Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamknięty przez: diodalodz
13 Lut 2007, 12:17
[MK2] Koszt instalacji LPG
Autor Wiadomość
PRZEMO660
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lut 2007, 13:13   [MK2] Koszt instalacji LPG

ile moze kosztowac instalacja gazowa do fiestki mk2 na gazniku ??
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Paź 2012, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 9 Lut 2007, 13:40   

jak zakladalem instalacje do mojej mk3 1.3l zaplacilem 1700zl z butla w bagazniku. gdybym chcial butle w kole to cena wzroslaby o 200pln. nie mam powodu by sadzic ze przeplacilem bo autko smiga na gazie bezawaryjnie juz 35000km a zakladalem lpg w czerwcu 2006. spalanie na poziomie 8l przy dosc dynamicznej jezdzie...polecam lpg ale takie fachowe a nie z garazu pana Zdzisia...
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lut 2007, 16:15   

PRZEMO660, :lol: Instalacja gazowa "do gaźnika", to koszt wokół 1200zł.
 
 
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 9 Lut 2007, 16:19   

PRZEMO660, zeby wiedziec jaka jest cena za instalke to najlepiej podjechac do gazowanikow w Twojej miejscowosci... bo w roznych rejonach kraju jest rozna cena... np. w mojej miejscowosci do (Polonez) silnika 1.6 na gazniku i butla w kole cena instalgi Lovato wynosila 1100zl ale to jakies 2 lata temu
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 10 Lut 2007, 00:34   

BRC Tecno (elektroniczny parownik) za 1250zł :) butla w miejsce koła zapasowewgo + pokrowiec na zapasówke, śmiga miło 8) i później można bez problemów tą instalke przerobić pod wtrysk
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
machinesjb 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 50
Wysłany: 10 Lut 2007, 09:36   

Ja chciałem sobie załozyc do mojego porshe ale:

Róznica w spalaniu miedzy 5,5 bezyny a 8 LPG to jakieś przy dzisiejszych cenach:
3,80 x 5,5 = 21 zł / 100 km
2,00 x 8 = 16 zł / 100 km

Na kazych 100 km oszczędzamy 4 zł
Instalacja kosztuje 1500 zł na monowtrysk z butlą w kole

1500 / 4 = 375 x 100 = 37500 km
Po takim odcinku zwróci sie nam instalacja!

Dodając do tego droższe przeglądy, częsta wymiana sąd lambda, ewentualne paliwo na rozruch ( chociaz w nowych LPG nie trzeba) i naprawy, regulacje i co tam jeszcze to wychodzi ze trzeba objechac równik zeby sie zwróciła. A kiedy zacznie zarabiać na siebie ??? A moja fiesta już tego nie przeżyje :D
Jak ktoś ma silnik 1,6 -2,0 litry to prosze, ale dla 1,1 - 1,3 to szkoda zachodu. Rozpiepszać silnika nie warto
_________________
Mała czarna 8)
 
 
Wodz


Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 40
Skąd: Okolice Rzeszowa
Wysłany: 10 Lut 2007, 10:49   

Cytat:
Rozpiepszać silnika nie warto


Dobre,na prawdę mądrze napisane :brawo: buhahaha

Czemu tak myślisz machinesjb?Miałeś auto na LPG,użytkowałeś je dłuższy czas?

Pozdrawiam.
_________________
Ford Fiesta Xr2(mk1)
Fiesta stara ale jara!!!
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2007, 12:42   

machinesjb, :-( I skąd taką wiedzę czerpiesz, Kolego? Jakie sondy lambda? Jakie naprawy i regulacje??? Podsłyszałeś gdzieś pierdnięcia na temat i kolportujesz dalej! I do tego, że w nowych LPG nie trzeba odpalać na benzynie! Kiedy właśniue trzeba - tylko, że wtedy instalka chodzi jak ta lala!!!
A może ty sam montujesz w stodółce i potem masz najazdy podenerwowanych?

