Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

pobór prądu na postoju
Autor Wiadomość
Suchy87 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Kwi 2007, 19:37   pobór prądu na postoju

Parę dni temu miałem następującą sytuację wieczorem podjechałem autem pod dom i wszystko było w porządku, rano zaprowadzałem auto w inne miejsce i przy odpalaniu bardzo wolno kręcił i oraz zauważyłem że nie pali się lampka od akumulatora na desce rozdzielczej podczas przekręcania kluczyka... Auto stało cały dzień i wieczorem gdy znów chciałem je przestawić pod dom już nic nie działało nawet lampka w podsufitce... przez noc naładowałem akku i rano sprawdziłem miernikiem co i jak i na tym grubym przewodzie co idzie do rozrusznika był pobór prądu 3A...
Nie miałem czasu się tym zająć więc przez ostatnie parę dni na czas postoju odłączałem klemy z akku... za każdym razem gdy włączałem stacyjkę nie paliła się lampka.
Niespodziewanie wczoraj zapaliła się ona znów jak gdyby nigdy nic ;) sprawdziłem miernikiem i poboru prądu nie ma...
Co to mogło być i co może dolegać mojej FOFI??
dodam jeszcze że 3 tyg. temu wymieniałem (nie ja tylko mechanik mi) rozrusznik na regenerowany... nie wiem na ile może by on winny w tej sprawie...
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
_________________
Jesteś z Wielkopolski - dołącz do WLKP Team !
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Kwi 2007, 00:43   

jeśli na wyjętym kluczyku paliła sie kontrolka ładowania to masz uszkodzony mostek prostowniczy .
 
 
 
Suchy87 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Kwi 2007, 16:23   

nie, ona nie paliła sie podczas włączania stacyjki (powinna sie palić przez chwilę razem z lampką od oleju
_________________
Jesteś z Wielkopolski - dołącz do WLKP Team !
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Kwi 2007, 01:26   

przebita tzw plusowa dioda pracy . innej możliwosći nie ma . Prąd płynie z akumulatora przez diode plusowa i zasila diody wzbudzenia przez co na zacisku D+ panuje taki sam potencjał jak na lampce na desce i kontrolka nie świeci . Ale dziwi mnie fakt ze po wyłączeniu stacyjki kontrolka sie nie zaświeciła . jak następny raz ci sie tak zrobi odłącz kostke od alternatora i ponownie dokonaj pomiaru . Wtedy bedzie pewność . ewentualnie włącz nawiewy albo ogrzewanie tylnej szyby i zobacz czy wtedy nie zacznie sie palić kontrolka na postoju z wyjętym kluczem .
 
 
 
Kamil 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kami
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 182
Skąd: Grójec
Wysłany: 6 Kwi 2007, 09:00   

sprawdz przekaźniki...ja też tak miałem i okazało się ze przekaźnik od wtrysku zwarł i na wyłączonym zapłonie pobór prądu był tak duży że aku zaraz siadał
_________________
..::Zawsze warto spróbować aby nie żałować::..
..::Rzeczy trudne można zrobić od razu , dopiero niemożliwe wymagają trochę czasu::..

WAWA Team
 
 
 
Suchy87 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Kwi 2007, 10:38   

jak można sprawdzić w domu taki przekaźnik??
_________________
Jesteś z Wielkopolski - dołącz do WLKP Team !
 
 
 
gkulka
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2008, 20:14   

Witam,

Podepnę się pod ten temacik gdyż -jak autko postoi ze 2 dni i strasznie słabo kręci. Rozrusznik jest po naprawie i jest ok. Lampki też się zapalaja i gasna jak trza. Do akumulatora na + przychodza 3 kable - na jednym "cieńszym" jest pobór rzędu 88mA. Przy wyłączonej stacyjce wpięty jest imobiliser,radio[pamieć] i zegarek[z tego co wiem], może coś jeszcze.... Akumulator jest 43Ah. Jak myślicie padnięty akumulator czy może coś innego i jak to ewentualnie "zdiagnozować" ?
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2008, 23:07   

a odlacz kostke z alternatora i sprawdz czy sie duzo zmieni? u mnie kiedys altek byl walniety i straszny pobor byl, nie jest elektrykiem i nie wiem ile dokladnie powinno byc itd, ale od czegos musisz zaczac;)
 
 
elvis25
[Usunięty]

Wysłany: 27 Maj 2008, 23:37   

Miałem podobnie. Sprawdziłem najpierw miernikiem po ponownym naładowaniu aku czy ma ładowanie. Okazało się że brak ładowania a winny był cienki przewód idący od alternatora. Po przekręceniu kluczyka nie paliła się lampa od aku ... ale jak poruszałem kablem to kontrolka się zaświeciła. Winny był przerwany przewód w środku mimo że izolacja była cała. Wsadź kogoś do auta i niech obserwuje kontrolkę a ty poruszaj przewodami. Luźny przewód raz stykał a raz nie i aku powoli siadał bo raz miał ładowanie a raz nie.

