Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Licznik mk5
Autor Wiadomość
badger88
[Usunięty]

Wysłany: 26 Mar 2007, 22:03   Licznik mk5

Witam mam pytanie; posiadam w swojej fieście 1,8d model 00 czarny licznik bez obrotka,po lewej ma wskaźnik paliwa na srodku prędkość i cyfrowy licznik a po prawej tylko kontrolnik i takie autko,znalazlem na allegro bardzo fajny licznik białe tarcze itd ale nie wiem czy istnieje możliwość jego podłączenia to ten licznik prosze o jakiś komentarz czy istnieje możliwość podpięcia go itd.. z góry dziękuje
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 27 Mar 2007, 13:20   

Witam
Nie wiem jak jest w Mk5 w Mk4 liczniki są uniwersalne pasują do benzyny i diesiela, w tym przypadku musisz zobaczyć czy jest w podobny sposób wyskalowany prędkościomierz ( z tego co wiem to nie ma linki tylko sterowany jest impulsami) to powiniem prawidłowo wskazywać prędkość, do wskaźnika paliwa i temperatury nie powinno być problemu, nie wiem jak obrotek jeśli pasują kostki to powinien chodzić chyba że nie masz okablowania.
Pozdrawiam i może ktoś kto ma Mk5 jest bardziej zorientowany
 
 
badger88
[Usunięty]

Wysłany: 27 Mar 2007, 13:31   

Dzięki za inf :) może ktoś jeszcze coś napisze, a jak można dorobić obrotek? gdzie się to wogóle podłącza?
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 27 Mar 2007, 13:44   

Przynajmniej w MK4 obrotomierz zasilany jest dwoma przewodami B "+" i E "-" oraz sygnałowy S który idzie z komputera ale można go podłączyć w skrzynce z bezpiecznikami w komorze silnika w wiązce przewodów z zieloną kostką (myśle że u ciebie będzie tak samo bo to są prawie identyczne konstrokcje).
Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 13:12 ]
Sprawdź w bezpiecznikach w komorze silnika są trzy prostokątne kostki o różnych kolorach zobacz zieloną pin 20 przewód biało czarny to jest sygnał do obrotomierza

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 13:16 ]
przy obrotomierzu kostka C44 pin 21 ( wszystkich powinno być 32 piny) ten sam kolor przewodu (biało czarny) jeśli jest to masz fabrycznie doprowadzony przewód od obrotomierza. Instalacja różni sie od mk4 sprawdziłem to w TIF-ie forda

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 13:25 ]
przewód sygnałowy od obrotomierza i prędkościomierza idzie do mikroprocesora w liczniku tak więc mikroprocesor przelicza prędkość obrotową silnika oraz prędkośc jazdy, minus od obrotka jest na 27 pinie kolor czarny zasilanie na pinie 1 chyba pomarańczowy (OG ang.) w kostce C44 która podłączona jest do licznika

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 13:27 ]
myśle że ford poszedł na łatwiznę i produkował liczniki z jednym mikroprocesorem i pasują zarówno do silników benzynowych i diesla jeśli sie myślę to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam i w razie pytań odpowiem jeśli będę umiał :lol:

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 13:37 ]
sprawdziłem w TIF-ie schematy dla diesla i beznzyny wszystko wygląda tak samo przewód sygnałowy przychodzi na pin 21, różnica występuje przy komputerze w bezynie przewód idzie na pin 4 a dieslu przewód idzie do komputera na pin 18 tak samo jest w mk4 (jeśli chodzi o piny w komputerze) czyli prawie napewno licznik bedzie pasował do obu wersji silnikowych ponieważ to kompoter podaje impulsy do licznika i tak są dopasowane aby wskazywane wartości były poprawne.

Ale się rozpisałem
 
 
badger88
[Usunięty]

Wysłany: 27 Mar 2007, 16:05   

bardzo długa wypowiedź :) fajnie, że są ludziska, którzy poświęcają swój czas żeby udzielić odp :) zainteresowało mnie to bo mój czarny licnzik jakiś taki mdły jest na razie i tak nie mam kasiorki bo wymieniłem kilka rzeczy, jeszcze raz wielkie dzięki za taka opisówkę piąteczka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Licznik w mk5
lukashek1987 Tuning stylistyczny 1 15 Maj 2010, 22:39
DemptD
Brak nowych postów Licznik Fiesta MK5
Czy podejdzie ?
Gość Tuning stylistyczny 5 20 Gru 2008, 10:23
Mafios
Brak nowych postów [Mk5] licznik i kierownica
RedFox Tuning stylistyczny 4 13 Sie 2018, 23:18
RedFox


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.