Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
19 Lip 2009, 15:42
Prośba o pomoc w doborze sprzętu
Autor Wiadomość
Magnoom 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Damian
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 9
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 21 Lut 2007, 14:55   Prośba o pomoc w doborze sprzętu

Słowem wstępu
Mam Fiestę MkIV z '97 roku. Jeśli chodzi o audio to totalnie golutka. Chciałbym zamontować jakiś system audio, ale przyznam szczerze, że po przejrzeniu tylu tematów i stron w internecie mam niesamowity mętlik w głowie. Ale po kolei zgodnie z FAQ. Uwaga, czytając form notowałem kilka rzeczy i moja wypowiedź tutaj może być długa.

Jaka muzyka ma mi grać
Zamierzam słuchać głównie muzyki rockowej, czasami coś spokojniejszego, czasami może techno (to ostatnie raczej bardzo rzadko).

Miejsca na montaż i modyfikacje
Planuję wykorzystać miejsca na głośniki przygotowane przez producenta i unikam większych modyfikacji. Początkowo myślałem o wykorzystaniu wszystkich miejsc (przednie drzwi na dole i przy klamkach oraz tył po bokach półki), teraz naczytałem się, że lepiej rozbudować porządnie przód, a tył odpuścić. I chyba jestem w stanie się ku temu rozwiązaniu skłonić. Jak na razie przerażają mnie modyfikacje tym bardziej, że nie mam o tym zielonego pojęcia, choć zdjęć naoglądałem się już sporo. Raczej nie podejmę się też samodzielnego wyciszania, bo nie mam warunków i umiejętności na takie prace. W ogólne myślałem o firmie, która zrobiłaby to za mnie, ale po kilku rozmowach w rodzinnym mieście jakoś nikt mnie do siebie nie przekonał.

Wizja i jakość brzmienia
Przyznam, że nie interesuje mnie budowa dyskoteki. Jest to w końcu samochód i służy mi przede wszystkim do innych celów. Nie chcę zwracać na siebie uwagi całego osiedla i nie przewiduję montowania subwoofera. Miejsce w bagażniku też mi się często przydaje. Nie chciałbym jednak, żeby mi w trakcie jazdy i słuchania muzyki coś charczało, czy żebym musiał się domyślać w jakim języku wykonywane są słowa piosenki. Nigdy nie uruchamiałem (i nie planuję), żadnego sprzętu audio na maxa, choć czasami niektóre dźwięki słychać dopiero, gdy zrobi się głośniej. Chciałbym mieć bardzo dobry dźwięk na warunki jakie pozostały przy tych wszystkich kryteriach.

Podsumowanie
Namazałem tyle bo chciałbym się Was poradzić w sprawie doboru sprzętu i pomocy w projektowaniu (jeśli można to tak nazwać). Moje wymagania i wizję już znacie. Jak do tej pory spodobało mi się radyjko Pioneer'a DEH 2920MP. Co o nim sądzicie?

Jeśli dobrze rozumiem to powinienem poszukiwać głośników dwudrożnych separowanych ze zwrotnicami. Na jakie głośniki powinienem zwrócić uwagę? Polecacie jakieś konkretne modele? Po kilku oględzinach samochodu wydaje mi się, że w przednie drzwi powinny pasować głośniki 13cm (ale nie mam pojęcia jak głębokie) oraz 3 czy 3,5cm wysokotonowe w okolicach klamek. Bardzo się mylę? Jeśli nie chce Wam się (z różnych powodów, zrozumiem) wymieniać konkretnych modeli to chociaż poratujcie mnie dokładnymi wymiarami i głębokościami montowania, a będę dalej sam czegoś szukał.

A może jednak zdecydować się na montowanie czegoś z tyłu? Może macie inne pomysły na audio w tych fabrycznych miejscach w takim model Fiesty.

Na koniec, ale nie mniej ważna, pozostaje kwestia budżetu. Kwota 400 PLN chyba wystarczy na głośniki, ale jakieś wahania mogą być.

