Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
19 Lip 2009, 15:43
które firmy dobre
Autor Wiadomość
scorpion69 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 64
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 305
Skąd: z planety X
Wysłany: 24 Lip 2007, 17:32   które firmy dobre

witam!
które z tych firm byłyby dobre jako 13cm z przodu do kwoty 250 za komplet ze zwrotnicami i tweeterami:
pyle, mac audio, pioneer, kenwood, helix, sinuslive,
lub może inne- jakie?

co sądzicie na to- te głośniki 3-drożne
http://allegro.pl/item217...nowe_f_vat.html
a osobno dokupie gwizdki i zwrotnice?
dzieki i pozdro!!!! :yes:

kolejna sprawa:
różni producenci podają pasmo 70-... 60-.... 50-... lub 40-... te najwyższ/czyli najgorsze/ podaje np Helix ale Kenwood 43-....
co o tym sądzicie? bo ja już nie wiem nic kaput
Ostatnio zmieniony przez scorpion69 24 Lip 2007, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Lip 2007, 20:47   

przede wszystkim nie 3 drozne tylko 2, i nie wspolosiowe tylko odseparowane.

do 250 zł np. helix blue http://allegro.pl/item216...letny_nowy.html

badz hertz dsk http://allegro.pl/item214...a_katowice.html
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Lip 2007, 07:20   

madek napisał/a:
badz hertz dsk http://allegro.pl/item214...a_katowice.html

ja bym radził raczej te- bo czytalem o wiele wiecej pochlebnych opinii ale helixu tez sa dobre.
A co do przednich drzwi to nie polecam 3 drożnych głośników - wsadź midbasy do tego na podszybie gwizdki to wszystko bod zwrotnice i bedzie dobrze.
Jak zamontujesz 3 drożne to i tak wysokie tony obetnie zwrotnica i bedzie grac tylko srednie i niskie wiec to sie mija z celem.
Tak swoją drogą to moim zdaniem lepiej dozbierac i zamontowac 165 ale to wtedy juz trza toche poprzerabiac kieszeń, jeśli ci sie nie chce w to bawić to wsadź 13 na dystansie bo chyba bez dystansu to nie wejdą i bedzie sie o nie szyba opierac przy okdrecaniu - tak bylo przy moich 13-tkach
 
 
 
scorpion69 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 64
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 305
Skąd: z planety X
Wysłany: 25 Lip 2007, 15:31   

kmb napisał/a:
madek napisał/a:
badz hertz dsk http://allegro.pl/item214...a_katowice.html

Jak zamontujesz 3 drożne to i tak wysokie tony obetnie zwrotnica i bedzie grac tylko srednie i niskie wiec to sie mija z celem.


ale właśnie jakbym kupił
http://allegro.pl/item217...nowe_f_vat.html
te kenwoody 3-drożne i dokupił kiedyś zwrotnice i gwizdki to by grało chyba.

i jak trzeba podłączyc głośnik 3-drożny oraz gwizdki do zwrotnicy 3-drożnej lub 2-drożnej,
tak żeby każdy głośnik grał swoje?

dzięki bigok
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 25 Lip 2007, 16:26   

scorpion69, rozumiesz co to jest zestaw współosiowy? tzn ze na jednej osi ma kilka głosników grajacych w roznym zakresie czestotliwosci (czyli jakby tweetery zamontowane bezposrednio na wooferze). ale jest to rozwiazanie kiepskie.
zapomnij o glosnikach 3-droznych. dozbieraj kup od razu gotowy zestaw z linkow ktore podalem wyzej.
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
scorpion69 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 64
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 305
Skąd: z planety X
Wysłany: 25 Lip 2007, 18:20   

madek napisał/a:
scorpion69, rozumiesz co to jest zestaw współosiowy? tzn ze na jednej osi ma kilka głosników grajacych w roznym zakresie czestotliwosci (czyli jakby tweetery zamontowane bezposrednio na wooferze). ale jest to rozwiazanie kiepskie.
zapomnij o glosnikach 3-droznych. dozbieraj kup od razu gotowy zestaw z linkow ktore podalem wyzej.


