Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Spalanie a stacje LPG
Autor Wiadomość
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 08:07   Spalanie a stacje LPG

Jak zauważyłem na forum jest masa osób z fiestami na gazie, od niedawna dołączyłem do was:) Korzystając oczywiście z waszego forum znalazłem polecanego fachowca i póki co jestem zadowolony (poza ogromna strata mocy nic sie nie dzieje- ale w końcu ma być oszczędnie:)) Nie zdążyłem jeszcze potankować na różnych stacjach, ale jestem ciekawy bo nie jeden z was na pewno już robił takie eksperymenty, na gazie z jakiej stacji przejeżdżacie najwięcej? Jestem z Łodzi i w sumie polecam stacje Carrefour jest tanio (10 m obok jest Bp wszystko od 20 do 60 groszy droższe) a podobno maja często kontrole , właśnie z racji tak taniego paliwa. Sadze ze stosunkowo dobra jakość gazu do ceny.
A wy co możecie polecić? Przy tankowaniu na jakich stacjach pali wam najmniej a przy jakich najwięcej?
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Paź 2012, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 09:44   

Ja tam nie wiem, tankuję na Statoil bo mam po drodze:D 1,87zł/litr ;)
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2007, 10:25   

kmb,
kmb napisał/a:
póki co jestem zadowolony (poza ogromna strata mocy nic sie nie dzieje-
:-( Jestem jednym z - według niektórych uczestników forum - wręcz nawiedzonym zwolennikiem lpg i jego użytkownikiem w autku - patrz profil. Możesz rozwinąć swój zwrot "ogromną stratą mocy"?
Minie wydaje się, że wręcz jest odwrotnie - bryczka śmiga, że aż!
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 15:57   

powiem tak wiecej mocy nie ma . Jest troszke słabszy silnik zawsze ale niewiele . Ale o niebo lepsza elastyczność za to kocham LPG . Zadnego szarpania wszystko odbywa sie płynnie . A co do stacji to za dużych różnic nie ma w jakości . Zdarzają sie co jakiś czas miny ale to margines .
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 16:15   

raferi napisał/a:
"ogromną stratą mocy"?
~moge chyba nazwać to ze auto naparwde powoli sie zbiera
ze tak powiem - podobnie zbiera sie auto przy 2000 obrotów na benzynie i 3300 obrotów na gazie - podobne przyspieszenie ale obroty o ile większe.
No ale życia sie nie oszuka, jest o wiele taniej wiec założyłem gaz bo ani nie jestem typem człowieka który rozwija straszne prędkości (na benzynie tez jeździłem raczej ekonomicznie ) a w studenckiej kieszeni wychodzi to naprawdę dobrze. No na pewno tez kwestia tego ze na 1,4 gaźnik jest założona najbardziej prymitywna instalacja jaka jest tylko możliwa sadze więc ze jeśli jest wtrysk straty nie są tak straszne.. No ale mowie po sobie i swoich obserwacjach strata jest ogromna
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 16:59   

to znaczy ze jest źle dobrany mikser albo źle wyregulowana instalacja . Ja mam gaz w fieście na gaźniku od 5 lat i 97 tyś km .
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 12 Kwi 2007, 17:14   

No więc tak BP odradzam bo na jakim bym zatankował to zawsze czuje gaz w aucie, strate w mocy i większe spalanie, Ja zawsze tankuje na Statoil i uważam że mają świetny gaz ostatnio zrobiłem 700km traski i naprawde na LPG ze Statoil najlepiej mi autko idzie, Co do mulenia to mam taki sam silnik jak u Ciebie i na LPG jeździ mi się lepiej niż na PB kwestia regulacji 8)
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 18:23   

diodalodz napisał/a:
Ja mam gaz w fieście na gaźniku od 5 lat i 97 tyś km .
no i o czym to świadczy ? co z tego ze 5 lat i kupę kilometrów jak to świadczy o zwinności auta ?? ;-| Może i źle wyregulowane spytam pana majstra dlaczego to tak jest. diodalodz, w sumie to w twoim poście polecałeś ten zakład:) Zresztą tak jak mowie jak by mi to aż tak bardzo przeszkadzało jeździłbym na benzynie ale pogodziłem sie z tym , przecież zawsze mogę bardziej deptać to auto- tylko po co?

