Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Godne podziwu wskazania analizatora spalin
Autor Wiadomość
Kuzyn 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12 Maj 2007, 12:17   Godne podziwu wskazania analizatora spalin

Witam. Niedawno kupiłem Fiestę Courier 1,3 1993, gaźnikową z gazem na pierwszej generacji.
Powalczyłem trochę z uszczelnianiem silnika, regulacją zaworków i pojechałem na regulację gazu.
Instalacja firmy BRC, 3 letnia. Przebieg instalacji chyba 50 tysięcy (nie sądzę że 150 bo poprzednia właścicielka mało jeździła)

Na analizatorze spalin, po ustawieniu wszystkiego wartość HC wynosi 100 na dopuszczalne 300.
Podobno spełniam normy spalin aut produkowanych w 2000r :D
Autko chodzi jak marzenie, prucz mocy :) Ale ten typ chyba tak ma - coś jak bączek ze skrzydełkami od małej pszczółki. Bzyka równiutko ale lata wolniutko :)
140 km/h na prostej na A4 - ale musiałem dłuuuuugo czekać :)
Z górki poleciał 150trochę ale tego nie biorę pod uwagę.

Pozdrawiam :)
_________________
Kiedyś była Fiesta Courier.
Miłośnik Trabantów.
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 12 Maj 2007, 19:57   

Kuzyn, :he: Instalacja I-szej generacji ma to do siebie, że przy dobrych parametrach na analizatorze otrzymujesz w zamian kiepskie osiągi. Spróbuj małej korekty ilości gazu odkręcając nieco śrubę regulacyjną ilości gazu, tę na wężu - tak około "10 min" wg tego, jakbyś patrzył na zegarek. Zaznacz sobie punkt "0" mazakiem i od tego próbuj. Możliwe, że trzeba będzie nieco więcej; to trzeba korygować podczas jazdy, oczywiście na rozgrzanym silniku. Miałem podobnie kilka lat temu w gaźnikowym kadecie 1.3
 
 
Kuzyn 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 31
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12 Maj 2007, 20:38   

Wiesz, Pojechałem na regulację do znajomego gaziarza i kazałem sobie ustawić dobrze czyli optymalnie.
Jadąc na benzynienie nie czuję większej różnicy w mocy. Prędkości maksymalnej na benzynie nie da się zrobić większej. Gaźnik mam świerzo po wyczyszczeniu.
Szfagier ma fiestkę na pierwszej generacji, tylko że z normalną budą. Co prawda ma 1,1 ale lata mu to podobnie.
W porównaniu do Skody z mojego opisu, przyspieszenie w Courierze wygląda dużo słabiej. Ale skoda to MPI, i na jednej z najlepszych dostępnych drugich generacji (wg zapewnień gaziarza). Na pewno jest to jedna z droższych albo i najdroższa druga generacja, bo zapłaciłem za nią niecały rok temu więcej niż za fiestę teraz.
To autko chyba z fabryki wyjechało z niewielkim przyspieszeniem. Ostatnie pół roku przejeździłem skorpionem z awarta i do niego raczej odnosiło się porównanie.
W zeszłym roku sprzedałem Warburga 1,3 LPG i osiągi mojej Fiestki porównałbym do niego. Silnik też na gaźniku, chociaż tam to przynajmniej popychacze hydrauliczne już zamontowano.

A wogule to nie sądziłem że będzie się tym autkiem tak przyjemnie jeździć. Jestem zaskocznony ciszą, a to dla tego że trafiła mi się wersja "kombi" z wyciszeniem paki. Jakoś uspokaja mnie jazda tym autkiem. Co prawda wymieniam teraz mnustwo części, ale liczyłem się przy tym przy zakupie. Porównywalnie niska cena zakupu mi to rekompensuje a ja cieszę się że będę miał wszystko jak w zegarku.

Powiedzcie ktoś jaką moc wg producenta miał silnik 1,3 na gaźniku. Do profilu były dwa do wyboru. Mam książkę, ale nie ma tam opisanego silnika 1,3 na gaźniku.
Pozdrawiam
_________________
Kiedyś była Fiesta Courier.
Miłośnik Trabantów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Oklejanie nadwozia, zakłady godne uwagi
spok503 Tuning stylistyczny 1 22 Mar 2015, 22:21
Jondi
Brak nowych postów OBD do 300 zł - są jakieś godne uwagi?
Huk Mechanika ogólna 30 4 Sie 2016, 19:02
Huk
Brak nowych postów Wskazania temperatury
coccolino Elektryka 11 18 Cze 2005, 19:19
Gość
Brak nowych postów [MK6] Analiza spalin
jurek Mechanika ogólna 4 26 Maj 2013, 13:30
jurek
Brak nowych postów [MK3] smród spalin
duszące spaliny
cinek2439 Mechanika 6 19 Maj 2011, 13:05
cinek2439


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.