Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
19 Lip 2009, 15:43
Voltomierz
Autor Wiadomość
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 18 Paź 2006, 22:52   Voltomierz

Przyszlo mi do glowy zamontowanie w Fofiku Voltomierza, co by sprawdzac jaki jest stan akusia. Z tego wzgledu ze czesto stoje samochodem ze zgaszonym silnikiem i z wlaczonym mjuzikiem :D to niechialbym potem zaplac samochodu na pych. Szukalem na Allegro i w innych sklepach z Car Audio ale znalezc nie moge takiego badziewia. Orientuje sie moze ktos gdzie takie cos moglbym znalezc? Jesli tak to prosze odrazu o linki lub cos w tym stylu.

I jeszcze chcialem dodac ze interesuje mnie Voltomierz z wyświetlaczem (nie taki wskazowkowy)
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 18 Paź 2006, 23:19   

allegro->dietz 8)
 
 
 
jaco11 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wiek: 49
Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 1256
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 19 Paź 2006, 09:07   

semek711 napisał/a:
Przyszlo mi do glowy zamontowanie w Fofiku Voltomierza, co by sprawdzac jaki jest stan akusia. Z tego wzgledu ze czesto stoje samochodem ze zgaszonym silnikiem i z wlaczonym mjuzikiem to niechialbym potem zaplac samochodu na pych. Szukalem na Allegro i w innych sklepach z Car Audio ale znalezc nie moge takiego badziewia. Orientuje sie moze ktos gdzie takie cos moglbym znalezc? Jesli tak to prosze odrazu o linki lub cos w tym stylu.

I jeszcze chcialem dodac ze interesuje mnie Voltomierz z wyświetlaczem (nie taki wskazowkowy)


Po pierwsze nie ten dział po drugie nie szukaj Voltomierza w Car Audio tylko faktycznie na allegro !!!!!
http://www.allegro.pl/ite...ierz_f_vat.html
http://www.allegro.pl/ite...mierz_v628.html
pozdr....
_________________
Córcia JOA11
 
 
 
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 19 Paź 2006, 09:59   

dzieki molu
jaco11, dlaczego nie ten dzial? Przeciez kazdy kto bardziej interesuje sie Car Audio ma takie cos w samochodzie, wiec i wiedza gdzie tego szukac a caly temt byl zwiazany z Car Audio.

Teraz jeszcze poprosze o odpowiedz do ilu Volt można obciążyc akusia żeby go nadmiernie nie rozladowac?
 
 
jaco11 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wiek: 49
Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 1256
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 19 Paź 2006, 10:11   

semek711 napisał/a:
dzieki molu
jaco11, dlaczego nie ten dzial? Przeciez kazdy kto bardziej interesuje sie Car Audio ma takie cos w samochodzie, wiec i wiedza gdzie tego szukac a caly temt byl zwiazany z Car Audio.

Teraz jeszcze poprosze o odpowiedz do ilu Volt można obciążyc akusia żeby go nadmiernie nie rozladowac?
skoro tak uważacie to sorry ale dalej twierdze ze to bardziej elektryka niż car audio :twisted: a jaki masz ten akumulator można spytać :|

semek711 najlepiej sprawdzić rozładowanie akumulatora areometrem
_________________
Córcia JOA11
 
 
 
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 19 Paź 2006, 11:31   

jaki akus to ci nie powiem. bo nie ma zadnych oznaczen na nim. jak sprowadzilem fione z rajchu to juz ten akus tam byl i od ponad roku na nim jezdze. wydaje mi sie ze okolo 43Ah.

jaco11, tylko ze areomterem to musialbym sprawdzac co troche, a gdbym mial zamontowany Voltomierz to sprawdzalbym na biezaco.

W moim pytaniu chodzilo mi oto do ilu Volt moge wyesploatowac akusia zeby go nadmiernie nie obciazyc. Nie wiem moze 11V, moze 10V
 
 
jaco11 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wiek: 49
Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 1256
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 19 Paź 2006, 12:03   

semek711 napisał/a:
W moim pytaniu chodzilo mi oto do ilu Volt moge wyesploatowac akusia zeby go nadmiernie nie obciazyc. Nie wiem moze 11V, moze 10V


Moze ci to pomożę

Voltomierz pokazuje napięcie... czyli jeśli zansz podstawowe napięce swojego akumulatora bez obciążenia, to jeśli zapodasz mi na zacisaki wyższe to będzie on ladowany... jak nieższe to rozładowywywany, na tej podstawie można stwierdzić co sie z nim dzieje i jaki jest jego stan tylko że anpięcie akumulatora w stanie odciązonym jest różne od 12V i zalezy och jego chwilowego poziomu naładowania, a po uruchomieniu instalacja w aucei zazwyczje trzyma w gfranicach 14V.... czyli sam Voltomierz nie wiele ci da informacji o stanie akusa... Może jedynie wskazywac na bierzaco napięcie w instalacji i jego spadki przy włączniu różnych urządzeń... (np. wzrost powyżej 15,5 jest bardzo niebezpieczny, a z kolei spadek poniżej 10,5V (przy rozruch) świadczy o słabej kondycji akumulatora)

Amperomierz to przyrząd który pokazuje ile prądu i w jaką stronę płynie... prolem w tym iż prad płynie dokłdnie przez ten wskażnik (jest on kawałkiem przewodu) czyli jak mierzymy duże prądy to potrzeby mocny wskaźnik... w aucie prady wachają sie w granicach +/-5A w czasie pracy silnika (czyli mamy rozciagłość około 10-15A) ale z ato w chwili rozruchu jrest dobre 280A!....

wyszukane !!!! pozdrawiam jaco
człowiek się uczy całe życie
_________________
Córcia JOA11
 
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 19 Paź 2006, 14:01   

ja ostatnio zamontowałem taki voltomierz... (jako że aku poszedł do bagażnika)
(polecam tego sprzedającego http://ssl.allegro.pl/show_user.php?uid=160178)
pomocne jest w tym (jak jaco wspomniał), że pokazuje obciążenie i napięcie w instalacji
na moje oko (z krótkiego narazie doświadczenia)- jeśli napięcie nie spada więcej niż o 2V (w porównaniu do napięcia bez obciążeń)- jest :ok: przy rozruchu natomiast- minium to jest 9V... przy 8V baaaaaaaaaardzo słaaaaaaaabo kręci...
 
 
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 19 Paź 2006, 23:31   

djpleban napisał/a:
przy rozruchu natomiast- minium to jest 9V... przy 8V baaaaaaaaaardzo słaaaaaaaabo kręci...
i oto mi wlasnie chodzile. dzieki chlopaki
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 6 Lip 2007, 10:16   

http://www.mjm.pl/mierniki_vs1C.html
Alternatywa dla voltomierza dietza - o ponad polowe tansza :)
pozdro
 
 
 
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 6 Lip 2007, 10:17   

molu, niech Ci Bog w dzieciach wynagrodzi ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów +12 za stacyjką, voltomierz
Bit1 Elektryka 2 3 Sie 2006, 15:52
Bit1
Brak nowych postów [MK4/5] zegarek, termometr, voltomierz,
zimzia Tuning stylistyczny 131 27 Maj 2012, 15:16
zimzia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.