Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Zacieki na podsufitce po wypraniu
Autor Wiadomość
Lukas
[Usunięty]

Wysłany: 4 Maj 2007, 11:48   [MK3] Zacieki na podsufitce po wypraniu

Witam
Mam problem z podsufitką do mojej strzały.
Wyprałem ją ciepłą wodą z proszkiem spłukałem wodą i zostawiłem do wyschnięcia w cieniu. Niestety efekty były gorsze wręcz straszne :bad:
Co radzicie zrobić aby pozbyć sie zacieków??


Zawsze chce dobrze a wychodzi jak widać banghead
Pozdro All
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 1 Wrz 2009, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamil 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kami
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 182
Skąd: Grójec
Wysłany: 4 Maj 2007, 12:09   

no to masz problem i nie wiem czy Ci się uda czymkolwiek to usunąć..już tego typu temat był poruszany na forum readmore ..podsufitki nie wolno moczyć :!: ...jeżeli ją się czyści to lepiej kupić jakąś piankę do takich rzeczy i trzeba od razu wycierać do sucha inaczej robią się właśnie takie plamy :la: ...a nie pomarszczyła sie?
_________________
..::Zawsze warto spróbować aby nie żałować::..
..::Rzeczy trudne można zrobić od razu , dopiero niemożliwe wymagają trochę czasu::..

WAWA Team
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 4 Maj 2007, 12:44   

raczej juz nic z niej nie bedzie

na forum o podsufitce juz sporo bylo, i kazda proba prania konczyla sie mniej wiecej podobnie


ja u siebie plamy czyscilem szmatka i benzyna lakowa, wszystko zeszlo bez problemu chociaz troche sie namachałem...
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
CCOBRA5
[Usunięty]

Wysłany: 4 Maj 2007, 13:12   

Dobrze że ja nie wzięłem się za pranie bo było tak samo jak z Tobą banghead
 
 
Lukas
[Usunięty]

Wysłany: 4 Maj 2007, 14:50   

Wezmę spreya( który mi został po malowaniu felg) i ją pomaluje będzie początek tjuningu stylistycznego :D
PS: Jest cała, nie odkształciła sie.
 
 
tymin
[Usunięty]

Wysłany: 5 Maj 2007, 10:13   

Ja piorę czymś co nazywa się "brudpur". Tylko trzeba uwazać , żeby paznokcie nie zeszły , bo mocne jest i agresywne .
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 5 Maj 2007, 21:20   

tymin napisał/a:
Ja piorę czymś co nazywa się "brudpur". Tylko trzeba uwazać , żeby paznokcie nie zeszły , bo mocne jest i agresywne .
Teraz to już za późno... Nawet dywanu w domu przy praniu się nie moczy, a co mówić o tapicerce w aucie. Przecież podsufitka jest na dykcie , a ta składa się z wiórów i kleju i przy namoczeniu puszcza różne syfy, które jak wyschną to za żadne skarby nie zejdą! Tu tak jest - nic nie zrobi, może to wyp..lic i kupić drugi "sufit".
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 6 Maj 2007, 13:26   

Ja miałem identycznie wyjołem podsufitke i potraktowałem karcherem i płynem do prania efekty były identyczne jak u ciebie. Oddałem potem do profesjonalnego punktu mycia tapicerek i zeszło zapłaciłem za pranie 70 zł
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 26 Sie 2007, 18:59   

Żeby nie zaczynać nowego tematu gdyż moje pytanie jakby nie było tyczy tez 'prania' pozwolę sobie odśwerzyć ten wątek. Czy ktoś ściągał tapicerkę z siedzeń przednich i tylnych w fofi ? Przydałoby mi się odświerzyć 'materiały' a pranie gąbka pod blokiem jest o dupe roztrzaś. Wolałbym dziennie po jednym zabierać do domku i po kolei sobie ręcznie strzelić przepiereczkę. Dziś niedziela i nie bardzo pasuje kłebic się z fotelami w samochodzie ale jak do jutra nikt nic ciekawego nie wystuka to napisze wieczorkiem co i jak :)

i czego nie ruszać żeby nic nie potargać :-P
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
 