A może ta mułowatość zależy od tego gazu z Carrefoura, teraz zatankuje na statoilu tylko ze 10 groszy na litrze różnicy no ale poeksperymentuje 2,6 zł nie robi różnicy
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2007, 19:29   

jak tak patrze to drogi ten gaz u co nie których mam na mysli tych kolegów u których jest drozej niz 1,80. u Mnie w miescinie na mazurach biała piska k.pisza (jak ktos bedzie na mazurach niech sie odezwie jakby co:d) 1litr lpg kosztuje 1,69- 1,78 i he mam mały wybór bo albo prywatne stacje gdzie jest w miare ok i stacja BENZOL gdzie NIE POLECAM tankowania !!! ogólnie czasem jest róznica na tym własnie benzolu autko traci nieco na dynamice ale czy jest to tak zauwazalne odczucie to niewiem;)
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 19:55   

To w centrum ceny wahają sie od 1,78 do 1,9
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2007, 20:06   

;-( W całym Poznaniu na koncernowych stacjach - 1,99.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 20:14   

kmb napisał/a:
diodalodz napisał/a:
Ja mam gaz w fieście na gaźniku od 5 lat i 97 tyś km .
no i o czym to świadczy ? co z tego ze 5 lat i kupę kilometrów jak to świadczy o zwinności auta ?? ;-| Może i źle wyregulowane spytam pana majstra dlaczego to tak jest. diodalodz, w sumie to w twoim poście polecałeś ten zakład:) Zresztą tak jak mowie jak by mi to aż tak bardzo przeszkadzało jeździłbym na benzynie ale pogodziłem sie z tym , przecież zawsze mogę bardziej deptać to auto- tylko po co?

A może ta mułowatość zależy od tego gazu z Carrefoura, teraz zatankuje na statoilu tylko ze 10 groszy na litrze różnicy no ale poeksperymentuje 2,6 zł nie robi różnicy

Swiadczy to tyle ze na LPG z mojego doświadczenia dynamika jest tylko nieco słabsza a potwierdzam moje obserwacje tym ze znam sie troche na tych instalacjach . Au kogo zakładałeś u tego na kolumny czy na weselnej . Bo ten na kolumny nie wali strasznych bobów ale nie chce mu sie regulować . Generalnie żaden gazowiec ci dobrze auta nie ustawi bo potrzeba na to ok godziny . I potem jeszcze raz po 1 tyś km .
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 21:26   

ja zakładałem na kolumny 83, gościu wydawał sie konkretny... co do regulacji to nie powiem bo nie znam sie pisze co zauwazyłem po założeniu instalacji gazowej
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 22:11   

ten podobny do zombi ?? hm przejedź tysiąc km i wtedy jedź do niego i powiedz ze ma słaba dynamike .
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Kwi 2007, 22:35   

no ja mieszkam 2 km od niego i niedługo będę jechać do niego po odbiór faktury by dopisać w dowodzie , no ale mniejsza bo nie o tym ten topic
 
 
 
Jose 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Chianti
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 49
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Kwi 2007, 20:52   

Ja tankuje głównie na shellu i powiem wam, że pomiędzy shellami w łodzi są różnice. Na Pabianickiej już nie tankuje, bo zawsze wychodziło spalanie o 1 - 2 litry większe. Na rogu Śmigłego i Przybyszewskiego jest ok, ale ze dwa razy się zdarzyło, że mieli tak jakby gorszy gaz, bo auto słabsze i spaliło więcej. Ten na Piłsudskiego mnie denerwuje, bo często nie można płacić kartą, bo mają awarie systemu, ale to taki OT. Pozostałe stacje trudno mi ocenić, bo na innych tankuje sporadycznie, ale raczej nie mam zastrzeżeń.
Pozdr.
_________________
..____...
..|'''''@|..
c|-O,,ob
..|\__/|..
...\..../...

FIESTA CHIANTI 1.3i 94'
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów LPG - duże spalanie
pawloplus LPG 21 21 Paź 2007, 14:48
jackrzec
Brak nowych postów LPG - duże spalanie
Gość LPG 30 15 Maj 2007, 17:51
van
Brak nowych postów [MK3] Spalanie LPG w 1.1i
sebadelta LPG 12 8 Lip 2008, 21:08
Bodziek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.