Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Nierówne obroty i problem z odpalaniem.
Autor Wiadomość
eruditusfaber
[Usunięty]

Wysłany: 23 Cze 2008, 21:04   Nierówne obroty i problem z odpalaniem.

Witam,

Na początku jako, iż jestem tutaj nowy pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty z 1991r. z silnikiem 1,3.
Nie znam się jeszcze na samochodach, więc mam zamiar to zmienić i mam kilka pytań:

Pierwszy problem to nierówne obroty, odpalam obroty są normalne (tak na ucho) po kilku sekundach spadają (ma się wrażenie, że zaraz zgaśnie silnik) po czym znowu rosną do normalnych i tak w kółko. Czasem, aczkolwiek rzadko silnik gaśnie. Jak wcisnę gaz to wejdzie na wysokie obroty, ale jakoś tak długo schodzi z powrotem na normalne. Co może być przyczyną tych dwóch rzeczy?

I problem drugi to parę razy nie mogłem jej odpalić. Przekręcam kluczyk i słychać tylko dźwięk jakby działał silniczek rozrusznika, ale nie poruszał silnika. Zdarzało się to tylko wtedy gdy po jakimś czasie jazdy zgasiłem silnik i próbowałem go od razu odpalić. Jeśli poczekam kilka-kilkanaście minut to odpala normalnie.
Przeszukałem forum i doszedłem do tego, że może być to wina Bendixa, który się nie wysuwa, ale w takim wypadku nie rozumiem, dlaczego zdarza się to tylko czasami i dlaczego po jakimś czasie mogę go odpalić normalnie?

Mam nadzieję, że to nie za dużo jak na początek, po prostu chcę dopieścić swój nowy samochód.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 23 Cze 2008, 21:18   

Co do obrotów: może to być np. silnik krokowy (a właściwie siłownik przepustnicy)

Co do odpalania: możliwe, że zdycha akumulator albo rozrusznik, ale na początek proponuję przeczyścić wszystkie styki (na rozruszniku, na akumulatorze, styki masowe na tacce akumulatora i skrzyni biegów), potem sprawdzić aku.

Generalnie takie problemy były poruszane, użyj wyszukiwarki - znajdziesz tam dużo przydatnych informacji (i nie traktuj tego jako uszczypliwość, tam są gotowe rozwiązania :) ). Jak nic nie będzie pasować to kontynuuj tutaj :ok:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
eruditusfaber
[Usunięty]

Wysłany: 23 Cze 2008, 21:42   

Dzięki za odpowiedź, korzystałem z wyszukiwarki, i chcę sprawdzić tę wersję z aku, tylko dziwne wydawało mi się to, że zdarza się to tylko czasem (nigdy jeśli odpalam zimny silnik) i to, że przechodzi po kilkunastu minutach.

Pytanie czy ma ktoś jakiś inny prostszy i bardziej domowy sposób na obroty? Żebym mógł najpierw sprawdzić to co mogę sprawdzić sam.
 
 
pablon 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 497
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Cze 2008, 08:42   

A świece kiedy były wymieniane?. Ja miałem taki obiaw na gazniku, po rozgrzaniu obroty zaczynały wariować devil
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Fiesta 1.4 16 spadają obroty na jałowym,problem z odpalaniem
Na zimnym spadają i falują obroty, słabo pali albo nie pali. Na ciepłym ok.
szafir51 Mechanika silnika 6 11 Paź 2017, 16:43
wojtekpl
Brak nowych postów gaśnie i nierówne obroty
Gość Elektryka 7 11 Maj 2007, 00:19
_Piotr_
Brak nowych postów [MK4] Nierówne obroty
Zhang Mechanika 12 13 Lis 2006, 00:59
jackrzec
Brak nowych postów [Inny] Nierówne obroty
Pele Elektryka 12 3 Sie 2011, 14:04
luk-90
Brak nowych postów [MK4] Nierówne obroty, gaśnie - 1.4 16V
!StaSiu Mechanika 4 6 Mar 2010, 09:10
!StaSiu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.