Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Głośniki wysokotonowe - jak fabryczne
Autor Wiadomość
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 01:38   Głośniki wysokotonowe - jak fabryczne

Witam...
Na stronie klubowej zamieściłem artykuł jak zamontować tweetery w adaptery lusterek. Autorem jest Rokers. Gorąco zachęcam, zapraszam i zapraszam do dysykusji i wymiany uwag na ten temat.
Pozdrawiam
Thomas
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 23 Lis 2004, 08:32   

Wyglada to bardzo ok i roboty przy tym malo(sam chcialem kiedys tak zrobic) :) jednak ponoc z punktu akustyki gwizdki powinny byc na wysokosci uszu sluchacza i na niego skierowane wiec slupki bylby lepsze 8)
 
 
 
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 09:08   

Witam...
Pewnie masz racje słupki są lepsze, ale większość (ja narazie też) ma przyklejone gwizdki do deski, więc uważam, że lusterka to lepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam
 
 
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 09:25   

Aha...mam jedno pytanie. U siebie mam tweetery podłączone z tylnymi głośnikami, ponieważ jak je podłączałem to przednoich jeszcze nie miałem. I stąd moje pytanie, czy przełączyć je do przednich głośników, czy pozostawić na tyle, jak sądzicie?
Pozdrawiam
 
 
Dynamike
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 11:21   

Ja też mam zamontowane "cykacze" na trójkącikach przy lusterkach, z tym że nie tak profesjonalnie jak na tych fotkach i jak dla mnie efekt jest ok. Teraz chce jeszcze założyć trójkąciki od nowyszych lusterek i nie wiem czy mi się na nich zmieszczą głośniki, no ale to się jeszcze przekonamy. :wink:
 
 
Rokers
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 21:48   

Witam - chciałem napisać odpowiedź co do pytania Thomasa, napisałeś że głośniczki wysokotonowe masz podłączone z tyłu, w zasadzie mogą tam zostać ewentualnie można podłączyć drugi komplet na przód - będzie lepiej brzmiało w całym wnętrzu.

Co do umiejscowienia, słupki czy lusterka, to wielkiej różnicy nie ma, na słupkach faktycznie są bliżej ucha (jeśli chodzi o wysokość), ale miejsce koło lusterka też jest całekiem dobre - dla przykładu Opel Vectra ma głośniki na desce rozdzielczej przed przednią szybą, nowa Skoda Octavia ma zamontowane fabrycznie dokładnie koło lusterekek w nowszych modelach Fiesty głośnik wysokotonowy znajduje się zaraz obok klamki otwierającej drzwi.

:!: Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej "audio" zabawy :!:
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 23 Lis 2004, 22:07   

Rokers napisał/a:
ewentualnie można podłączyć drugi komplet na przód - będzie lepiej brzmiało w całym wnętrzu.

Taa to dopiero bedzie qpa :?
Ja bym je jednak przelaczyl na przod-duzo roboty nie ma-bo jak bedziesz sobie na przyklad regulowal faderem w radyjku to bedzie troche ;) dziwnie wychodzic ta regulacja 8)
 
 
 
ROMEZ
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 22:19   

WITAM!!!
chyba jak wszystkie materialy dotyczacze sposobow montowania i robienia roznych rzeczy do naszych fiestek i ten jest suuuuper az dostalem motywacji do zrobienia sobie takich:))tylko niestety mam mala przeszkode :D ale postaram sie ja pokonac
 
 
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 22:34   

Witam...
Rokers, źle mnie zrozumialeś. Głośniki umiejscowione są z przodu, tylko podłączone pod tylne głośniki.
Pozdrawiam
 
