Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

altek, krokowiec, przepustnica
Autor Wiadomość
fargo
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lis 2006, 00:03   altek, krokowiec, przepustnica

:-) witam forumowiczów, mam problem z moja fiestka, a raczej kilka problemow i nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy wszystko sie ze soba łączy

kilka dni temu miałem wyciek z układu chłodzenia, poluzował się zacisk nad alternatorem i wyciekło troszkę płynu, od tego momentu fiestka nie chciala normalnie zapalac, a jak już zapaliła to na niskich obrotach gasła tak długo aż się troszkę nie rozgrzała, do tego gdy obroty spadały przygasały wszystkie światełka i tak przez kilka dni z różnym nasileniem, raz odpalała bez gazu, raz tylko z gazem, raz musiała się rozgrzać żeby spoko pracować a raz nic nie musiałem robić, po całonocnym postoju odpalała jakby nigdy nic, ostatnio do tego wszystkiego przestała się swiecić kontrolka ładowania, dziś już niestety nie mogłem jej odpalić, kolesie pchneli mnie i pojechałem, chyba bez ładowania bo wszystko ledwo się tliło, co ciekawe nie było żadnych problemów przy zwalnianiu i zjeżdżaniu na niskie obroty, silniczek pracował równiutko

co mam zrobić, walczyć z aku, altkiem, krokowcem, czujnikiem przepustnicy, czy może (oby nie) z wszystkim naraz?
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lis 2006, 02:35   

Zacznijmy od ładowania . Powiedz jaki masz altek . Czy boscha czy magneti marelli . W sumie za duzego to znaczenia nie ma . Do atka ida przewody 2 albo 1 gruby i jeden cienki niebieski . Jak weźmiesz niebieski przewód zewrzesz z masa musi sie zapalić kontrolka ładowania na desce rodzielczej (przekręcone kluczyki w pozycje GO) . Jeśli sie zapali to znaczy ze coś sie stało w alternatorze . Mogła sie ukruszyć szczotka albo uszkodzić regulator napięcia . Trzeba znaleźć przyczyne i wyeliminować . Jak auto zacznie ładować to wtedy bedziemy myśleć dalej . Jak znam życie to podczas walk ze śruba urwał sie niebieski przewód albo przerwał się w środku .Tyle z mojej strony narazie :)
Pozdrawiam
 
 
 
fargo
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lis 2006, 17:30   

jestem już po wizycie u elektryka, rozpadł się układ prostujący w altku, niestety nie mogłem odpalić wyjeżdżając, jak już odpalił to na wolnych gasł, i tak aż się rozgrzał, później bez problemów, mam teraz w planie przeczyścić przepustnicę w weekend, może wymienię filtr powietrza, mój ojciec w felici z silnikiem golfa miał takie problemy że na wolnych mu gasła, ale po przeczyszczeniu przepustnicy jak ręką odjął
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK6] przepustnica i krokowiec
blade86 Mechanika silnika 1 4 Kwi 2014, 20:29
ruras86
Brak nowych postów [MK3] Altek, ładowanie, instalacja
brak ładowania choć alternator sprawny
odyniec Elektryka 22 4 Maj 2009, 17:15
odyniec
Brak nowych postów Krokowiec
yoyo72 Kupię 0 31 Mar 2018, 19:49
yoyo72
Brak nowych postów Kolejny krokowiec?
objawy inne niż zwykle (chyba)
macziom Elektryka 12 24 Cze 2006, 02:41
diodalodz
Brak nowych postów [MK5] Krokowiec kabelki
jaro71 Elektryka 10 14 Lut 2012, 16:19
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.