Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
6 Sty 2007, 20:51
[MK3] Butla LPG - dobór
Autor Wiadomość
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 14:06   [MK3] Butla LPG - dobór

Witam, czy ktos ma butle od gazu w koszu na kolo zapasowe?
Jak duza butle tam mozna wlozyc?, jaka bedzie jej max pojemnosc?
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Paź 2012, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dgasek
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 14:09   

witam

ja mam - wchodzi 28 litrów gazu

pozdrawiam
 
 
mmalek
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 14:09   

JA NIE MAM ALE KUMPEL MA 30-TKĘ
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 14:23   

jest szansa wlozyc tam wieksza butle? tak zeby weszlo ok 38l gazu
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 15:32   

wlasnie - a jak wyglada to od strony technicznej? trzeba bylo dorabiac jakąś osłonę? jak kosztowo? troche żałuję że wsadzilem sobie walec do bagaznika - zbiornik w miejsce koła+dojazdówka to chyba lepsze rozwiązanie (udalo mi sie chociaz zamontowac zbiornik po prawej (wydech!) i moge opuscic 2/3 kanapy)

 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Lis 2004, 16:13   

bash napisał/a:
wlasnie - a jak wyglada to od strony technicznej? trzeba bylo dorabiac jakąś osłonę?

Od strony technicznej to wygląda tak, że musisz butle pomalowac środkiem antykorozyjnym... druga sprawa to poproś zeby butle zamontowali taką z zaworami u góry, i na zawory wyrżneli ci dziurę w bagażniku... Kiedyś za butlę w koel sie płaciło 200 zeta extra, jak teraz, to nie wiem...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mmalek
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 16:41   

Nadal więcej się płaci tylko że tutaj kapke inna sprawa bo w "normalnym" samoichodzie koło zapas. jest w środku od strony bagażnika a we fieście i paru innych od spodu i tu jest problem jak pisał Joemix z korozją a poza tym nie chciałbym się załapać na jakiś metalowy pręt :-) )
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Lis 2004, 18:26   

mmalek napisał/a:
jest problem jak pisał Joemix z korozją a poza tym nie chciałbym się załapać na jakiś metalowy pręt :-) )

Majaczysz... pod spodema auata bez żadnych zabespieczeń masz zbiornik z paliwem... czy posuwając myślisz o tym że jest ona z dużżżo cieńszej balchy i dużo łątwiej o rozdarcie poszycia i o wybuch niż w przypadku zbiornika LPG który jest z dużej blachy, a rozszczenienie grozi raczey wyciekiem niż wybuchem...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mmalek
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 19:27   

Z tego co pamiętam i czytam to nic nie pisałem o wybuchu, chyba masz jakąs fobię z tym zwiazaną :-) )
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 16 Lis 2004, 20:04   

mmalek napisał/a:
Z tego co pamiętam i czytam to nic nie pisałem o wybuchu, chyba masz jakąs fobię z tym zwiazaną :-) )


joe ma bardzo bogatą wyobraźnie która podpowiada mu najgorsze. liznąłem trochę pedagogiki i obawiam się o to, jakie było jego dzieciństwo. :twisted:
swoją drogą myślałem że się nie da montować w fiestach pod spodem butli.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 20:29   

ja mam 45l butle ustawiona za wiekszym oparciem kanapy.
teraz coraz bardziej potrzebny jest bagaznik

pomyslalem o wymianie butli ale nie chce wymienic ja na jakas malutka, w gre wchodzi nawet przespawanie tego koszyka tylko czy zmiesci sie wieksza? i czy sa takie? 13' 14' a moze 15' :D
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Lis 2004, 20:40   

mmalek napisał/a:
Z tego co pamiętam i czytam to nic nie pisałem o wybuchu, chyba masz jakąs fobię z tym zwiazaną :-) )

