Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Odpalanie na gazie
Autor Wiadomość
genov
[Usunięty]

Wysłany: 31 Mar 2007, 19:19   Odpalanie na gazie

Witam!
Niektórzy moze pomysla ze wymyslam, ale cos mnie meczy czemu Inni posiadacze moga zapalac swoje fiesty na gazie od razu nawet gdy silnik zimny a ja nie moge??? Czy mozna cos zrobic zeby fofka na gazie zapalała???? Dodam ze mam instalacje na tzw register i nie mam w niej zadnej elektroniki
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Paź 2012, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 1 Kwi 2007, 07:27   

ganja Może z prostej przyczyny, czyli niskiego już sprężania w cylindrach, a dalej zjechanych świec i kabli WN. Czy to nie Ty miałeś opary benki i dlatego to Cię męczy? :lol:
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 1 Kwi 2007, 09:00   

Nie nie oparków benki to ja nie mam, wkurza mnie jak kolega ma starego kadeta taka padake juz i mu cały czas na gazie zapala :/ a mi nie;( a moze zrobie sobie pomiar juz w szkole i zobacze jakie sprezanie ma:d a kable WN i swiece he o tym nie pomyslałem
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Kwi 2007, 13:36   

jeśli masz na register i centralka sama przełącza z benzyny na gaz to albo w sterowniczku jest pokrętło do przełączania temperatury przy której sie ma wyłączyć albo trzeba podmienić sterownik od tzw instalacji do gaźnika .
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 1 Kwi 2007, 13:41   

[quote="diodalodz"]jeśli masz na register i centralka sama przełącza z benzyny na gaz '' ale ja nie mam centralki z przełącznika zwyklego na 3sam sobie zrobiełm, pozycja 1chodzi na gazie, pozycja 2 nie chodzi nic pozycja 3 paliwo jesli chodzi na gazie to pompe paliwa odłaczam
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 1 Kwi 2007, 16:59   

genov, :D I wszystko jasne!!! Samorodek się znalazł!
Posłuchaj, "miszczu" , co Ci dioda mówi, wykonaj - i to swoje dzieło czym prędzej wywal. Matko jedyna! Pogrzebie taki i jeszcze lament podnosi...Do samochodówki chodzisz?
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 1 Kwi 2007, 20:06   

no do samochodówki:p i gaz sam wsadziłem zrobiłem na nim juz 6tys i jeden patent mi dioda podsunał:p he moze i nie mam Takiego doswiadczenia jak Ty
raferi ale i NIby czemu miałbym to wywalic co:>???
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 2 Kwi 2007, 08:47   

genov, :2xf:
genov napisał/a:
NIby czemu miałbym to wywalic co:>???

Po dłuższym zastanowieniu pomyślałem, że tak skonfigurowany przełącznik może ma jakiś felerek blokujący, że odpalenie na gazie nie jest możliwe, bo ten gaz nie ma otwarcia na początku?
Popatrz: odpalasz na benzynie, przełączasz na gaz i jedziesz; jaka jednak jest pewność, że zaczynająć od położenia "na gazie" - to jest załączone i gaz dopływa do reuktora?
Dobry jesteś! Kandydat na szefa warsztatu instalacji gazowych. Tak trzymaj. Grzegorz.

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2007 09:51 ]
genov, :lol: Jeszcze raz przeczytaj, co dioda pisze o registrze, bo może powinieneś go mieć, no i te kable i świece...U mnie po wymianie kabli w efce jakby nowey duch!
Nie myślałeś o poprawnej - z komputerkiem gazu - II-giej generacji? To naprawdę dobrze się sprawuje - u mnie i u syna w astrze 1,6 "95.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Kwi 2007, 11:00   

co do przełącznika to pomysł mnie nieco powalił bo jeśli nie masz parownika lovato pneumatic albo jakiegoś podobnego po włączeniu przełącznika gaz ciągle dostaje sie gaz do silnik . Jak sie go troche zgromadzi w misce olejowej jak zostawisz włączone kluczyki to zobaczysz co sie stanie . Widziałem takiego golfa to wybuch był na tyle silny ze urwał połowe śrub z miski olejowej . a sama miska wyglądała jak lej po bombie . Jeśli masz pneumatica i nie mozesz odpalić z gazu to znaczy ze nie podłączyłeś małego wężyka cofającego membrane pod kolektor ssący i choć byś sie zkichał z gazu ci nie odpali . Powiedz co za reduktor masz bo cieżko coś wymyśleć .
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 2 Kwi 2007, 14:40   

co do parownika to jest tak; mam w niej cewke która powinna otwierac mebrane po nacisnieniu mojego przełocznika i jak wciskam połozenie dolne to otwiera sie zawór i idzie gaz do silnika, he co do wystrzałów o których pisze dioda owszem na poczatku uzytkowania miałem he i to po 6,7 razy dziennie ale było to spowodowane złym ustawieniem mieszanki gaz powietrze, Nio a tak mysle ze ona na gazie mi zapalac bedzie tylko trzeba wyczuc ile mam tego gazu wpuscic do komory. Moze Pomyslicie ze te moje lpg to jedna wielka prowizorka ale smiga to całkiem nie źle i napewno osiagi nie sa raząco gorsze niz w instalacjach zakładanych przez ''gaz debili''


jaka jednak jest pewność, że zaczynająć od położenia "na gazie" - to jest załączone i gaz dopływa do reuktora?

