Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Problem z centralnym, a dokladnie z wiacha
Autor Wiadomość
a1topgear 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Wiek: 40
Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 432
Skąd: Chelsea
Wysłany: 29 Kwi 2007, 00:06   Problem z centralnym, a dokladnie z wiacha

NO wiec w koncu zabralem sie za montaz centrala , el.szyb i otwirania bagaznika....
Zakupilem wczesniej orginalne silowniki (zalozylem je juz jakis czas temu) no i ostatnio wiache od Mafiosa... (ta pod deska) I mam problem, a raczej problemy...
1.Przeciagnac kabel do konsolki (jak to bylo w fabryce), zeby nie byl jakos razaco widoczny?
2.podpialem sie w to samo miejsce co kolega macziom...(czy ja dobrze mysle ze tam jest zasilanie i nie trzeba juz nic kombinowac kolo bezpiecznikow??) Ale jest jeden problem-dostalem wiache z trzema dodatkowymi bezpiecznikami i podejsciem pod przekaznik(wiem ze byla jakas zmiana na skrzynce bezpiecznikow w 1992 roku)- kable wychodza od rozwidlenia do tej wtyczki podpinajacej (), jest ich szesc, glownie sa to fioletowo-czarne (do bezpiecznikow 30A)

oraz do 15tki sa zolto-czarne i... chyba brazowe... Jest gdzies jeszcze podwojny czerwony kabel z wtyczka...-bodaj od tego mocowania przekaznika(taka jak np od el szyb). Czy moge to wszystko uciac? (co wogole potrzebuje do tej wiachy a czego nie, bo wydaje mi sie ze na tej wtyce od zasilania moglbym sie czesci kabli pozbyc, wg mnie te fiolety to od grzanej przedniej szyby)
3.Jest kabel otwierania zamka bagaznika (bialo-czerwony), jest do niego bezpiecznik- jak mam go doczepic do skrzynki, bo jest osobno?
4. No i jak wloze bezpiecznik w miejsce 3ecie w skrzynce, czyli to od zamka to jest tak. Ja zamykam siedzac w srodku za klamke pasazera-zamyka oboje drzwi. Jak otwieram to juz tylko jedne. Ja zamykam z zewnatrz drzwi pasazer/kierwc- otwiera tylko jedne, a jak jest zmakniety z obu stron i otwieram to robi pelen cykl-otwiera,zamyka... Co jest?
Jak widzicie zielono mi, meczylem sie z tym rowne 8h (zaczalem o 14tej o 22.30 bylem na tyle wkurw... ze przestalem), zatem prosze o pomoc bo prace stoja
_________________
HyHy:)
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 29 Kwi 2007, 10:58   

odn punktu 1.
kladziesz kable przy wiazce oryginalnej. czyli pod deska, a potem plastikowymi sciagaczami je tam na stale montujesz, chyba ze chcesz zdjac deske rozdzielcza i na stale je tam zamontowac, tylko ze efekt ten pomimo tego ze jest najlepszy, to najbardziej pracochłonny.

odn punktu 4.
na zamku pasazera brak jest stalej masy!!!

zamykajac jeden zamyka sie i drugi. ale jak jeden sie otworzy a drugi jest zamkniety, to wtedy domyka sie automatycznie pierwszy.

popatrz dokladnie na kable: biały i żółty, oraz na mase. masz problem w przewodach :!:
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
amokk
[Usunięty]

Wysłany: 29 Kwi 2007, 19:31   

Cytat:
1.Przeciagnac kabel do konsolki (jak to bylo w fabryce), zeby nie byl jakos razaco widoczny?

Kolega się pyta jak przeciągnąć kabel do konsolki, a nie jak poprowadzić przewody :!:
Mnie też to interesuje jak to było fabrycznie :)
Ale chyba je puszczę przez lewy otwór dolnego nawiewu, potem centralnie przez dolny otwór (musisz nawiercić) i prosto do prostokątnego otworu konsolki (chyba akurat jest pod przewody).
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 29 Kwi 2007, 22:19   

a ile to za radiem wiazke pociagnac, a konsola ma fabrycznie z tylu otwor na kable.
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
a1topgear 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Wiek: 40
Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 432
Skąd: Chelsea
Wysłany: 29 Kwi 2007, 22:44   

no dobra za radiem ciagniesz to kabel kladziesz na czarnej czesci konsolki i dopiero potem przez otwor do konsolki prowadzisz...(czyli widzisz go w ch.. duzo) Wydaje mi sie ze tak nie bylo w serii:P
_________________
HyHy:)
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 1 Maj 2007, 15:40   

innej wiazki w fiescie niema wiec musza isc za radiem.
zdejmusze plastik przy regulacji nawiewu -> wiecej widac.
oczywiscie radio wylatuje na okres tego montazu.
konsolke mozna odkrecic a wtedy wszystko masz juz jak na dloni.
na upartego mozna isc wzdłuż lewej strony plastiku tego czarnego (ktory wczesniej zdejmowales) i isc obok gniazda zapalniczki.
mimo wszystko innej drogi niema, chyba ze jak chcesz to pod wykladzina, ale to od drzwi musialoby juz isc.

ja, bedac leniwym pod wykladzina puscilem sobie kable do konsoli od centralnego i glosnikow z tylu.
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
Parch 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Maj 2007, 16:07   

Przesadzacie, wcale nie jest ta wiązka tak bardzo widoczna. Ja oblepiłem kabelki czarną taśmą izolacyjną i dodatkowo ciemną gąbką, żeby się nie tłukło w czasie jazdy. I prawie wcale tego nie widać (nie rzuca się w oczy).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z centralnym.
KoRcZuS Elektryka 17 16 Sie 2006, 19:20
Gość
Brak nowych postów Problem z centralnym
wakrys Elektryka 14 23 Gru 2005, 11:11
Gość
Brak nowych postów Problem z centralnym zamkiem
ManiekJG Elektryka ogólna 0 20 Paź 2022, 20:16
ManiekJG
Brak nowych postów Problem z zamkiem centralnym
kosa006 Elektryka ogólna 2 4 Gru 2014, 20:58
kosa006
Brak nowych postów Problem z centralnym zamkiem
fizyk1 Elektryka ogólna 1 22 Lut 2015, 05:21
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.