 
Rokers
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 22:52   

Witam poraz kolejny - teraz to ja już się pomieszałem, ale nie ważne wyjaśnie co miałem na myśli. Raczej nie zgodzę się z tym co napisał molu (cyt. "Taa to dopiero bedzie qpa") :) Nie lubie wyrażać opinii (czy też udzielać porady), jeśli nie znam tematu, zawsze staram się udzialać porady popartej faktem, a nie domniemaną subiektywną opinią. Jeśli mamy podłączone głośniki wysokotonowe do "zwykłych" głośników z tyłu (mówimy o podłączeniu równoległym) to wcale nie popsujemy odbioru jeśli zastosujemy taki sam wariant z przodu (2 głośniki szerokopasmowe + dwa tweetery). Codziennie w pracy mam możliwość jazdy tak wyposażonym samochodem, mój szef ma Skodę Octavie 4 głośniki szerokopasmowe Sony do tego 4 Tweetery (w fabrycznych miejscach, nie wierzę żeby niemieccy konstruktorzy się pomylili dając możliwość montarzu czterech tweetwrów :) ) wzmiacniacz i tuba w bagażniku - odbiór tonów wysokich jak i niskich jest wyśmienity.
Sprzęt ten był montowany w profesjonalnej firmie zajmującej się sprzetem car-audio.

P.S. Ale w zasadzie nie musimy drążyć tego tematu, bo nie lubię "sprzeczek" na forum. :roll: Tym oto akcentem zamykam moją wypowiedź w tym nurtującym temacie :) Pozdrawiam
 
 
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 22:58   

Rokers, to chyba nie przeczka, a wymiana pogladów na temat tweeterów. To jest moja opinia i uważam, że takie rozmowy wiele wnoszą. Grzegorz!!! wracaj do dyskusji :)
Pozdrawiam
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 23 Lis 2004, 23:22   

a gdzie tu sprzeczka :?: :)
Taa "profesjonalny"zaklad" -4 szerokopasmowe glosniki :lol: ,4 twetery :lol: ,tuba :lol: i do tego sony :lol:
A scena tego zestawu jest pewnie w bagazniku :wink: :P :P
pozdrawiam
 
 
 
Gość

Wysłany: 24 Lis 2004, 07:42   

Jak widać z powyższych tekstów, dałem realny przykład który funkcjonuje (zresztą bardzo dobrze), natomiast molu twierdzi iż jestem w błędzie - zamiast argumentów użył w swojej wypowiedzi dziewięciu "minek" - nooo jak jest 9 śmiesznych minek, to już każdy wie o co chodzi - w takim razie napiszę molu masz rację przekonała mnie do tego ta: :lol: , nie... sory chyba nawet ta: :wink: bez niej "scena" w bagażniku nie była by taka sama jak kiedyś (zresztą nie ważne, co wyprawiacie w swoich bagażnikach).

Pozdrowionka dla wszystkich.
 
 
waluss
Gość
Wysłany: 25 Lis 2004, 20:07   Glosniki w przednich drzwiach

JAKA SREDNICE MAJA GLOSNIKI W PRZEDNICH DRZWIACH FIESTY MK-3? PROSZE POMOZCIE.
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lis 2004, 23:23   

13 cm
 
 
waluss
Gość
Wysłany: 26 Lis 2004, 03:34   Czy napewno 13?

Czy napewno 13? Bo mi sie wydaje ze 10cm, z reszta ciezko to zmierzyc. Nie chce popelnic gafy przy zakupie glosnikow, ktore i tak sa wystarczajaco drogie. Wezme te http://www.sony.pl/ShowPr...roduct=XS-F1031 albo te http://www.sony.pl/ShowPr...oduct=XS-F1331. Doradzcie.
 
 
Dynamike
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lis 2004, 08:15   

Tak, na pewno możesz włożyć 13'. Większość z nas ma takie założone (a niektórzy nawet większe :D ). Pamiętaj tylko że jeśli chcesz żeby szyba odsuwała ci się do końca to muszą one być dość płytkie, bo niestety na głębokość nie ma tam zbyt wiele miejsca. O ile dobrze pamiętam to chyba do 52mm.
 
 
SinuS
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lis 2004, 16:26   

-->waluss
Prawdopodobnie za jakiś czas będe sprzedawał moje głośniki z drzwi tj... DLS C5.. są one głębokie, ale dorzuce Ci do nich pierscienie, dzieki którym jest idealnie :]
Oczywiscie wiadomo, że kasują te Sony jak chcą :)
A przy dobrym montarzu potrafią wygenerować NIEWIARYGODNIE niski bas...
Za minimalna dopłata dorzuce tez tweeterki...
Jesli Ci sie nie spiszy zastanow sie...
Zestawik do obejzenia na stornie www.horn.pl
Sprzedawałbym same mid-woofery z tego zestawu za jakies 100 pln z pudelkami, nie uzywanymi maskownicami i wspomnianymi wczesniej pierscieniami...
 
 
kruszek
Gość
Wysłany: 19 Gru 2004, 01:24   

Witajcie

Pare spraw!!