EDIT: Dodałem link do radia.
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
scorpion69 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 64
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 305
Skąd: z planety X
Wysłany: 23 Lut 2007, 22:21   Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu

ja mam jvc kdg-721 z usb. gra super. duzo sie naczytałem na różnych forach i stwierdziłem:
sony totalnie do bani
w cenie ponieżej 2500 pioneery, alpine do bani, szczegolnie ten pionek za 400-500zl.
dobre są w cenie ponizej 1000 clariony, kenwood, jvc.
mam fabryczne głośniki w drzwiach i graja dosyc dobrze jak na moje potrzeby metalu... :devil:

sony pioneer sa dobre do 126p i z ogromną naklejka na tylnej szybie. + 10KM wiecej :rotfl:
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 23 Lut 2007, 23:43   Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu

scorpion69 napisał/a:

sony pioneer sa dobre do 126p i z ogromną naklejka na tylnej szybie. + 10KM wiecej :rotfl:

oj oj ja jezdze z takim Pioneer-em i jestem zadowolony... btw. za tego piona to mozna kupic ze 3 jak nie 4 maluchy... aaa i 10KM mi nie przybylo... :( :-D
http://audiophile.pl/p/157_pioneer_deh-p9300r
Dla autora tematu:
do odsluchu Rock-a Alpine bedzie najodpowiednieszy, dodatkowo glosniczki Hertz-a zestaw odseparowany... cos takiego powinno juz zaspokoic twoje ucho :)
_________________

 
 
 
scorpion69 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 64
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 305
Skąd: z planety X
Wysłany: 24 Lut 2007, 00:11   Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu

czy można kupić nowego mercedesa za 50 tys? tak samo jak dobry model alpine za 700zł old
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 24 Lut 2007, 12:20   Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu

scorpion69 napisał/a:
czy można kupić nowego mercedesa za 50 tys? tak samo jak dobry model alpine za 700zł old

Nowego merca nie kupisz za 50tys. :) ale dobrego alpine za 700zl tak seria CDE moze juz powalczyc z konkurencja... wszystko zalezy od typu lub rodzaju muzyki jaka sluchamy od potrzeby co to radio ma nam dac oraz glosnikow na ktorych bedziemy sluchac, bo na lipnych glosnikach to nawet najlepsze radio nie zagra dobrze...
_________________

 
 
 
scorpion69 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 64
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 305
Skąd: z planety X
Wysłany: 24 Lut 2007, 14:25   Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu

Fordon napisał/a:

Nowego merca nie kupisz za 50tys. :) ale dobrego alpine za 700zl tak seria CDE moze juz powalczyc z konkurencja... wszystko zalezy od typu lub rodzaju muzyki jaka sluchamy od potrzeby co to radio ma nam dac oraz glosnikow na ktorych bedziemy sluchac, bo na lipnych glosnikach to nawet najlepsze radio nie zagra dobrze...


popatrzmy: skoro jest dobry model ALPINE'a za 700zl to po co ktos miałby kupowac taki za 3000... skoro moze dac mniej i bedzie tak samo dobry... musi byc cos gorszego bo inaczej firma byłaby tą jedną z wielu. a prawdą jest że wielu ludzi kupuje tansze, wiec i tam firma chce miec profity. ktos widzi napis pionek itp w takiej cenie i od razu mysli ze to nr1..
i kupuje :ok:
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 24 Lut 2007, 17:49   

Poniewaz klasa klasie nie rowna CDE a CDA sa to dwa rozne radia z zupenie odmiennymi materialami oraz podzespolami wewnatrz... dalej takie radia typu Hi-End maja wstawiane same srutututu najczesciej nie do wykorzystania na co dzien... bo i po co komu mozlisosc wysylania sms-ow przez radio sprzezone z komurka?? czy tez obsluga tunera TV?? w aucie ktore jezdzi na ktorkich dystanasch i sluzy do jezdzenia a nie jako Demo Car ;)
Ale to kwestia juz przemyslenia co komu jest potrzebne dalej odsluch danego radia na okreslonych glosnikach... :)
_________________

 
 
 
Magnoom 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Damian
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 9
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 1 Mar 2007, 23:08   

Wyjechałem na jakiś czas i dawno tu nie zaglądałem. Dziękuję za wypowiedzi. Kwestię radia jeszcze przemyślę, ale faktycznie nastawiłem się już na tego Pioneer'a. Tysiąca w radio to raczej nie wsadzę, więc wiele z propozycji już odpada.