 
 
tomcio1600 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 49
Skąd: Głogów
Wysłany: 27 Sie 2007, 09:07   

Jesli chodzi o czyszczenie podsufitki to polecam Vanish (sama aktywna piane) rozpylasz ja na podsufitke, wcierasz jakas szczoteczka, nastepnie nakladasz druga warstwe i zostawiasz az samo wyschnie. Jak juz porzadnie bedzie suche to odkurzasz to centymetr po centymetrze (piana zmienia sie w proszek ktory trzeba usunac).
Jesli chodzi o reszte tapicerki z siedzen, mozesz zrobic tak samo. Efekt sprawdzony :)
_________________
Była: Fiesta 1.1i 50 KM 1994r 5d
Jest: Audi A4 1.8 125 PS 1995r sedan
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 27 Sie 2007, 19:33   

tomcio1600, e tam, godzinkę temu byłem zamontowac oparcia i kanapę tylną w fofi i aż miło teraz wsadzić łepetynę do wozu - pachnidełko :-P . Próbowałem ugryżć sprawe pzrednich foteli ale po kilku wygibasach i próbach znalezienia zaczepów materiału na nich dałem sobie spokój, jutro je demontuję i jak będę mógł nimi swobodnie sobie obracac to dojdę co i jak i wypiorę w pralce badz wanience. Z tylnymi nie było kłopotu, poodkręcałem z zawiasów , do domku, demontaż dziecinnie prosty, gąbeczka wytrzepana na balkonie w tym czasie pralka zrobiła swoje , blacha tylna umyta i po 3 godzinkach powrót do wozu - nawet nie bolało ;-)

w miedzyczasie umyta oczywiście podłoga pod kanapą no i boczki, hmm nie wyglądały na takie ........ ;-| za to teraz z tyłu przejaśniało.

łatwiej odkręcić tych kilka śrubek niż naginać kręgosłup z gąbka w trzydrzwiowym fordzie :) ,
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
 
 
 
tomcio1600 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 49
Skąd: Głogów
Wysłany: 27 Sie 2007, 20:05   

Ja mialem 5cio drzwiowa Fofi to nie mialem takiego problemu :p
Jak koles kupowal to w szoku byl ze srodek 13sto letniego auta moze byc tak zadbany :-P
Ogolnie z tapicerka nie ma problemu... ale jesli chodzi o posufitke to naprawde warto vanishem bo jej do pralki nie wrzucisz :p Jedynym minusem vanisha moze byc bardzo dlugo utrzymujacy sie w aucie zapach - pisze minusem bo nie kazdemu musi sie on podobac :)
_________________
Była: Fiesta 1.1i 50 KM 1994r 5d
Jest: Audi A4 1.8 125 PS 1995r sedan
 
 
xr2i_zmc
[Usunięty]

Wysłany: 2 Mar 2008, 16:17   

Ja w swojej XRce również miałem taką brudną podsufitkę :sad: chyba nawet bardziej...wiec postanowiłem coś z tym zrobić i powiem ze nie miałem żadnych problemów :) Kupiłem jakiś środek do czyszczenia tapicerki w Carrefourze :yes: (butelka jak po płynie do szyb-zielona...nie wiem jak dokładnie sie to nazywa ale to było coś uniwersalnego)...czyściłem punktowo-psikałem i od razu tarłem twardą szczoteczką,wytwarzała sie piana...brudna piana...i od razu wycierałem to wszystko szmatką:) po wyschnięciu na następny dzień nie było żadnej plamki...podsufitka jest jak nowa! :ok:
 
 
portos 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 2 Mar 2008, 19:41   

xr2i_zmc, Jeśli masz jeszcze jakieś resztki tego preparatu, to odczytaj nazwę i napisz. :yes:
 