Profesjonalny sprzęt Car audio to technolgia której nik z nas nie będzie miał w 99%!!! Jest ogromna różnica między sprzętem profesjonalnym a bardzo dobrej klasy kupionym w nawet ekstra sklepie z wywieszką CAR AUDIO! Minimalna cena 2 sztuk "cykaczy" profesjonalnych to 2.000zł !!! - nie przesadzam, dlaetgo mówię że o sprzeęcie PROFESJONALNYM to mozna sobie pomażyć.

2 Sprawa, nie ma różnicy czy podłączymy cykadła na przód czy tył i TAK BĘDZIE KUPA :D - bo cykacze podłancza się coprawda do przednich ALE POPRZEZ ZWROTNICE.


3 Sprawa. Umiejscowienie koło lusterek nie jest takie złe. Sam mam na słupkach, ale sprawdzając na :lusterkach też jest ok.

4.Sprawa ktoś tam pisał, żę ma z firmy "OKTWIE" gdzie sprzęt był pomnowany w profesjonalnej firmie, NO I CO Z TEGO !!! radio SONY i dobry sprzęt :) --- jakiś żart.


To tyle moich wywodów

Pozdrawiam audiofilów.
 
 
SinuS
[Usunięty]

Wysłany: 19 Gru 2004, 02:38   

hmm..
powiedz mi, jak odroznic profesjonalny sprzet od takie nie-profesjonalnego, jest jakas bariera cenowa? ;)

Cytat:
Jest ogromna różnica między sprzętem profesjonalnym a bardzo dobrej klasy kupionym w nawet ekstra sklepie z wywieszką CAR AUDIO!


Aaaa... to znaczy, ze sa specjalne sklepy i producenci robia sprzet osobno dla tych "profesjonalistów"... :lol:

Cytat:
Minimalna cena 2 sztuk "cykaczy" profesjonalnych to 2.000zł ! - nie przesadzam, dlaetgo mówię że o sprzeęcie PROFESJONALNYM to mozna sobie pomażyć.


A to tez ciekawe, bo w mojej fiescie umilaja mi podroz wysokotonowki DLS T20 ;) za ktore dalem znacznie mniej niz nawet polowa sumy ktora wymieniasz, a DOKLADNIE te same glosniki graja w Audi Pana Józka Wężowskiego, jakbys nie wiedzial kto to, to jeden z kilku najlepszych specjalistow car-audio w Polsce, wielokrotny zdobywca tytulow Mistrza i Wice Mistrza Polski i Europy...
W takim razie on nie moze nawet pomazyc o profesjonalizmie! ;)

Cytat:
2 Sprawa, nie ma różnicy czy podłączymy cykadła na przód czy tył i TAK BĘDZIE KUPA - bo cykacze podłancza się coprawda do przednich ALE POPRZEZ ZWROTNICE.


No bardzo audiofilskie stwierdzenie "cykacze podpina sie do przednich" ;) I niekoniecznie przez zwrotnice :] Istnieje jeszcze takie cos jak zwrotnice aktywne, wtedy wysokotonowki podpinasz BEZ ZWROTNIC bezposrednio do wzmacniacza... :)

Co do umiejscowienia tweeterow, to zadne miejsce nie jest be, ani zadne cacy!! Wszystko zalezy od auta i zastosowanych glosnikow! Trzeba to dobrac empirycznie, to jedyne wyjscie...

Cytat:
radio SONY i dobry sprzęt --- jakiś żart.


Posłuchaj XES'a i potem sprobuj napisac to jeszcze raz ;)
Niecierpie radyklanych i jednostronnych opinni! :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zapisać plik z Youtube lub Googlevideo
jackrzec Linkownia 31 30 Paź 2018, 14:27
mihaitydor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.