Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamknięty przez: LOY
30 Sty 2007, 14:11
wielki,szklany dach- jak zrobić ?
Autor Wiadomość
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Sty 2007, 14:09   wielki,szklany dach- jak zrobić ?

Witam,
zastanawiam się nad możliwością założenia szklanego dachu (powiedzmy, że takiego duuużego szyberdachu przyciemnonego nieco, bez możliwości otwierania, czyli na sztywno, na powiedzmy 80-90% powierzchni dachu (do Mk4).
Czy ktoś orientuje się czy coś takiego jest osiągalne, możliwe do zrealizowania, a jeśli tak to gdzie i jakich kosztów można się spodziewać?
Zastanawiam się nad sztywnością nadwozia, oraz możliwością uzyskania takiej szyby w konkretnym kształcie.
Ostatnio zmieniony przez LOY 30 Sty 2007, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bart_Skrzyszow 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Bartek
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 300
Skąd: RRS / RZE / RDE
Wysłany: 27 Sty 2007, 14:53   

Ale ludzie mają pomysly :he: :he:
_________________
CZĘŚCI KOMPUTEROWE TANIO!!!
RABAT dla FKP
Kontakt gg: 6012945 lub PW.
Tel. 692 063 773, lub 017 745 15 75
Gwarancja, faktury VAT.
 
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 27 Sty 2007, 14:55   

jedyne co mi się kojaży z tym tematem to przeróbka mk3 calypso na fiestę "szklarnię" ;)
skoro dalo się w mk3 to i w mk4 pewnie się da :-)
http://www.fiestaklubpols...iesta+szklarnia
_________________
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Sty 2007, 15:17   

Elegancko, tam nieco ułatwiona sprawa, bo dachu już nie było (blachy znaczy), a z drugiej strony zastanawiam się czy w Calypso nie jest ta ramka jakimś wzmocnieniem dla konstrukcji? No i tak ostatnie 20-30cm szkła idzie już nieprzeźroczyste, tu byłoby inaczej.
Generalnie układ miałby wyglądać z zewnątrz po prostu jak duży szyberdach (ok, gigantyczny szyberdach).
Dzięki za linka, przynajmniej już wiem, że robią takie szyby ;)
Innymi słowy: da się zrobić ;)
Na razie jednak projekt musi zaczekać na:
- alarm + c.z. + automat tylnej klapy
- tuleje belki
- tuleje drążków stab.
- wydech
- zabezpieczenie podwozia
- naprawę/wymianę prawych tylnych drzwi które DZISIAJ ODŚNIEŻYŁ MI PŁUG NA PARKINGU :<
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Sty 2007, 22:56   

u mnie w komorce stoi taka czarna skorupa od calypso. co do wzmocnien to dach i tak ma wzmocnienia tylko po brzegach, srodek jest dosc slaby. zamieniasz wiec blache ze srodka dachu na 'ramke'. skorupe mocuje sie na srubki od srodka samochodu.
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27 Sty 2007, 23:22   

hmm widze ze dday mnie uprzedził wiec zdjec juz nie bede dawać gy ,... spotykane tez sa mk4 ala calypso.... ale ta wstawiona ramka wyglada identycznie jak w mk3 wiec nic nie przerabiali w wyzszej wersji.
Od razu uprzedzam ze bedziesz mial spory problem ze znalezieniem warsztatu gdzie beda chcieli w ogole o tym gadac ..... ja zwiedziłam z 15 miejsc róznej profesjii zanim znalazłam chętnego jelenia. A musiałam tylko wyjąć szybe lekko przeszlifować krawędzie, wkleic ją na nowo i jakoś estetyczniej wykończyć. Ty będziesz musiał jeszcze ją znależć i dopasować! Jeśli chodzi o szyby w autach to fachowcy sa bardzo ograniczeni do jedynie znanych sobie konwencjonalnych rozwiązań i modeli....
ale nie mniej zycze powodzenia:) ..i przygotuj sie na mrygających kierowców tirów stojących za tobą na światłach fajka

ps. na zdjeciach to co widzisz nieprzezroczyste jest zaklejone czarną folią od srodka- pod nią jest tylko podsufitka.. powód?- brak ingrencji w podsufitke..w tym miejscu składał sie materiał po otworzeniu dachu... nie ma tam wzmocnień!
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Sty 2007, 00:29   

dokladnie, powiekszenie przezroczystego obszaru dachu to kwestia wyciecia kawalka plastiku w skorupie i dopasowania do niej podsufitki, takze zostanie ok 10cm na samym tyle, reszta moze byc szklana

