Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
6 Sty 2007, 20:51
[MK3] Butla LPG - dobór
Autor Wiadomość
Zavadcoff
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lis 2004, 22:40   

Witam,
wskoczyłem na forum, bo stoi mi fiesta pod domem, ale jeszcze bez tablic :)
W Palio mam butlę 2 lata w kole też od dołu i nie mam żadnego dostępu (dziury zakrytej plastikową klapką). Jak dotychczas nie miałem potrzeby zaglądać do niej :) Rezerwę mam w kontrolce przy tablicy i tylko tankuję się.
Problem jest jeden, o którym nikt nie pisze - jest w przepisach minimalna odległość butli od nawierzchni drogi, a tego właśnie nie da się przeskoczyć. Fakt! Tylko 2 gazowników we Wrocku to wiedziało!
Byłem już u gazowników spytać o Fiestkę. Zaproponowali butlę 32l, czyli wejdzie ok 27 litrów gazu. Jak zrobić, żeby weszła większa?
 
 
ROMEZ
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lis 2004, 13:38   

Zavadcoff napisał/a:
Witam,
wskoczyłem na forum, bo stoi mi fiesta pod domem, ale jeszcze bez tablic :)
W Palio mam butlę 2 lata w kole też od dołu i nie mam żadnego dostępu (dziury zakrytej plastikową klapką). Jak dotychczas nie miałem potrzeby zaglądać do niej :) Rezerwę mam w kontrolce przy tablicy i tylko tankuję się.
Problem jest jeden, o którym nikt nie pisze - jest w przepisach minimalna odległość butli od nawierzchni drogi, a tego właśnie nie da się przeskoczyć. Fakt! Tylko 2 gazowników we Wrocku to wiedziało!
Byłem już u gazowników spytać o Fiestkę. Zaproponowali butlę 32l, czyli wejdzie ok 27 litrów gazu. Jak zrobić, żeby weszła większa?


Jak wczesniej pisalem ja mam w zapasowce od spodu 39 litrow i wchodzi mi 34 litry gazu :) )
 
 
Aksag
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lis 2004, 02:03   

a ja mam 42 litry :D
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lis 2004, 08:38   

Aksag napisał/a:
a ja mam 42 litry :D


i ile Ci wchodzi gazu?

bo ja mam 45l tylko ze nie w zapasie :( i jestem wstanie wlac 37l. Podobno mozna pokrecic butla gora dol o pare stopni szukajac polozenia w ktorym wejdzie najwiecej ale jakos nie chcialo mi sie bawic dla max 2l
 
 
Zavadcoff
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lis 2004, 09:16   

Aksag napisał/a:
a ja mam 42 litry :D


ROMEZ napisał/a:
Jak wczesniej pisalem ja mam w zapasowce od spodu 39 litrow i wchodzi mi 34 litry gazu :) )


OK, ale pod samochodem? Bez problemu weszły w standardowe miejsce zapasu 13-sto calowego? Może były jakieś przeróbki? Chciałbym wiedzieć, bo po weekendzie oddaję fiestkę do gazowników, a oni obiecali mi jedynie 32litry (zatem wejdzie max 26 gazu) ????
 
 
ROMEZ
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lis 2004, 09:59   

Zavadcoff napisał/a:
Aksag napisał/a:
a ja mam 42 litry :D


ROMEZ napisał/a:
Jak wczesniej pisalem ja mam w zapasowce od spodu 39 litrow i wchodzi mi 34 litry gazu :) )


OK, ale pod samochodem? Bez problemu weszły w standardowe miejsce zapasu 13-sto calowego? Może były jakieś przeróbki? Chciałbym wiedzieć, bo po weekendzie oddaję fiestkę do gazowników, a oni obiecali mi jedynie 32litry (zatem wejdzie max 26 gazu) ????

mysle ze normalne bez przerobek ale daj zeby wielozawor byl od gory czyli w bagazniku:))
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lis 2004, 13:01   

DR Henio napisał/a:
Podobno mozna pokrecic butla gora dol o pare stopni szukajac polozenia w ktorym wejdzie najwiecej ale jakos nie chcialo mi sie bawic dla max 2l

NIE wolno tego robić, poto butle jest ustawiona pod odpowiednim kontem, żeby napełniać ja w 80%... jak zalejesz wiecej to się to robi poprostu niebezpieczne, dlatewgo nie można samamu montowac butli, przekręcać jej ani na stacjach dobijać na maksa kiedy zawór odbije... Te 20% objętości butli gdzie nie ma cieczy tylko jest gaz, to na róznego rodzaj wypadki, zwłąszcza na ten kiedy zostawisz auto na słonci u temp butli bedzie 50 stopni... jeśli podgrzany gaz nie bedzie miał gdzie się rozpręzyć.. może byc nieciekawie, w najleprzym wypadku (po za tamim ze nic sie nie stanie) zozszczelni się butla...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
razmoos
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2007, 11:15   

ja mam butlę w koszu na koło zapasowe. pojemność butli - 33l, ale gazu mieści sie ok 26,5l. jedyny problem jest taki że wszystkie wielozawory nie są przystosowane do tych butli. efekt jest taki że zawór w trakcie tankowania nie odbija- należy przed montażem podgiąć pływak ;-|
 
 
czerepach
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2007, 13:43   

razmoos, :-( Możesz rozwinąć myśl o podginaniu pływaka???
A słyszałeś o napełnianiu butli do 80% nominalnej pojemności, bo owe 20% stanowi rezerwę na zmiany temperatury i rozprężenie się gazu?
Tankując ok 27l - tankujesz tyle, ile pownno się tankować.
Jeśli wielozawór nie odbija - to jest to zupełnie inna bajka; na pewno radą na to nie jest podginanie pływaka!
 
 
ROMEZ
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2007, 22:05   

Witam
czerepach jak wczesniej pisalem mam butle 39l a wchodzi mi ok35 litrow gazu, nigdy nie mowilem zeby robili "jakies zabiegi" zeby mozna bylo wiecej tankowac i od samego poczatku tyle mi wchodzi
jest jeden problem po okolo 2 latach uzytkowania mam problem z koncowym zaworem( tym co laczy sie z wezem dystrybutora)przy tankowaniu maxa (tylko tak tankuje) chyba mi nie dokonca odbija i wycieka przez jakis czas ,bym musial podjechac do gazmajstrow i ewentualnie to wymienic
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 10 Lip 2007, 21:11   

ja mam butle firmy Stako zamiast zapsowki pod autem..pojemnosc 38 litry:)
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 11 Lip 2007, 21:19   

pytanie z innej beczki, ile kosztuje w Waszych stronach montaż instalacji gazowej do fiesty 1.3/1.1?
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 11 Lip 2007, 22:03   

za instake brc z butla 38L pod autem zmaiast kola, z reduktorem ECO 100kw i pelnym just'em 1700 zeta
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
szef-mk3 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 106
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 11 Lip 2007, 22:05   

a instalka I generacji lovato ze zbiornikiem w kole?
_________________
FiEsToLoT
 
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 11 Lip 2007, 22:20   

dlaczego chcesz zakaldac instalke pierwszej generacji jak masz wtrysk? taka instalka jest glownie dla gaznikow....
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
Kuzyn 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11 Lip 2007, 23:03   

Instalek pierwszej generacji nie wolno montowac od chyba 2 albo 3 lat. . W autach z gaźnikiem zostaje jedynie ewentualność zamontowania sondy lambda a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.
_________________
Kiedyś była Fiesta Courier.
Miłośnik Trabantów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.