 
Greg 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Grzesiek
Wiek: 38
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 56
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 3 Mar 2008, 10:09   

xr2i_zmc napisał/a:
Ja w swojej XRce również miałem taką brudną podsufitkę :sad: chyba nawet bardziej...wiec postanowiłem coś z tym zrobić i powiem ze nie miałem żadnych problemów :) Kupiłem jakiś środek do czyszczenia tapicerki w Carrefourze :yes: (butelka jak po płynie do szyb-zielona...nie wiem jak dokładnie sie to nazywa ale to było coś uniwersalnego)...czyściłem punktowo-psikałem i od razu tarłem twardą szczoteczką,wytwarzała sie piana...brudna piana...i od razu wycierałem to wszystko szmatką:) po wyschnięciu na następny dzień nie było żadnej plamki...podsufitka jest jak nowa! :ok:
[; U mnie było tak, że kupiłem fofkę właśnie już z plamami. Kupiłem taki środek, a nazywał się Detap. Czyściłem jak kolega powyżej. Około godzinki, może dwóch machania i teraz podsufitka jak nowa. Detap kosztował koło 15zł chyba.
_________________
MK4 1.25 75KM, MK3 1.1i 50KM + LPG
 
 
 
tajmus 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 35
Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 621
Skąd: KGR
Wysłany: 3 Mar 2008, 13:54   

vanish - tylko to polecam... zreszta nic innego nie probowalem.... literka tego czegos okolo 10 zl , wiec niewiele ale wiele zrobi... polecam jeszcze raz.
_________________
Ballada

and
XR2i 90r 1.6 104 KM <...w krainie wieczności>
 
 
 
xr2i_zmc
[Usunięty]

Wysłany: 3 Mar 2008, 17:29   

Środek który ja kupiłem nazywał się ''Odplamiacz OXY''-do dywanów i tapicerki spray.Z Carrefoura jak juz wspominałem :) hehe i nie wiem czy nie kosztował przypadkiem mniej niż 10 zł :)ale najważniejsze że wszystko elegancko zeszło !!! :)

Podaje link to fotki:

http://img526.imageshack....63011481sf0.jpg
 
 
SebeG 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Sie 2009, 15:55   

Pare dni temu przy okazji wyjecia podsufitki (wisiala i chcialem przykleic) postanowilem ją wyprać. Najpierw zajrzalem to neta (forum FKP oczywiscie), poczytalem i zabralem sie do roboty. Podsufitke zaczalem czyscic Vanishową aktywną pianą, starając się jej nie moczyć. Już po kilkunastu minutach zaczely wylazic jakies ciemne smugi, zacieki...Ale czyszczenie dokonczylem i zostawilem podsufitke do wyschnięcia na 24h. Nastepnego dnia do niej zajrzalem i sie okazalo, że zaciekow jest w ch..j, a moze i wiecej :) Lekko zdenerwowany :głowąwmur: wrzuciłem cholere do pojazdu i zabrałem do chaty (czyscilem ja w garazu). Rzucilem na podloge w przedpokoju i postanowiłem ją wymyć metodą "na chama", tj. woda, płyn w stylu Ludwik, miska, gąbka oraz szmata do wycierania nadmiaru wody. Jak chcecie to wierzcie, jak chcecie, to nie wierzcie (jak śpiewał Kazik), ale podsufitka wyglada teraz prawie jak nowa.
 
 
Kadzax 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 34
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 224
Skąd: Żnin
Wysłany: 31 Sie 2009, 16:58   

Ja polecam Tapis z firmy K2.
Dostałem to kiedyś i długo nie używałem, bo pranie ręczne w moim przypadku nie dało większego efektu.
Potem jakoś coś mnie ruszyło i spróbowałem.
Efekt super i lekka robota:)
Nawet plamę z oleju którego kilka kropel kiedyś wylałem ruszyło.
Czyści także plastiki i itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 13:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.