Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przekładanie instalacji
Autor Wiadomość
radziomino
[Usunięty]

Wysłany: 22 Sty 2007, 20:30   Przekładanie instalacji

Witam.
Mam pytanko jak w temacie. Chodzi o to, iż mam możliwość ową instalacje łyknąc ze starej '94 omegi 2.0.
Czy wogole mozna cos takiego przeprowadzic i (podejrzewam) po wymienie jakis czesci zamontowac w fiescie ?

Tylko nie bijcie ;) ...na razie są to tylko rozpatrzenia...
Pozdro
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 22 Sty 2007, 21:06   

minister zabronił przekładek
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 23 Sty 2007, 09:17   

chyba ze przed rzeglądem bedziesz usuwał ją ze swego auta i nie natkniesz sie na wścibskich policjantów którzy beda to sprawdzać :)
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 25 Sty 2007, 16:35   

szynszyl napisał/a:
minister zabronił przekładek


nieczego nie zabraniałem :?

ale fakt - rok temu jako jeden z ostatnich załapałem się an zalegalizowanie instalki używanej którą wyjąłem z innego auta . teraz to nielegalne i wogóle więc ...
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 25 Sty 2007, 18:01   

Żółwik Tuptuś napisał/a:

rok temu jako jeden z ostatnich załapałem się an zalegalizowanie instalki używanej którą wyjąłem z innego auta . teraz to nielegalne i wogóle więc ...


..kolesie montują nowej generacji instalki z np robitych pojazdów w sposób totalnie nie widoczny, na pierwszy rzut oka pod maską nie widać żadnych elementów instalacji LPG ,wtryski wkręcane są od spodu w kolektor ssący,parownik można montować w niewidoczny sposób bo już nie musi "stać pionowo", kruciec do napełniania gazu też się wkręca np pod klapkę korka wlewu paliwa dopiero przed tankowaniem , ...itd
..z przeglądami ogólnie wiadomo jak bywa.....diagności też ludzie i z czegoś chcą żyć.....inna sprawa przy kontroli drogowej jak policjonery coś wywąchają :D hehe
ale co niektórzy lubią ryzyko.............

Normalni ludzie po prostu liczą - jeśli turlają się sporo to koszt instalacji która ostatnio mocno staniała ( bezpośredni wtrysk gazu ) + jej eksploatacja i obsługa po prostu się skalkuluje i opłaci .

POZDRAWIAM :-)

PS ..co do samych przeglądów....diagności wymagają glejtu pt "homologacja butli" ..cała reszta to powiedzmy sobie pryszcz :ok:
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 25 Sty 2007, 18:23   

RKRman napisał/a:
[
PS ..co do samych przeglądów....diagności wymagają glejtu pt "homologacja butli" ..cała reszta to powiedzmy sobie pryszcz :ok:


nie do końca bo oprócz homologacji butli musisz mieć gaz wbity w dowód co jest potwierdzeniem że instalkę założył ktoś kto ma uprawnienia ( na to też papier dostajesz ) i właśnie tu siezmieniły przepisy w zeszłym roku .

Góral - Ty wiesz a ja rozumiem ;-) (to tak odnośnie reszty wypowiedzi ) , ale mowa była o legalnym posiadaniu gazu w aucie .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 26 Sty 2007, 19:39   

He a ja mam u SIebie w xr2i instalacje z 3samochodów... kupiłem tylko nowy mikser a reszta to zbieranina czesci// butla i parownik z poloneza zawory z jakiegos opla.. zapala mi na benzynie i po kilku sekundach przełaczam na gaz... Nie mam komputera do gazu ale mysle ze narazie chodzi dobrze wg mnie to i komp nie potrzebny niewiem jeszcze jak ze spalaniem bo na lpg jeżdze dopiero 3dni a co do policji to Chłopie nie bój sie psiarni;) Instalacje sie Chowa i nic nie widac no butla w bagazniku:/ co do przegladu to wiadomo 50zł w dowód i Przeglad jest pozdro
 
 
spider 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 62
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 27 Sty 2007, 21:56   

papierow od LPG przeciez nie trzeba wozic ze soba,
jedynie w dowodzie musisz miec wbita pieczatke LPG
:hihihi:
_________________
------------
 
 
goku 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Sylwester
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Makowisko/J-aw
Wysłany: 11 Kwi 2007, 17:44   

A ja siępodepne. he he :)

Z tego co wyczytałem to nie można przekładać instalacji gazowej z innego samochodu.??