[ Dodano: Sob Sty 27, 2007 23:34 ]
tak to wyglada:
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Sty 2007, 01:04   

Mhm, ale mnie jeszcze zastanawia czy dałoby się obejść bez tej ramki od Calypso, bo nie ukrywajmy, troszkę kobylasta jest. Optymalnie to chciałbym by na pierwszy rzut oka patrząc na auto z boku z pewnej odległości nie było widać że coś na dachu innego jest, a ramka od Calypso troche mocno wystaje, a gdyby wyglądało to jak zamknięty szklany szyberdach, tylko większy, to byłoby cudnie. Innymi słowy, jakąś bardziej płaską ramkę znaleźć/wykonać/sam nie wiem ;)
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Sty 2007, 01:08   

jeszcze takie rozwiazanie serwowali w mk3..jako opcja na zasadzie szyberdachu.... raz widzialam na żywo całkiem ciekawy efekt.. przypomina troche dachy peugeota ,,, niiestety szczegółów nie znam co, z czym,... i dokad
[img=http://img260.images...27iznl5.th.jpg]

[ Dodano: Nie Sty 28, 2007 00:19 ]
hmmm innej ramki musisz szukac w innych autach... ale i geometria dachu moze byc inna wiec i troche kłopotow bedziesz miec... z tego co obserwowałam to wersje a'la calypso z identyczna ramką miały tez polo i clio... chyba na czyms jeszcze widzialam ale nie pamietam teraz dokladnie (CC jesli sie nie myle) ...popytaj u szyberdachowców może trafisz na bardziej rozgarnietych niz ja.... w ZG potrafia tylko zestawy dedykowane przez producentow montowac... wiec rozmiary raczej typowe.
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Sty 2007, 01:20   

bez jakiejkolwiek ramki trudno bedzie ci zachowac stabilnosc. jakby nie bylo jest to pewnie tak skonstruowane zeby opieralo sie w najbardziej wytrzymalych punktach dachu. moim zdaniem za duza i za ciezka szyba zeby utrzymala sie tylko na uszczelce w wycietej dziurze.
poza tym kwestia odplywu wody. kazdy szyber ma rynienki i w tym od calypso tez sa
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Sty 2007, 08:45   

Nie nie, no bez przesady, nie bez ramki w ogóle na samej uszczelce, nie jestem wariat;D Ale chyba każdy z was wie jak wyglądają szyberdachy i ich ramki, są takie bardzo płaskie. Wiadomo że seryjnie pewnie nie dostanę takiej dużej ramki do szyberdachu, ale ktoś je w końcu robi, i może da się zrobić na wymiar...
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Sty 2007, 11:30   

nie znam sie na szyberach i ich konstrukcji ale szybka z szyberdachu jest mniejsza i przez to zdecydowanie lżejsza od takiej powierzchni jaka ty chcesz wstawic..... musi byc to profesjonalnie zrobione zebys sie w zimie np nie obudzil z bałwankiem na fotelu:)
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Sty 2007, 11:58   

Hehe, też prawda :-) A powiedzcie, Mk4 w wersji Calypso też występuje? No bo wtedy kwestia dorwać stelaż od Mk4 i znaleźć kogoś kto by się podjął :devil:
Bo jeśli chodzi o szybę to oczywiście klejona jak przednia i najlepiej ciemniona/lustrzana (z pokaźnym filtrem UV na lato) :D
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Sty 2007, 12:16   