[ Dodano: Sob Lut 10, 2007 12:44 ]
Wodz, :-) Sam widzisz,Kolego, co my musimy czytać...Tylko LPG!!!
 
 
machinesjb 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 50
Wysłany: 10 Lut 2007, 15:54   

Nie montuje. Po prostu policzylem. Nawet gdy odpadają te dodatkowe koszta to w wiekszosci przypadkow i tak sie nie oplaca instalajca bo prędzej padnie silnik lub sprzedacie auto niz sie to zwroci.
PS własnie w przypadku polecanej mi instalacji na monowtrysk nie trzeba startować na benzynie. Inaczej pewnie jest w przypadku gaznika. Po prostu mi sie to nie oplaca.
A co do rozwalania silnika to tylko szlo mi oto ze szkoda ingerować w silnik i zmieniac jego charakterystyke bo i tak jest juz wysłużony
_________________
Mała czarna 8)
 
 
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 10 Lut 2007, 17:42   

machinesjb napisał/a:
PS własnie w przypadku polecanej mi instalacji na monowtrysk nie trzeba startować na benzynie. Inaczej pewnie jest w przypadku gaznika. Po prostu mi sie to nie oplaca.
chyba odwrotnie ;-)

co do za i przeciw instalacji gazowej to trzeba sobie zadac zajebiscie trudne pytanie... co chce robic w zyc... :D nie tak... czy duzo jezdzisz
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2007, 18:47   

machinesjb, ... instalacji na monowtrysk nie trzeba startować na benzynie... :-P Szanowny Kolego! KAŻDĄ instalację TRZEBA startować na benzynie! Zadaj sobie jedno podstawowe pytanie: masz autko, żeby jeździć, czy żeby je sprzedać? Jeśli drugie - to po co produkujesz się na forum? Naczytałeś się postów "frompoland"? On też ma niezbite argumenty przeciwko LPG. No, i kasę podobno...?
 
 
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 10 Lut 2007, 18:51   

raferi napisał/a:
Szanowny Kolego! KAŻDĄ instalację TRZEBA startować na benzynie!
zgadzam sie w 100%... to dla przedluzenia zywotnosci np. Parownika co by membrany nie dostawaly po ass chociaz jak ja mialem problem z benzyna to na upartego tez dalo sie odpalic na LPG ale trzeba bylo ddlluuugggo krecic (na zaimnym silniku bo na cieplym pali bez zajakniecia)... az zal sie robilo rozrusznika
 
 
machinesjb 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 50
Wysłany: 11 Lut 2007, 15:30   

Chlopaki. Nie jestem specjalistą. Po raz 3 mowie tylko ze policzylem sobie. Ale sami dokładacie argumenty ze sie nie opłaca. Koszty bęzyny na rozruch oddala całą opłacalnośc. Ja robie około 10 kkm rocznie, czyli sam zwrot będzie dopiero po 4 latach :he: . To moja fiesta bedzie miała blisko 20 lat. Szkoda auta
_________________
Mała czarna 8)
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lut 2007, 19:39   

sowa, old No, przepraszam, Joanno - tego się po Tobie nie spodziewałem! To my tu w pocie czoła "urabiamy" machnesjb, a Ty jeszcze Jego stronę...?

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 19:42 ]
machinesjb, :D Tylko , że tej benzyny na rozruch zużywa tyle, co kot napłakał...

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 19:46 ]
machinesjb, :D I jeszcze zapytam: a nie szkoda Ci nerwów pod dystrybutorem, po kolejnej podwyżce ceny BENzyny zwłaszcza? Tyle Ci powiem: gdyby nie LPG - mógłbym się bawić fiestką, ale na kluczyk, albo bateryjkę...Dziś mam frajdę z jazdy; a kiedy mi się zwróci? A jakie to ma znaczenie?
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11 Lut 2007, 20:15   

raferi napisał/a:
sowa, old No, przepraszam, Joanno - tego się po Tobie nie spodziewałem! To my tu w pocie czoła "urabiamy" machnesjb, a Ty jeszcze Jego stronę...?