Ja za jakiś czas spodziewam się instalacji w prezęcie wyjęta z Seicento 2000r 1.1 silnik. I czy jest legalny sposób przełożenia takiej instalacji czy wogóle nie ma żadnej możliwośći.

Chodzi mi o załatwienie tego w ramach przepisów. Czy sięto nie opłaci.

Pozdrawiam :)
_________________
http://img193.imageshack....36/ninjauhd.gif
[/quote]
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 11 Kwi 2007, 18:05   

z tego co sie orientowałem to chyba legalnie nie mozna;) choc zyjemy w polsce i słyszałem o gazowniku który wystawia papiery za 400zł bynajmniej tyle odemnie chciał;) W sumie mnie juz muminki kilka razy zatrzymały i nic z powodu lpg nie miałem,
 
 
goku 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Sylwester
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Makowisko/J-aw
Wysłany: 7 Cze 2007, 22:28   

:ok:
A ja się jeszcze raz wtrące.

Czy jak mam instalacje gazową z papierami i jade do gościa co mi to włoży do Fiesty i wszystkie papiry mam OK to czy jest coś nie tak ????

On mi wystawia papier czy tam chomologacje i musze potem jechać na przeglą żeby mi wbili w dowód czy może to zrobić ten gośc co mi zakłada instalację ????
_________________
http://img193.imageshack....36/ninjauhd.gif
[/quote]
 
 
 
Jose 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Chianti
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 49
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Cze 2007, 00:12   

Normalnie to wygląda tak, że po założeniu NOWEJ instalacji dostajesz od gazownika 2 papierki: fakturę i homologację. Z tymi papierkami udajesz się do wydziału komunikacji (oczywiście do tego dowód rejestracyjny i karta pojazdu) i tam wpisują ci instalację lpg. Jak to załatwić w twoim przypadku to nie wiem.....chyba, że dostaniesz te 2 świstki o których pisałem.
Pozdr
_________________
..____...
..|'''''@|..
c|-O,,ob
..|\__/|..
...\..../...

FIESTA CHIANTI 1.3i 94'
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Cze 2007, 00:33   

dokładnie potrzebna jest faktura i wyciag z homologacji . Jak ugadasz gazowca i ci "dorobi" papiery to jesteś w domu .
 
 
 
Greg 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Grzesiek
Wiek: 38
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 56
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 8 Cze 2007, 12:25   

Żółwik Tuptuś napisał/a:
RKRman napisał/a:
[
PS ..co do samych przeglądów....diagności wymagają glejtu pt "homologacja butli" ..cała reszta to powiedzmy sobie pryszcz :ok:


nie do końca bo oprócz homologacji butli musisz mieć gaz wbity w dowód co jest potwierdzeniem że instalkę założył ktoś kto ma uprawnienia ( na to też papier dostajesz ) i właśnie tu siezmieniły przepisy w zeszłym roku .



a ja homologacji póki co nie mam -> tymczasowe pozwolenie

na przeglądzie byłem i nie było problemów, a że to powypadkowy był, oraz wypadek miałem jeszcze przed odebraniem stałego dowodu rejestracyjnego

ergo -> instalacje mam, homologacji nie (tymczasowe pozwolenie, ale to pewnie się zmieni w przyszłym tygodniu), w dowodzie brak wpisu o instalacji

a z tego co mnie poinformował mój gazownik to homologację dostanę jak przejade na gazie około 1500 km.. narazie mam 1200 [;
_________________
MK4 1.25 75KM, MK3 1.1i 50KM + LPG
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - regulacja instalacji gazowej
Lokmen LPG 0 15 Cze 2008, 22:32
Lokmen
Brak nowych postów [MK4] Lusterka lakierowane - przekładanie środka
darkmen21 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 4 16 Kwi 2010, 12:48
TSRules
Brak nowych postów schemat instalacji
Gość Elektryka 2 9 Lip 2005, 12:59
picio_18
Brak nowych postów Przegląd instalacji gazowej.
bukolek LPG 8 23 Kwi 2009, 12:12
Maki
Brak nowych postów Schemat instalacji elektrycznej mk II
Gość Elektryka ogólna 4 11 Sie 2009, 02:04
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.