Owszem, ale za to pisałeś o jakimchś pręcie... więc czego się boisz?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
ROMEZ
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 20:48   

ja mam butle zamiast zapasowki w koszu pod bryka i mi wchodzi 34 litry placilem extra 150 zyla a nominalnie podobno ma 39 litrow kosz mi zdjeli jest przymocowane na 4 sroby a ten niby licznik i zawor jest z dolu tak ze nie mam zadnych kojdow w bagazniku :D
Ostatnio zmieniony przez ROMEZ 16 Lis 2004, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 20:48   

hkmm...kolega rockers moze sie wypowie? on ma w swojej mk3 taki zbiorniczek (z tego co widzialem na fkp klubowicze)
 
 
mmalek
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2004, 21:13   

Ja mam tak ustawiony zbiornik jak Bash tylko że chyba mój wydaje mi sie mniejszy bo mam 30-tkę, niestety cos za coś albo bagażnik albo tańsza jazda :-) ) ( a bagażniczek nieraz bardzo potrzebny :-(( )
 
 
Aksag
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lis 2004, 21:57   

dgasek napisał/a:
witam

ja mam - wchodzi 28 litrów gazu

pozdrawiam


a ja mam 42 litrową w koło znaczy się pod autem tam gdzie koło kiedyś było dałem 350 zł z wielo zaworem ale to po znajomości
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Lis 2004, 22:53   

ROMEZ napisał/a:
kosz mi zdjeli jest przymocowane na 4 sroby a ten niby licznik i zawor jest z dolu tak ze nie mam zadnych kojdow w bagazniku :D

Niedobrze, bo wielozawór jest tylko sołonięty taką śmieszną blaszkom i niestety pewnie niedługo szlag go trafi, właśnie chodzi o to żeby tak z chłopakami zagadac zeby dali wielozaworem do góry i zorbili do niego dostęp z bagażnika - najleprze zabespiecznie przed wodą wilgocią i brudem...
...strzela Ci zawór elrktomagnetyczny, ja sobie wyobrażasz zakręcenie butli - musisz pod auto wchodzić, a kiedy liczy się elegancja i nie daj boże czas, to wielozawór od spodu to nie jest dobre wyjście... to tego zero kontroli nad poziomem gazu... bo nie widac wskażnika... ale to tylko moja prywatna opinia...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lis 2004, 07:38   

Joe, to sie zgadza.
Ja mam wlasnie butle w miejscu kola, a wielozawor od gory, ze nic na niego nie leci. Problem w tym ze nie ma zadnego dojscia do tego, a jezeli mialbym miec dojscie, to musialbym spora dziure zrobic w bagazniku... a troszke mi go szkoda ranic. Pozdrawiam
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
ROMEZ
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lis 2004, 15:22   

JoeMix napisał/a:
ROMEZ napisał/a:
kosz mi zdjeli jest przymocowane na 4 sroby a ten niby licznik i zawor jest z dolu tak ze nie mam zadnych kojdow w bagazniku :D

Niedobrze, bo wielozawór jest tylko sołonięty taką śmieszną blaszkom i niestety pewnie niedługo szlag go trafi, właśnie chodzi o to żeby tak z chłopakami zagadac zeby dali wielozaworem do góry i zorbili do niego dostęp z bagażnika - najleprze zabespiecznie przed wodą wilgocią i brudem...
...strzela Ci zawór elrktomagnetyczny, ja sobie wyobrażasz zakręcenie butli - musisz pod auto wchodzić, a kiedy liczy się elegancja i nie daj boże czas, to wielozawór od spodu to nie jest dobre wyjście... to tego zero kontroli nad poziomem gazu... bo nie widac wskażnika... ale to tylko moja prywatna opinia...

kurde faktycznie oczywiscie zgadzam sie z wami tylko teraz nie pamietam czy o tym nie wspominalem gosciom czy oni mi powiedzieli ze tak nie moga (niechca) zrobic :(
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 18 Lis 2004, 19:48   

Jak to nie chcą... to jedz do innego warsztatu, co do dziury w podładze, to trzeba odkręcić butke, wyrzynarką wyiąć otwór trochę miiejszy niż pokrywka od butli (w odpowiednim miejsci oczywiście) natępnire rąty zasmarować jakąchś antykorozją, wsadzić butle, dac ciut dłuszsze śrubki i przykręcuić delied od bagażnika - nie ma dziury :-) a dostęp jest :-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.