Słysze jak gaz ''idzie'' do reduktora itd
Ostatnio zmieniony przez diodalodz 2 Kwi 2007, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Kwi 2007, 23:54   

hm temat poczyściłem .
Czy dowiemy sie jak nazywa sie parownik ??
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwi 2007, 14:01   

lovato ale nic wiecej na nim nie pisze tylko napis ''lovato autogas''
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwi 2007, 15:15   

genov, :lol: Wejdź na http://www.elpigaz.com W zakładce "dla monterów" otwórz "nasza oferta". Przeczytaj; przeanalizuj swoją instalkę - będziesz miał, czego Ci braknie do poprawnego działania. Patrząc w Twój profil i jaką masz fofkę - to wynika jasno, że II generacja przynajmniej być powinna. Pamiętam, co pisałeś o funduszach...
przeczytałem Twoje gg.
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwi 2007, 17:13   

''Systemy te są stosowane w pojazdach wyposażonych w sondę Lambda i katalizator'' to przeczytałem na stronce elpigazu, raferi ja mam kata wyciętego co prawda nie przezemnie ale go nie ma
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwi 2007, 18:09   

genov, :lol: Podając Ci linka na stronkę Elpigazu chciałem, żebyś zobaczył zapis o I-szej generacji, ponieważ przypuszczam - i dioda też - że Twoja odpowiada takiej właśnie.
Zrobimy tak: napisz, jakie elementy montowałeś - z czego się składa; przeczytaj posta diody z wczoraj godz 12-tej; chodzi o wspominany wężyk...
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwi 2007, 20:04   

aha;) to tak; butla, przewody, moj przełącznik, parownik lovato , zawór gazowy lovato mikser od srednicy 70mm ( nowy kupiłem:d he) i to wszystko i co do posta diody z godz 12 to wiem wiem ze moze byc wybych ale ja zawsze przed zgaszeniem wypalam gaz z komory .
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Kwi 2007, 22:30   

zmusiliście mnie do otwarcia moich pamiętników mechanika .
A wiec już mowie co i jak

Na rysunku zaznaczyłem ci cieniutka czerwona strzałka kruciec membrany rozruchowej . Jeśli masz taki kanalik to znaczy ze możesz mieć zwykły przełącznik elektryczny który nie potrzebuje układu czasowego . I jest to parownik lovato pneumatic . Musisz ten wężyk podłączyć do kolektora ssącego . np wstawiając 3nik w wąż od zasilania serwa hamulcowego .
Sama membrana rozruchowa wygląda tak :

Jeśli jest to pneumatic to powinien mieć jeszcze taki elektrozaworek

Podłączasz go pod przycisk zwierny taki jak do dzwonka domowego . On naciska na membrane i podczas rozruchu zimnego silnika ułatwia a nawet czasami umożliwia start auta . Bez niego często odpalić sie nie da .
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwi 2007, 12:56   

Mam Własnie TAki parownik identryczny, ten elektrozaworek równiez i podłaczyłem go pod swoj przełocznik, to dzis ide do garazu i zrobie ten kanalik tzn doprowadze do niego te powietrze Dziex Dioda;)
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwi 2007, 14:15   

genov, old Jak to wszystko Ci się się powiedzie, to gdy zaczniesz pracować - browarzysz - diodzie zwłaszcza! :D
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwi 2007, 14:30   

spokojnie he;) Napewno postawie;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Odpalanie na gazie
Gość LPG 10 26 Maj 2006, 00:21
diodalodz
Brak nowych postów Odpalanie: na benzynie czy na gazie ?
Gość LPG 28 1 Gru 2007, 03:42
diodalodz
Brak nowych postów Problemy na gazie
Raven_PK Mechanika ogólna 1 1 Sie 2009, 23:47
diodalodz
Brak nowych postów 1.25 Szarpanie na gazie
henio82 Mechanika silnika 1 13 Wrz 2015, 11:26
henio82
Brak nowych postów ODPALANIE
Gość Elektryka 4 12 Lip 2009, 12:43
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.