ale kupie te kenwody 3drozne, twetki i zwrotnice przekazą wysokie tony do osobnych gwizdków... Bo przeciez w 3droznych jest jeszcze midrange. I takie cos chce zrobic ale nie wiem czy to zadziała.
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Lip 2007, 19:13   

to po co pytasz skoro "wiesz lepiej"? Nie montuje sie Głosników 3 droznych w drzwiach. W drzwiach powinny grac tylko niskie i średnie tony nie wysokie bo ulegną wytlumieniu. Głosnik wysokotonowy powinien byc nakierowany nau sluchacza- czyli słupek ewentualnie podszybie . A skoro chcesz wyrzucic kase w błoto to nie musisz utwierdzac sie na forum czy na odpowiednie głosniki przetraciłes kase poprostu kup i zamontuj :he:
 
 
 
scorpion69 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 64
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 305
Skąd: z planety X
Wysłany: 25 Lip 2007, 22:44   

kmb napisał/a:
to po co pytasz skoro "wiesz lepiej"? Nie montuje sie Głosników 3 droznych w drzwiach. W drzwiach powinny grac tylko niskie i średnie tony nie wysokie bo ulegną wytlumieniu. Głosnik wysokotonowy powinien byc nakierowany nau sluchacza- czyli słupek ewentualnie podszybie . A skoro chcesz wyrzucic kase w błoto to nie musisz utwierdzac sie na forum czy na odpowiednie głosniki przetraciłes kase poprostu kup i zamontuj :he:


widze, że tak jak polscy politycy nie czytają ze zrozumieniem całości i wygadują jak popadnie tak też w tym wypadku... przecież pytałem czy to wypali "I takie cos chce zrobic ale nie wiem czy to zadziała." no i wszedzie pisze, że chce twitki :ok:
 
 
mikolaj_r 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mikołaj
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 397
Skąd: Tychy
Wysłany: 26 Lip 2007, 01:03   

No wiec my Ci mowimy, ze zadziala ale nie tak jak powinno :)

Jesli masz wybór miedzy helixami a hertzami to wez te pierwsze bo hertz potrzebuje duzo wiecej mocy zeby fajnie zagrac a nie widze zebys wspominal cos o wzmacniaczu.
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Lip 2007, 08:12   

scorpion69 napisał/a:
widze, że tak jak polscy politycy nie czytają ze zrozumieniem całości i wygadują jak popadnie tak też w tym wypadku... przecież pytałem czy to wypali "I takie cos chce zrobic ale nie wiem czy to zadziała." no i wszedzie pisze, że chce twitki :ok:


pytasz sie na forum ludzi o zdanie a potem masz pretensje ze ci powiedza nie po twojej myśli. To ze nie odpowiedziałem "Głosniki kenwood wraz z tweeterami na zwrotnicy nie zadziałają dobrze" nie znaczy ze nie odpowiedzialem na twoje pytanie . Skoro mowie ze tak sie nie robi to nie dlatego ze to brzydko wyglada (na przyklad) tylko dlatego ze to nie ma prawa zagrać tak dobrze jak zestawy które ci polecilismy. Wywalić 250 zł na głosniki które beda grac i będzieje slychac jak jakiś badziew za 80 zł to nie sztuka. Głosnik 3 drozny powinien grac bez zwrotnicy poniewaz jest on tak zbudowany by grac wszystkie 3 rodzaje tonów na raz- czyli nie w nogach.( tylko np na tylnej polce bądź innym miejscu gdzie dzwiek z niego sie nie stlumi)
 
 
 
eristoff
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lip 2007, 16:21   

Ja odkąd kupiłem głośniki GROUND ZERO to wszystkim jes polecam , jakość wykonania , dzwięk , wygląd pierwsza klasa , cena przystępna i mało kto ma :-P

http://www.ground-zero-au...autsprecher.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Linki które juz byly
czyli nie dajemy juz tych samych
Mafios Linkownia 0 30 Sie 2005, 09:28
Mafios
Brak nowych postów Dobre ASO
Gość Hyde-Park 1 17 Lis 2014, 23:17
MisiekT
Brak nowych postów czy te radia sa dobre??
zefir Car Audio i CB 6 26 Mar 2005, 18:22
Gość
Brak nowych postów [mk4] Czy będą dobre pasy?
maras78 Mechanika 5 25 Cze 2009, 19:32
JoeMix
Brak nowych postów [MK6] Niedziałające światło stopu (dobre żarówki)
kim Elektryka 1 16 Sty 2013, 15:12
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.