Ale najlepiej na spokojnie posprawdzać wszystko. Może okazać się że to drobiazg ale za to upierdliwy.
 
 
gkulka
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2008, 17:52   

genov, elvis25 - sprawdzone - to nie to ;-|
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Maj 2008, 20:35   

weź miernik i sprawdź napięcie na kostce alternatora między złączem D+ a masą . Wszystko na zgaszonym silniku . D+ to niebieski przewód ale ważne aby zmierzyć na samym altku .
 
 
 
gkulka
[Usunięty]

Wysłany: 31 Maj 2008, 23:11   

diodalodz - nie zdażyłem sprawdzić a dzis kolejna kicha - rano odpaliłem normalnie, jeżdziłem z pół godziny, później autko stało z 7 godzin. Próbuje odpalić a tu zero reakcji wogóle nie kręci i aż lampki przygasły. Wiec musiałem kable i heja. Po 15 min jazdy zgasiłem i odpalił bez problemu.

Jutro od rana lece z miernikiem do auta - jeszcze jakieś sugestie co jeszcze sprawdzic ?
Aha i mierzyć D+ do masy - buda czy "-" na akku ?
Ostatnio zmieniony przez gkulka 31 Maj 2008, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Maj 2008, 23:22   

gkulka napisał/a:
Po 15 min jazdy zgasiłem i odpalił bez problemu.
Jest to spoko czas aby podładować akumulator na rozruch auta chwile po zgaszeniu - znaczy ładowanie masz dobre :D
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
gkulka
[Usunięty]

Wysłany: 1 Cze 2008, 10:45   

diodalodz- jest tak

zmierzyłem akku jest 9,58V
to co pytałeś pokazało mi 0,25V
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 1 Cze 2008, 14:12   

gkulka napisał/a:
zmierzyłem akku jest 9,58V
permanentnie wyładowany.
zanuim zaczniesz wywalac kase pomyśl o podmianie aku. druga sprawa - regulator napiecia. wskaźniki nie pulsuja?
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
gkulka
[Usunięty]

Wysłany: 1 Cze 2008, 14:17   

generalnie jak już odpali[bo np. poprzedniego dnia sporo jeżdzilem] to jest ok, nic nie pulsuje, ładowanie gaśnie zaraz po odpaleniu
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 1 Cze 2008, 14:26   

no dobra, bo nie widze chyba pomiarów, a jak napiecie na zapalonym silniku?
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
gkulka
[Usunięty]

Wysłany: 1 Cze 2008, 14:53   

nie sprawdzilem, ale chyba ładuje. Wieczorem napisze bo będę miał go z czego bujnąć to sprawdze
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Cze 2008, 16:45   

9V na odłączonym akku to znak że jego duch już uleciał :)
 
 
 
gkulka
[Usunięty]

Wysłany: 1 Cze 2008, 23:45   

szynszyl odrobine się wacha na włączonym ale tak 13,5-14,2V - może to kwestia że odrobinke zdyszany byłem - bo musiałem go z popychu zapuścić :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pobór prądu na postoju
Auto pobiera więcej prądu, niż powinno?
pvl Elektryka ogólna 13 23 Sie 2022, 22:40
JoeMix
Brak nowych postów Jaki pobór prądu na postoju?
Gość Elektryka 6 11 Sty 2005, 08:06
JoeMix
Brak nowych postów Duży pobór prądu na postoju
Soss Elektryka 12 14 Sty 2005, 18:35
Gość
Brak nowych postów Pobór prądu
darious Elektryka ogólna 1 30 Wrz 2020, 22:56
JoeMix
Brak nowych postów [MK3] Pobór prądu
kenczorf Elektryka 8 1 Lip 2010, 12:04
przemo_rsr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.