..a co to jakas sekta gazowców ze go urabiacie??? jesli chlopak wie ze pozbedzie sie auta zanim toretycznie mu sie instalacja zwroci to chyba faktycznie nie warto inwestowac....i co z tego ze mozesz tankowac za 2 a nie za 3,5 jak musisz na to ponad tys na dzien dobry zaplacic.. taka radosc troche z zalozenia i na siłe!
No chyba ze ktos ma jaka zniżke na założenie bo np pracuje w firmie gazowniczej... to faktycznie sie tak nie martwi.
Ja tankuje V-powerke i frajda z jazdy na niej a na gazie..... nie bede konczyc :-) sam sobie odpowiedz!!!
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lut 2007, 08:09   

hbr, :D Pamiętam,Kolego że jesteś wyjątkowo złośliwy... Cóż, ja w moim Elpigazie nie jadę na bence, aż "płyn chłodniczy ma 90 stopni". Raczej nie więcej, niż 1,5km. Ale JA mam INSTALACJĘ - a TY na badziewku ze stodółki może musisz tydzień jechać, aż Ci się przełączy? A przecież w Wawce same korki? Chyba, że Twoja WARSZAWA, to wioseczka od niej trochę oddalona?
Admin: To nie ja zacząłem...

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 08:16 ]
sowa, :ups: Jak Ktoś ma wersję Calypso - to wiadomo, że na V-Pover musi mieć. Zechciej mnie wszakże Łaskawa objaśnić: po co toleruje się "rozwody" na temat gazu na tak lub nie osób takich, jak machnesjb - o hbr nie wspomnę? Czy to nie jest - na innych forach uzanawne za "trollizm"? Jako moder masz chyba jakieś uprawnienia? I znów się narażam...
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Lut 2007, 09:50   

Powiadasz raferi, trollizm ?
A ja mam wrażenie, że w Twoim przypadku ma zastosowanie powiedzenie:
Cudze winy mamy na oku a własne za plecami
Bo jakimś trafem to właśnie Twoja postawa i Twoje posty budzą wyjątkowe reakcje wśród innych użytkowników naszego Forum.
Wracając do meritum sprawy, to moim zdaniem zrobienie sobie rachunku opłacalności chcąc założyć LPG jest uzasadnione.
Montaż instalacji LPG to zwykła inwestycja, która powinna nam się zwrócić.
Wydaje się przecież jednorazowo określoną kwotę pieniędzy, jeśli oszczędności z jazdy na LPG nie zrównoważą nam tego wydatku, w okresie użytkowania auta, to de facto ponosimy stratę finansową.
Pozdro ...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Lut 2007, 11:27   

dokładnie . Wszystko to rachunek zysków i strat i szybkie przeliczenie jest koniecznie , tzn wskazuje ze użytkownik wie co robi :)
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lut 2007, 13:39   

ass ...Uderz w stół, a nożyce się odezwą...?

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 13:50 ]
hbr, W tym oto poście stwierdzasz, do mojej wypowiedzi nawiązując:..."zwłaszcza, jak jest mróz,*pyk* i płyn chłodniczy ma 90 stopni"...Ale pewnie w instalacjach Elpigazu tak się robi, a ja(hbr) głupi, muszę przejechać kilka km na benzynie, ech. Zapominasz tak szybko, co pisałeś?

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 14:00 ]
trzeci, :przytul:
trzeci napisał/a:
Cudze winy mamy na oku a własne za plecami
Cytat raczej do Zwierzchności się należy...Moje posty budzą wyjątkowe reakcje wśród innych użytkowników naszego Forum...?
A może, po uwzgłędnieniu wieku większości forumowiczów - oni po prostu emocjonalnie nie dorośli, aby rozumieć treści zawarte w postach innych? Zwróć, Prezesie, uwagę na język Ich postów, pisownię, błędy czynione i parę innych elementów...to jest współczesny slang "młodych", który jednak świadczy o ubóstwie w zasobie słów i tym samym - myślenia.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Lut 2007, 15:36   

wybaczcie ale ten temat mnie irytuje to po ilu przełącza sie instalacja z paliwa na na gaz zależy tylko i wyłącznie od tego jak ja zaprogramujecie . Hm zaczyna mnie irytować ze pojawiają sie dyskusje nie na temat i bede zmuszony do zamknięcia tego tematu i wywalenia wypowiedzi nie na temat . Prosze oszczędźcie mi tej pracy .

No i posty poleciały . Koniec zaśmiecania działu LPG .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - regulacja instalacji gazowej
Lokmen LPG 0 15 Cze 2008, 22:32
Lokmen
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK2] Fiesta MK2
Fordy Fiesta II generacji (1983-1989)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:37
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Demontaż pompy wody w mk2.
Rancikk1 Mechanika silnika 8 20 Lip 2015, 10:01
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.