Poratujcie mnie jeszcze informacją na temat głębokości montażowej dla tych głośników w drzwiach Mk4 (bez konieczności używania pierścieni z MDFu). Znalazłem informacje o Mk3, ale to nie to.

Jak tylko poszperam więcej po necie to zgłoszę się jeszcze z pytaniami, ale już o konkretne modele. Chyba, że pod wpływem jakiegoś impulsu machnę ręką i coś zakupię wcześniej. Jak na razie planuję rozejrzeć się za tym co już mi podaliście.

Dodano: Wto Maj 15, 2007 18:08
Kolejna długa przerwa i odłożenie tematu na później. Jakiś czas temu pewna roztargniona pani wjechała w mój samochodzik i dość poważnie go rozbiła. Miesiąc byłem bez Fiestki i temat Car Audio ze zrozumiałych przyczyn zszedł na plan dalszy. Co prawda miałem okazję pojeździć Mitsubishi L200, ale to już inna bajka. Na szczęście nie musiałem do tej naprawy dokładać nic od siebie i samochodzik mam już sprawny. Niniejszym wracam do starego tematu.

Radyjko już dostałem i padło na Pioneer'a DEH-2920MP. Teraz jeszcze głośniki. Co sądzicie o zestawie Hertz'a HSK 130 :?: Jak takowe grają, bo w okolicy nie ma gdzie sprawdzić, a w necie znalazłem dość tanio :?: Zastanawia mnie też te 63 – 68 mm głębokość montażowa. Czy to się zmieści w drzwiach Mk4 :?:

Dodano: Sro Paź 03, 2007 15:44
Dawno tutaj nie zaglądałem, ale czuję potrzebę zakończenia tego tematu.

Ostatecznie zamontowałem radyjko Pioneer'a DEH-2920MP. W przednie drzwi powędrował zestaw głośników Hertz'a HSK 130. Nie było problemu z montażem i wszystko pasowało w fabrycznie przygotowane miejsca. Więc do Mk4 głośniki o głębokości 68mm mieszczą się bez problemu. Trochę czasu minęło i pamięć mnie lekko zawodzi (tym bardziej, że sam ich nie montowałem), ale wydaje mi się, że były delikatnie szlifowane (powiększone) miejsca w klamkach na gwizdki. Nie bawiłem się w wygłuszanie.

Aktualnie przejechałem już z takim zestawem kilkanaście tysięcy kilometrów i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Owszem czasami zdarza się stukanie tapicerki, ale to tylko sporadycznie w momencie, gdy bardziej podkręci się volume. Dźwięk (według mnie) jest czysty, dynamiczny, we wszystkich częstotliwościach – ogólnie taki jakiego oczekiwałem. Tyle o zaletach, bo w końcu mam to, co chciałem.
W radyjku jedynie brakuje mi przewijania tekstu z wykonawcą, nazwami utworów, itp. Podczas odsłuchu CD jeśli tekst ten jest dłuższy niż 8 znaków po prostu się nie mieści i zostaje obcięty. Przy słuchaniu radia i RDSie nie ma tego problemu.


Teraz na tapetę idzie CB-Radio. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: PYTANIA, UWAGI I POMOC W DZIALE ZLOTY/SPOTY
maerik Zloty / Spoty 1 9 Gru 2006, 22:29
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Prośba o sprawdzenie *VIN*
Gość Hyde-Park 2462 13 Kwi 2024, 00:35
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Pierwsza Pomoc
w Wypadkach na drodze
jaco11 Ubezpieczenia i rejestracja aut 8 20 Cze 2016, 10:52
selena238
Brak nowych postów Pomoc w doborze audio
stiflerdan Car Audio i CB 7 18 Kwi 2007, 14:10
stiflerdan
Brak nowych postów [MK3] Pomoc w doborze głośników
Ganda Car Audio i CB 6 25 Kwi 2016, 16:34
veron


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.