupisz w serwisie forda ..moga ci wymieszac troszke w mieszalni lakierow ..albo ..moje roywiazanie ..kup dwa spraye ..jeden w kolorze bazy drugi to klar .
auto myjesz ...miejsce zarysowane odtluszczasz szmatka i benzyna ekstrakcyjna . teraz dobrye mieszasy spray ..lub lakier zaprawkowy i psikasz wygodnie w nakratke ...dbprye yebys mial pedzelek lepszy ..czytaj ..naturalne wlosie ..najlepiej do akwareli grubosc 0,3-.0.5mm na rysy najlepszy. w nakretce mieszasz lakier zeby rozbic drobinki metalikku ..i nakladasz cienkie warstwy..naloy ok 3 zeby troche wypelnic ryse.. dobrze zebys mial w n.p nakretce od sloika odrobine rozcienczalnika doakryki lub od bidy nitro ...to mozesz maczac perdzelek jak bedzie ci lakier wysychal na nim .aha osusz zawsze nieco pedzelek w szmatke czy papier toaletowy zeby nie pchac mokrego w rozpuszczalniku do lakieru bo za bardzo go rozcieczysy ..jak lakier ci za szybko wyschnie w nakretce to dopsikaj ze sprayu i dalej maluj .
po ok 20 minutach ..powtorz czynnosc ze sprayem bezbarwnym ..wczesniej umyj pedzelek nitro ..zebys nie dobarwi klaru baza :fox:
najlpesze efekty to kilka cienkich warstw ..aha klar poloy poza krawedzie rysy..to ja nieco zgubi . 2-3 gody pozniej mozesz podmalowke lekko zgubic zapolerowujac pasta tempo albo mleczkiem ...nie zniknie od tego ale nabierze polysku ..co troche ja zgubi.
najlepsze efekty ale to zadanie dla fachowcow lub odwaznych amatorow ..nalozyc zabprawke na ryse grubiej tak na plus ..zeby zaprawka byla wypukla ..potem klocek z papierem 1000 zeszlifowanie i polerka calej powierzchni ..wowczas udaje sie nawet zgrabnie zgubic zaprawke :-)
ogonie prosta sprawa i robi sie dwa razy szybciej niz pisalem to wypracowanie
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
zebro78 


Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Robert
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 108
Skąd: Grodziec
Wysłany: 22 Paź 2008, 21:59   

LOY napisał/a:

..kup dwa spraye ..jeden w kolorze bazy drugi to klar ...


Klar tzn bezbarwny??
_________________
Motto Żebrusia :
Dobry sex to taki , po którym nawet sąsiedzi idą na papierosa :)
 
 
 
AmigoTczew
[Usunięty]

Wysłany: 22 Paź 2008, 22:50   

Zabrałem się za Fiestę wystarczyło troszku puknąć i : :twisted:



DZIURA NA WYLOT :ups:


Ale wzięliśmy z ojcem watę szklaną, żywicę i utwardzacz i zatkaliśmy dziurę. Jak stwardniało (lepsze niż spaw) to był położony szpachel z włóknem i tak to teraz wygląda :



Następnie planujemy wyszlifować, położyć zwykły szpachel i podkład. jak to będzie wyglądało później dam fotki.
Ostatnio zmieniony przez AmigoTczew 22 Paź 2008, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Paź 2008, 22:55   

:cojest: To mnie tam w mk1 się nie sypało,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Paź 2008, 22:58   

zebro78 napisał/a:
Klar tzn bezbarwny??

Tak, klar = bezbarwny.
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 22 Paź 2008, 23:06   

AmigoTczew napisał/a:
Zabrałem się za Fiestę wystarczyło troszku puknąć i : :twisted:

[url=http://img98.imagesh....th.jpg]Obrazek[/URL][url=http://img98.imagesh...pix.gif]Obrazek[/URL]

DZIURA NA WYLOT :ups:


Ale wzięliśmy z ojcem watę szklaną, żywicę i utwardzacz i zatkaliśmy dziurę. Jak stwardniało (lepsze niż spaw) to był położony szpachel z włóknem i tak to teraz wygląda :

[url=http://img511.images....th.jpg]Obrazek[/URL][url=http://img511.images...pix.gif]Obrazek[/URL]

Następnie planujemy wyszlifować, położyć zwykły szpachel i podkład. jak to będzie wyglądało później dam fotki.

no super co prawda za cholere nie kumam co ma to wspolnego z tematem rysek ..ale chciales sie pochwalic to sie pochwaliles :fox:
a na marginesie to jestescie z ojcem majstry ...srutututu szpachla.. zderzak ..plastikowego pierscienia wlewu nawet nie raczyliscie zdjac ..teraz bedzie pieknie unieruchomiony..nie zapomnijcie w dziury od spodu gazet napchac ..spuchnie wczesniej i bedzie wesolo :rotfl: ...dla mnie taka robota to glupota i strata czasu lepiej nic nie robic...rdza ma wiecej godnosci niz wypadajaca szpachla ..pozdrawiam i bede fotek uzywal jako przykladu jak NIE NALEZY robic napraw blacharskich w fiescie ...temat zabezpieczam przed dalszym jego paskudzeniem . :fox:
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Co zrobić w razie wypadku w krajach UE
Warto wiedzieć jak dochodzić swoich praw w razie wypadku lub kolizji za granicą.
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 0 29 Sie 2008, 08:44
BLADE
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.