Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Problem z ukladem chlodzenia
Autor Wiadomość
dracco
[Usunięty]

Wysłany: 25 Maj 2007, 21:23   Problem z ukladem chlodzenia

Witam!
Wsiadam dzis w auto, przejechalem 4 km i strasznie mi sie nagrzal. Z silnika tylko jeden wielki smrod czulem. Jechalem jakies 120 km/h ze 2 km potem zwolnilem i juz nie moglem go rozpedzic opowyzej 90 km/h. Dziwne jest to, ze w tak krotkim czasie sie takbardzo nagrzal w wentylator sie nie wlaczyl. Termostat wydaje mi sie ze jest dobry bo waz od termostatu do chlodnicy jest goracy, chlodnica rowniez. Bezpiecznik od wentylatora jest dobry, wentylator podlaczylem "na krotko" to dziala.

Mozecie powiedziec mi co moze byc nie tak?? Jak sprawdzic czujnik wentylatora?? Jaki powinien miec opor? Mam fieste 1.3 na jednopunkcie z 95 roku. Symbol ilnika DHV (CVH) BL13.

Z drugiej storny wentylator nigdy mi sie nie wlaczal na tak krotkim odcinku drogi, tak jakby byl zly termostat. Nie wiem co mam zrobic nie moge jezdzic bo auto traci moc jak sie nagrzeje.

Prosze nie kazcie mi korzytac z opcji "szukaj" bo od paru dni nie mam netu i moge korzystac tylko z modemu a do tego trzeba miec stalowe nerwy...

Z gory dzieki i pozdrawiam.
 
 
Arkadius 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Arek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 637
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 25 Maj 2007, 21:32   

sprawdzałeś olej??


najgorsza opcja że mogła głowica strzelić skoro juz nie idzie go rozpędzać...
_________________
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 05"
Renault Safrane 2.5 20V 99" - SOLD
Ford Fiesta MKIV 1.25 16V 97"[/b]
Blue Fiesta xr1800 - SOLD
 
 
 
dracco
[Usunięty]

Wysłany: 26 Maj 2007, 08:47   

Olej jest. W sumie jak jest zimny to jedzie jak trzeba. Osiagi ma normalne. Po przejechaniu 4 km tak sie nagrzewa ze juz nie bardzo chce jechac, a dalej boje sie probowac zeby go przypadkiem nie zatrzec. Nie wiem co sie dzieje
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 26 Maj 2007, 17:07   

na postoju i biegu jałowym odpal silnik i czekaj aż ci wskazówka w góre pojdzie. powinien zadziałac wentylatoir na jakichś 2/3 skali lub na pewno poniżej czerwonego pola. jak dla mnie wywalić termostat...to nie majątek. w najgorszym wypadku czujnik załączający wentylator i po kłopocie (nawet na wszzelki wypadek to nie majątek).
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
dracco
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2007, 11:37   

Problem z grzaniem sie juz rozwiazany. Az glupio sie przyznac co bylo. Termostat otwiera mi sie delikatnie powyzej litery m, wtedy waz od chlodnicy robi sie goracy. Czyli jest ok. Ale wentylator nadal sie nie wlacza. Juz wymieniem czujnik na nowy i nadal nic. Temperatura dochodzi do literki o a wentylator sie nie wlacza. Kiedys wlaczal mi sie na poczatku litery r. Moze mi ktos powiedziec jak sprawdzic ten czujnik od wentylatora. Przy goracym silniku zmierzylem na nim opor ale pokazalo mi nieskonczonosc. A wydaje mi sie ze powinien dazyc do zera. Mozliwe jest to ze nowy jest zepsuty, czy moze ma duzo wieksza temerature zalaczenia wentylatora?

[ Dodano: Sro Maj 30, 2007 09:44 ]
Juz chyba wszystko ok. Temat mozna zamknac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] prosba o porade problemy z ukladem kierowniczym
melodia Mechanika 8 28 Mar 2012, 23:55
melodia
Brak nowych postów Zetec uklad chlodzenia
x6itru Mechanika ogólna 8 14 Sie 2015, 22:26
x6itru
Brak nowych postów Układ chlodzenia : pompa wody wyciek
Marcinus Mechanika 11 29 Gru 2005, 16:09
diodalodz
Brak nowych postów [MK4] Problemy z układem chlodzenia- nie sprawna pompa wodna
GrubyP Mechanika 15 3 Sty 2011, 18:22
rafantek
Brak nowych postów Problem z CB
Allmag Elektryka 6 24 Kwi 2009, 22:11
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.