Rafał.. szkoda że nie czytasz naszych podpowiedzi :-) pozdro
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Sty 2007, 12:32   

OK, przepraszam :D Akurat to jedno zdanie w twojej wypowiedzi musiałem przeoczyć jakoś notw
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 28 Sty 2007, 13:40   

sowa napisał/a:
..i przygotuj sie na mrygających kierowców tirów stojących za tobą na światłach

a czemu mrygają :fox:
podglądają Cię :?: :devil:
_________________
 
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Sty 2007, 13:53   

http://img99.imageshack.u...dscn12226cg.jpg

wklejasz szybe w ta ramke i jak dobrze bedzie wyprofilowana to woda bedzie splywala prosto do rynienki. z zewnatrz zakladasz uszczelke ozdobna zeby nie bylo to wszystko na wierzchu i jest ok. mk3 i mk4 mialy takie samo calypso
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 28 Sty 2007, 14:54   

dobra ..trzeba towarzystwo sprowadzic na ziemie widze :fox: .....
zoharek napisze krótko ...nie ma szans ze zrealizujesz to o czym napisałes w swoim pierwszym poscie tego tematu (80-90 %dachu-szyba)
realizacja takiego projektu powinna wyglądac nastepujaco - wycinasz otwór w dachu ..wspawujesz rynienki do okoła -szyby tej wielkosci nie utrzyma żadna uszczelka! musi oprzec sie na profilu rynienki ..w rynienkach planujesz odpływy .przeprowadzasz przewody odprowadzajace wode ...przy tak duzej powierzchni szyby ..trzeba załozyc ze jej waga bedzie wynosić konkretne kilkadziesiat kilogramów ..nalezałoby samochód usztywnic wspawując poprzeczkę z profilu w połowie dachu ..ustabilizuje to skecanie dachu i uratuje Ciebie przed ewentualnoscia w której kilkadziesiat kilogramów szybu ląduje ci na głowie . Szyba ..by zachowała linie nadwozia ,i pozwalała na swobodne spływanie wody musi byc sferyczna -czyli dwu erowa. musisz ją dobrze wymierzyć określic jej promien w osi x i osi Y..i zamówic w hucie szkła ..nabezpieczniej zamówic szybe klejona ,taniej bedzie hartowana wówczas dla bezpieczeństwa -po prostu ja oklej folia ..w razie czego pomoze ..choc to i tak ruletka jak zachowa się rozbita hartowana szyba tej wielkości ,i jaka będzie wiekosć i rozprysk odłamków . Mam nadzieje ze po krótce określiłem Ci ogrom modyfikacji i gotów jestem załozyć sie o dobry alkohol ze niemasz żadnych szans na realizacje ..koszt tego siegnie lub przekroczy wartosć Twojego samochodu . Oczywiscie zawsze mozesz wyciapac dziurę wkleic na wierzch jakąś szybę płaska z czegostak, szpary zakleic sika czy szczeliwem i cieszyć się swoją radosną twórczoscia ..ale o dziadoskim wykonaniu za mna nie podyskutujesz ;-)
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Sty 2007, 16:03   

LOY, OK, na razie tylko pytam czy realne, czyli pozostaje rozwiązanie z calypso.
I tak temat czeka na lepsze czasy, na razie jest masa innych spraw bieżących do zrobienia w mojej FoFi.
 
 
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Sty 2007, 17:31   

u mnie z góry wyglada mniej wiecej tak... zamiast uszczelki jest teraz wypełenieni z jakiejs masy używanej w szyberdachach.. co to konkretnie jest ie powiem bo nie dopytałam w wrasztacie- jak widac ramka jest zamaskowana czarną folia. ..odpływ do rynienki idealny nie jest ale po poprawkach szyba nie wystaje juz poza płaszczyzne samej ramki.


dday ....jakbym jechala tirem sama bym podglądala.... 8)
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Co zrobić w razie wypadku w krajach UE
Warto wiedzieć jak dochodzić swoich praw w razie wypadku lub kolizji za granicą.
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 0 29 Sie 2008, 08:44
BLADE
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.