Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 1.8d, diesel, mk4, pompa wtryskowa

[MK4] Pompa Lucas- zwiększenie dawki paliwa
Autor Wiadomość
Kubaes
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sie 2007, 17:37   [MK4] Pompa Lucas- zwiększenie dawki paliwa

Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak się reguluje pompe wtryskową w Fiescie dieslu '94 rok na pompie Lucasa- moim skromnym zdaniem autko dostaje za mało paliwa, bo po:
-pierwsze: nawet przy ostrym przeciągnięciu nie chce puścić grama dymu (wydech jest szczelny)-a co to za diesel bez kopcenia :rotfl: :łoś:
-drugie: np. przy ruszaniu lub przy jeździe na średnio niskich obrotach auto wpada w bardzo mocne wibracje (poduszki pod silnikiem i skrzynią są OK, sprzęgło również), tak jakby dostawało za mało paliwa
-trzecie: moim zdaniem ciężko wykręca maksymalne prędkości na poszczególnych biegach

Aha filtry paliwa i powietrza są nowe i drożne więc to nie ich wina, testowane na paliwach z różnych źródeł, na każdym to samo

Gdzieś mi się obiło że robi się to jakąś śrubką,ale którą i jak mocno się nią kręci niestety nie wiem.
Ostatnio zmieniony przez bidżej 20 Wrz 2010, 12:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 2 Sie 2007, 22:52   

stary, to tylko zwieksza zywotnosc twego silnika... a z 60KM nie wykrecisz 14,xx na 1/4 mili... wiec po co caly ten burdel siostro?
chyba ze masz w dupie stan przyszly silnika...
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
Kubaes
[Usunięty]

Wysłany: 3 Sie 2007, 15:29   

odyniec napisał/a:
stary, to tylko zwieksza zywotnosc twego silnika... a z 60KM nie wykrecisz 14,xx na 1/4 mili... wiec po co caly ten burdel siostro?


Chłopie ja nie chce zwiększać mocy mojego muła ponad tą która przewidziała fabryka (biorąc nawet poprawke na wiek i przebieg)

Cytat:
chyba ze masz w dupie stan przyszly silnika...


Chce m.in. poprawić warunki pracy mojemu klekotowi. Wiesz że zbyt uboga mieszanka również może zaszkodzić silnikowi.

A co do stanu silnika, to powiem szczerze kupiłem tą Fiestę właśnie dlatego że silnik w niej jest wyjątkowo zdrowy i w zasadzie udało mi się trafić dosyć zadbany egzemplarz za w miare dobrą kase.
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 3 Sie 2007, 19:19   

Cytat:
zbyt uboga mieszanka również może zaszkodzić silnikowi.

Silnik wysokoprezny sam z siebie jezdzi na bardzo ubogich dawkach... :)
Odpowiedz jest prosta... na pompie masz zaslepke (od strony chlodnicy) kolory byly rozne zaslepek (ja mam żółtą) moze byc zielona , pomaranczowa... sciagasz ta zaslepke (u mnie jest wyciagana a nie wykrecana) po usunieciu jej trzeba pokrecic tak walem korbowym zeby pompa ustawila "okienko" regulacji dawek maksymalnych... z tego co pamietam imbus 6 ale musi byc bardzo mocny, polecam cos z zestawu nasadek "King Tonn" "Stanley" bo jesli ci sie imbus upierdzieli i resztka wpadnie w pompe to makabra ;) ... srube przekrecasz w lewa strone o okolo 45*, dalej zaluz zaslepke napompuj przez filtr paliwa zeby doszlo do pompy i test jak za malo to jeszcze o 45* daj w lewo....
Za wszelkie informacje zaplacisz karta mastercard :lol:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ORLEN Biznestank - rabaty na paliwa
trzeci Firmy współpracujące z FKP 461 23 Wrz 2018, 14:05
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.